„Evro se može spasiti, ali da li i Evropska unija?“

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
27.854
Čarls Kapčan, profesor međunarodnih odnosa na Univerzitetu Džordžtaun i član uticajnog privatnog Saveta za spoljnopolitičke odnose:
,,Dok su svi usredsređeni na evro i na dugove, Evropsku centralnu banku i evro obveznice, nastupila je politička erozija temelja Evropske unije. Mere štednje koje traju već nekoliko godina podstakle su rasprostranjenu pobunu protiv Brisela. Ljudi danas kažu da im je bilo bolje pre nego što su zemlje postale članice Unije. U sve većem broju evropskih zemalja, izbija nacionalizam i to gnevni nacionalizam uperen protiv Brisela. Postavlja se zato pitanje da li je moguće spasiti Evropsku uniju, uprkos tome što je moguće spasiti evro?“
Evropljani dobro pamte da je njihov najmračniji trenutak ponikao iz nacionalizma i ekonomskih nedaća 1930-ih. Ukoliko ne budu uspeli da prevaziđu sadašnju ekonomsku krizu, zauzdaju nacionalizam i vrate se ujedinjavanju, evropska teška prošlost mogla bi da postane njihova sumorna budućnost, zaključio je Kapčan.
http://www.glasamerike.net/content/charles-kupchan-eu-crisis/1205238.html
***********************************************

Да ли је то та ЕУ којој тако безалтернативно стремимо?
Да ли ћемо опет потписивати неки ратни пакат као 1941г.?
Да ли ....?
Много ,,Да ли'' има у тој творевини званој ЕУ, где већ долазе до изражаја колонијални пориви Немачке, Француске и осталих колонијалних држава којима колоније итекако требају због природних и људских ресурса. Уместо освајања колонија ратовима то чине преко ММФ-а, кроз кредитна задужења и економску зависност.
У тој творевини званој ЕУ ипак не цветају руже или су већ процветале!?
 
капчан се прави луд, свако нормалан који има основна знања о европи зна да је интернационализација само фаза асимилације у европском случају, није европа америка где су насељени колонисти из многобројних држава и где је самим тим било могуће направити ствари које су у америци направљене, и из несхватања те чињенице а услед тренутне доминације америке тј њеног наметања европи америчких вредности и настају сви проблеми.
 
Poslednja izmena:
Dokone nedemokrate, samozvane patriote, proglasili propast evra pa menjali u švajcarce po nepovoljnom kursu...

Šta bre ima tu neka matora drtina iz uticajne organizacije da kaže pored Krstinih Masona koji svetske probleme
rešavaju k'o rukom? Paz molim te još profesor!?
Pa to sigurno ko ovi naši profesori što vrte palčeve na TV-u za kupus sa kolenicom...

Nemoš ti najvažnijim Srbima od svih Srba da objasniš da nisu svi jajare, jes da su svi pokvareni al nisu svi jajare...
Čuj profesor, mor d aje kupio diplomu kod Bogoljuba... ma sigurno nema ni pečat...
A sad gej parada... Najveća muka ovih što su kupili švajcarce po nepovoljnom kursu...
 
Капчан се прави луд, свако нормалан који има основна знања о европи зна да је интернационализација само фаза асимилације у европском случају, није европа америка где су насељени колонисти из многобројних држава и где је самим тим било могуће направити ствари које су у Америци направљене, и из несхватања те чињенице а услед тренутне доминације америке тј њеног наметања европи америчких вредности и настају сви проблеми.

Значи, Америка има интереса да руши ЕУ. Обично она то и уради!
 
Значи, Америка има интереса да руши ЕУ. Обично она то и уради!

да би од европе направили америку морали би да преселе шпанце из шпаније немце из немачке британце из британије талијане из италије пољаке из пољске мађаре из мађарске французе из француске швеђане из шведске итдитдитд. они то и раде преко тзв одлива мозгова и тзв либералне политике ал то још увек нема онај обим и интензитет који би омогућио остваривање њихових планова. никад неће ни имати неопходан обим јер људи у европи нису склони номадском начину живота. појава деснице у европи је сасвим природна и очекивана реакција, а у оквиру ње и екстремне деснице, као што су комунисти и либерали у ствари екстремни левичари барем када је случај србије у питању. сваки екстрем доводи до појаве екстрема на другој страни, то је природан закон равнотеже.
 
Ја се надам да ћемо овај пут бити бар мало паметни и да ћемо потписати неки пакт с Немачком, а да они неће одмах кренути мегаломански него постепено и све би било као како треба.
Коме треба ЕУ?
Треба само обновити Аустро-Угарску.
 
