Руси обелодањују истину о пореклу Срба
Prikazujem rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Руси обелодањују истину о пореклу Срба

Zainteresovan član SrBkinja_ (avatar)
    Učlanjen
    22.06.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    170

Podrazumevano Руси обелодањују истину о пореклу Срба

У сарадњи са нашом великом патриоткињом, Савом Росић, која са руског језика преводи разна корисна штива и књиге у корист освешћивања и буђења србског народа, објављујем овај изузетно значајан чланак руског професора и академика В. А. Чудинова, који упучатљиво говори о пореклу и постојању нас Срба, у овом случају ради се о VIII веку пре Христа, а о томе говори стари законик уклесан на обелиску из града Сирбина, данашњег Ксантоса, који се налази у малој Азију, у данашњој Турској. Положај данашњег Ксантоса можете погледати на овој мапи:

Е, сад, ово је веома битно ради раскринкавања лажи да су се Срби населили, по званичној “историји”, на Балкан у VII веку (626 године) из своје прапостојбине која се налазила иза Карпата. Карпати су планине у средњој Европи које се протежу својом дужином од око 1500 км. преко Чешке, Совачке, Пољске, Украјине и Румуније. Локацију Карпата на мапи Европе можете погледати:

Оно што је најиндикативније за историјско постојања неког народа је ЊЕГОВ ЈЕЗИК, његова писменост и његово писмо. Законик који је уклесан на обелиску из Сирбина потиче из VIII века пре нове ере, писан је на сербо-рашанском језику и писму! Ово је очигледан доказ да су Срби у VIII веку пре нове ере били настањени не само на просторима мале Азије, већ и Балкана, будући да је Драгољуб П. Антић у једном делу своје књиге: “Континуитет Винчанске цивилизације” (од могућих хиперборејских корака до данас)” доказао да су у ТЕХНИЧКО-ФИЗИЧКОМ смислу “велике и масовне сеобе” народа у VII веку ПОСЛЕ НОВЕ ЕРЕ биле неизводљиве!

Ако су масовне сеобе народа у техничко-физичком смислу биле неизводљиве у VII веку после нове ере, онда су још мање биле изводљиве VIII веку пре нове ере, јер ако користимно само податке званиче “историје”, пре VII века после нове ере ништа се не зна о Србима, осим да су се “доселили на Балкан из своје прапостојбине иза Карпата”. Само то, а шта су радили пре тога, од чега су живели, итд… ништа се не зна.

Будући да се по овом уклесанмом закону на обелиску из Сирбина, јасно види да су Срби били писмени и постојали као културан народ још у VIII веку пре нове ере, и ако би се само ослоноли и пратили податке званичне “историје” и овог сазнања о постојању Срба још у VIII веку пре нове ере… испада да су се срби прво са простора мале Азије одселили на простор иза Карпата, напустивши простор мале Азије, заобишавши ближи Балкан, па су ето одлучили, да се у VII веку после нове ере, опет и поново потпуно масовно преселе на неку другу локацију, да се спусте са простора иза Карпата, на Балкан, кога су заобишли приликом претходне “селидбе” из мале Азије, и, од тада, они по званичној “историји” постоје као народ, иако постоје многобројни веродостојни подаци о њиховом постојању као културног и писменог народа, попут овог уклесаног закона на обелиску из VIII века пре нове ере, на њиховом језику, 1400 година пре тог фамозног VII века нове ере.

Наравно, кад се све ово изанализира, паметнима је лако закључити да званична “историја” дебело лаже, по њој “цап-царап”… и народ се преселио, масовно, као кад пређеш улицу, јер напросто не објашњава ништа више о томе, како се уопште хранио тај народ приликом те масовне сеобе и како је било могуће уопште теглити толику храну са собом приликом преласка толике километраже, годинама и годинама… да се народ прехрани (жене, деца, старци, војници) будући да тада, у VII веку после нове ере, неке иоле напредне технологије и технике није били ни у мислима, а камоли пракси, да би се теглила толика храна и да би се народ адекватно и брзо селио, хранио, лечио, јер у питању је било хиљаде и хиљаде километара пешачења.

