Zvučnici za muziku i muziku :) Pomoć!
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Zvučnici za muziku i muziku :) Pomoć!

Veoma poznat
    Učlanjen
    17.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Zvučnici za muziku i muziku :) Pomoć!

Trenutno posedujem Altec lansig 2+1 sistem zvučnika i prezadovoljan sam kvalitetom zvuka (zvučna kartica mi je Audiophile). Ali pošto često mixujem muziku, ne sviđa mi se izlazni zvuk, jer ga ja mixujem na 2+1 a kada ga pustim na stereo zvučnicima zvuči sasvim drugačije.

Bio bih veoma zahvalan ako bi mi neko preporučio neke zvučnike koji bi mi korsitili za slušanje muzike, mixovanje i eventualno za neko kućno muziciranje (klavijature + pevanje). Bilo bi idealno da koristim jedne te iste zvučnike za sve to. Recimo da bih bio spreman da izdvojim oko 300 eura maximalno.
    Hvala na odgovorima unapred!

Domaćin CAMARO SS (avatar)
    Učlanjen
    28.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

Podrazumevano Re: Zvučnici za muziku i muziku :) Pomoć!

Slab ti je odziv ovdje na ovom forumu ....koliko sam ja tebe razumio tebi treba 2.0 sistem.To je malo teze za te pare.Ja bih odma otpisao aktivne zvucnike.Uzmi recimo B&W 303 ili mision mv2
    Evo ti sajt http://www.4audio.rs pa vidi cijene slicnih.A pojacalo negdje potrazi polovno za 70-80e bolje ce zvucati od tih kompjuterskih njakala.
    PRAY THE LORD
    / / /M5 ultimat machine

Veoma poznat
    Učlanjen
    17.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio CAMARO SS Pogledaj poruku
    Slab ti je odziv ovdje na ovom forumu ....koliko sam ja tebe razumio tebi treba 2.0 sistem.To je malo teze za te pare.Ja bih odma otpisao aktivne zvucnike.Uzmi recimo B&W 303 ili mision mv2
    Evo ti sajt http://www.4audio.rs pa vidi cijene slicnih.A pojacalo negdje potrazi polovno za 70-80e bolje ce zvucati od tih kompjuterskih njakala.
    Vidim da je slab... Pa da, treba mi stereo. Znam šta je dobra kombinacija ali ubi cena Yamaha zvučnici sa aktivnom mixetom što se ubaci u jedan od zvučnika nazad, takvu sam koristio u Kulturnom centru i zvuči odlično, sve od muzike do konferencija. Ali je oko 600 eura taj komplet Hvala za linkove. Kakvo bi mi pojačalo preporučio? Hifi ili snagaš?

Domaćin CAMARO SS (avatar)
    Učlanjen
    28.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

Pa preporucio bi neki hi-fi snagas. Polovni hi-fi sa 2x50 do 2x100w.Nadji nesto po oglasima jer ne mogu preporuciti odredjen model
    PRAY THE LORD
    / / /M5 ultimat machine

Primećen član laks (avatar)
    Učlanjen
    20.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Pozz druze, ja imam Mission Mv4 ispod toga ni slucajno da nisi isao jer ces da dobijes bass tipa tak tak, ja bih licno od Mission`a uzeo neke podno stojece, dal Mv6 ili 8 uglavnom one sa 2 basa, i da znas da ti oni i nisu bas za odvrtanje barem ovi moji, to ti je za precizno slusanje muzike da cujes svaki instrument zvuk itd. Ova serija jer je low budget ali tera i ja sam zadovolaljan tako da bi ti dva podno stojeca sa 2 basa, oznaku im zaboravio zavrsili posao. Sto se tice pojacala, nesto kvalitetno i polovno ispravno, dakle novi zvucnici, polovno pojacalo.
    Acer Aspire One D270 Netbook