Ја се надам да ћемо овај пут бити бар мало паметни и да ћемо потписати неки пакт с Немачком, а да они неће одмах кренути мегаломански него постепено и све би било као како треба.
Коме треба ЕУ?
Треба само обновити Аустро-Угарску.

Ti hrvoje mozes samo da se nadas obnovi A-U i dominaciji nemacke .... kako god nemacka krenula - postepeno ili nepostepeno - nemacka ce krenuti onako kako joj gazde naloze i krenuce u poraz .. kao i dva puta ranije ... al posto bi to bio previse providan scenario verovatno ce je ove rede postedeti i drzati , kao i do sada , u statusu drzave ogranicenog suverenita - koja ce posle decenija omogucenog joj prosperiteta sad morati lepo da plati dugove drugih ..... i jos da peva sto nije gore prosla ...
 
Ti hrvoje mozes samo da se nadas obnovi A-U i dominaciji nemacke .... kako god nemacka krenula - postepeno ili nepostepeno - nemacka ce krenuti onako kako joj gazde naloze i krenuce u poraz .. kao i dva puta ranije ... al posto bi to bio previse providan scenario verovatno ce je ove rede postedeti i drzati , kao i do sada , u statusu drzave ogranicenog suverenita - koja ce posle decenija omogucenog joj prosperiteta sad morati lepo da plati dugove drugih ..... i jos da peva sto nije gore prosla ...

Откуд ти идеја да сам ја Хрват?
Ја сам Србинн чији су корени у АУ и, као што је познато из прошлости, Срби ни у једној држави нису имали толика права и слободе као у АУ. Погледај како им је било у другим државама у то време па ћеш схватити да сам у праву.

А Хрвати немају никакав интерес да теже обнављању АУ.
То би било исто као да Срби теже обнављану Отоманске империје...
 
Турско ропство, иако неупоредиво бруталније, ипак је оставило мање последици по духовност Срба од латинског (аустријског).

Хоћеш да кажеш да је мање Срба примило ислам него католичанство?
Не бих се сагласио са тим.

А шта ћемо са оним Србима који су асимиловани у Русији?
 
Откуд ти идеја да сам ја Хрват?
Ја сам Србинн чији су корени у АУ и, као што је познато из прошлости, Срби ни у једној држави нису имали толика права и слободе као у АУ. Погледај како им је било у другим државама у то време па ћеш схватити да сам у праву.

А Хрвати немају никакав интерес да теже обнављању АУ.
То би било исто као да Срби теже обнављану Отоманске империје...

Da bi bio hravat , austrijanac , madjar - ocito da te nimalo te ne smeta to sto si srbin - al sve je to ionako samo stvar odluke i razmisljanja .

Austro Ugarska je bila tamnica naroda , pseudorijentalna despotija iz koje su pokusali da pobegnu svi normalni narodi ( italijani , cesi , slovaci , cak i hrvati ..cak ponekad i madjari .. Srbi iz Boke , Vojvodine i Bosne .. i da ne nabrajam ...) ...

Srbi iz A-U su napravili strasna zverstva tokom napada AU na Srbiju i Crnu Goru ( cast izuzetcima ) - bili su to cesto veci Austrougari od austrijanaca ... mora da su tvoji dali doprinos slavi austrougarskog oruzja i cesara ...

Za pocetak se uclani u Pokret 64 zupanije - i bori se za reviziju Trijanona - posle ce sve lakse ici ...
 
Хоћеш да кажеш да је мање Срба примило ислам него католичанство?
Не бих се сагласио са тим.

А шта ћемо са оним Србима који су асимиловани у Русији?

Да се којим случајем Аустрија након 1690. успела одржати јужно од Саве и Дунава, Београд би се данас највероватније звао Бијели Град.

Турци су убијали тело, али души нису много наудили. Треба се чувати оних који души хоће да науде.
 
Da bi bio hravat , austrijanac , madjar - ocito da te nimalo te ne smeta to sto si srbin - al sve je to ionako samo stvar odluke i razmisljanja .

Austro Ugarska je bila tamnica naroda , pseudorijentalna despotija iz koje su pokusali da pobegnu svi normalni narodi ( italijani , cesi , slovaci , cak i hrvati ..cak ponekad i madjari .. Srbi iz Boke , Vojvodine i Bosne .. i da ne nabrajam ...) ...

Srbi iz A-U su napravili strasna zverstva tokom napada AU na Srbiju i Crnu Goru ( cast izuzetcima ) - bili su to cesto veci Austrougari od austrijanaca ... mora da su tvoji dali doprinos slavi austrougarskog oruzja i cesara ...

Za pocetak se uclani u Pokret 64 zupanije - i bori se za reviziju Trijanona - posle ce sve lakse ici ...
Океј, разумем, ти имаш право да издајеш тапије за српство и да одређујеш ко је овде шта па ћу то и да поштујем.

