Na šta bi ličila Srbija (politički) bez Vojvodine?

Blues rock

Primećen član
Poruka
585
nisam vojvođanin (rođen sam u smederevu), ali nekako mi se čini da je vojvodina bolji deo srbije... ne mislim na centralnoevropsko kulturno i istorijsko nasleđe koje je donela sa sobom, ni na vrednost teritorije (obradivost zemljišta, zalihe nafte i gasa...), već prevashodno na političku kulturu koja dolazi odande.
ne mogu a da ne primetim da nikada u srbiji ne bi došlo do suštinske demokratizacije i liberalizacije, ako računam vreme od ww2, da vojvodina nije u njenom sastavu... na izborima 2000. vojislav koštunica ne bi bio pobednik, vladu 2008. bi formirali radikali i velja selja, na proteklim izborima naprednjaci bi odneli ubedljivu pobedu, a od eu bi odavno odustali...

drugo, u vreme kraljevine jugoslavije komunizam je bio najmanje popularan upravo u vojvodini. u vojvodini etnocentrizam i klerikalizam ne vrede ni pišljiva boba, pa mi se nekako čini da je danas vojvodina brana srbiji da ne skrene u neku od tri suicidalne ekstremističke ideologije: komunizam, etatizam i fašizam (klero, naci...)
 
Ja sam slusala Madjare koji su otvoreno govorili da ce glasati za Nikolica i SNS i na kraju Tadic ostvari zavidan broj glasova u Vojvodini.
Neverovatno.
Za Canka nisam iznenadjena, postoji krug ljudi koji glasaju za njega, jer im je zabavan i smesan, a ne iz politickog ubedjenja.

Čanak ?
Bez dvorske lude nema potpunog veselja za kamarilu !
 
Vojvodina nije bogatija od Centralne Srbije. Srbi su jeli lebac i pre I rata, a o rudnim nalazistima i da ne pricam.

Jedini pravi dohodak, NOVA VREDNOST koja se u Srbiji stvara se stvar u Vojvodini - a to su POLJOPRIVREDNI PROIZVODI.

U uzoj Srbiji je sve to znatno manje.

U uzoj Srbiji je vise ruda i elektricne energije.

Sve to treba USKLADITI u interesu GRADJANA Srbije.

A ne da jedan deo (Beograd sa uzom Srbijom) odlucuje 90% sta se radi u CELOJ drzavi!
 
Jedini pravi dohodak, NOVA VREDNOST koja se u Srbiji stvara se stvar u Vojvodini - a to su POLJOPRIVREDNI PROIZVODI.

U uzoj Srbiji je sve to znatno manje.

U uzoj Srbiji je vise ruda i elektricne energije.

Sve to treba USKLADITI u interesu GRADJANA Srbije.

A ne da jedan deo (Beograd sa uzom Srbijom) odlucuje 90% sta se radi u CELOJ drzavi!

Ma nemoj, a seljaci u Srbiji gaje plastiku? Vojvodina nikad ne moze da gaji takvo voce i povrce koje gaji centralna Srbija i u tom obimu. Za industrijsku repu i industrijski suncokret ste carevi, nema sta....
 
Glasacka mesta u Vojvodini su najslabije branjena i cuvana, jer ljudi u Vojvodini su uglavnom opusteni i miroljubivi...
Tu je moglo da se muva koliko zelis,oni koji su radili na izborima, sami to priznaju.

У нашој општини је било и туча због крађе. Крађе је било, а људима су демократе чак и давале паре да гласају за њих :roll:
 
Glasacka mesta u Vojvodini su najslabije branjena i cuvana, jer ljudi u Vojvodini su uglavnom opusteni i miroljubivi...
Tu je moglo da se muva koliko zelis,oni koji su radili na izborima, sami to priznaju.

У нашој општини је било и туча због крађе. Крађе је било, а људима су демократе чак и давале паре да гласају за њих :roll:
 

Back
Top