Kako da se zdravije hranim?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 36

Tema: Kako da se zdravije hranim?

Početnik
    Učlanjen
    14.06.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Kako da se zdravije hranim?

Ovako, prvi put se javljam na ovom forumu... Imam jedan problem sa ishranom.. Iskreno, previse jedem nezdravu hranu i to kasno uvece, stalno nesto grickam, a o seceru i da ne pricam... Kad smo vec kod secera, konzumiram ga mnooogo jer mi se trazi slatko, pijem kafu sa dve kasicice secera, kada uzmem nesto slatko ne prestajem dok sve ne pojedem, cak sam u stanju i da jedem kockice secera pa cak i sitan... I pocinjem da shvatam da sam zavisnik... Ne traje ovo dugo, mozda poslednjih mesec dana.. Posavetujete me kako da promenim zivot iz korena. I sto se tice ishrane i pravilne fizicke aktivnosti.
    Inace, pocela sam da vozim rolere svako vece po sat vremena, povrce jedem slabo, voce takodje... A imam 19god i mozda imam samo 2-3kg viska, i nikada do sada nisam imala celulit (do pre mesec dana).. Posavetujte me, hvalaaa

Servant of God nije na forumu
    I kacigu spasenja uzmite, i mač duhovni koji je reč Božija.
    Iskusan Servant of God (avatar)
    Učlanjen
    21.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    85

Podrazumevano Re: Kako da se zdravije hranim?

Citat Original postavio Betrisija Pogledaj poruku
    Ovako, prvi put se javljam na ovom forumu... Imam jedan problem sa ishranom.. Iskreno, previse jedem nezdravu hranu i to kasno uvece, stalno nesto grickam, a o seceru i da ne pricam... Kad smo vec kod secera, konzumiram ga mnooogo jer mi se trazi slatko, pijem kafu sa dve kasicice secera, kada uzmem nesto slatko ne prestajem dok sve ne pojedem, cak sam u stanju i da jedem kockice secera pa cak i sitan... I pocinjem da shvatam da sam zavisnik... Ne traje ovo dugo, mozda poslednjih mesec dana.. Posavetujete me kako da promenim zivot iz korena. I sto se tice ishrane i pravilne fizicke aktivnosti.
    Inace, pocela sam da vozim rolere svako vece po sat vremena, povrce jedem slabo, voce takodje... A imam 19god i mozda imam samo 2-3kg viska, i nikada do sada nisam imala celulit (do pre mesec dana).. Posavetujte me, hvalaaa
    Za početak pročitaj ovo: http://www.cps.org.rs/Zdravlje/nacela.htm
    Pa ako se budeš zainteresovala mogu ti pomoći oko nekih saveta, pripremanja hrane i sl.
    "Istina ne nosi masku, ne traži mesto ni aplauz, ne klanja se ljudskim idolima; ona samo traži saslušanje."

Aktivan član winkler (avatar)
    Učlanjen
    29.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Neću ti davati nikakve savete u vezi sa ishranom (za razliku od šarlatana koji će se brzo nakalemiti na tvoju temu pokušavajući da se naprave pametni a jedina istina je da nemaju pojma o zdravoj ishrani) jer jednostavno nisam stručan za to baš kao i većina onih koji će se istinski "potruditi" da ti pomognu.Zato je najbolje da odeš kod osobe stručne za tu problematiku (lekar-nutricionista) ili pročitaš nešto više o izbalansiranj ishrani na netu.
    Pozdrav.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.05.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    26

Roleri su ti dobra ideja i njima moze fino da se skinu kg i oblikuje telo.

Za grickalice, slatkise itd treba ti samokontrola. Dakle, moras da se obuzdas. Znam da nije lako ali moras.

Umesto obicnog secera, pocni da koristis fruktozu.

Učlanjen
    29.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Citat Original postavio casovihem Pogledaj poruku
    Roleri su ti dobra ideja i njima moze fino da se skinu kg i oblikuje telo.

Za grickalice, slatkise itd treba ti samokontrola. Dakle, moras da se obuzdas. Znam da nije lako ali moras.

Umesto obicnog secera, pocni da koristis fruktozu.
    Kakva je razlika između fruktoze i glukoze u metaboličkom smislu kada i od jednog i od drugog šećera nastaje piruvat. I jedan i drugi goje!
    http://www.medbio.info/Horn/Time%201-2/carbohydrate_metabolism.htm

Zainteresovan član 15-ogodisnjak (avatar)
    Učlanjen
    24.04.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    30

Nemam vremena da ti citiram iz jedne knjige, evo ti ovde link: http://www.building-body.com/fruktoza-vs-glukoza.html
    adm1r

Početnik
    Učlanjen
    14.06.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Hvala vam puuno Ocekujem da mi jos pisete. Samo se sekiram zato sto jedem mnogo beli secer, dobijem napade i svaki put preteram, i posle imam grizu savesti zbog toga. Ne znam kako da se samokontrolisem, to je najveci problem...

