Treba mi pomoc

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Reyna

Aktivan član
Poruka
1.094
E ovako. Treba mi datum kada je pocelo proterivanje indijanaca i kada se to zavrsilo.
Koje je doba tada vladalo u svetu belih ljudi?
Kada je bilo viktorijansko doba?
Kada je nastala gotika?
Koje je vreme (doba) vladalo u doba proterivanja indijanaca, kako su amerikanci ziveli tada? Oni u provinciji i oni po selima. Imena i prezimena Amerikanaca u to vreme.
Da li su postojale guvernante u tom periodu? Znaci, nemam blage veze sto se toga tice, a treba mi. Da li znate nekoga u Beogradu ko se bavi istrazivanjem kulture indijanaca i amerikanaca u to vreme, istrazivanjem celog tog doba? Znam da ih je Kolumbo nazvao Indijancima, a kako su oni sebe zvali? Hvala vam unapred, znacice mi zaista.:bye:
 
The Victorian era of British history was the period of Queen Victoria's reign from 20 June 1837 until her death on 22 January 1901.

Gothic art was a style of Medieval art that developed in France out of Romanesque art in the mid-12th century, led by the concurrent development of Gothic architecture. It spread to all of Western Europe, but took over art more completely north of the Alps, never quite effacing more classical styles in Italy. In the late 14th century, the sophisticated court style of International Gothic developed, which continued to evolve until the late 15th century. In many areas, especially Germany, Late Gothic art continued well into the 16th century, before being subsumed into Renaissance art.

Ovo koje je doba vladalo mi nije jasno. Probaj colonization of America or indigenous peoples of America .... Kolonizacija Amerike je sledila od pocetka 16.-og veka pa na dalje . Imas sve po Wikipedia.
 
The Victorian era of British history was the period of Queen Victoria's reign from 20 June 1837 until her death on 22 January 1901.

Gothic art was a style of Medieval art that developed in France out of Romanesque art in the mid-12th century, led by the concurrent development of Gothic architecture. It spread to all of Western Europe, but took over art more completely north of the Alps, never quite effacing more classical styles in Italy. In the late 14th century, the sophisticated court style of International Gothic developed, which continued to evolve until the late 15th century. In many areas, especially Germany, Late Gothic art continued well into the 16th century, before being subsumed into Renaissance art.

Ovo koje je doba vladalo mi nije jasno. Probaj colonization of America or indigenous peoples of America .... Kolonizacija Amerike je sledila od pocetka 16.-og veka pa na dalje . Imas sve po Wikipedia.

E hvala ti dosta si mi pomogao, posto znaci da u vreme kada su proterani indijanci je bilo vreme u kojem je vladala kraljica Viktorija. dakle, dobila sam jedan odgovor, na to pitanje koje ti nisi razumeo- vladalo je viktorijansko doba, viktorijanski stil u njihovom oblacenju, ponasanju, kulturi, izradama kuca, namestaja itd. Znam otprilike kako su se ljudi ponasali u to vreme. Da li su ziveli bogatije ili je vladalo siromastvo. Razumes? :)
Jedan od problema je taj da ne znam bas najbolje engleski, razumela sam ovo sto si mi poslao, ali da bih shvatila malo dublje njihovu kulturu treba mi da bude na srpskom. Pa google moze da nadje sve na eng.. to je najmanji problem. Htela bih da nadjem knjigu neko nemacko izdanje, oni su lepo objasnili, pogledacu u biblioteci.
 
Samo, sada imam novo pitanje. Da li se to odrazavalo na druge zemlje? Viktorijanski stil je bio u Engleskoj, ali da li je bio i u drugim zemljama..? :think:
Jaoo breee... :dash: Mislila sam da ce ovo biti malo jednostavnije. Koji je stil vladao u Americi u vreme kada su proterani indijanci?
 
Htela bih da nadjem knjigu neko nemacko izdanje, oni su lepo objasnili, pogledacu u biblioteci.

Izvini, ali ovo je jače od mene

winnetouun.jpg
 
E ovako. Treba mi datum kada je pocelo proterivanje indijanaca i kada se to zavrsilo.
Koje je doba tada vladalo u svetu belih ljudi?
Kada je bilo viktorijansko doba?
Kada je nastala gotika?
Koje je vreme (doba) vladalo u doba proterivanja indijanaca, kako su amerikanci ziveli tada? Oni u provinciji i oni po selima. Imena i prezimena Amerikanaca u to vreme.
Da li su postojale guvernante u tom periodu? Znaci, nemam blage veze sto se toga tice, a treba mi. Da li znate nekoga u Beogradu ko se bavi istrazivanjem kulture indijanaca i amerikanaca u to vreme, istrazivanjem celog tog doba? Znam da ih je Kolumbo nazvao Indijancima, a kako su oni sebe zvali? Hvala vam unapred, znacice mi zaista.:bye:

devojko...indijance nisu proterivali nego poubijali!!!
dakle,zavrshilo se kada su ih nekolicinu zatvorili u rezervate!
 