То о тамници народа је најобичнија глупост и сигуран сам да ниси прочитао ништа релевантно о положају Срба у АУ, да не причамо о рескриптима и деклараторијуима АУ који се тичу Срба у том времену. Наравно да није било тамо супер сјајно али је било далеко боље него под Турцима, и далеко боље него онима који су отишли у Русију.

Остале изјаве ти нису вредне одговарања.
Нити уопште дискусија са тобом јер си обичан памфлетиста тако да ја овде подвлачим црту.
 
Да се којим случајем Аустрија након 1690. успела одржати јужно од Саве и Дунава, Београд би се данас највероватније звао Бијели Град.

Турци су убијали тело, али души нису много наудили. Треба се чувати оних који души хоће да науде.

Како нису наудили души кад је толико Срба прешло у ислам?
Најдрастичнији пример ти је данак у крви.

Београд се никад не би звао Бијели град је су Хрвати, за разлику од Срба, били готово неважни у АУ.
 
Како нису наудили души кад је толико Срба прешло у ислам?
Најдрастичнији пример ти је данак у крви.

Београд се никад не би звао Бијели град је су Хрвати, за разлику од Срба, били готово неважни у АУ.

Колико је Срба прешло на ислам?

Што би рекао Црњански кроз уста Вука: Поживе, моје православље слатко, многа лета у матери мојој, па ће во веки живети вси моји потомци. Сладост јесте и наша Русија. Знаш ли шта је Деспот Ђурађ рекао Латинима кад су га питали да призна папу?

Београд би и те како био Бијели Град, јер би Аустријанци од поунијаћених Срба врло лако направили Хрвате. Тај поступак ти је из историје познат, зар не?
 
Колико је Срба прешло на ислам?

Што би рекао Црњански кроз уста Вука: Поживе, моје православље слатко, многа лета у матери мојој, па ће во веки живети вси моји потомци. Сладост јесте и наша Русија. Знаш ли шта је Деспот Ђурађ рекао Латинима кад су га питали да призна папу?

Београд би и те како био Бијели Град, јер би Аустријанци од поунијаћених Срба врло лако направили Хрвате. Тај поступак ти је из историје познат, зар не?

Pravih Srba nijedan nikada nezabelezeno u istoriji. Sa druge strane izdajnika i raznih kukavica, tusta i tma...
 
Океј, разумем, ти имаш право да издајеш тапије за српство и да одређујеш ко је овде шта па ћу то и да поштујем.

То о тамници народа је најобичнија глупост и сигуран сам да ниси прочитао ништа релевантно о положају Срба у АУ, да не причамо о рескриптима и деклараторијуима АУ који се тичу Срба у том времену. Наравно да није било тамо супер сјајно али је било далеко боље него под Турцима, и далеко боље него онима који су отишли у Русију.

Остале изјаве ти нису вредне одговарања.
Нити уопште дискусија са тобом јер си обичан памфлетиста тако да ја овде подвлачим црту.

Oni koji su otisli u Rusiju Imperatorskim ukazom su postajali vlasnici zemlje - a ne kmetovi ... mnogi su dobjali i plemicke titule - neki su obelezili i istoriju carske Rusije ... u svakom slucaju bili su ravnopravni gradjani - ako ne i malo ravnopravniji ...

Esi procitao makar ,, Jazavac pred sudom ,, ???

Najljuci neprijatelj Srbije bila je Austougarska mimimum 100 godina - iz englesku naravno .... neprijatelj je i danas - za razliku od Rusa i Rusije ...
 
Колико је Срба прешло на ислам?

Што би рекао Црњански кроз уста Вука: Поживе, моје православље слатко, многа лета у матери мојој, па ће во веки живети вси моји потомци. Сладост јесте и наша Русија. Знаш ли шта је Деспот Ђурађ рекао Латинима кад су га питали да призна папу?

Београд би и те како био Бијели Град, јер би Аустријанци од поунијаћених Срба врло лако направили Хрвате. Тај поступак ти је из историје познат, зар не?
Ако треба бирати између вере и нације, ја бих први изабрао веру.
Но, увек треба имати у виду да ни нација није другоразредна и да нема ништа лоше у чувању нациналног идентитета. И он има своју онтолошку вредност за човека у историји.

Знам шта је рекао деспот Ђурађ. :)

Тај поступак ми јесте историјски познат, а пошто видим да је и теби, онда и сам знаш колико су и сами православни Срби учествовали у свему томе одбацујући покатоличене Србе, исто као што су одбацивали и исламизиране Србе.