Buduća legenda Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1699

Једноставно је, избаци слаткише и шећере и све ће се средити.

Имаћеш сигурно кризе али натерај себе на апстиненцију јер знаш да шећери шкоде здрављу- овде мислим, превасходно, на глукозу.
    ''Само човек који има вере у себе, може да буде веран другима.''
    Ерих Фром

Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1699

Citat Original postavio winkler Pogledaj poruku
    Neću ti davati nikakve savete u vezi sa ishranom (za razliku od šarlatana koji će se brzo nakalemiti na tvoju temu pokušavajući da se naprave pametni a jedina istina je da nemaju pojma o zdravoj ishrani) jer jednostavno nisam stručan za to baš kao i većina onih koji će se istinski "potruditi" da ti pomognu.Zato je najbolje da odeš kod osobe stručne za tu problematiku (lekar-nutricionista) ili pročitaš nešto više o izbalansiranj ishrani na netu.
    Pozdrav.
    Не постоји лекар-нутрициониста.
    Постоји лекар-дијетолог.
    Нутриционисти су виша школа, а врло често и курсаџије.
    Ерих Фром

Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1699

Kakva je razlika između fruktoze i glukoze u metaboličkom smislu kada i od jednog i od drugog šećera nastaje piruvat. I jedan i drugi goje!
    А по питању дејства на панкреас?

Има разлике, глукоза брже исцрпљује панкреас. Зато је најгори шећер по људски организам.
    А да и један и други гоје, ту нема спора.

Гоје и ражени и обичан бели хлеб скоро подједнако, али се разликује гликемијски индекс тј. дејство на панкреас и лучење инсулина.
    Ерих Фром

Domaćin Ledzer (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    149

Nemoj da izbacuješ ništa. Najlakše je nešto izbaciti iz ishrane. Pronaći pravu meru je zapravo najteže. Nećeš umreti ako povremeno pojedeš kolač, ili čak uvek kad ti se traži, ali ako osim šećera budeš organizmu davala ono što mu treba, tražiće ga mnogo manje i ređe.
    https://www.youtube.com/watch?v=Ti5OaadrS9I

Učlanjen
    29.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Citat Original postavio Софија Pogledaj poruku
    Не постоји лекар-нутрициониста.
    Постоји лекар-дијетолог.
    Нутриционисти су виша школа, а врло често и курсаџије.
    Aham. Sad mi je jasno. Mislio sam da postoji nutricionizam kao specijalnost. Znači prof. Jorga je lekar-dijetolog a ne nutricionista. Hvala na obaveštenju Pozdrav.

Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1699

Aham. Sad mi je jasno. Mislio sam da postoji nutricionizam kao specijalnost. Znači prof. Jorga je lekar-dijetolog a ne nutricionista. Hvala na obaveštenju Pozdrav.
    Тако је.
    Као и сви они који након завршене медицине , заврше и специјализацију из медицинске хигијене.
    Ерих Фром

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6247

pa vidis da sve znas gde gresis i ocigledno da secer stvara celulit jer vecina samo cepa cocacolu..prelazis na med i voce..suvo moze ne preterano..bonzita..musli..nesquik..neke pite eventualno i sutlijas..
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

ako je fruktoza HFCS (high-fructose corn syrup) onda sprecava lucenje leptina tako da do mozga nikad ne stize poruka da ste siti...zeludac luci grelin koji povecava apetit, kad je prazan zeludac salje grelin da trazi hranu a leptin govori mozgu da ste siti tako da mozete da prestanete da jedete...kazu da kad se piju industrijski sokovi i jedu slatkisi koji su puni tog HFCS (zamena za secer koja je i sama secer) onda grelin ne prestaje da se luci iako u zelucu ima hrane vi neprekidno dobijate poruku da ste gladni... stalno jedete a stalno ste gladni zato sto unosite prazne kalorije bez ikakve nutricione svrhe...i jos kazu ako hocete manje da jedete vise spavajte, kada ne spavate luci se vise grelina a manje leptina...ja opet googlala ...znaci winkler isto je, jedno iz repe, drugo iz kukuruza

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.05.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    26

http://www.medbio.info/Horn/Time%201...metabolism.htm
    http://zdravadijeta.com/un/fruktoza

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

sad kazu ne vise od 2 jabuke na dan kao fruktoza je jednako stetna kao glukoza, cak stetnija od glukoze.. onda neki lik kaze - kako moze voce da bude stetno nasi preci su ga jeli u velikim kolicinama a drugi mu odgovara - ovo voce je gmo i sladje je od onog koje su jeli nasi preci
    http://wholehealthsource.blogspot.com/2008/11/fructose-index-is-new-glycemic-index.html

pijem svaki dan bar 1/2l cedjenog voca ....primetila sam da kad popijem casu soka od voca odmah ogladnim a ako popijem sok od povrca mogu da ne jedem uopste....ja vise na zdravlje ne dolazim, zainteresujem se za neku temu i pocnem da guglam...jos samo da izguglam treba li vise insulina da se glukoza ili fruktoza iz krvi posalju u celije
    Poslednji put ažurirao/la gost 16798 : 16.06.2012. u 02:04