Veoma poznat
    Učlanjen
    17.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio laks Pogledaj poruku
    Pozz druze, ja imam Mission Mv4 ispod toga ni slucajno da nisi isao jer ces da dobijes bass tipa tak tak, ja bih licno od Mission`a uzeo neke podno stojece, dal Mv6 ili 8 uglavnom one sa 2 basa, i da znas da ti oni i nisu bas za odvrtanje barem ovi moji, to ti je za precizno slusanje muzike da cujes svaki instrument zvuk itd. Ova serija jer je low budget ali tera i ja sam zadovolaljan tako da bi ti dva podno stojeca sa 2 basa, oznaku im zaboravio zavrsili posao. Sto se tice pojacala, nesto kvalitetno i polovno ispravno, dakle novi zvucnici, polovno pojacalo.
    Ok druže, hvala na savetu. Da li bi ti zvučnici izdžali kućno vežbanje (klavijatura ili gitara+ mikrofon) neke normalne glasnoće (ne divljanje)

Učlanjen
    20.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Wink Re: Zvučnici za muziku i muziku :) Pomoć!

Citat Original postavio Machony Pogledaj poruku
    Ok druže, hvala na savetu. Da li bi ti zvučnici izdžali kućno vežbanje (klavijatura ili gitara+ mikrofon) neke normalne glasnoće (ne divljanje)
    Evo ti slika Mv8Ime:  Mission Mv8.jpg
Pregleda: 283
Veličina:  19,2 KBveruj da imam extra kesha, uzeo bih ih bez razmisljanja posto imam pojacalo sa 5 izlaza i plus za subwoofer aktivni. Ove bi stavio za frontove, a Mv4 za Rear, uradio quadrofoniju i milina, da cujes svaki moguci diiiiiingggggg....
    Mislim da bih, ali da li su oni pravi izbor za to sto tebi treba?, ne znam koja ti je vrsta izvora, tu je ipak najbitniji izvor u neku ruku, da bi zvucnici dosli do punog sjaja i ako si u zgradi, ni slucajno woofer, jer ces da uzbunis komsije sa svih strana, ipak stereo varijanta je tu najzahvalnija kad je stan u zgradi u pitanju, bio probao iz izkustva pricam.
    Posto ti sviras, sad stvarno ne znam da li su ovakav tip zvucnika namenjeni za tu pricu, oni su ipak za pojacala, CD`ove, zvucne kartice kvalitetnije naravno i radi reprodukcije su namenjeni tj. napravljeni, ali posto ti to nesto profi pokusavas da radis, ipak ziva svirka!, mozda ti je bolje da kontaktiras nekog ko se i bavi tim. Ovi zvucnici su uglavnom za kucnu reprodukciju muzike, filmova itd. mada sve to kad se spoji kako ti zamisljas oni bi svirali bez greske, samo ne znam da li su pravi izbor za to. Ja sam mislio da si vise u nekom Dj`ing fazonu, sto mu dodje opet kao vise neka reprodukcija, posto se pusta sa odredjenih muzickih formata...Mozda bi bilo najpametnije da odes ili posaljes mejl u 4audio i pitas ih da li bi ti ovakav sistem zvucnika odradio posao, jer ja to sto ti imas ipak nikad nisam probavao. A sto se mic. tice, probavao sam samo sa ovim malim najobicnijim za komunik. preko skype, mislim meni to zvuci ok, zvuk je cist i jasan, sebe cujes perfektno.
    Pozz i nadam se da ces naci pravu kombinaciju i obavezno bez zurbe, cini mi se da ti zelis nesto ozbiljno da radis, zato polako, pricaj sa svima, naravno "iskusnijim" kad je ziva svirka u pitanju, odslusaj kod nekog nesto kako zvuci i tek onda uzmi ono sto mislis da je tebi najbolje.

