Pesak u bubregu i zucnoj kesi

postoji..
dijetetski rezim ishrane za zuc i velika kolicina tecnosti da izbacis pesak iz bubrega..
za zuc postoji neki recept za ciscenje zucne kese od peska i sitnijih kamncica..
sigurna sam da moze da se izgugla na netu,a koji ukljucuje maslinovo ulje koje se unosi u odredjenom periodu (nekih desetak dana) na odredjeni nacin..
u smislu pije se na prazan stomak i u odredjenim razmacima..
to je i neka detoksikacija organizma jer bukvalno procisti ceo sistem..
 
Meni su govorili da isčevrtam crnu rokvu,(napravim udubljenje na mesti gde niče njeno lišće) stavim kašiku meda u to, sačekam da prenoći, i na prazan stomak popijem tu smesu koja se preko noći napravi od meda i satojaka crne rotkve. Nisam to primenjivao.
Doktor mi je savetovao da se čuvam od prehlade(navodno možeš imati i pesak i kamen, nećeš ni znati ako se ne prehladiš, neće te mučiti) i da pijem Prolom vodu.
Pesak sam izbacio, siptomi pokretanja su bili: mučnina, nagon za povraćanjem, nagon za veliku nuždu, talasi bola, bol u levom bubregu i desnom testisu, otečen testis. Onda je sve nestalo, kao rukom odnešeno, a doktorka je konstatovala da je pesak sišao u bešiku.
Inače, pesak je kalcijum, krečnjak dakle, kojeg mnogo ima u našim pijaćim vodama, vidi možeš li da ubuduće piješ vodu sa manje kalcijuma.
 
Meni su govorili da isčevrtam crnu rokvu,(napravim udubljenje na mesti gde niče njeno lišće) stavim kašiku meda u to, sačekam da prenoći, i na prazan stomak popijem tu smesu koja se preko noći napravi od meda i satojaka crne rotkve. Nisam to primenjivao.
Doktor mi je savetovao da se čuvam od prehlade(navodno možeš imati i pesak i kamen, nećeš ni znati ako se ne prehladiš, neće te mučiti) i da pijem Prolom vodu.
Pesak sam izbacio, siptomi pokretanja su bili: mučnina, nagon za povraćanjem, nagon za veliku nuždu, talasi bola, bol u levom bubregu i desnom testisu, otečen testis. Onda je sve nestalo, kao rukom odnešeno, a doktorka je konstatovala da je pesak sišao u bešiku.
Inače, pesak je kalcijum, krečnjak dakle, kojeg mnogo ima u našim pijaćim vodama, vidi možeš li da ubuduće piješ vodu sa manje kalcijuma.


to za rotkvu vazi za bronhitis, ne za pesak :lol:
prehlada nema veze sa peskom..
znaces kad ti se pesak ili kamen pokrenu..onda ce da ti ostete sluzokozu urinarnih kanala, pa ces da osetis jak bol..mozes i da krvaris toliko da bukvalno piskis samo krv..
nase telo malo drugacije metabolise taj Ca iz vode..
ja ne smem da ti tvrdim kako ide proces, ali mi je nefrolog rekao da pesak i kamen u bubregu nema veze sa Ca iz vode..nije to taj kamenac koji se talozi na ves masinama :lol:
telo metabolise Ca i stvara kamencice iz razicitih razloga..moze da stvara iz veceg unosa mlecnih proizvoda (zato potoji teza da covek ne treba da pije mleko niti da jede mlecne proizvode cim se skine sa sise)..
moze da metabolise iz povecanog holesterola..
postoje namirnice tipa drska od blitve koja u sebi ima sastojke iz kojih telo moze da metabolise elemente koji ce da dovedu do formiranja kamncica..
biohemija tela je malo komplikovanjija od tvrde vode :)
 
pijem puno tecnosti ali ne pomaze mi...neko je spomenuo med...to ne smem zbog candide.
Ima li konkretno neki lek da se ne zezam sa cajevima i sl

cajevi ti nisu yeyanje..dobri su i te kako jer neke biljke imaju svojstvo da potpomayu ciscenje bubreznih i urinarnih kanala..
meni se pre dve godine zaglavio kamen..
trebalo mi je nedelju dana da ga izbacim..o mukama i bolovima necu da ti pricam..
pre nego sto sam ga izbacila koristila sam rovatinex perlice..imas ih 100u pakovanju i uyimaju se 3-4 dnevno..znaci, doza za jedan mesec..
sastoje je od biljnog ulja koje potpomaze ``podmazivanje`` kanala i razgradnju kamncica do peska..
a da bi se izbacilo, mora veliki unos tecnosti..nema druge..
ako ti je za utehu i volis, pivo mi je nefrolog preporucio..
tad mi je rekao legni u kadu punu vrele vode i nalivaj se pivom..
e sad kad si pod bolovima nije ti bas do piva, ali zato sada mozes slobodno..
 

Back
Top