Tadić: Jasna mi je poruka koju su nam građani poslali

popokat

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
209
Legitimno je pravo novina da se određuju prema politici i nosiocima državnih funkcija. Sasvim je u redu da imaju pozitivan i negativan odnos. Nemam nikakav problem sa tim. A rečenica da mi je “Blic” poslednje četiri godine “lomio noge” bila je figurativna rečenica izrečena u neformalnom razgovoru kojom sam probao da oslikam sva nerazumevanja sa kojima sam se susretao u obavljanju predsedničke dužnosti - kaže u intervjuu za “Blic” Boris Tadić, predsednik Demokratske stranke i njen kandidat za premijera.

Dva dana nakon što je “Blic” otvorio pitanje odgovornosti političara, bivšeg i sadašnjeg predsednika države, da se ne ponašaju bahato prema medijima, Tadić objašnjava da je sve bio samo nesporazum i tvrdi da je spreman da odgovara na sva pitanja.




"Volja građana Srbije"
Da li je moguća takozvana super koalicija SNS-DS-SPS, za koju navodno navijaju Rusi ali i Zapad?
- Ne rukovodim se interesima drugih zemalja nego Srbije. Vlada treba da bude izraz volje i potreba građana Srbije.


Vaše obraćanje u izbornoj noći mnogi su razumeli kao da ste optužili intelektualce, rekavši da su odgovorni za apstinenciju i “bele listiće” i da imaju “nizak nivo rasuđivanja politike”. Zašto?


- Nisam optužio intelektualce za poraz, a u izbornoj noći nisam pominjao bele listiće . To je prosto neistina. Moji roditelji su intelektualci. Odrastao sam uz ljude koji se bave naučnim radom i nemam sklonost da optužujem intelektualce. Naprotiv, apelovao sam da se podigne nivo razumevanja politike i donošenja odluka. U suprotnom, mi ćemo biti zemlja koja nije dovoljno politički prosvećena .


Da li tu činjenicu prihvatate kao izraz kritike?


- Jasna mi je poruka koju su nam građani poslali. Razumeli smo to kao poruku da traže promene i ja ću ih sprovesti i u stranci i u vladi ukoliko je budemo formirali.



Šta je sprečavalo DS da to uradi jer je držala dve najjače funkcije u državi?


- To je pojednostavljeno gledanje na stvari. Za sistemske promene potrebne su institucije, konsenzus stranaka, društveni konsenzus. Nasledili smo tešku situaciju u političkom, ekonomskom i kulturološkom smislu za rešavanje problema sa kojima se zemlja suočava. DS nije bila sama u toj vladi. Pitanje je da li je DS u situaciji sa nerešenim nacionalnim problemima, poput Kosova, razvijenim organizovanim kriminalom, koji je prodro u strukture društva od privrede, univerziteta do medija i politike i uslovima ekonomske krize mogao da se izbori sa svim problemima ovog društva. Nisam video ni jednu jedinu političku organizaciju na evropskom tlu koja je to uradila. Vidim da su sve zemlje u mnogo težoj situaciji nego što su bile.


Jedna od najvećih zamerki je da ni jedna sumnjiva privatizacija nije dobila sudski epilog?


- Založio sam se više puta javno da sve sumnjive privatizacije moraju biti ispitane. Zna se da sam svojim angažmanom u borbi protiv organizovanog kriminala pokazao da se beskompromisno zalažem za pravdu i pravnu državu. Sada je na na sudstvu da završe te procese.


Brojne su primedbe reforme pravosuđa?


- Reforma pravosuđa nije ocenjena kao dovoljno uspešna. Ona mora da se nastavi, a sve nepravilnosti da se isprave. Ipak, mislim da je bilo i hrabro i važno ući u taj proces imajući u vidu kakvo smo zapušteno sudstvo još iz vremena Miloševića nasledili.


Zar niste kao lider najveće stranke uticali na odluke Vlade?


- Uticao sam na sva pitanja koja se tiču ustavne nadležnosti predsednika republike u domenu spoljne politike i bezbednosti, kao što su borba protiv organizovanog kriminala i završetak saradnje sa Haškim tribunalom. Pomagao sam državi, pa i vladi u privlačenju stranih investicija. Sve ostalo nije bila moja tema. U okviru svojih nadležnosti činio sam sve što je bilo od koristi za građane.


Kad ste bili neiskreni - sad kad kažete da ste se bavili ustavnim nadležnostima ili kad ste rekli da vam je žao što u prošlosti niste brže smenjivali u Vladi?


- Kada sam govorio mislio sam na smene u Demokratskoj stranci, žao mi je što nisam brže sekao. A što se vlade tiče promene je predlagao i sprovodio Cvetković koji je i inicirao na primer smenu Dinkića.


http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/328422/Tadic-Jasna-mi-je-poruka-koju-su-nam-gradjani-poslali
 
BORISE, Ne ostavljaj nas radikali.
MOLIM te . Mole te svi gradjani Srbije kojima je stalo do napredka i prosperiteta.


Nastavi da nas vodiš jer samo TI znaš pravi put, ti znaš gde je budućnost!

Ovim putem javno pozivam i članove proevropskih stranaka (SPS, LDP, SPO, LSV, NKPJ, SDU, G17.. ) kao i člamove nevladinih organizacija (Helsinški odbor, FHP, LABRIS, GLIC, Anarhosindikalna inisijativa,centar za kulturnu dekontaminaciju, NUNS...) i najvažnije evropske medije (B92, DANAS, RTS, e-novine, BLIC, PRESS, Politika...)da te podrže i da ne dozvole da država potone zbog lenjosti da neko izađe na izbore, belih listića, intelektualaca, Vesne pešić...)
 
images



Državnik
 
Da li je moglo bolja?
Па наравно да је могло много боље.
Могло је да се мало приштеди и да се Србија не задужи највише у историји.
Могло је да се не запосли 20.000 џабалебароша у јавном сектору у Београду и то Тадићевих Црногораца како круже гласине.

Могло је да се мање краде, али није. И све то иде на штету обичног човека и радника што је разлог због кога бих пре глас дао радикалима него твојим идолима.
 
Па наравно да је могло много боље.
Могло је да се мало приштеди и да се Србија не задужи највише у историји.
Могло је да се не запосли 20.000 џабалебароша у јавном сектору у Београду и то Тадићевих Црногораца како круже гласине.

Могло је да се мање краде, али није. И све то иде на штету обичног човека и радника што је разлог због кога бих пре глас дао радикалима него твојим идолима.

Nije moglo boqe.
Qudi na vlasti su dali svoj maksimum.
A krađa nije bilo jer da jeste već bi bili u zatvoru!
 
Vas treba u APS!
Важи, све оне који не могу да нађу посао и који су незадовољни кретеном Борисом треба у АПС.:lol:
Бота би у том случају био нови Хитлер који би милион људи ставио у конц. логоре и изгладњивао их до смрти.:roll:
 
Boris je jedini PRAVI predsednik.
A ti slobodno nastavi da se kuneš u tvog Tomu.
Мислим да је једини прави председник био легендарни лидер странке са ким је ДС био у коалицији 4 године.:lol:
Господин председник Слободан Милошевић.:lol:
 
Важи, све оне који не могу да нађу посао и који су незадовољни кретеном Борисом треба у АПС.:lol:
Бота би у том случају био нови Хитлер који би милион људи ставио у конц. логоре и изгладњивао их до смрти.:roll:

Ko stvarno želi da radi taj i ima posao.
Boris brine o svom narodu
 

Back
Top