Будући да је законик на обелиску превео наш свештеник Светислав Билбија (рођен 1907, у Босанском Грахову, село Угарци), после овог преведеног текста, додао сам видео прилог где наш историчар и палеолингвиста Радован Дамјановић говори нешто више о њему. Светски научници, историчари, лингвисти и археролози, ни до дан данас нису дешифоровали писмо Етрураца, народа који је живео пре 3000 година у срцу данашње Италије, а интересантно је то, да су за звучну подлогу ради дешифоровања етрурског писма коришћени сви могући језици, па чак и језици народа централне Африке, једино, гле чуда, у обзир ради дешифровања етрурског писма није узет србски језик, србска ћирилица, или још тачније, србица.

Човек који је дешифровао етрурско писмо био је Светислав Билбија користећи србску ћирилицу, тумачећи етрурско писмо з десна на лево.

Остатак текста прочитати на: http://www.vaseljenska.com/drustvo/rusi-obelodanjuju-istinu-o-poreklu-srba/
    ''Тебе Турци не убише, но лаж, мржња и клевета
    оних што им твоја слава и јуначко име смета!''

Poznat Kor (avatar)
    Učlanjen
    18.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    140

Podrazumevano Re: Руси обелодањују истину о пореклу Срба

Kuku nama s nama.

Elita
    Učlanjen
    15.10.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

ne dirajte u nebeske srbe
    mogli bi sic' s nebesa

Iskusan
    Učlanjen
    28.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    192

Kad procitam ovakve teme, dodje mi da se pocesem po jajima ili dobro ispraznim u klozetu.

Poznat krinka5 (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    280

Jel to onaj Bilbija koji je tvrdio da mu se Bog lično obratio ?

Elita Konstantin Veliki (avatar)
    Učlanjen
    14.12.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    327

Ili je to neka akademija kao carska ili se radi o nesto ozbilno.

Buduća legenda Slaven777 (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    542

Citat Original postavio SrBkinja_ Pogledaj poruku
    У сарадњи са нашом великом патриоткињом, Савом Росић, која са руског језика преводи разна корисна штива и књиге у корист освешћивања и буђења србског народа, објављујем овај изузетно значајан чланак руског професора и академика В. А. Чудинова, који упучатљиво говори о пореклу и постојању нас Срба, у овом случају ради се о VIII веку пре Христа, а о томе говори стари законик уклесан на обелиску из града Сирбина, данашњег Ксантоса, који се налази у малој Азију, у данашњој Турској. Положај данашњег Ксантоса можете погледати на овој мапи:

Е, сад, ово је веома битно ради раскринкавања лажи да су се Срби населили, по званичној “историји”, на Балкан у VII веку (626 године) из своје прапостојбине која се налазила иза Карпата. Карпати су планине у средњој Европи које се протежу својом дужином од око 1500 км. преко Чешке, Совачке, Пољске, Украјине и Румуније. Локацију Карпата на мапи Европе можете погледати:

Оно што је најиндикативније за историјско постојања неког народа је ЊЕГОВ ЈЕЗИК, његова писменост и његово писмо. Законик који је уклесан на обелиску из Сирбина потиче из VIII века пре нове ере, писан је на сербо-рашанском језику и писму! Ово је очигледан доказ да су Срби у VIII веку пре нове ере били настањени не само на просторима мале Азије, већ и Балкана, будући да је Драгољуб П. Антић у једном делу своје књиге: “Континуитет Винчанске цивилизације” (од могућих хиперборејских корака до данас)” доказао да су у ТЕХНИЧКО-ФИЗИЧКОМ смислу “велике и масовне сеобе” народа у VII веку ПОСЛЕ НОВЕ ЕРЕ биле неизводљиве!

Ако су масовне сеобе народа у техничко-физичком смислу биле неизводљиве у VII веку после нове ере, онда су још мање биле изводљиве VIII веку пре нове ере, јер ако користимно само податке званиче “историје”, пре VII века после нове ере ништа се не зна о Србима, осим да су се “доселили на Балкан из своје прапостојбине иза Карпата”. Само то, а шта су радили пре тога, од чега су живели, итд… ништа се не зна.

