Kako da se zdravije hranim?

udruzena fruktoza i glukoza su najstetnije HFCS i beli secer (50/50) ali i to je bolje od vestackih zasladjivaca
:rotf:
Фруктоза и глукоза у сразмери 50:50 зове се инвертни шећер и основни је састојак сласти у воћу и меду.
Е сад можеш мислити колико су воће и мед штетни.
Не веруј свему што изгуглаш!
 
Отприлике је онако како кажеш(сем што је обични шећер сахароза, а не глукоза), нема неке разлике у метаболичком, или енергетском смислу и фруктоза и сахароза и глукоза имају по 4кцал по граму, али...
Ако је индекс сласти обичног белог шећера(сахароза)100, глукозе је нешто преко 80, а фруктозе око 140, Тако да се мањом количином фруктозе, а то значи и мањом количином унетих калорија, постиже исти ефекат заслађености напитка, кафе нпр..

E, to je lepo objasnjeno.
 
:rotf:
Фруктоза и глукоза у сразмери 50:50 зове се инвертни шећер и основни је састојак сласти у воћу и меду.
Е сад можеш мислити колико су воће и мед штетни.
Не веруј свему што изгуглаш!

beli secer se dobija iz repe a hfcs iz kukuruza industrijskom preradom koja ukljucuje kuvanje..e sad da li tom preradom fruktoza i glukoza prelaze u nesto drugo ne znam ali znam da od hranljivih tvari ne ostaje nista i da su to prazne kalorije bez nutritivne vrednosti... hfcs je jeftiniji i zato se koristi u industriji.. tvrdilo se da je odnos fruktoze i glukoze u njemu 60/40 pa je kao bolji sto nije tacno...oba su ista - prazne kalorije
 
beli secer se dobija iz repe a hfcs iz kukuruza industrijskom preradom koja ukljucuje kuvanje..e sad da li tom preradom fruktoza i glukoza prelaze u nesto drugo ne znam ali znam da od hranljivih tvari ne ostaje nista i da su to prazne kalorije bez nutritivne vrednosti... hfcs je jeftiniji i zato se koristi u industriji.. tvrdilo se da je odnos fruktoze i glukoze u njemu 60/40 pa je kao bolji sto nije tacno...oba su ista - prazne kalorije
Јесу празне калорије, али то је сваки високо пречишћени угљени хидрат.
Свугде где угљени хидрати, масти, беланчевине, витамини, минерали, енцими и остало(јел има остало?) стижу у природном и што мање прерађеном облику они су ОК и за наш организам утолико више усвојиви!
Кад кркнеш рецимо 50 грама инвертног шећера(оно пола-пола)кроз количину од килограм јагода, онда си прави хаџија, али кад тих 50 грама унесеш као индустријски производ нећу ти рећи да онда идеш до очина!
 

Back
Top