Siromasni roditelji/Roditelji stipse

MilgredBulf

Aktivan član
Poruka
1.143
Zaista kome je gore. Ovo se pitam vec danima.
Nekako kontam da kad ti roditelji nemaju , onda si u takvoj situaciji pa ti je nekako lakse da prihvatis da ne mozes da imas ono sto ne mozes da imas. A imas i onu situaciju kada roditelji dobro zaradjuju, kad su puni para a kad nece da ti daju da izvedes devoju, izadjes, kupis sebi nesto, treniras neki sport jer su prosto zagrizeni za svoj novac. Sve veme ti je sargarepa ispred nosa a ne mozes da je uzmes. I to sve pod izgovorom kako mame i tate drugova i drugarica tesko zive, pa dete treba da se solidarise da roditeljima svojih drugova....naravno dok svi ti rugovi izlaze i provode samo tako.

Zaista sta je bolje imati roditelja koji zaista nema da ti pruzi ili roditelja koji ima a ne zeli jer je stipsa?
 
Pa valjda je bolje ako su siromasni...osim ako stipse zapravo ne ostavljaju pare da imas za kasnije, kad umru,kad osnujes porodicu ili za skolovanje...

Znam roditelje koji nisu bogati, ali daju deci sve i to nekad ume da bude losa stvar, drugovi od tog deteta misle da je pun para i krecu da ga iskoriscavaju...po mom skromnom misljenju bolje je kad ti roditelji imaju, ali daju ti samo za osnovno, kakvi izlasci, kakva devojka...vise para za izlazak znaci da ce dete vise da ti se napije, a sto se devojke tice, ako si nasao sponzorusu onda je brate i izdrzavaj kako znas i umes, ne poznajem ni jednu tinejdzerku za koju ti trebaju neke pare, nakon sto zavrsis sa skolovanje zaradi pa je izdrzavaj...
 
Pa valjda je bolje ako su siromasni...osim ako stipse zapravo ne ostavljaju pare da imas za kasnije, kad umru,kad osnujes porodicu ili za skolovanje...

Znam roditelje koji nisu bogati, ali daju deci sve i to nekad ume da bude losa stvar, drugovi od tog deteta misle da je pun para i krecu da ga iskoriscavaju...po mom skromnom misljenju bolje je kad ti roditelji imaju, ali daju ti samo za osnovno, kakvi izlasci, kakva devojka...vise para za izlazak znaci da ce dete vise da ti se napije, a sto se devojke tice, ako si nasao sponzorusu onda je brate i izdrzavaj kako znas i umes, ne poznajem ni jednu tinejdzerku za koju ti trebaju neke pare, nakon sto zavrsis sa skolovanje zaradi pa je izdrzavaj...

Znaci treba praviti jedno asocijalno bice, koje nece da izlazi, nece imati drustvo. Kakvi su to umobolni stavovi? Pa valjda ako mozes ne treba da preterujes. Ali da das sopstvenom detetu da moze da kupi za sebe i devojcicu po sokic. Da mu das da ide na neki sport. Nece vadljda to od njega da napravi debila.

A ako ces da glumis roditelja sa zapada onda se lepo preseli na zapad.
 
Znaci treba praviti jedno asocijalno bice, koje nece da izlazi, nece imati drustvo. Kakvi su to umobolni stavovi? Pa valjda ako mozes ne treba da preterujes. Ali da das sopstvenom detetu da moze da kupi za sebe i devojcicu po sokic. Da mu das da ide na neki sport. Nece vadljda to od njega da napravi debila.

A ako ces da glumis roditelja sa zapada onda se lepo preseli na zapad.
prijatelju i ja sam mlad,mozda si ti njih pogresno shvatio,valjda TI treba da budes odgovoran i SAM da zaradjujes za sokic,devojku,sport,teretanu,izlaske,adsl,a ne od matorih da trazis,treba da se ucis da budes nezavistan....koliko godina imas?
 
u-srbiji-si-dete.jpg
 
prijatelju i ja sam mlad,mozda si ti njih pogresno shvatio,valjda TI treba da budes odgovoran i SAM da zaradjujes za sokic,devojku,sport,teretanu,izlaske,adsl,a ne od matorih da trazis,treba da se ucis da budes nezavistan....koliko godina imas?