Будући да се по овом уклесанмом закону на обелиску из Сирбина, јасно види да су Срби били писмени и постојали као културан народ још у VIII веку пре нове ере, и ако би се само ослоноли и пратили податке званичне “историје” и овог сазнања о постојању Срба још у VIII веку пре нове ере… испада да су се срби прво са простора мале Азије одселили на простор иза Карпата, напустивши простор мале Азије, заобишавши ближи Балкан, па су ето одлучили, да се у VII веку после нове ере, опет и поново потпуно масовно преселе на неку другу локацију, да се спусте са простора иза Карпата, на Балкан, кога су заобишли приликом претходне “селидбе” из мале Азије, и, од тада, они по званичној “историји” постоје као народ, иако постоје многобројни веродостојни подаци о њиховом постојању као културног и писменог народа, попут овог уклесаног закона на обелиску из VIII века пре нове ере, на њиховом језику, 1400 година пре тог фамозног VII века нове ере.

Наравно, кад се све ово изанализира, паметнима је лако закључити да званична “историја” дебело лаже, по њој “цап-царап”… и народ се преселио, масовно, као кад пређеш улицу, јер напросто не објашњава ништа више о томе, како се уопште хранио тај народ приликом те масовне сеобе и како је било могуће уопште теглити толику храну са собом приликом преласка толике километраже, годинама и годинама… да се народ прехрани (жене, деца, старци, војници) будући да тада, у VII веку после нове ере, неке иоле напредне технологије и технике није били ни у мислима, а камоли пракси, да би се теглила толика храна и да би се народ адекватно и брзо селио, хранио, лечио, јер у питању је било хиљаде и хиљаде километара пешачења.

Будући да је законик на обелиску превео наш свештеник Светислав Билбија (рођен 1907, у Босанском Грахову, село Угарци), после овог преведеног текста, додао сам видео прилог где наш историчар и палеолингвиста Радован Дамјановић говори нешто више о њему. Светски научници, историчари, лингвисти и археролози, ни до дан данас нису дешифоровали писмо Етрураца, народа који је живео пре 3000 година у срцу данашње Италије, а интересантно је то, да су за звучну подлогу ради дешифоровања етрурског писма коришћени сви могући језици, па чак и језици народа централне Африке, једино, гле чуда, у обзир ради дешифровања етрурског писма није узет србски језик, србска ћирилица, или још тачније, србица.

Човек који је дешифровао етрурско писмо био је Светислав Билбија користећи србску ћирилицу, тумачећи етрурско писмо з десна на лево.

Остатак текста прочитати на: http://www.vaseljenska.com/drustvo/rusi-obelodanjuju-istinu-o-poreklu-srba/
    Cudinov nije akademik.

Ako je on akademik, onda je i Muamer efendija Zukorlic akademik, ili recimo Jevrem Brkovic (iz svojih bosnjacke i dukljanske akademije nauka i umjetnosti), kao i Deretic.

Uvredljivo bi bilo po rusku akademiju i uopsteno rusku naucnu zajednicu nazvati Cudinova akademikom...
    Poslednji put ažurirao/la Slaven777 : 28.06.2012. u 17:48
    You are entitled to your informed opinion. No one is entitled to be ignorant.

Domaćin
    Učlanjen
    01.12.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    91

Posle svega procitanog tesko je bilo sta prihvatiti kao istinu (pogotovo ako si od onih koji iz dna duse mrze srbski narod - hrvat, albanac i slicno) ali jedna stvar bode oci - ako neko veruje da smo se mi srbi stvarno doselili na Balkan tek u 6-7 veku onda nije zdrav....ja sam poverovao uciteljici istorije kad mi je pricala ali kad sam malo porastao shvatio sam da se samo zezala sa nama jer mi nismo tada imali bas dobro razvijen smisao za humor.....

