psihologija uvrede

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa lepo ste se podojili, i sto onda otvaras temu ko da ti je bitno sto se neko vredja kad mu pomenes familiju, ma ti nas zekis ovde.

ti si se prekjuče učlanio i pričaš meni koje teme da otvaram..
i ja "vas" zekim, koga to vas?

uvreda je ozbiljno pitanje
ako je tebi to zezanje, onda izvadi tu šipku iz dupeta (izvini ali tako izgledaš na sliki) i opusti se, ali na nekim drugim temama
mene ova zanima veoma
 
Ranjeni, tebi bas dosadno. To ti je ono...kada junak na junaka naleti, jedan sebe zove delijom, drugi vojvodom a obadvojica znaju sta su:mrgreen:
Naravno, ima i onih sto niti su delije niti vojvode, sa takvima je i tema bespotrebna.
 
znaš kako Tibi
u centralnom zatvoru sada upravo leže neki likovi koji su zarili nož u grudi nekome, samo zato jer im je "pomenuo" majku (na primer)

neki forumaši su banovani i banovani zbog "uvreda" koje su izrekli, a da je pojam uvrede definisao neki moderator, svojom slobodnom voljom, a možda i direktno rukovođen idejom da se familije ne pominju.

obrni okreni, to je ozbiljna stvar.
 
Ma jebi se onda sam ako nadjes s kim.

e, hvala ti na primeru

dakle, pričamo o psihologiji uvrede. Hard naiđe na zid i izvuče "Ma jebi se onda sam ako nadjes s kim"
kakve dakle veze ima moje iebanje sa temom?
kakve veze uopšte ima moj seks sa temom?

Ali, niko se ne vređa, jel takotakoje.

Ali sada ja na primer kažem "eto jebaću se sa tvojom ženom (kevo, sestrom) isl.." i to će onda već biti za crveni karton. Zašto?

(ovo je samo primer)
 
Ozbiljna stvar jeste, ozbiljno je i ono ulicno...imas mozak, nemas mozak, a da ni tu jednostavnu stvar ne razumeju.
Slabici se poznaju po snazi a ovi drugi po pokretanjem iste u odgovarajucu svrhu. Virtuelni svet je optimalno mesto za posmatrati razvoj covecanstva i njihovo ponasanje u tom "razvoju". Buducnost nas vodi tome da ce sve biti...virtuelno. Pitanje je da li je bilo kada bilo drugacije;)
Obrni okreni (tvoje reci) ...nista nije ozbiljno u ovom svetu.
 
zato sto se porodica smatram osloncem,temeljom svakog pojedinca.pa ako "rusis"njegove temelje on podsvesno smatra da "rusis" njegovo postojanje i "rusis" ljude koji su mu pomogli u odrzavanju u zivotu.radi se o nagonu za prezivljavanjem.reakcija zavisi od jacine tog nagona ali i temperamenta te osobe.
 
zato sto se porodica smatram osloncem,temeljom svakog pojedinca.pa ako "rusis"njegove temelje on podsvesno smatra da "rusis" njegovo postojanje i "rusis" ljude koji su mu pomogli u odrzavanju u zivotu.radi se o nagonu za prezivljavanjem.reakcija zavisi od jacine tog nagona ali i temperamenta te osobe.

misiš ono..dirno sam mu u fundamenta..
m, ne bih rekao

ja mislim da se radi o jednoj "slamki spasa" koji je društvo (iz nekog razloga) ustanovilo kao legitimnu

kao eto, možemo da pričamo, napušavamo se, hranimo gomnima, natičemo na kerec...ali, familija, to je džoker.
društvo se negde nekako složilo da je to crta preko koje se ne ide.

i onda, neko u raspravi, čak i ako svoju familiju realno ne podnosi (sa ćaletom ne priča, kevu ne zarezuje isl) negde zna, da svoju nemoć u diskusiji može da zavije u patetiku za koju mu niko (osim mene i meni sličnih) neće reći "ej, ne seri bre..svi znamo da te familija ne svrbi ni 2 posto.."

ali eto, ljudi to rade
i što se mene tiče, tu su busted
zato su mi više smešni nego za neki respekt

tek kad neko izvuče familiju kao razlog za uvredu, tek tad mi dođe da ga zabetoniram
 
kućnog vaspitanja..
pfft..izem ti argumenat..

tumblr_ljp6htpV251qasqbl.jpg

:lol:
 
'ајмо овако,да се не би свађали(мада можемо што се мене тиче),твоје полазно становиште у дискусијама је да си ти необориви ауторитет,и ту је проблем а не тзв. вређање које си навео.
Што се саме увреде тиче,ово што ти пишеш је нека форумска конвенција власника форума са самим собом и као таква није за дискусију,по правилнику.
Модератори тумаче увреде како тумаче и то такође није за дискусију.На нама је питање да ли хоћемо да дискутујемо о нечему или желимо да се свађамо.
 
Ili ih volu vise no sebe, ili ih ne volu uopste ali ako ne pokazu da volu onda su nule, crne rupe, zagadjeni vazduh, nisu se ni rodili, ili volu koliko i sebe ali vise bole kad opauchish u gene.
A ti volesh da se svadjash?
 
otprilike kad je vec doslo do familije nemaju se drugi argumenti pa da se pokaze stav..kao to je nesto casnije preko cega se ne prelazi..realno ok majka deca zena neko koga treba zastiti..ali nisu ugrozeni uvredom
 
Ili ih volu vise no sebe, ili ih ne volu uopste ali ako ne pokazu da volu onda su nule, crne rupe, zagadjeni vazduh, nisu se ni rodili, ili volu koliko i sebe ali vise bole kad opauchish u gene.
A ti volesh da se svadjash?

uopšte nije bitno šta ja volim
uopšte nisam bitan ja
ja sam samo dao primer iz svog forumaškog iskustva koje je svima slično. zarad teme
naterasi je lepo primetio..
 
oovde 80 posto vas je lupkalo gluposti i niije shvatilo poentu temilice

mnogo volim ovakve koji pametuju a svoju poentu kriju ko zmija noge. jos bih volela da nas takav i prosvetli da se ovde ne bi blamirali. osim ako nije neki sadista u pitanju pa voli da muchi glup narod.


uopšte nije bitno šta ja volim
uopšte nisam bitan ja
ja sam samo dao primer iz svog forumaškog iskustva koje je svima slično. zarad teme
naterasi je lepo primetio..

pitanje o voljenju je uzgredno. uistinu nebitno za analizu ali je bitna provokacija, izazivanje nekog da pogubi zivce te taj odreaguje onako kako se ocekuje da ce odreagovati, mada nekom nije potrebno mnogo, samo se prinese shibica. mislim cemu? treniranje njegove psihicke stabilnosti, procena kolicine vode u njegovom hladnjaku, da li ume da broji do 10 i vise?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top