Da li trenirate podlaktice i na koji nacin?

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.401
Trening za podlaktice :eek:

Vecina ljudi napravi izraz lica kao ovaj smajli kada me vidi da ih radim. Zatim uslede pitanja - A sta ti je to, a je l to za biceps? A zasto to radis? A sta ce ti podlaktica :roll::lol:

Podlaktica se kao i listovi pomalo razlikuje od ostalih misicnih grupa. Samim tim mozda je potrebno drugacije i trenirati je. Jedina 2 misica razvijena koji imaju ljudi koji ne treniraju nista su - podlaktice i listovi. Ako pod "podlakticom" ubrojimo svih 22 misica koji rade i nalaze se na tom mestu :mrgreen:.

Ovo su misici koji se najvise koriste i kod muskaraca i kod zena u svakodnevnom zivotu (pogotovo kod muskaraca majstora i automehanicara, gde se stalno nesto odvija zavija, steze, gnjeci, pritiska, i kod zena koje peru ves na ruke, nose pune kese sa pijace, rade u njivi itd).

Samim tim podlaktice su pretrenirane svakog dana i naviknute na visoko-intenzivni rast. Posto triceps ljudi uopste ne koriste u svakodnevnom zivotu, cim odrade prvi trening za triceps - eto velike upale. Ali ako urade trening za podlakticu, osetice napumpanost, mozda sat vremena posle treninga i to je to, nista.

Veoma je tesko izazvati podlaktice na rast s' obzirom da su non-stop pretrenirane.

Koja je vasa metoda - sto vece tezine (ali ne mogu tu mnogo velike jer je mali misic, i nezgodno je, ne postoje vezbe) ili pak sto vise ponavljanja, kao i za trbusnjake i listove (nista ne znaci uraditi 10 ponavljaja, nisu to ledja i noge ) .?

Ja sam pola treninga tj pola radnog dana posvetio samo i iskljucivo podlakticama uz jos jednu veliku misicnu grupu koja ide pre njih.

Neko je misljenja da trening za podlaktice uopste nije potreban jer radis biceps, pa se tu provuce i neka vezbica za biceps i radijalis tipa hamer pregib, ali meni je sve to ofrlje, ja zelim full trening samo za podlakticu :mrgreen:

Podlaktice su i jedini misic koji se uvek vidi i koji je ogoljen, jedino bas kada je -15 stepeni....:mrgreen: Sve ostale misicne grupe su maltene pokrivene odelom, ali se podlaktice uvek vide, cak i kada se obucete poslovno-elegantno ispod neke kosulje se nece videti vase fit telo, ali podlaktice su te koje kazuju ljudima - Hej ovaj ide u teretanu ovaj je neki sportista. I to je mnogo vazna stvar za pozere i ove sto se tripuju da ce imati vise devojaka ako naprave od sebe imidz sportiste :rotf:


Eto dosta za uvod..... Kasnije cu napisati i moje omiljene vezbe koje radim...
 
imam neki fazon za podlakticu, to su tipa uski zgibovi gde su sake okrenute od tebe u hvatu, do 10 ponavljanja u 4 serije, rade ledja, naravno, al doooostaaa ide i na podlakticu, zatim uzmem teg koji visi na kanapu, to je sprava kod koja se pravi kako sam se raspitao standardizovano na 1,5 m duzine kanapa, a na vrhu je sipkica, koju uvrces i odvrces u stavu odrucno, prave ruke, bez povijanja u 5-6 serija, i na kraju pregib podlaktice ravnom sipkom, to je to...
ako imas neku bas dobru vezbu, javi i objasni... bilo ko, svakako...
 
Ja lično sam podlakticu uspešno trenirao sa bućicama.Evo i kako.Osloniš podlakticu na neku meku i ravnu površinu(idealne su tapacirane klupe za benč u teretanama).Dlan ruke u kojoj je bućica odgovarajuće težine okreneš prema gore.Šaka nije oslonjena na ravnu površinu nego je slobodna od zgloba prema prstima.Kad si se postavio polako puštaš bućicu tj. otvaraš šaku i šipka bućice se rotira prema prstima.Moraš da budeš pažljiv sa otpuštanjem šake jer može da ti ispadne bućica ukoliko si uzeo preveliku težinu, kao i da se povrediš.Nakon toga stežeš šaku i vraćaš bućicu u početnu poziciju.Ponavljaš ovo 10 ili više puta.
Takođe imaš i razne opruge i gume za jačanje šake i podlaktice.Lično znam jednu mnogo dobru oprugu samo ne znam kako da ti objasnim jer nemam pojma kako se zove.Valjda je opruga za jačanje podlaktice.:)
Ukoliko te zanima znam gde ima da se kupi.
Pozz.
 
Šta mislite o hand grip-u, kakva mu je efikasnost?

jedna od efikasnijih vježbi, iz mog iskustva...okačiš se na vratilo, i podigneš se tako, da ti podlaktice budu u vodoravni sa podom, i cimaš se malo gore dolje, ali da podlaktice čitavo vrijeme budu otprilike u tom nagibu..
ili uzmeš tegove, staviš na koljena ruke, i samo pokretom šaka cimaš gore dolje...podlaktica otekne samo tako, a istovremeno jačaš i tetive...
 

Da li je moguce imati ovakve misice?
 

Back
Top