To ne moze u srbiji to moze na zapadu. Ako cu da zivim kao na zapadu onda cu da sednem otvorim knjige naucim gradivo za nostrifikaciju diplome i lepo odem na zapad. Pa cu na zapadu da trazim od moje dece da se ponasaju kao da zive na zapadu. Ovde moja zena sa zavrsenim fakultetom ne moze da nadje posao i to najobicniji a ne klinac od 18 godina koji bi da radi eto tako po malo za sokic i za izlaske. Pa da meni prvom dodje klinja od 18 godina da mi trazi posao , eto tako da ima za dzeparac verovatno bi ga gledao belo. Mislio bi se sine pun biro onih koji bi da rade po 15 sati samo da namaknu nesto...i za njih nema posla...a ne sine za tebe koji bi da radis eto tako za sladoled....ajde fino kod mame i tate. A jos bi manje dozvolio klincu za kog vidim da je potencijal , neka ide i neka uci skolu, roditelji treba da mu pruze ako mogu da mu pruze. Njegovo je da sedi i da uci i da sutra isto to pruzi svojoj deci. Moje kao roditelja je da mu pruzim da ima koliko god ja to mogu lep zivot.

Prica nema veze samnom.
 
To ne moze u srbiji to moze na zapadu. Ako cu da zivim kao na zapadu onda cu da sednem otvorim knjige naucim gradivo za nostrifikaciju diplome i lepo odem na zapad. Pa cu na zapadu da trazim od moje dece da se ponasaju kao da zive na zapadu. Ovde moja zena sa zavrsenim fakultetom ne moze da nadje posao i to najobicniji a ne klinac od 18 godina koji bi da radi eto tako po malo za sokic i za izlaske. Pa da meni prvom dodje klinja od 18 godina da mi trazi posao , eto tako da ima za dzeparac verovatno bi ga gledao belo. Mislio bi se sine pun biro onih koji bi da rade po 15 sati samo da namaknu nesto...i za njih nema posla...a ne sine za tebe koji bi da radis eto tako za sladoled....ajde fino kod mame i tate. A jos bi manje dozvolio klincu za kog vidim da je potencijal , neka ide i neka uci skolu, roditelji treba da mu pruze ako mogu da mu pruze. Njegovo je da sedi i da uci i da sutra isto to pruzi svojoj deci. Moje kao roditelja je da mu pruzim da ima koliko god ja to mogu lep zivot.

Prica nema veze samnom.
Slazem se roditelji treba da pruze detetu do 18 godine maxisimum,ali kazem opet to dete mora sa vremena na vreme da nauci da se i sam ponekad snadje za nesto,makar i za dzeparac,to je u Srbiji moguce,jer posla uvek ima za onog ko hoce da radi......
 
Pa onda ako si uspesan, imas svoju firmu, onda zaposli svoje dete u svojoj firmi. Sto ja da ti zaposljavam dete koje verovatno nista ne zna i treba da uci posao? Pa pun biro skolovanih ljudi , koji su ostali bez posla, sa iskustvom koliko treba da budem lud da zaposlim klinca bez iskustva? Kome je na sve to jedini motiv da radi za lizalicu.

Zivis negde na zapadu duze vreme? U nekoj srecnijoj zemlji gde nema mnogo ljudi na birou? Ili gresim.
 
Druga stvar oko posla , kada bi ja recimo zeleo da zaposlim nekog klinca od 18 da zaradi za dzeparac uvek bi prvo zaposlio nekog klinca ciji roditelji nemaju, jer takva je situacija u zemlji. Njemu ce vise da znaci i njemu prosto vise treba i bilo bi apsolutno bezobzirno po meni da dam posao nekom klincu ciji roditelji imaju i kome nije neophodan a da ga ne dan onome kome je zaista potreban.
 
Pa onda ako si uspesan, imas svoju firmu, onda zaposli svoje dete u svojoj firmi. Sto ja da ti zaposljavam dete koje verovatno nista ne zna i treba da uci posao? Pa pun biro skolovanih ljudi , koji su ostali bez posla, sa iskustvom koliko treba da budem lud da zaposlim klinca bez iskustva? Kome je na sve to jedini motiv da radi za lizalicu.

Zivis negde na zapadu duze vreme? U nekoj srecnijoj zemlji gde nema mnogo ljudi na birou? Ili gresim.
privremeno sam u SAD-u,radim,solidna plata o kojoj vecina mojih vrsnjaka mogu da sanjaju,ali ima i ovde ljudi na birou,nezaposljenost je i dalje velika za SAD,ili je to samo p.propaganda zbog izbora....
 
..ko hoce da radi, uvek moze da zaradi..
..500din placaju sat shetanja malog psa, a 650din velikog..
..za dva sata nedeljno - eto parica za izlazak..

..deci treba obezbediti bavljenje sportom i konstantan dzeparac..
..za ono shto im nije neophodno, ali bi zeleli - moji klinci imaju princip - oni ushtede pola, a pola mi dodamo..
..deca = maloletnici i osobe na redovnom shkolovanju ne starije od 26 godina..
 
..ko hoce da radi, uvek moze da zaradi..
..500din placaju sat shetanja malog psa, a 650din velikog..
..za dva sata nedeljno - eto parica za izlazak..

