TEISTI, koji su vasi argumenti?

hogarius

Elita
Poruka
15.124
Pitanje teme je prosto.

Koji su vasi razlozi da verujete u boga ili bogove?

Dakle, od kada i zasto verujete u boga/bogove i koji su vasi argumenti za teizam, odnosno da nepokolebljivo verujete da bog/bogovi postoje


Ateista kaze:


-nisam ga video/la;
-ne postoji materijalni dokaz o njegovom postojanju, osim onoga sto su ljudi sami napisali, tj. stvorili...gde god da se spominje Bog, sve je to covek sam napisao svojom rukom... crkve izgradio i sl;
-da postoji verovatno bi izmenio bi odnos dobra i zla u korist dobra;

Sta vernik kaze?


Koga zamara brbljanje o jednom te istom neka se odmara za kasniji nastup.

Ocekujem bogatu diskusiju od male Skvo iz Uthahe, ona mi je najomiljenija kolelginica, bas kao sto je Hurem miljenica Sulejmana Velicanstvenog.

U poverenju – ovaj tekst je kompilacija jedne teme i jednog posta dve drage mi koleginice sa jednog drugog foruma. Naravno, tekst je prilagodjen za najomiljeniju koleginicu Skvo i kolegu “Izabranog”.
 
Pitanje teme je prosto.

Koji su vasi razlozi da verujete u boga ili bogove?

Dakle, od kada i zasto verujete u boga/bogove i koji su vasi argumenti za teizam, odnosno da nepokolebljivo verujete da bog/bogovi postoje


Ateista kaze:


-nisam ga video/la;

-ne postoji materijalni dokaz o njegovom postojanju, osim onoga sto su ljudi sami napisali, tj. stvorili...gde god da se spominje Bog, sve je to covek sam napisao svojom rukom... crkve izgradio i sl;
-da postoji verovatno bi izmenio bi odnos dobra i zla u korist dobra;

Sta vernik kaze?


Koga zamara brbljanje o jednom te istom neka se odmara za kasniji nastup.

Ocekujem bogatu diskusiju od male Skvo iz Uthahe, ona mi je najomiljenija kolelginica, bas kao sto je Hurem miljenica Sulejmana Velicanstvenog.

U poverenju – ovaj tekst je kompilacija jedne teme i jednog posta dve drage mi koleginice sa jednog drugog foruma. Naravno, tekst je prilagodjen za najomiljeniju koleginicu Skvo i kolegu “Izabranog”.

nisam ga video/la
Video si veliki prasak, video si ceo proces evolucije...?

Aristotel je smatrao da je Bog nepokretni pokretač, koji određuje i oživljuje svet. "Nepokretni" - zato jer ne pripada fizičkom svetu, već više idealnom svetu. U njemu nema neostvarenih mogućnosti, i on je večan čist čin (delatnost) i to delatnost mišljenja koja se smatra najprimerenijom Bogu (Bog = "mišljenje mišljenja"). Analogno tome, duša je "nepokretni pokretač" tela kod živih bića.
 
Ateista kaze:


-nisam ga video/la;
-ne postoji materijalni dokaz o njegovom postojanju, osim onoga sto su ljudi sami napisali, tj. stvorili...gde god da se spominje Bog, sve je to covek sam napisao svojom rukom... crkve izgradio i sl;
-da postoji verovatno bi izmenio bi odnos dobra i zla u korist dobra;



Dovoljan dokaz da ateista ne zna šta je Bog...

...čim pokušava da ga vidi, pipne i očekuje od Njega da od Zemlje napravi raj.
 
Argumenti koji ce biti pomenuti je da on zivi u paralelnoj dimenziji, da zlo postoji jer ne moze narusiti slobodnu volju onih koji cine zlo, na primer silovatelja, a na pitanje gde je tu slobodna volja devojke koja je silovana sledi odgovor da ce postati andjeo ili da silovatelj nije mogao da se odbrani od devojke koja ga je izazvala svojom garderobom. Ovde su sazeti svi argumenti, uf, propustih da pomenem ce svako ko ne prihvati ove plitke teisticke argumente goreti u paklu. :lol:
 
Pitanje teme je prosto.

Koji su vasi razlozi da verujete u boga ili bogove?

Dakle, od kada i zasto verujete u boga/bogove i koji su vasi argumenti za teizam, odnosno da nepokolebljivo verujete da bog/bogovi postoje


Ateista kaze:


-nisam ga video/la;
-ne postoji materijalni dokaz o njegovom postojanju, osim onoga sto su ljudi sami napisali, tj. stvorili...gde god da se spominje Bog, sve je to covek sam napisao svojom rukom... crkve izgradio i sl;
-da postoji verovatno bi izmenio bi odnos dobra i zla u korist dobra;

Sta vernik kaze?