Buduća legenda Slaven777 (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    542

Citat Original postavio fanstebre Pogledaj poruku
    Posle svega procitanog tesko je bilo sta prihvatiti kao istinu (pogotovo ako si od onih koji iz dna duse mrze srbski narod - hrvat, albanac i slicno) ali jedna stvar bode oci - ako neko veruje da smo se mi srbi stvarno doselili na Balkan tek u 6-7 veku onda nije zdrav....ja sam poverovao uciteljici istorije kad mi je pricala ali kad sam malo porastao shvatio sam da se samo zezala sa nama jer mi nismo tada imali bas dobro razvijen smisao za humor.....
    "onda nije zdrav" - mozes li obrazloziti to?
    You are entitled to your informed opinion. No one is entitled to be ignorant.

Elita hypnotoad (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    432

Nije li onaj nas "akademik" vec obelodanio da smo mi sa atlantide Pa se preselili u asiriju koja je sirija odnosno srbija ?

Iskusan Miroslav Milovanovic (avatar)
    Učlanjen
    14.03.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    198

Који су данашњи народи потомци Дачана,Трачана,Рашана,Етру аца и Венда?

Aktivan član Nikko (avatar)
    Učlanjen
    19.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Istina o poreklu Srba je sakrivena samo od onih koje ta tema ne zanima, i od naivnih Srba kojima su uspeli da ugrade kompleks nize vrednosti. Svi ostali normalni i zdravi odavno sve to znaju, a oni koji su najvise toga svesni su upravo ti koji su i proturali laznu istoriju i u vezi nas i u vezi mnogo toga drugog, ali sa tim je kraj..
    All that is great, keeps away from the marketplace and from fame.

Veoma poznat
    Učlanjen
    11.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ma..sve su to slovne greske u prepisima....

Veoma poznat sakatilo1 (avatar)
    Učlanjen
    08.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1003

Citat Original postavio *la_gatta_nera* Pogledaj poruku
    ne dirajte u nebeske srbe
    mogli bi sic' s nebesa
    ako dirneš Srbina na pravo mesto,i ti bi mogla naslutiti nebeske visine.......
    Сакатог ме направио ћаћа - трећа нога до кољена краћа !

Učlanjen
    08.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1003

Citat Original postavio Miroslav Milovanovic Pogledaj poruku
    odgovor je dat na tacni.....svaki skriveni predmet najbolje se čuva na dohvat očiju,gde ga niko neće tražiti....

Učlanjen
    08.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1003

Citat Original postavio Miroslav Milovanovic Pogledaj poruku
    odgovor je dat na tacni.....svaki skriveni predmet najbolje se čuva na dohvat očiju,gde ga niko neće tražiti....

Učlanjen
    08.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1003

Citat Original postavio Slaven777 Pogledaj poruku
    Cudinov nije akademik.

Ako je on akademik, onda je i Muamer efendija Zukorlic akademik, ili recimo Jevrem Brkovic (iz svojih bosnjacke i dukljanske akademije nauka i umjetnosti), kao i Deretic.

Uvredljivo bi bilo po rusku akademiju i uopsteno rusku naucnu zajednicu nazvati Cudinova akademikom...
    a počemu su akademici Dobrica Ćosić,Matija bećković i sličlni....po defaultu??

Poznat blooser (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    212

Ima jedna potpuno nejasna stvar u toj seobi Srba, sto je neko vec pominjao na jednoj od tema. Kako to da, ako su se Srbi, ili bilo koji drugi narod, selili, tamo odakle su nije ostalo ni traga o njima?

Ja zamisljam tu seobu kao seobu Carnojevica, ili seobu moji predaka iz Crne Gore, pod Durmitorom, u Dalmaciju. A to znaci da je u matici ostao gro populacije koja se selila. Da ne pominjemo groblja (spomenike), jezik, i sav taj narod koji se NIJE preselio.

Dakle, ako su Srbi dosli na Balkan, gde im je matica(posto, po ovoj teoriji, to nije Srbija)? Gde su maticni Srbi danas?

Isto moze da se primeni na sve ostale narode za koje se tvrdi da su izvrsili seobe.