..deci treba obezbediti bavljenje sportom i konstantan dzeparac..
..za ono shto im nije neophodno, ali bi zeleli - moji klinci imaju princip - oni ushtede pola, a pola mi dodamo..
..deca = maloletnici i osobe na redovnom shkolovanju ne starije od 26 godina..

Da platim nekoga da seta mog psa? Pa sto sam onda kupovao psa da mi sluzi za ukras? Druga stvar sto bi dao necijem detetu nedeljno 1300 dinara da mi seta psa kad mogu sam da ga prosetam a setnja je korisna. A te pare mogu da dam svom detetu za nesto. Na kraju krajeva moze moje dete da seta mog psa i da dobije novac.
 
Da platim nekoga da seta mog psa? Pa sto sam onda kupovao psa da mi sluzi za ukras? Druga stvar sto bi dao necijem detetu nedeljno 1300 dinara da mi seta psa kad mogu sam da ga prosetam a setnja je korisna. A te pare mogu da dam svom detetu za nesto. Na kraju krajeva moze moje dete da seta mog psa i da dobije novac.
u pravu si kod nas u Srbiji,ali taj posao ovde u NY je pravi hit,klinci sa 14god pocnu da setaju dzukce za lovu:mrgreen:,ali i stariji koji ne mogu trenutno da nadju posao...
 
u pravu si kod nas u Srbiji,ali taj posao ovde u NY je pravi hit,klinci sa 14god pocnu da setaju dzukce za lovu:mrgreen:,ali i stariji koji ne mogu trenutno da nadju posao...

******* tamo je hit. Ovde nije, ne zato sto niko ne bi setao nego zato sto ti niko a pogotovu ne oni koji imaju para ovde i koji mogu to da plate ne bi dao novac za setanje kuceta. Pazi i meni je to neverovtno, cekaj kupim kuce i onda dam nekog drugi da se brine o njemu.
 
******* tamo je hit. Ovde nije, ne zato sto niko ne bi setao nego zato sto ti niko a pogotovu ne oni koji imaju para ovde i koji mogu to da plate ne bi dao novac za setanje kuceta. Pazi i meni je to neverovtno, cekaj kupim kuce i onda dam nekog drugi da se brine o njemu.
pa ako radis u nekoj firmi 8 sati dnevno,dodjes kuci malo deci posvetis paznju,uvece zeni:per:,pa jos imas dosta love kad ces psa da stignes da prosetas,kad ne mozes lepo platis i gotovo,kad bi tako i nasi lovatori razmisljali,nego stekaju svaki dinar,kad bi mogao za dzabe da im radis.....
 
Sa druge strane bice da to sto oni daju omladini da seta pse nema mnogo veze sa tim da oni nemaju vremena nego sa tim da postoji jedna kolektivna svest da omladina treba da nauci da se novac zaradjuje. Kod nas to ne postoji. Jer kad logicno razmislis ne postoji opravdanje da ne mozes na nadjes sat vremena dnevno da izvedes svog ljubimca.
 
Znaci treba praviti jedno asocijalno bice, koje nece da izlazi, nece imati drustvo. Kakvi su to umobolni stavovi? Pa valjda ako mozes ne treba da preterujes. Ali da das sopstvenom detetu da moze da kupi za sebe i devojcicu po sokic. Da mu das da ide na neki sport. Nece vadljda to od njega da napravi debila.

A ako ces da glumis roditelja sa zapada onda se lepo preseli na zapad.


Rekoh "vise para", a ne "nimalo para", znaci normalno je da ce ti dati za 2-3 pica, preko toga ti uopste nije potrebno osim ako ne planiras da se "olesis"...a do 18 god. svaka devojka ce se zadovoljiti i setnjom po gradu, na sokic je vodis kad ustekas pare ili kad ti daju roditelji, ali nemo' ti preraste u naviku... :per:
 
@MilgredBulf
Ako se ne varam,ti si zavrsio medicinu,jel? Kakvo je stanje po pitanju zaposlenja? Imas li posao,specijalizaciju? Ostajes u Srbiji ili...? Nadam se da nisi tvojima na teretu,a bogami mene je toga strah nakon medicine...stvarno je uzasna situacija po pitanju zaposlenja koliko cujem sa raznih strana...
 
@MilgredBulf
Ako se ne varam,ti si zavrsio medicinu,jel? Kakvo je stanje po pitanju zaposlenja? Imas li posao,specijalizaciju? Ostajes u Srbiji ili...? Nadam se da nisi tvojima na teretu,a bogami mene je toga strah nakon medicine...stvarno je uzasna situacija po pitanju zaposlenja koliko cujem sa raznih strana...