Poznavalac stvari nije na forumu
    Уништитељ мрачњака,незналица и секташа.
    Legenda Poznavalac stvari (avatar)
    Učlanjen
    10.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3730

Отприлике је онако како кажеш(сем што је обични шећер сахароза, а не глукоза), нема неке разлике у метаболичком, или енергетском смислу и фруктоза и сахароза и глукоза имају по 4кцал по граму, али...
    Ако је индекс сласти обичног белог шећера(сахароза)100, глукозе је нешто преко 80, а фруктозе око 140, Тако да се мањом количином фруктозе, а то значи и мањом количином унетих калорија, постиже исти ефекат заслађености напитка, кафе нпр.
    Мада лично не мислим да ће је замена шећера Бог зна како ,,спасити".

Početnik
    Učlanjen
    14.06.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

a sta je sa vestackim zasladjivacima? kazu da ni to ne valja...

Poznavalac stvari nije na forumu
    Уништитељ мрачњака,незналица и секташа.
    Legenda Poznavalac stvari (avatar)
    Učlanjen
    10.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3730

Citat Original postavio Andreavk Pogledaj poruku
    sad kazu ne vise od 2 jabuke na dan kao fruktoza je jednako stetna kao glukoza, cak stetnija od glukoze.. onda neki lik kaze - kako moze voce da bude stetno nasi preci su ga jeli u velikim kolicinama a drugi mu odgovara - ovo voce je gmo i sladje je od onog koje su jeli nasi preci
    http://wholehealthsource.blogspot.com/2008/11/fructose-index-is-new-glycemic-index.html

pijem svaki dan bar 1/2l cedjenog voca ....primetila sam da kad popijem casu soka od voca odmah ogladnim a ako popijem sok od povrca mogu da ne jedem uopste....ja vise na zdravlje ne dolazim, zainteresujem se za neku temu i pocnem da guglam...jos samo da izguglam treba li vise insulina da se glukoza ili fruktoza iz krvi posalju u celije
    Мој отац је дијабетичар и фруктоза је дозвољена као замена за обични бели шећер(сахарозу, не глукозу) из разлога што се фруктоза споро метаболише у организму и није потребно толико инсулина као код обичног шећера.

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6247

Citat Original postavio Andreavk Pogledaj poruku

a sta googlas bzvz kad vidis da na sebi mozes videti efekat i sta ti prija
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1699

Citat Original postavio Poznavalac stvari Pogledaj poruku
    Мој отац је дијабетичар и фруктоза је дозвољена као замена за обични бели шећер(сахарозу, не глукозу) из разлога што се фруктоза споро метаболише у организму и није потребно толико инсулина као код обичног шећера.
    Ма добро, кад напишемо ''глукоза'', мислимо на сахарозу.
    Ерих Фром

Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1699

a sta je sa vestackim zasladjivacima? kazu da ni to ne valja...
    Да, ваљда имају у себи неку нездраву хемију.
    Ерих Фром

Učlanjen
    29.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Citat Original postavio Poznavalac stvari Pogledaj poruku
    Отприлике је онако како кажеш(сем што је обични шећер сахароза, а не глукоза), нема неке разлике у метаболичком, или енергетском смислу и фруктоза и сахароза и глукоза имају по 4кцал по граму, али...
    Ако је индекс сласти обичног белог шећера(сахароза)100, глукозе је нешто преко 80, а фруктозе око 140, Тако да се мањом количином фруктозе, а то значи и мањом количином унетих калорија, постиже исти ефекат заслађености напитка, кафе нпр.
    Мада лично не мислим да ће је замена шећера Бог зна како ,,спасити".
    Ti misliš da ja ne znam razliku između saharoze i glukoze

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

udruzena fruktoza i glukoza su najstetnije HFCS i beli secer (50/50) ali i to je bolje od vestackih zasladjivaca
    Poslednji put ažurirao/la gost 16798 : 17.06.2012. u 00:15

Slične teme

1. kako drzati zapaljen DINAMIT u ruke...
    Autor DON u forumu Humor
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 05.11.2007., 22:44
  2. Kako znas da si bosanac ?
    Autor Icarus u forumu Humor
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 25.05.2005., 15:53
  3. Kako?
    Autor Guest u forumu Košarka
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 28.06.2003., 19:08
  4. WEB..kako najlakše doći do sopstvenog sajta???
    Autor macaktosa1 u forumu Web dizajn
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 28.06.2003., 13:32

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •