Protest za slobodu medija i „Težinu lanaca“ na RTS

DZOS

Veoma poznat
Poruka
13.681
Vidimo se 23. juna u 16 časova na Platou ispred RTS-a!Протест за слободу медија и „Тежину ланаца“ на РТС
Boris Malagurski, autor filma „Težina lanaca“ poziva na protest za slobodu medija ispred zgrade Radio-televizije Srbije u subotu 23. juna u 16 časova. ...


„Mi, građani Srbije, koji uredno plaćamo RTS-pretplatu i imamo priliku da svakog dana pre Drugog dnevnika vidimo natpis „Vlasništvo građana Srbije“ na malom ekranu, moramo da nateramo medijski javni servis da sluša javnost! Zato pozivamo sve koji su gledali film „Težina lanaca“, koji su čuli za film, ili pak nisu još čuli za film, da dođu na protest protiv medijskog mraka u Srbiji, da pokažu svoje neslaganje sa medijskom cenzurom u našoj zemlji i da se izborimo za naše pravo da znamo sve!“

Na skupu će govoriti: Boris Malagurski, autor filma „Težina lanaca“, Jasmina Vujić, svetski poznat nuklearni fizičar, profesor na Berkliju, Boško Ćirković Škabo, član rep-grupe Beogradski sindikat, Bora Đorđević, pevač rok grupe Riblja čorba, Džon Bosnić, kanadski novinar i dokumentarista i Branko Pavlović, politički analitičar.

(http://www.srbel.net/2012/06/14/protest-za-slobodu-medija-i-tezinu-lanaca-na-rts/?lang=lat )
 
Poslednja izmena:
Konacno da neko shvati gde je glavni problem medijske blokade svega sto ide u prilog utvrdjivanju istine.
RTS je bas ovo sto pise u ovom proglasu: "Nase pravo da ne znamo nista"!
Videcemo koliko ce nas biti. Govornici su odlicni. Jedino mislim da Bora moze da vise steti nego koristi. Ne zbog toga sto on nema sta pametno reci, naprotiv. Problem je sto ce ovi zuti skakavci pokusati svesti sve na neku Borinu psovku bez kojih on tesko funkcionise.
 
Vidimo se 23. juna u 16 časova na Platou ispred RTS-a!Протест за слободу медија и „Тежину ланаца“ на РТС
Boris Malagurski, autor filma „Težina lanaca“ poziva na protest za slobodu medija ispred zgrade Radio-televizije Srbije u subotu 23. juna u 16 časova. ...


„Mi, građani Srbije, koji uredno plaćamo RTS-pretplatu i imamo priliku da svakog dana pre Drugog dnevnika vidimo natpis „Vlasništvo građana Srbije“ na malom ekranu, moramo da nateramo medijski javni servis da sluša javnost! Zato pozivamo sve koji su gledali film „Težina lanaca“, koji su čuli za film, ili pak nisu još čuli za film, da dođu na protest protiv medijskog mraka u Srbiji, da pokažu svoje neslaganje sa medijskom cenzurom u našoj zemlji i da se izborimo za naše pravo da znamo sve!“

Na skupu će govoriti: Boris Malagurski, autor filma „Težina lanaca“, Jasmina Vujić, svetski poznat nuklearni fizičar, profesor na Berkliju, Boško Ćirković Škabo, član rep-grupe Beogradski sindikat, Bora Đorđević, pevač rok grupe Riblja čorba, Džon Bosnić, kanadski novinar i dokumentarista i Branko Pavlović, politički analitičar.

(http://www.srbel.net/2012/06/14/protest-za-slobodu-medija-i-tezinu-lanaca-na-rts/?lang=lat )

1_fileframe_matic.jpg


VERAN MATIC

Chief Executive Officer and one of the founders of B92, a Serbian broadcaster with national coverage headquartered in Belgrade.

At the World Economic Forum's Annual Meeting in 1999, he was proclaimed one of the year's top 100 Global Leaders for Tomorrow, along with Veton Surroi, the publisher of Koha Ditore, a daily newspaper in Kosovo, Serbia.


A ovaj gospodin, zasto njega nisu pozvali kad ga ima u filmu? :mrgreen:
 
Konacno da neko shvati gde je glavni problem medijske blokade svega sto ide u prilog utvrdjivanju istine.
RTS je bas ovo sto pise u ovom proglasu: "Nase pravo da ne znamo nista"!
Videcemo koliko ce nas biti. Govornici su odlicni. Jedino mislim da Bora moze da vise steti nego koristi. Ne zbog toga sto on nema sta pametno reci, naprotiv. Problem je sto ce ovi zuti skakavci pokusati svesti sve na neku Borinu psovku bez kojih on tesko funkcionise.

