Zajednička valuta Evroazije? Molim!? Euro, Amero, dalje?

Seprtlja

Aktivan član
Poruka
1.849
Ruski premijer Dmitrij Medvedev predložio da se od 2015. godine zvanično osnuje i uvede jedinstvena valuta za države Evroazijske unije.

news_94710.jpg


Govoreći na poslovnom forumu o novim mogućnostima za razvoj u zajedničkom ekonomskom prostoru, Medvedev je istakao da bi, imajući u vidu pitanja državnih dugova, rešenje moglo da bude u uvođenju "jedinstvene valute".

On je dodao da to nije predmet zabrinutosti sada, ali da bi trebalo da se razmišlja o tome. Medvedev je u novembru 2011. u Kremlju sa predsednicima Kazahstana i Belorusije, potpisao Deklaraciju o budućoj ekonomskoj integraciji i usaglasili dalje korake ka stvaranju evroazijske ekonomske unije.

Medvedev je tada rekao da Deklaracija predviđa stvaranje izvršnih komisija za nadgledanje čvršćih ekonomskih integracija tri države i ciljeve stvaranja pune "evroazijske ekonomske unije" u budućnosti.

"Svaka zemlja koja donese odluku da se priključi Carinskoj uniji ili jedinstvenom ekonomskom prostoru, a u budućnosti Evroazijskoj uniji, treba da taj izbor napravi svesno, da kasnije niko ne kaže da su ih naterali pod uticajem nekakvih ekonomskih argumenata" istakao je Medvedev.

Tri zemlje već imaju Carinsku uniju (CU), ali formiranje EAU, koja bi imala vlastito izvršno telo i nadgledala jedinstven ekonomski prostor, bio bi ogroman korak napred.

Evroazijska ekonomska unija trebalo bi da bude zvanično osnovana 2015. godine.

(Tanjug)
Foto:Beta/AP



Dakle, isti princip kao u Evropi: krajnji cilj je jedinstvena država, a metodologija dolaska do nje je puzajući puč: dug i strpljiv proces postupnih integracija, koje počinju manjim ujednačavanjima regulativa, sporazumima o slobodnoj trgovini, nastavlja se carinskom i monetarnom unijom i zajedničkim granicama da bi kuliminirali u formiranju federacije i poništavanju nacionalnih država. :rtfm:
 
Samo pokusava da zamagli cinjenicu da ce Kinezi da ih pojedu... Ako Ameri imaju ekonomskih problema prema Kini, a oni su ipak sila, Rusi ce da budu poklopljeni vrlo lako, oni su mnogo manja ekonomska sila. I to sto sad imaju je zasnovano na skupoj nafti. Da je nafta 50$ barel Putin bi bio odavno smenjen.

sve je ovo deo velikog plana. centralic\zacija moci. osim ako niste pristalica jedne svetske vlade?
 
Procitao sam, a i znao sam to odavno. Zasto ti mislis da Nemci imaju pravo da grade 4ti rajh a Rusi nemaju pravo da povrate Rusko carstvo?

ne radi se o tome druze. ja bi voleo da rusi povrate taj imidz. al oni rade za istog. teza i antiteza - sinteza. svaki kontinet ce imati svoju valutu, centralizacija moci, cilj je svetska vlada. a medvedev koliko vidimo, radi ka tom cilju uspesno. jel razumes sad malo jasnije?
 
sve je ovo deo velikog plana. centralic\zacija moci. osim ako niste pristalica jedne svetske vlade?

Bilo je svakojakih prica o tome da se na svetu drzave grupisu u nekakvih 10 drzava / kraljevstava... Ima tu i mnogo preterivanja, ali neke cinjenice ne mogu da se ospore.
Kako ce pare da se zovu - manje vazno. Bilo bi dobro da narod moze dobro da zivi sa tim parama.
 
Samo pokusava da zamagli cinjenicu da ce Kinezi da ih pojedu... Ako Ameri imaju ekonomskih problema prema Kini, a oni su ipak sila, Rusi ce da budu poklopljeni vrlo lako, oni su mnogo manja ekonomska sila. I to sto sad imaju je zasnovano na skupoj nafti. Da je nafta 50$ barel Putin bi bio odavno smenjen.
Pala je u januaru/februaru 2009. na $34. Sto ga nisu smenili tada?
 
