Александар Вучић: У наредна четири дана знаће се ко ће формирати владу

Urosius

Ističe se
Banovan
Poruka
2.590
http://www.nspm.rs/hronika/aleksand...tiri-dana-znace-se-ko-ce-formirati-vladu.html
Лидер СНС-а Александар Вучић рекао је за РТС да Српска напредна странка има жељу да формира владу и поновио да је свака влада без СНС-а нелегитимна.

"Ми ћемо урадити све што можемо за Србију, мирно и стрпљиво ћемо чекати, а ко ће да формира владу мислим да ће се знати у наредна четири дана, до понедељка", навео је Вучић.
aleksandar-vucic-470.jpg



Вучић је рекао да напредњаци чекају да се заврше званични преговори али је додао да и та странка има одређене контакте.

"Разговарамо са одређеним политичким странкама и то није никаква тајна, нити кришом то радимо. Обавестиће нас потенцијални коалициони партнери да ли су формирали владу на другој страни, како су обећали још 6. маја или од те владе нема ништа. Онда ће бити потпуно јасно ко ће ту владу формирати", навео је Вучић.

На питање да ли је тачно да су истог дана када су разговарали СПС и ДС и напредњаци имали неформални састанак са СПС-ом, Вучић каже:

"О разговорима које водимо не волим много да говорим у јавности јер не волим велике представе, то је можда другачији стил од оних који воле велике представе. Наше је да разговарамо о будућности Србије. За нас је најбитније какву би политику влада требало да води, ако успемо у томе успемо, ако не владу ће формирати неко други. Није смак света", истиче лидер напредњака.

На питање новинарке РТС са ким напредњаци разговарају Вучић је рекао да не разговарају са представницима ДС-а и ЛДП-а. На потпитање да ли разговарају са УРС-ом, Вучић каже да није то рекао.

"Када будемо кренули у било какву формализацију разговора са могућим, потенцијалним партнерима, ми ћемо вас обавестити. Све су и даље неформални разговори", истиче је лидер СНС-а.

Коментаришући дали је СНС спреман да ако пропадну разговори СПС-а и ДС понуди Ивици Дачићу место премијера Вучић је рекао да је много битније питање какву ће политику водити влада.

"Ја сам рекао да је много важније од сваког места у влади питање какву ће политику а влада да води. Ако видим да политика може да донесе промене датум за почетак преговора са ЕУ, много инвестиција, и борбу против корупције на ту владу ћемо да пристанемо. Ко ће шта и где да буде то нас не интересује", објаснио је Вучић.

На питање о спекулацијама медија да су напредњаци спремни да Млађану Динкићу дају место економије Вучић је рекао је да се о томе још није разговарало.

"Ако сте већ све поделили шта онда да остане СНС-у , министарство забаве. Хоћемо ли макар ми моћи рингишпиле да уређујемо! Просто, о томе нисмо још разговарали и нећемо те теме да отрварамо", навео је Вучић.

На наше питање да ли је тачно да се руски министар Сергеј Шојгу умешао у формирање владе и да је вршио притисак на Дачића да уђе у коалицију са СНС-ом, Вучић каже:

"Све што објави Блиц ја знам да је лаж. Они су то урадили да би рекли страним амбасадорима да се укључе, то је трик ДС-а. Владу неће састављати странци, ни источни ни западни блок, истакао је Вучић.

(РТС)
 

Back
Top