Опет, то не мења чињеницу да је много мање Срба покатоличено него исламизирано кроз историју. Не знам сад податак о томе колико становника Турске има српске корене али знам да је цифра импозантна.

Но, сад ту се јавља други проблем који нема директно везе с овом темом али би га требало поменути, а ја сам га горе већ начео.
Ми не можемо да одржимо ни припаднике нашег народа уколико промене веру, а другима тако добро иде наша асимилација.
Рецимо, не знам колико си упознат са стањем асимилације Срба у савременој Грчкој која се одвија на врло високом нивоу и врло убрзано.
Много брже него у Западним земљама. Овде губимо већ прву генерацију, а тамо се одржимо и до треће...
 
Oni koji su otisli u Rusiju Imperatorskim ukazom su postajali vlasnici zemlje - a ne kmetovi ... mnogi su dobjali i plemicke titule - neki su obelezili i istoriju carske Rusije ... u svakom slucaju bili su ravnopravni gradjani - ako ne i malo ravnopravniji ...

Esi procitao makar ,, Jazavac pred sudom ,, ???

Najljuci neprijatelj Srbije bila je Austougarska mimimum 100 godina - iz englesku naravno .... neprijatelj je i danas - za razliku od Rusa i Rusije ...

u riznicama habzburga u becu izlozena su razna dokumenta koje je austrougarska vlada donosila iz raznih perioda, izmedju ostalog i onaj sa doktrinom fizickog sirenja carevine, a na racun turskog zivotnog i interesnog prostora, dakle preko celog balkana do bosfora i dalje, i to na taj nacin da se svi lokalni mali narodi a narocito specifikovani Srbi uniste i obogalje tako i toliko da se obezbedi trajni nestanak zivotnog potencijala odnosno unisti kompletan narod a nasele germanski kolonizatori. a seticemo se i zverstava i masovnih pogubljenja iz I svetskog narocito po zapadnoj srbiji odnosno preteca onoga sto je hitler kasnije modernizovao u gasnim komorama ali i slicnim naseljavanjem folksdojcera....
 
Oni koji su otisli u Rusiju Imperatorskim ukazom su postajali vlasnici zemlje - a ne kmetovi ... mnogi su dobjali i plemicke titule - neki su obelezili i istoriju carske Rusije ... u svakom slucaju bili su ravnopravni gradjani - ako ne i malo ravnopravniji ...

Esi procitao makar ,, Jazavac pred sudom ,, ???

Najljuci neprijatelj Srbije bila je Austougarska mimimum 100 godina - iz englesku naravno .... neprijatelj je i danas - za razliku od Rusa i Rusije ...

Мајсторе, ја се позивам на рескирпте и деклараторијуме, а ти на "Јазвца пред судом"... :)
Иначе, јесам прочитао.
И нигде нисам рекао да је стање било идеално.
Само да је било боље него у осталим земљама у којима су живели Срби.

Јеси ли ти прочитао макар "Срби у Бечу2 Дејана Медаковића?


Па шта ако су неки обележили историју царке Русије? Ја те питам колико данас имаш Срба на подручју Русије који су отишли у сеобама?
Пошто АУ више не постоји, колико си их имао пре сто година? А колико их је изашло из АУ, а да нису асимиловани?

Сагласан сам с тобом да су нама Енглези реално највећи непријатељи. Што се тиче АУ ниси у праву у потпуности.
У чему се то огледа Руско пријатељство?
Мислим на конкретне ствари кад је прошлост у питању.
Сагласан сам с тим да су данас на нашој страни кад је Косово у питању.

У политици нема пријатеља, само интереси, што би рекли Енглези...
Само што ми то не схватамо...
 
Срж онога што сам написао је та да се са некритичким прихватањем Запада (то наш случај уназад 150 година) губи свака особеност, и верска и народна. Утапање Срба у Русе или у Грке се може гледати као лош след догађаја са националне тачке гледишта, али оба народа припадају православним народима, самим тим ти бивши Срби, а сад Руси или Грци, остају у Цркви Христовој.

Унијаћени Срби отпадају од јединства са Црквом, а улазе у круг оних који осећају дубоко непријатељство према Православљу. Нису Срби, нити њихова Црква одбацили преверице, него су они сами изабрали да буду непријатељи својих дојучерашњох рођака и сународника, а све ради шаке овоземаљских повластица. Наравно, они знају за своју издају, и то их пече и не да им мира јер не могу да погледају Истини у очи.

Каин није убио Авеља ни због чега другог него што није могао да прихвати чињеницу да је жртва његовог брата била угоднија Богу. Лакше му је било да на свог брата дигне руку, него да себи стави прст на чело и размисли о својим поступцима. Донекле то и могу да разумем, у питању је људска слабост и несавршеност.
 

Back
Top