Koga zamara brbljanje o jednom te istom neka se odmara za kasniji nastup.

Ocekujem bogatu diskusiju od male Skvo iz Uthahe, ona mi je najomiljenija kolelginica, bas kao sto je Hurem miljenica Sulejmana Velicanstvenog.

U poverenju – ovaj tekst je kompilacija jedne teme i jednog posta dve drage mi koleginice sa jednog drugog foruma. Naravno, tekst je prilagodjen za najomiljeniju koleginicu Skvo i kolegu “Izabranog”.

A sto se ti stalno preispitujes ? Prpa od "vecnih muka" ? Savest?
Salim se malo. Ne zameri, Hogare. Premda si cesto bio jako grub prema meni, ipak si mi, nekako drag.
Pa, evo, recimo ovako:
Jednom sam se molila, iako nisam bila sigurna da Bog uopste postoji. U toj molitvi sam pitala Boga da mi da neki znak, ako zaista postoji. I premda nisam ocekivala odgovor, dobila sam taj znak.
Drugi put sam u svojoj molitvi opet pitala nesto Gospoda i molila Ga da mi odgovori u snu. Dobila sam odgovor.
Jednom sam u Crkvi imala jedan dozivljaj koji mi je, takodje, ukazivao na Bozije postojanje. U trenutku kada sam pocela da razmisljam kako ja to samo umisljam i kako je sve to samo autosugestija, jedna osoba pored mene me je upitala da li osecam bas to sto sam ja osecala. Ima jos dosta toga...
A je l' te interesuje da li demoni postoje ? Za njihovo postojanje ima mnogo vise dokaza, jer mi kao gresni mnogo smo blize njima nego Bogu i andjelima Bozijim. Demone su mnogi i videli.
Sto se tice otklanjanja zla, bice, ali jos nije doslo "vreme zetve" kako je Gospod rekao. Mozda ceka da se bas ti, Hogare, pokajes i prihvatis Ga kako ne bi bio unisten i kako bi se i ti spasio.
 
ispada po hogaru da ateisti veruju u ono sto vide..., a sto ne vide to ne postoji
sami ateisti blamiraju sebi, ne treba niko drugi
Izvini gospođo,ali lupate i jedni i drugi...
Ono šta možete "znati" "pliva" negde u nekom "svemiru" ko zna kuda i ko zna kako,zašto (loše kauzalno pitanje),
čemu i da li...
Komparativno znanje i iluzije saznavanja?
Za lupanje dovoljno...Zasad u prednosti komparativci:nauke i tehnike,tehnologije bar neke rezultate pokazuju...
Na molitve se ,zasad (nakon par hiljada godina moljenja) niko nije smilovao ...Možda će jednog dana nekom...:mrgreen:
A izmišljanja i imaginacija u bajkama-kolko oš...Mogu vam i ja nešto zanimljivo smisliti...:hahaha:
(Ako dobro plaćate...:mrgreen:)
 
Neki ljudi su bili teški ateisti sve dok nisu preživeli tešku nesreću, udes ili nešto slično pa im je to bio dovoljan razlog da postanu vernici. Npr. jedan moj nastavnik iz osnovne je preživeo Černobil...

Pa mnogi su preziveli Cernobilj ( sa lj a ne l :P ), samo su posledice za prezivele bile katastrofalne kao i za generacije koje su rasle u to vreme....

Takodje preziveti neku nesrecu, bolest i zahvaljivati se Bogu zarad toga je zaista glupo. Ako vernici misle da je patnja i agonija testiranje njihovog Boga onda je taj Bog sadista a i sama Biblija je dokaz toga, ubijanje dece, unistavanje gradova, geniocid nezapamcenih razmera, samim tim postavlja se pitanje kako neko moze svoju ljubav svojevoljno da tako nekom "entitetu".
 
Poslednja izmena:
Ja nikada nisam video - Australiju!

A KAZU da ona postoji.....

Cak sam puno puta gledao Australiju na TV.

Ne znam da li je i to neka NAMESTALJKA.

Ne verujem nista da postoji dok NE VIDIM svojim ocima!

Moram otici da proverim da li stvarno Australija postoji!?

Ko zna, pored tolikih manipulacija danas.....
 
Ja nikada nisam video - Australiju!

A KAZU da ona postoji.....

Cak sam puno puta gledao Australiju na TV.

Ne znam da li je i to neka NAMESTALJKA.

Ne verujem nista da postoji dok NE VIDIM svojim ocima!

Moram otici da proverim da li stvarno Australija postoji!?

Ko zna, pored tolikih manipulacija danas.....


Cekaj nisi smeo na tu stranu da krenes, sada ce Ozi da se ukljuci i raspravu i da nas ubedjuje da ustvari nema Australije.
 

Back
Top