Sudeci po postovima na ovoj temi izgleda samo ti nisi zadovoljna kako nas RTS informise.
Ostali forumasi su zadovoljni ili mozda ne znaju o kakvom dokumentarnom filmu je rec. Koliko ja znam RTS je davno otkupio pravo na emitovanje ali ocito Sonji Liht (ona je glavni urednik iako to formalno nije) ne odgovaraju dokumenta iz filma jer ce iz temelja uzdrmati stvorenu "istinu" o Srebrenici i uopste nedavnoj istoriji raspada SFRJ.
 
1_fileframe_matic.jpg


VERAN MATIC

Chief Executive Officer and one of the founders of B92, a Serbian broadcaster with national coverage headquartered in Belgrade.

At the World Economic Forum's Annual Meeting in 1999, he was proclaimed one of the year's top 100 Global Leaders for Tomorrow, along with Veton Surroi, the publisher of Koha Ditore, a daily newspaper in Kosovo, Serbia.


A ovaj gospodin, zasto njega nisu pozvali kad ga ima u filmu? :mrgreen:

Ne znam ko je koga zvao ali mi nije jasno tvoje pitanje.
Taj gospodin da je hteo, mogao je organizovati prikazivanje filma na svojoj TV i lepo kroz diskusiju rasvetliti svoju ulogu.
 
Ne znam ko je koga zvao ali mi nije jasno tvoje pitanje.
Taj gospodin da je hteo, mogao je organizovati prikazivanje filma na svojoj TV i lepo kroz diskusiju rasvetliti svoju ulogu.

Pa mora da je neko pozvao Verana Matica da ucestvuje u snimanju tog dokumentarca, sumnjam da se spontano materijalizovao pred kamerom :cistinaocare:

Inace, da fenomenalna ti je ideja!

Koji je djavo Malagurski navalio na Tijanica i na RTS?!

Jel' si zvao Verana Matica da ucestvuje u snimanju filma?! Jesi!

Molim lepo, idi sad kod Verana Matica neka ti pusti film na B92, koji ces q... na RTS-u!
:rtfm:

Svaka ti cast za ovo! :super:
 
Poslednja izmena:
Aaaa, ne razumes?!!!

her.zika.pavlovic.fan.klub


Boris Malagurski je pozvao Verana Matica kao jednog od komentatora u Wight of Chains.

Coveka koji je primao stotine hiljada dolara i od Sorosa i od vlada SAD i od zemalja EU za formiranje Asocijacije nezavisnih elektronskih medija, koja je preko lokalnih TV i radio-stanica emitovala antirezimsku propagandu da nezadovoljstvo naroda zbog krize i bombardovanja kanalisu prema Milosevicu.

I kakve to veze ima sa protestom?
Pa Malagursi u tom filmu razgovara i sa onima koji su bili na suprotnim stranama sa puskom.
Covece, on je snimio DOKUMENTARNI film. U takvim filmovima bitni si dokumenti i svedocenja o nekom dogadjaju pa je normalno da ucestvuju ucesnici dogadjaja sa svih strana. Vazno je STA je DOKAZANO a ne ko je sve ucestvovao. Ako si gledao film valjda ti je jasno.
Ovde se radi o tome da RTS nece da pusti taj film iako ga je otkupio. Neka o filmu i onima koji se u njemu pojavljuju sude svako kako hoce ali rec je o tome da se omoguci ljudima da dodju u takvu poziciju.
 
MASOVNA HIPNOZA koja se danas i decenijama unazad tako uspešno sprovodi, opisana je i u 13 PROTOKOLU Iluminata iz XIX veka! Kao što smo apsolvirali globalistički nadnacionalnosatanistički kružooci sa vrha iluminatsko-masonske piramide svoja NEdela planiraju decenijama/vekovima unapred...

„Kako mase ne bi bile u stanju spoznati zašto su tu i koja im je svrha, dodatno im odvraćamo pažnju zabavom, igrama, hobijima, strastima, blještavim palatama... Uskoro ćemo kroz štampu započeti predlagati takmičenja u umetnosti i raznim sportovima: ti će ih interesi naposletku odvratiti od postavljanja nama nezgodnih
pitanja. Kako postaju sve manje vični odražavati i oblikovati sopstvena mišljenja, ljudi će početi govoriti istim tonom kao i mi, jer mi ćemo im sami nuditi nove smernice za način razmišljanja... naravno, sve to putem osoba za koje niko ne bi rekao da su
s nama solidarne."

na žalost, po običaju, kao što i sami možemo zaključiti, veoma su uspešni...

