Treba mi savet u veci stenadi

sale89ns

Zainteresovan član
Poruka
421
Pozdrav, Imam psa 2 godine, zenka, mesanac rota i labradora, drzim je u velikom boxu koji ima kucicu. Svaki dan je pustam po 2-3 puta. Medjutim imam problem sa komsijinom psom koji stalno dolazi do boxa i pokusava da provali u njega, grize zice, kopa rupe. Moja Luna nije sterilisana i cuvam je koliko mogu. Jedne noci je komsijin pas provalio u box, i tek u jutro sam ga isterao....
Pre 3 dana Luna se ostenila, i ima 7 malih kuca. Ja ne znam sta cu sa njima, nemam uslova da ih drzim, a tesko ce biti da ih podelim. Za ova 3 dana Luna ( iako jede po 3 puta dnevno ) jako je smrsala i vidim da bas pati, ne znam kako ce dojiti njih sedan mesec/dva dana :(
Da li mogu nekako da podnesem tuzbu protiv tog komsije? On ima dvoriste sa ogradom, a opet pas stalno luta, iako sam mu vec jednom rekao.
 
Сале,што се тиче твоје женке немој много да се узбуђеш око тога што је видно омршавила.То је сасвим нормално.Појачај јој исхрану али не само кроз уобичајену храну него и витамине и минерале.Најбоље је да се кнстултујеш са неким ветеринаром због одређивања количине и набавке.
Што се тиче штенаца мораш да донесеш тешку одлуку ,да ли ћеш да их оставиш или не.
Овај други проблем са комшијом не знам како можеш да решиш ,најбоље би било лепим,али то зависи од комшије.
Кад све прође ипак размисли о стерилизацији.Ако немаш ,како кажеш,ни услова ни воље да је париш и имаш штенце ,онда је стерилизација најбоље решење.Не само због проблема око штенаца ,него и због здравља твоје женке.
 
Kuju hrani hranom za stenad, to joj je trenutno najadekvatniji rezim ishrane. Stence udomi nekako, oglasi ih vec sad gde god se setis (pokusaj i na fb grupama, pocev od Mila nas heroj) a kad prestane da ih doji, sterilisi je, to je najhumanije, najzdravije i na duze staze najjeftinije resenje. Komsiju mozes da prijavis veterinarskoj/komunalnoj inspekciji/policiji za nepropisno drzanje psa ali za to sto se tvoja kuja parila, sam si kriv, uz sve dostupne informacije, trebalo je da je sterilises jos oko prvog teranja jer vidim da si i sam svestan da udomljavanje mesanaca bas tesko ide.
 
I izvini ako sam delovala prestrogo, vec su pocele da me ljute takve stvari a gledam ih svakodnevno, u celom naselju (a nije malo) samo je moja kuja sterilisana. I svi kukaju sto je bas ona sterilisana jer bi svi kao hteli njeno stene, narocito posto je vec dva puta za kratko vreme sprecila tesku kradju i to kod mojih prvih komsija.
 
Ма није то ништа страшно.Имаћеш муку да удомиш штенце и то јесте огроман проблем.Што се ње,а и тебе тиче,стећи ће те једно искуство,она материнства а ти одгајања ,а то спада у лепа искуства.Питај комшију да ли ће да узме неко штене и да лиће да ти помогне да их удомиш.Треба људима показивати да имати пса значи одговорност.
 
Pitaj komšiju i da li bi i on sterilisao svog mužjaka? Ponudi se "drugaraski" da mu pomogneš oko prevoza. Pitajte najbližeg veterinara, možda bi vam dao popust za dve sterilizacije .... Svakako ga na fin i ljubazan način uključi u priču. Nek razmisli i on malo.
Upariće mu pas neku kuju koja ima tumor polnog organa, pa će i on dobiti tumor na svom organu (Štrikerov sarkom).
 
To je najgori slucaj, moj prethodni pas je imao "samo" polipe u ustima koje sam na vreme sanirala obicnom antibiotskom terapijom. Ali vidjala sam i pomenuti sarkom, strasno izgleda i leci se vrlo agresivno, operacija je samo pocetak. Dobra ideja.
 
