Vremenski uslovi i treniranje

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.401
Evo jedne zanimljive teme. Treniranje i vremenski uslovi. primetili ste da na nas deluje milion faktora dok treniramo. jedan od njih , ni malo nebitan, je vremenski uslov - vreme. Ono utice na sve nas, kako na bolesnike , tako i na sportiste.

Doslo je konacno leto i prevelike vrucine. Ljudi vise setaju, vise se trose, vise trose vodu , elektrolite, vise se znoje. Vise i piju vode. Kod vecine je primeceno da se slabije i hrane. Nemaju apetit.

U teretani pada snaga, ljudi slabije disu, vrti im se po glavi. Po slabo provetrenim cumezima punim prasine se desava da se i onesvescuju ljudi. Pogotovo kada gazda pusti ventilator da digne svu onu prasinu koja se skupljala godinu dana u tom cumezu :evil::roll:.

Kako Vi reagujete na ove letnje uslove? Posto je leto pricacemo za sada o tome, naravno moze da se prica i o zimi, prolecu, jeseni, itd....

Znam neke ljude koji se preko leta tako isuse i osuse da je to zalosno. Kada kazes isuse to ne znaci da se izdefinisao pa se moze takmiciti u fit kategoriji - ne, salo se mozda malo samo smanjilo, ali je zato izgubio 5-8 kg misica ! Ono, kad pogledas coveka i vidis da se ofucao....Ramena nigde, samo glava od njega ostala.

Mnogi ne mogu ni da spavaju nocu, pa se onda desava da su povrh svega i neispavani, da neredovno i nedovoljno dobro spavaju, a preko dana usled mnogih obaveza i jakog sunca postanu ispijeni, i jos im fali da odu uvece u teretanu da vezbaju i naprezu srce na +30 stepeni i super :mrgreen:

Vase misljenje?
 
nisam trenirao vec 2 meseca i planiram od ponedeljka da krenem, i iskreno se pitam kako ce to izgledati... secam se, sto kazes brate, posto treniram u jednom takvom ''cumezu'', proslog leta kad upale one ventilatore, neki smrad se digne po celoj teretani, ono je haos, al' mi nije toliko tesko padalo treniranje, jer sam isao oko 8-9 h kad vec temp malo iskulira, a i relativno dobro podnosim vrucine i velike temp, samo da vlaznost vazduha nije prevelika, tad je sve dzaba, nemam pore k'o crnci pa da mogu da podnesem onu sparinu, to me jedino ubija... inace, sto se ishrane tice, mora se preci na malo laganiji rezim, al' lepo padne neki bareni oslic u ove vrucine ili kuvana piletina, tako da nema problema sa unosom proteina... jedino je dzoging nezgodno smestiti u ove dane vrele, i to mi je jedini problem...
 

Back
Top