533317_343951435675138_1420871174_n.jpg


MASOVNA HIPNOZA pretvorila je milione ljudi u posmatrače sveta, a ne u njegove aktivne učesnike. Dopuštamo da drugi deluju dok mi posmatramo i čekamo, gledajući kako njih nekoliko igraju igru koja odlučuje o budućnosti ljudske rase... naše ljudske rase. Simboli takvog stanja su sport i beskrajne televizijske sapunice pored kojih smo mi posmatrači fabrikovanih života površnih, jednodimenzionalnih likova. Često živimo njihov život umesto svoj. Mnogi od nas vole sport, mnogi uživaju u nekim sapunicama ili filmovima i serijama već kog žanra, ali opasnost se javlja kad je to jedino čemu se u životu posvećujemo.

Evo šta se kaže u PROTOKOLU 12 Iluminata o medijima, koji su pisani negde u XIX veku od strane vlastelinskog bratstva koje mu pripada:

„Sve naše novine biće svih mogućih profila - aristokratske, republikanske, revolucionarne, čak i anarhističke - sve dok, naravno, postoji ustav ... Kao indijski idol Višnu, imaće stotinu ruku i svaka će od njih uperiti prst na bilo koje traženo javno
mišljenje.
Kad se puls ubrza, ove će ruke voditi mišljenje u smeru naših ciljeva jer uzbuđeni pacijent gubi svaku moć rasuđivanja i lako se podaje sugestiji. One budale koje budu mislile da ponavljaju mišljenje novina svog vlastitog tabora ponavljaće naše mišljenje ili ono koje se nama čini poželjnim. Zalud verujući da slede
organ svoje stranke, oni će ustvari slediti zastavu koju mi za njih zavijorimo."

Simptomatično mišljenje o pravom stanju stvari u medijima je izneo John Swinton, novinar New York Timesa, svojim kolegama na oproštajnoj večeri povodom penzionisanja (valjda se tada osmele) :

„Slobodna štampa ne postoji. To znate vi, i to znam ja. Niko od vas ne bi se usudio
napisati svoje iskreno mišljenje. Posao novinara je uništiti istinu, bezočno lagati,
iskriviti, ocrniti, ponizno se klanjati mamonu, prodati samog sebe, svoju zemlju,
svoju rasu za hleb svoj nasušni. Mi smo sredstvo u rukama bogatih koji stoje
iza pozornice, njihovi vazali. Mi smo lutke koje plešu na njihovim uzicama; naša
darovitost, naše mogućnosti i naši životi u rukama su tih ljudi. Mi smo intelektualne
prostitutke."

...razlika između novinarstva i profesionalne prostitucije, ne može više da primeti. Čini se da su ova dva pojma postali – sinonimi. (čast izuzecima dok ih ne uguše...)
 
Slažem se ja da ne bi bilo lošer da RTS pokaže taj dokumentarac pošto ionako prikazuju svakave gluposti , samo je taj mali gastos upao u neki žešći ego-trip ,fazon snimim nešto i onda ako niko nije zainteresovan da ga otkupi i prikazuje pravim demonstracije . :lol: Čekaj malo rodjače pa ne ide to tako,mislim tako bi mogli i drugi nezadaovoljni proizvodjači čija roba nema prodju na tržištu da izadju na ulicu,ili da legnu na prugu . :
 
Slažem se ja da ne bi bilo lošer da RTS pokaže taj dokumentarac pošto ionako prikazuju svakave gluposti , samo je taj mali gastos upao u neki žešći ego-trip ,fazon snimim nešto i onda ako niko nije zainteresovan da ga otkupi i prikazuje pravim demonstracije . :lol: Čekaj malo rodjače pa ne ide to tako,mislim tako bi mogli i drugi nezadaovoljni proizvodjači čija roba nema prodju na tržištu da izadju na ulicu,ili da legnu na prugu . :

Jel imas ti neki link ka tome koliko je novca trazio za prikazivanje na RTS-u ili to onako napamet pises?
 
Naravno da je u srbiji na sceni medijski mrak. Ali, budući da je medijski mrak potekao iz kuhinje žutih EURO ATLANTSKIH prijatelja, to je demokratski. Malo pre na B 92 čitam, da postoji 130 agencija pri vladi. Realna stopa nezaposlenosti je oko 30 %. Dejvid Kuper izigrava sporazum o pretstavljanju da bi šiptari bili zadovoljni. Pa dokle više mamu ili vam destruktorsku žutu *****, kada će biti dosta ?
 