Srbi u slucaju prilaska Uniji mogli bi da zimuju na Sibiru i da se tamo skijaju. Isto tako cuo sam da je na Kamcatki lijepo provesti odmor.
Ljeti bi Srbi mogli odbiti destinaciju u Turskoj i Crnopj Gori i mosli bi ljetovati na obalama Kaspijskog mora. Ono sto je vazno da bi Srvbija imala od cega da zivi i imalo bi se zita za sve gradjane Srbije.
 
Poslednja izmena:
Srbi u slucaju prilaska Uniji mogli bi da zimuju na Sibiru i da se tamo skijaju. Isto tako cuo sam da je na Kamcatki lijepo provesti odmor.
Ljeti bi Srbi mogli odbiti destinaciju u Turskoj i Crnopj Gori i mosli bi ljetovati na obalama Kaspijskog mora. Ono sto je vazno da bi Srvbija imala od cega da zivi i imalo bi se zita za sve gradjane Srbije.

Hahaha... ti si nacisto prso. Ajd sad budi malo Mingo, pa posle opet coolman.
 
ne radi se o tome druze. ja bi voleo da rusi povrate taj imidz. al oni rade za istog. teza i antiteza - sinteza. svaki kontinet ce imati svoju valutu, centralizacija moci, cilj je svetska vlada. a medvedev koliko vidimo, radi ka tom cilju uspesno. jel razumes sad malo jasnije?

Ne razumes ti Putina. Lukav je to igrac. On ce sad da ide tim kursom kako bi ojacao Rusiju, a jaka Rusija mu treba bas da bi se odupreo globalizmu. Kad bude narpavio Veliku RUsiju sa granciama od SSSR i sa super-jakom ekonomijom, ima globalistima da pokaze srednji prst. A EU ce da se raspadne do tad kao kula od karata pa mozda i nas ukljuce u Veliku Rusiju.
 
 
Nece biti "jedne svetske vlade".
Naravno da hoće, biće i svetski jezik. Već je odlučeno da je to engleski. A gle čuda - nije ruski.


dobro, shvatam da bi prihvatio NWO. il ne?
Definiši prvo šta je Stari svetski poredak, da uporedimo.

Ne treba biti a priori protiv nečeg Novog. Prvo treba razjasniti šta je Stari svetski poredak.

Ako je OWO bio pre 1989, onda ti mogu reći da je NWO daleko bolji.
 
Izgleda da ce tek nasa deca i unuci da shvate sta znaci novi svetski poredak i poceti da se bore protiv toga, posto vidim da nas sacica koja to shvata nije u stanju nista da uradi jer gomila misli da je to TEORIJA ZAVERE a ne ZAVERA protiv covecanstva. Tek kad se masa digne nesto ce moci da se uradi po tom pitanju, ovako tonemo sve dublje kao robovi bankara i anglosaxonskih aristokratskih porodica. Neka nam je Bog u pomoci.
 
 

Naravno da hoće, biće i svetski jezik. Već je odlučeno da je to engleski. A gle čuda - nije ruski.



Definiši prvo šta je Stari svetski poredak, da uporedimo.

Ne treba biti a priori protiv nečeg Novog. Prvo treba razjasniti šta je Stari svetski poredak.

Ako je OWO bio pre 1989, onda ti mogu reći da je NWO daleko bolji.
Ti si poznati zagovornik NSP-a i otrova u hrani, tako da me to od tebe ne cudi.
 
Srbi u slucaju prilaska Uniji mogli bi da zimuju na Sibiru i da se tamo skijaju. Isto tako cuo sam da je na Kamcatki lijepo provesti odmor.
Ljeti bi Srbi mogli odbiti destinaciju u Turskoj i Crnopj Gori i mosli bi ljetovati na obalama Kaspijskog mora. Ono sto je vazno da bi Srvbija imala od cega da zivi i imalo bi se zita za sve gradjane Srbije.

Ne znam otkuda ti ideja da priključenje jednom savezu automatski povlači za sobom sankcije i izolaciju,kao i zabranu putovanja po ostatku svijeta?
 
 
Sve do 1989. kada je vladao Stari svetski poredak, zemlje sveta su skapavale pod ruskom tiranijom i ruskim siromaštvom.

A sada je mnogo bolje otkad je 1989. Rusija šutnuta u kućicu za pse.

Rusija je maligna i agresivna tvorevina, i upravo zbog toga je Istočnoj Evropi svanulo nakon što je Rusiji slomljena svaka kost u telu.

I kao takva,u poređenju sa silama NATO-a i onome šta rade poslednjih 20ak godina - je mala maca.
 

Back
Top