Zavrsio sam srodan fakultet.
U ovoj zemlji od cele te price jedino sto valja je privatni stomatoloski u Pancevu. Za to koliko truda ulozis toliko znanja i dobijes. Cist racun duga ljubav.
Drzavnih fakulteta sto se tice, jako mnogo rada na pogresan nacin, jako mnogo pisanja krvi bukvalno ni za sta.
Ja mislim da onaj ko upisuje medicinu u Srbiji , a nema recimo roditelje da mu drze neki privatni dom zdravlja, mora da je ili lud, ili nije obavesten, ili zaista ne voli sebe. Za drzavne stomatoloske fakultete moze isto da se kaze. Nije problem ulozen trud, ali kad posle toliko pisanja krvi izadjes a ne znas turbinu da drzis onda stvarno treba da se zapitas jel vredelo.

Ako volis medicinu gledaj da je zavrsis napolju , Nemacka, Austrija, Britanija, Amerika, Kanada....tj. u nekoj normalnoj zemlji. Ovde nikako. I tamo je jako tesko ali se radi na pravi nacin, jako mnogo prakse, jako mnogo rotacija i jako mnogo rada sa pacijentima i to pravog rada. Ne onog asistent radi a ti gledas. Znam da recimo Budimpesta ima odlican stomatoloski fakultet ne znam kakva je medicina. Evo ga sajt http://www.semmelweis-english-program.org/index.php?option=com_content&task=view&id=53&Itemid=75 pa vidi. U glavnom od ovog ovde gore ne moze moze samo bolje.

A raditi ovde kao lekar mislim da ne pricamo, dobiti specijalizaciju da ne pricamo, a to sto te niko ne postuje i sto svaki tekstoklepac moze da te pljuje po novinama i da ti razvlaci ime to je tek prica za sebe.

Ako roditelji mogu da ti pruze da odes napolje ili ako mozes da izvuces neku stipendiju pici ako ne batali moj iskreni savet.
 
Zaista kome je gore. Ovo se pitam vec danima.
Nekako kontam da kad ti roditelji nemaju , onda si u takvoj situaciji pa ti je nekako lakse da prihvatis da ne mozes da imas ono sto ne mozes da imas. A imas i onu situaciju kada roditelji dobro zaradjuju, kad su puni para a kad nece da ti daju da izvedes devoju, izadjes, kupis sebi nesto, treniras neki sport jer su prosto zagrizeni za svoj novac. Sve veme ti je sargarepa ispred nosa a ne mozes da je uzmes. I to sve pod izgovorom kako mame i tate drugova i drugarica tesko zive, pa dete treba da se solidarise da roditeljima svojih drugova....naravno dok svi ti rugovi izlaze i provode samo tako.

Zaista sta je bolje imati roditelja koji zaista nema da ti pruzi ili roditelja koji ima a ne zeli jer je stipsa?

cisto sumnjam da iole normalan roditelj nece dati svom djetetu za osnovne potrebe kod nas je pre slucaj da im daju previse, jedino kada roditelji "zavrnu slavinu" svom "mezimcu" je kada procjene da se nalazi u pograsnom drustvu ... ako je djevojka sa tobom samo zbog para bolje da je se odmah resis a cisto sumnjam da ti nece dati da je za vikend izvedes na pice,sladoled za bioskop i naravno neke normalne sportske aktivnosti za srednoskolca ili studenta to je dovoljno ( ako je " djete" starije onda treba samo i da zaradjuje )
uvjek sam za to da je bolje da se ima nego nema, suprug i ja lepo zaradjujemo ali svoju djecu ucimo da se ne razbacuju, cinjenica je da bez obzira to je starije tek izaslo iz pelena vec imamo kupljen stan za njega a i za mladje je u izgradnji... mi ulazemo u njihovu buducnost a ne u firmiranu odjecu (koju izrastu za 15-20 dana) mozete nas nazvati "stipsama" ali kad budu trebali da se osamostale imace cvrstu osnovu od koje ce krenuti.
 
pa sad,treba i roditelj malo da uziva
ne moze dete da ocekuje dadobija 100€ a roditelj da se oblaci na pijaci
trebalo bi svi da zive nekim ujednacenim standardom,a ne da deca ocekuju od roditelja da gladuju zbog njihovih patika
moje dete je izgubilo novu jaknu
sad ce od svog dzeparca da kupi drugu,da nauci da se stvari cuvaju a ne da ce roditelj uvek da bude tu ,a ona da kupuje igrice od dzeparca
nikome ne pada s neba
ne mogu da zamislim situaciju da im presipa a da oni ne daju,ali ajde da ne kazem da je nemoguce,trebalo bi da popricas s njima
kao razumna osoba,a ne kao histericno dete,jer kako se postavis tako ce te i tretirati ;)
 

Back
Top