Mislim da ne treba navoditi primere iz blize proslosti iz koje se vidi kako je vrlo testo preuzeti cak i malu teritoriju od suseda, a ne preseliti se hiljade kilometara i onda tamo pobiti sve sto postoji i naseliti se.

Dakle ja licno smatram da nikakvih seoba nije bilo, i da je samo rec o nesporazumu ili o manipulaciji. Nemam za to konkretne dokaze, samo cistu logiku.

Elita frootsman (avatar)
    Učlanjen
    09.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    635

Citat Original postavio blooser Pogledaj poruku
    Dakle ja licno smatram da nikakvih seoba nije bilo, i da je samo rec o nesporazumu ili o manipulaciji. Nemam za to konkretne dokaze, samo cistu logiku.
    Кад смо код логике, мени ово што Антић наводи у вези сеоба делује сасвим логично:

Драгољуб П. Антић
    КОНТИНУИТЕТ ВИНЧАНСКЕ ЦИВИЛИЗАЦИЈЕ

Техничко-физички услови неопходни за покретање сеобе народа
    Техничко-физички услови неопходни за кретање народа у сеоби
    Војни походи преко Дунава и физичка реалност
    Нереалност сеобе народа преко Дунава
    Миграције са већим шансама за успех
    Реалност миграција у доба винчанске цивилизације

http://www.svevlad.org.rs/knjige_files/antic_kontinuitet.html

Nov član yalle (avatar)
    Učlanjen
    13.07.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Mislim sto se naseg porekla tice tu je sve jasno...istoriju su pisali pobednici...ne vidim nista u tome sto Rusi nesto "otkrivaju'' kada pravi zapisi stoje u velikim podzemnim tajnim bibliotekama u Vatikanu.

Nov član yalle (avatar)
    Učlanjen
    13.07.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

I naravno zapitajte se svi sto nas svi mrze...pa cak i Rusi!!!To fake bratsvo od kada je nastalo?To sto smo pravoslavci to je druga stvar!

Veoma poznat
    Učlanjen
    11.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Зато што имамо најсмрдљивију багру на власти?

Domaćin jos_1_5ak (avatar)
    Učlanjen
    19.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    109

Neki tvrde da su danasnji Srbi dosli odnekud i naselili se na Balkan , neko tvrdi da su starosedeoci na Balkanu i da su tu od vajkada ali ja mislim da je istina negde u sredini, tj. da su danasnji Srbi uglavnom mesavina raznih naroda , odnosno mesavina starosedeoca i dosljaka.
    Iako su kod vecina Srba izrazeni Dinarski geni , vecina Srba ima i gene i tipicne za druge delove sveta koji nam i nisu bas u okruzenju,recimo za Bliski Istok, Severnu Afriku, Mediteran, Centralnu Aziju......itd.
    Uostalom to nije tesko zakljuciti ni kad uzmemo u obzir fizicke karakteristike vecine Srba, oko 70-80 % Srba ima uglavnom crnu kosu, tamne oci, blago tamniji ten , a ne tako mali procenat njih i kovrdzavu kosu sto se bas i ne bi reklo da su karakteristike tipicne za stare Slovene.

Genetika se menja vremenom i verujem da danasnji Srbi i nisu previse genetski slicni Srbima koji su recimo ziveli u doba Nemanjica.
    Uostalom genetika se menja vremenom i to je normalno jer geni su potrosan materijal i nisu ni predvidjeni da vecno ostanu netaknuti (jer u tom slucaju bi doslo do degeneracije) vec ono sto definise jedan narod i ono sto treba da traje vecno je njegova kultura, istorija, jezik, preci a ne boja kose, ociju, tena ili sta vec.
    Petkovic Idolo do Flamengo

Slične teme

1. Наталитет у Срба
    Autor ЦарДушан u forumu Istorija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 19.03.2011., 17:09
  2. Odgovora: 101
    Poslednja poruka: 09.03.2010., 07:27
  3. Историја Срба, ко крије истину
    Autor Шалом u forumu Istorija
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 07.02.2008., 12:37