P.S. ja koliko znam muzicari sebi uglavnom uzimaju gotov mono zvucnik sa ugradjenim pojacalom da mogu to da pojacaju i cuju malo preciznije kako sviraju ili sta vec, sad posto ti imas klavijaturu a ona danas je u stanju da zameni pola benda, kontam zasto ides i na ovakve stereo varijante, valjda nadam se. Neki bih na tvom mestu uzeli 2 monitor zvucnika sa naravno ugradjenim pojacalima, znaci onakvi kao sto vidis po raznim studijima sto stoje pored miksete kao prvi zvucnici manjih dimenzija, e vidis u njima je pojacalo svi su mono ali kad se povezu u stereo varijantu rade brutalno. Pogledaj malo studija nekih poznatijih muzicara, pa odatle mozes da krenes jer znam da su takvi zvucnici jako skupi ali ima i jeftiniji varijanti iste marke samo slabije snage, e sad mozda takva snaga tebi odgovara perfektno, jer recmo pravih 2x40W za normalnu sobu je brutalno dobro, a kod takvih monitor zvucnika renomiranih imena veruj da sviraju za svaku ulozenu paru, pozz.
    Poslednji put ažurirao/la laks : 24.06.2012. u 11:12

Veoma poznat
    Učlanjen
    17.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Hvala ti na iscrpnom odgovoru, druže. Moje kolege muzičari uglavnom imaju mono kabinete (pojačalo + 1 zvučnik) za gitaru (i ja imam jedan) i posebno imaju razglas sa jednim ili dva veeelika zvučnika. U razglas se uključe mikrofoni i eventualno klavijature i sve zvuči lepo
    Ja sam samo kontao da li u malom prostoru mogu da iskoristim iste zvučnike za više stvari,ali očigledno to neće moći
    Uz put, ovo je veoma zanimljivo: Pojačalo za klavijature a može da se uključi i klavijatura i mikrofon (ukupno pet ulaza) a i snaga mu je solidna...
    http://www.mitrosmusic.com/proizvod/1006-Roland-CM-30-Monitor-Speaker/

Učlanjen
    20.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Citat Original postavio Machony Pogledaj poruku
    Hvala ti na iscrpnom odgovoru, druže. Moje kolege muzičari uglavnom imaju mono kabinete (pojačalo + 1 zvučnik) za gitaru (i ja imam jedan) i posebno imaju razglas sa jednim ili dva veeelika zvučnika. U razglas se uključe mikrofoni i eventualno klavijature i sve zvuči lepo
    Ja sam samo kontao da li u malom prostoru mogu da iskoristim iste zvučnike za više stvari,ali očigledno to neće moći
    Uz put, ovo je veoma zanimljivo: Pojačalo za klavijature a može da se uključi i klavijatura i mikrofon (ukupno pet ulaza) a i snaga mu je solidna...
    http://www.mitrosmusic.com/proizvod/1006-Roland-CM-30-Monitor-Speaker/
    Ok, drago mi je da si se snasao. Sto se tice masine rekoh ti ja za wate, taj jedan ima da pocepa, nego jako slabo sto se tice performansi tog zvucnika, tipa da li moze da se na njega spoji jos jedan pa da bude stereo, pa frekventni raspon i recimo osetljivost u decibelazi, oni su prikazali nam samo njegove in/out mogucnosti. Moja ti je preporuka da odes tamo i sve to ispitas tako sto ce da ga spoje a ti ako ti nije tesko ponesi svoju klavijaturu, ipak da se razumemo to je tvoj novac i verujem da ga nisi ubrao sa drveta, zato lagano i bez pardona, njihov je posao da ti to demonstriraju. Na zalost ne uzimas nesto skuplje od 200.000rsd tako da budi spreman na njihovu bezobzirnost prema tebi, jednostavno budu nezainteresovani za takvu cifru pa su u stanju da te prebacuju sa kolege na kolegu. Nadam se da su takve stvari popravili i usluzuju sve musterije jednakom ljubaznoscu! Nazovi ih, pitaj jel moze da banes sa klavijaturom ili sta ti je lakse za poneti i zelim ti srecnu i tebi zadovoljnu kupovinu bez da bude kajanja da ne radi kako si ocekivao, pozz i uzivaj u muzici
    Poslednji put ažurirao/la laks : 25.06.2012. u 09:54

Slične teme

1. X Wave zvučnici Maestro II
    Autor Vidaq u forumu Hardver
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 29.09.2007., 23:18
  2. Audiofilski zvučnici Audio Analyse
    Autor Alexandro u forumu Muzika
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 01.05.2006., 14:24

Pravila za slanje poruka