Izvini, ali ovo je jače od mene

winnetouun.jpg

A sta je to jace od tebe ? :think: jel to ovaj sa leve ili s' desne strane (cupavac)
Ooo..... sve mocni mani-tu gurnem ti k...prst :rotf::rotf::rotf::hahaha::hahaha::hahaha:
Ovo Mani-tu,to je bas zbog te skvo.Indijanac i kaubojstina su hteli da jedu ribu,a ona im isprzila ja.ja s' kobajom,te se ova dvojica razljutise
i rekose; ma more (MANI-TU) zenturinu bez gaca,i tako osta MANI-TU,a da jos sam zaboravio da kazem da su i kaubojstina i indijanceros bili srpskog porekla.:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
E ovako. Treba mi datum kada je pocelo proterivanje indijanaca i kada se to zavrsilo.
Koje je doba tada vladalo u svetu belih ljudi?
Kada je bilo viktorijansko doba?
Kada je nastala gotika?
Koje je vreme (doba) vladalo u doba proterivanja indijanaca, kako su amerikanci ziveli tada? Oni u provinciji i oni po selima. Imena i prezimena Amerikanaca u to vreme.
Da li su postojale guvernante u tom periodu? Znaci, nemam blage veze sto se toga tice, a treba mi. Da li znate nekoga u Beogradu ko se bavi istrazivanjem kulture indijanaca i amerikanaca u to vreme, istrazivanjem celog tog doba? Znam da ih je Kolumbo nazvao Indijancima, a kako su oni sebe zvali? Hvala vam unapred, znacice mi zaista.:bye:

Pocelo je odmah po pronalasku Amerike od strane Kolumba,sto ubijanje sto proterivanje.

Vladalo je doba kolonijalizma,za ove zapadne narode,za balkanske je recimo vladalo vreme ropstva pod Osmanlijama.

Viktorijansko doba je vezano za kraljicu Viktoriju,znaci 19 vek,doba najvece Britanske kolonijalne ekspanzije.

Kakve veze ima gotika sa svime ovim.
Готика

http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%93%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0

Zvali su se po plemenima,danas se zovu Americki domoroci.

Imena i prezimena,valjda si gledala vesterne,Ludi konj,Bik koji sedi,Cupava vevetica,Malo stopalo,Velika nepogoda i td.:mrgreen:
 
devojko...indijance nisu proterivali nego poubijali!!!
dakle,zavrshilo se kada su ih nekolicinu zatvorili u rezervate!

I kada su ih prisilno vratili iz Kanade,zadnje prezivele indijancerose,tj. od onoga sto ih je ostalo saka jada,gladni,goli(doduse oni su uvek bili gologuzi) bosi(bez mokasinki) perija,satora i ostalog.
Decu (i to malo decurlije sto je preostalo) osisali su na kratko,dali im hriscanska imena (naravno katolicka) jer je u to vreme bila najvise zastupljena katolicka crkva i to pogotovo u novom svetu. Te su ih usvajale bogate porodice doseljenika,da bi ih ucili kako da citaju i pisu te se sa tom decom pokazivali i hvalili pred svojim prijateljima iz visokog drustva(staleza) Ostala decica,nisu bili te srece kao njihovi predhodnici,vecina te dece je poslata sirom amerike sa crkvom da pokazu kako i divljaci veruju i sluze bogu tj.crkvi.
(kako za koga novi svet) za nas evropljane sigurno NOVI a za stanovnike istog STARI.
Najbolje obrazovanje za to je dvd mislim da se zove "In to the west" bas kako je sve pocelo mislim da je sa discovery-ja ili history kanala nisam siguran.Uz sam pocetak dolaska u novi svet,o doseljenicima,indijancima, pa cak i jedna familija mislim da se zovu wheeler ( ime su dobili jer su pravili drvene tockove na onim njihovim vagons-kolima,taljige itd. wheel = tocak
Za ovu radosnu djevojku evo malo o severno-americkim indijancima
E jedino pleme koje fali ovde je PLEME PTICE KOJA SE RITA

Original Tribal Names of Native North American People

 
Poslednja izmena:
Da dodam i ovo :
Cigare Lucky Strike,od prodaje ovih cigara neki procenat ide indijancima u budzet (ne znam koliko) jer su cigare lucky strike potekle iz Virdzinije tacnije od prvog Britanskog stalnog naseljavanja u ameriku 1607 god. u Jamestown-u,koji je pripadao nekolicini indijanskih plemena : Algonquian , Siouan i Iroquoian sa ovim indijancima prvi stalni Britanski doseljenici su po prvi puta probali duvan zvakali i pusili.
Kutija Lucky-ja je dokaz o tom procentu od prodaje duvana tj. cigara, jer je duvan bio i ostao americko-indijanski proizvod (druga je prica sto su ga ameri oteli na silu,kao i sve drugo sto otimaju)
Kada otvorite tvrdo pakovanje Lucky-ja pogledajte unutar poklopca na dnu imaju dva kao krilca,podignite krilca i na jednom od krilaca videcete glavu americkog indijanaca sa citavom perjanicom na glavi, to bi trebao biti originalni Lucky Strike.
A sada brze kupujte cigare :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top