Poslednja izmena:
Slažem se ja da ne bi bilo lošer da RTS pokaže taj dokumentarac pošto ionako prikazuju svakave gluposti , samo je taj mali gastos upao u neki žešći ego-trip ,fazon snimim nešto i onda ako niko nije zainteresovan da ga otkupi i prikazuje pravim demonstracije . :lol: Čekaj malo rodjače pa ne ide to tako,mislim tako bi mogli i drugi nezadaovoljni proizvodjači čija roba nema prodju na tržištu da izadju na ulicu,ili da legnu na prugu . :

Јаојјјјјјј...... бундево, не лупај 'леба ти..... зна се и када и како и зашто је практично ЗАБРАЊЕНО приказивање филма "Тежина ланаца"..... свашта..... каква "роба" ***.........:dash:
 
Jel imas ti neki link ka tome koliko je novca trazio za prikazivanje na RTS-u ili to onako napamet pises?
Pa nisam ja ni napisao koliko je novca tražio, poenta je da pravi demonstracije što niko neće da mu otkupi i prikaže film . Snimaju ljudi sve i svašta pa nikad ne bude prikazano na RTS-u , a ovaj je još i neki Amerikanac ili Kanadjanin , mislim kad bi svi pravili domonstracije što neće javni servis u Srbiji da im prikaže video uretke imali bi svaki dan po 4 protesta u Takovskoj .
Možda se i vlasnici kafana kojima ne ide posao posle ovoga dosete da prave demonstracije što ih mušterije ignorišu .:think:
 
Pa nisam ja ni napisao koliko je novca tražio, poenta je da pravi demonstracije što niko neće da mu otkupi i prikaže film . Snimaju ljudi sve i svašta pa nikad ne bude prikazano na RTS-u , a ovaj je još i neki Amerikanac ili Kanadjanin , mislim kad bi svi pravili domonstracije što neće javni servis u Srbiji da im prikaže video uretke imali bi svaki dan po 4 protesta u Takovskoj .
Možda se i vlasnici kafana kojima ne ide posao posle ovoga dosete da prave demonstracije što ih mušterije ignorišu .:think:

Nije stvar samo o filmu, nego o celoj zločinačkoj politici koja je strogo dirigovana. Krajnje nepošteno i pokvareno izveštavaju, kao da televizija Luksemburga, a ne beogradskog pašaluka. Kada je bio prikazivan onaj češki film i bombardovanju isekli su početak, gde se govori da je NATO počeo agresiju na jugoslaviju . To shvatanje bitnih crta se zove apstraktno razmišljanje.
 
Pa nisam ja ni napisao koliko je novca tražio, poenta je da pravi demonstracije što niko neće da mu otkupi i prikaže film . Snimaju ljudi sve i svašta pa nikad ne bude prikazano na RTS-u , a ovaj je još i neki Amerikanac ili Kanadjanin , mislim kad bi svi pravili domonstracije što neće javni servis u Srbiji da im prikaže video uretke imali bi svaki dan po 4 protesta u Takovskoj .
Možda se i vlasnici kafana kojima ne ide posao posle ovoga dosete da prave demonstracije što ih mušterije ignorišu .:think:

Филм је откупљен, исто као и филм "Издани град" о Сребреници, али су оба закључана у фиоку, јер нису морално-политички подобни. Разумеш?
 
Pa nisam ja ni napisao koliko je novca tražio, poenta je da pravi demonstracije što niko neće da mu otkupi i prikaže film . Snimaju ljudi sve i svašta pa nikad ne bude prikazano na RTS-u , a ovaj je još i neki Amerikanac ili Kanadjanin , mislim kad bi svi pravili domonstracije što neće javni servis u Srbiji da im prikaže video uretke imali bi svaki dan po 4 protesta u Takovskoj .
Možda se i vlasnici kafana kojima ne ide posao posle ovoga dosete da prave demonstracije što ih mušterije ignorišu .:think:

Не разумем ЗАШТО ЛАЖЕШ, БРЕЕЕЕЕ.... К'О ДА ТИ ЈЕ ТАТА БОРИС ТАДИЋ ИЛИ БОРКО СТЕФАНОВИЋ!!!???
:rtfm::rtfm::rtfm:


Борис Малагурски: Тежина медијских ланаца


Друштво | 3. јун 2012. | 14:28

ИЗВОР: ПРАВДА


Филм Бориса Малагурског „Тежина ланаца“ који говори о разлозима који су довели до распада бивше Југославије, а затим и последицама тих догађаја још увек није приказан ни на једној телевизији са националном фреквенцијом у Србији. О покушајима да се то оствари, као и о разлотима зашто до тога још увек није дошло, Малагурски говори за „Правду“.




