automatska konekcija interneta

france:
gdje podesiti u windowsu ili brosweru u ovom slucaju Opera da se vrsi automatska konekcija interneta...znaci posle podizanja windowsa da se automatski poveze na internetu ili na Operi prilikom njenog podizanja.
Mozda to i nije tako pametna ideja? Da ti se ne desi da iz nekog sasvim drugog razloga podignes nrowser, ne zeleci na internet, a on se konektuje i ti zaboravis, pa posle se slogiras za racune?
 
france:
gdje podesiti u windowsu ili brosweru u ovom slucaju Opera da se vrsi automatska konekcija interneta...znaci posle podizanja windowsa da se automatski poveze na internetu ili na Operi prilikom njenog podizanja.

Osim ako nemaš stalan pristup Internetu i flat rate tarifu za korišćenje, ne preporučujem automatsko povezivanje na Internet da se ne bi iznenadio kada dođe dan za plaćanje.
 
ja imam flat rate i kad mi je modem ukljucen u struj komp pri podizanju sistem se konektuje i na net a to me smara :x i onda lepo moram stalno da vadim modem iz struje i to me smara :x verovatno da za dial up moze to negde da se namesti a kod mene cim komp prepozna modem odma je ENABLED i konektovan je na net.
 
To ti ide ovako: Control Panel > Internet Options ili IE > Tools > Internet Options. Tu imas tab Connections, izabers ko ce ti biti default dial-up provider (ako ih imas vise jel) i na mestis opciju za doticni da se poziva kad god je potrebna veza sa Netom.
Tako kad bilo koja apl. zatrazi vezu sa netom Win automatski zove default provajder :wink:
 

Back
Top