Kako da smanjim tremu pred zavrsni ispit?

Ponasaj se kao ja :D Nikad me za kontrolni nije boleo q*ac niti slicno. Samo kazi sebi sta bude bice :)
Dzabe ti da ucis ako si tremaros.
Odavno sam shvatio da nema nista dobrog od prevelike brige :ok:
Ti uci koliko mozes a ostani pribran kad radis test. ( A ako omanes kazi takva mi je sudbina sta tu mogu :mrgreen: )
 
Puno se stresiram.Mozda i previse.Ne znam sta da radim.Ponedeljak je sve blizi,samo sto nije.Inace sam veliki tremaros,cak i za obicni kontrolni.Kako da smanjim tremu?Ona mi moze samo odmoci.

Kasnije ces uvideti, koliko si se sekirala zbog svecega, nicega. Koliko to u svemu nebitno bilo je. Primaj sve u zivotu manje vise ravno. Znaci, poraze shvataj kao podstrek a uspehe kao nesto super, gde si odradila nesto ok. Ja sam na primer kroz studije videla, koliko me je trema kocila, koliko mi je bila kontraproduktivna. a, onda su mi se izdesavale neke stvari, gde me je zivot bacio u neke teske situacije, i gde mi ej bukvalno citav zivot zavisio od te treme. Na bolej ili gore, jer sam imala samo tu jednu priliku. Sansu. Koje je menjala moj zivot na bolje. I tu sam "prelomila". Postala sigurnija, manje samokriticna. Puno pomaze autosugestija, hobiji, a na ispit nikada nisa misla bez cokoladice. Samo polako, bice sve ok...Udahneš u sebi, i kazeš: "Bice sve u redu, ja to mogu. Ja to znam. Ja to moram. Ja to hocu. Nesupeh nije opcija. " Šta god da te sabije u životu, nikada nemoj odustati. Čak i kada trema učini svoje, sledeci put bice bolje...svaki put pocinje prvim korakom. ♥
 
Idi dete bre u peršun.

Kakva crna trema od ispita.Ionako ćeš kad završiš tu školu da ideš u Italiju da pereš suđe u nekoj piceriji .
Ili , u boljem slučaju, da se udaš za nekog gastarbajtera lll generacije i odeš u Pariz da mu rađaš Srpčići.

Kad persiraš onda to vam pišeš velikim slovom.

Kad se obraćaš množini, ondak malim.

Primi ovaj očinski savet.

Šta god da radiš , ma kolko se trudiš, uzalud je.
Poštuj muža i rađaj decu.
Škola je ionako za budale.
 
tragikomicno je to koliko trema ili sta vec jos slicno tome moze da nam deluje u negativnom smislu, kako posle nekog vremena gledamo na te neke situacije, a bas je nezahvalno kad danas shvatimo aha to je ono isto ko pre samo sto je sad ovo i ipak opet postoji isto stanje. sve ovo moze da bude slicno i za neke druge situacije...

ne mogu da kazem da se nisam nasmejao ovoj misli koja mi je pala na pamet, a da probas kao ono zadnja linija odbrane,da u sebi isceniras vestacku situaciju: da opet to radis, da si to toliko puta pre radila, da nije nikakva nepoznanica. vreme je sad mozda malo kratko da za par dana postanes osoba koja se izborila sa tremom, ali mozes probati nacine da je suzbijes, nzm sta autosugestija, razmisljanje kako bi to bilo ali pozitivan scenario, cokolada, sve ovo kazem laicki, kakva god situacija da je, ti u njoj igraj pametno, znaj zasto si tu, sta hoces i probaj da izvuces sto vise mozes...
 
Puno se stresiram.Mozda i previse.Ne znam sta da radim.Ponedeljak je sve blizi,samo sto nije.Inace sam veliki tremaros,cak i za obicni kontrolni.Kako da smanjim tremu?Ona mi moze samo odmoci.

Trema u stvari moze da bude jako podsticajna i korisna. Ali ako si od onih koje uzbudjenje pre svega ometa u postizanju zeljenih rezultata, ovde ima par dobrih saveta:
http://www.bbc.co.uk/news/magazine-17874450

Ako treba prevod, tu smo. :)
 

Back
Top