Girice, kada?

Eh sad,bas girice.Ne znam za macke..Ustvari nemam macku,ali za pse znam da ne smeju da jedu przenu ribu zbog kostiju,ako je sirova to je OK,ali przena nikako.Najbolje je mozda da pitas nekog veterinara.
 
a uostalom, možeš uvek jedne sardine da se odrekneš kad otvoriš...
ako ti deliš sa macom i ona će sa tobom prvog miša ili goluba čim ih nahvata

doneće ponosna u kuću sa dignurtim repom
ali tad je nežno uhvatiš za lovinu i pažljivo izbaciš iz kuće da sledeći put ne dovlači crkotine
to je priroda...
 
samo mlekce... pola mleko pola voda... nemoj hladno da ne prehladi stomačić...
Mače od dva meseca da živi na ovom špriceru?????????????????
Svašta!
Slobodno može da jede bareno nemasno meso, pa i malčice sirovog, granule i hranu za mačiće, čisto mleko, i po malčice od skoro svega što i mi jedemo. Tako će i mače i vlasnik videti šta mače voli a šta ne. Treba izbegavati prženu i začinjenu hranu, salame i slične prerađevine, ali komadić slanine bi mu se možda dopao.
 
Imam gomilu komšija pecaroša, koji redovno uvaljuju mojim macama sirovu ribu(sitnu), koju su donosili za njih.Pošto sam ustanovila( a i iščitala ovde ponešto) da od nje dobijaju strašan proliv, koji završava i po kući, to je sada kod nas zabranjena ili tabu hrana:)Mleko nikada nisu pile, zbog iste stvari, a jogurt dobijaju jednom nedeljno, kao i po parčence sira ili malo pavlake(oko nje izginuše, znaju i muški da se počupaju oko mrvice, mada sve dobiju jednako):D
 
Ja pamtim pre kada dobijamo mače malo dva meseca i više pa im dajemo pomalo od ribe,a za slavu najedu se pa da im oči izađu,a tog proliva nikad nisam videla.
Ima puno mačke koje žive na obalama voda, trude se blizu pecaroša i čekaju svoju sreću a nikada nisu vakcinisane, kako to objasniti? :D
 

Back
Top