Које сте филмове до сада снимили?
До сада сам снимио неколико филмова од који су нашој јавности можда најпознатији „Косово: Можете ли замислити?“ и „Тежина ланаца“. Први филм се бави последицама погрешне политике западних сила према Србији и њеној јужној покрајини, док други документарац анализира узроке распада Југославије и свега што се и дан данас дешава на економској и политичкој сцени у Србији.
Да ли сте освојили неке награде?
Први филм о Косову је освојио Сребрну Палму на Међународном филмском фестивалу у Мексику, као и награду Најбољи Филм на БиСи документарном филмском фестивалу у Ванкуверу, Канади. Приказан је у преко 80 држава широм света на руском сателитском ТВ каналу на енглеском језику РТ, као и на телевизији БН у Републици Српској. Други филм, „Тежина ланаца“, приказан је у биоскопима широм Аустралије (у Сиднеју је био на редовном репертоару чувеног Хојтс биоскопа), Канаде и Сједињених Држава, као и на фестивалима у Лондону (Рејнденс фестивал, највећи независни филмски фестивал после Санденса), Београду (Белдокс фестивал, где је изабран за једног од 6 најбољих), Хавани (уз позитивну оцену Фидела Кастра), Ен Арбор (Мишиген, САД), Торонту, итд. Филм је емитован на телевизији БН и Радио Телевизији Републике Српске више пута, док је права на светску промоцију филма откупила најпознатија дистрибутерска кућа документараца из Лондона „Journeyman Pictures“.



Ваш „Филм тежина ланаца је врло запажен у свету, како је прихваћен у Србији?
Већина људи која је имала прилику да види овај филм у биоскопима у културним центрима у Београду, Новом Саду, Нишу, Суботици, Крагујевцу, Зрењанину, Алексинцу, Горњем Милановцу и многим другим местима, имали су позитивне реакције. Филм је приказан на Правном и Медицинском факултету у Новом Саду, као и на Факултету за менаџмент у Сремским Карловцима. 4. маја се планира пројекција филма и на Правном факултету у Београду, где сам већ неколико пута, као аутор филма, био учесник трибина о проблемима у којима се наша држава налази. Јединственост овог филма је што нема великих финансијера или скривених намера, документарац су подржали скромним донацијама обични људи широм света, а квалитет су препознали многи светски филмски експерти, па и наш прослављени режисер Емир Кустурица.

......................
......................
 
Већина људи која је имала прилику да види овај филм у биоскопима у културним центрима у Београду, Новом Саду, Нишу, Суботици, Крагујевцу, Зрењанину, Алексинцу, Горњем Милановцу и многим другим местима, имали су позитивне реакције. Филм је приказан на Правном и Медицинском факултету у Новом Саду, као и на Факултету за менаџмент у Сремским Карловцима. 4. маја се планира пројекција филма и на Правном факултету у Београду, где сам већ неколико пута, као аутор филма, био учесник трибина о проблемима у којима се наша држава налази. Јединственост овог филма је што нема великих финансијера или скривених намера, документарац су подржали скромним донацијама обични људи широм света, а квалитет су препознали многи светски филмски експерти, па и наш прослављени режисер Емир Кустурица.
Pe evo već je prikazivan po Srbiji ,a ima ga i svuda na netu,tako da nije istina da je zabranjen , a Svinjoglavi Tijanić i njegov program su posebna priča .
 
Када би смо погледали у чијим је стварно рукама Јавни сервис ,лиши ли би се јалових и испразних прича.Овај филм је само добар повод .ДЗОС је указао на праве ликове који кроје лик Јавног сервиса Србије,у коме је Тијанић само извршилац радова и фигура за изливе јавног беса и пљувања(наравно да га то не ослобађа одговорности,на против).Идеја оснивања Јавног сервиса је била свугде да се ослободи непосредног утицаја политичких партија ,између осталог и кроз ачин фиинансиања,али свакако није била да се преда у руке Невладином сектору искључиво једне оријентације.
И не заборавимо да конкретни филм није откупио ни Тијанић ни Управни одбор него "грађани Србије који имају право да виде све".
 

Back
Top