Ma ne ne, ja sam kriv, neiskusan sam i neinformisan.
Krivo mi je sto se to desilo.. al' ne mogu vratiti vreme.
Hvala jos jednom

tacno tako
kriv si ne sto je taj pas uspeo da udje -pas niej krivm instikti su to sasvim normalni
vec sto joj niji dao hormonske inekcije koje bi sprecile tu trudnocu kad si vec video da se desilo sto se desilo
treci, peti i sedmi dan od nezeljenog parenja po inekcija mnogo je manji problem no stenci....

inace svaka kuja dok doji lici na Floka.....
 
Сале,пази на хигијену јако у ове тропске дане,сва гамад буја.Немој да дозволиш да их их сви који ти уђу у кућу пипкају и мазе,биће за то времена кад порасту,вакцинишу се и ревакцинишу.
 
Zavolices i stence,malo se potrudi oko udomljavanja,da ih bacas,nemoj da se gresis,na sebe nemoj da bacas savest,imaces vece muke,preguraces to i bolje ces se osecati!A za tvoju kulu i komsinskog psa'ljubav nema granica'al postoji sterilizacija!Pozdrav Sale!
 
:)
DSCN3926-1.jpg
 
I izvini ako sam delovala prestrogo, vec su pocele da me ljute takve stvari a gledam ih svakodnevno, u celom naselju (a nije malo) samo je moja kuja sterilisana. I svi kukaju sto je bas ona sterilisana jer bi svi kao hteli njeno stene, narocito posto je vec dva puta za kratko vreme sprecila tesku kradju i to kod mojih prvih komsija.

Mamo mimijeva,ne znam od koje ti je fele kuja ali podržavam sterilizaciju kuja. Nažalost svedoci smo totalnog rasula i neznanja u zemlji. Dokaz tome je i...

540807_2304241141304_29547001_n.jpg

582215_2304243101353_1550960826_n.jpg

552744_2304215020651_993844398_n.jpg

600105_2304245461412_1285096326_n.jpg

293840_2304238541239_1557143044_n.jpg


Jesam dugogodišnji odgajivač pasa,no medjutim štancovanje štenadi mi nije niakada padalo na pamet,pa ni egzistencija od pasa. Štanceraj jeste uzeo ogromnog maha u državi ( a i šire ). Ne savesni odgajivači čine svaku rasu sve lošijom i lošijom. Da ne spominjemo pri tom i ulične čopore pasa.
Ne bih želeo da ispadne da se kao nešto pravdam,nemam ni zašto niti zbog čega. Radi se o tome da smo već duže godina prihvatili jednu praksu ( govorim o našoj odgajivačnici ). Gotovo uvek dajemo moguću kombinaciju pasa u najavi. Ako za to nema neke preterane zainteresovanosti ( ali one sigurne gde se rade legalni ugovori o kupovini šteneta ), do te kombinacije neće doći. Ne tako retko se dešava da budem upitan....pa kako da nemaš štenadi uvek na prodaju,pored toliko pasa?. Odgovor je vrlo jednostavan. ;)
Odgovor je tu,na ovoj temi....i nadam se da nisam isuviše "zalutao" van teme.:)
 
Nisi zalutao. I gle cuda, opet se slazemo 100%. :lol: A moja kujica je od sorte nogavichar, lici pomalo na onog tvog tekina, samo ima i bele boje i sasave bat-like usi, kad sam je videla da se siri, prva mi je misao bila ko bi od nje tako grdne uzeo stene i odluka je pala, cim sam je na'vatala, otisla je pod noz. Dusa me je bolela, 4 bebe smo izvadili iz nje, ali sad sam mirna, ne tera se, ne moram da udomljavam male i ostale komplikacije.
RSCN1726-1.jpg
 
Poslednja izmena:
Uhhhhh da Taki ( tekin), ma gde se samo seti ti njega pobogu ! :ok:
Taki je ispao takva faca kada su u to vreme došli ljudi iz slovačke po Boni ( tada bila štene šarplaninca,burdušova sestra), opsedao im je auto svo vreme,branio ga od ostalih pasa i štenadi da ga ne izgrebu,ili šta već...pojma nemam. Tek eto on je tim ljudima toliko zapao za oko da su hteli i njega da kupe.
Rekli smo da Taki nije na prodaju,nikako. Ali eto na kraju je završio kod njih gde je i dan danas...naravno,ne za novac.
 
Ja svog djukca nisam kastrirao,mada sam cuo da cu imati problema zbog toga,nemam ni nameru,podrzavam sterilizaciju kuja,jer znam sta rade ljudi sa kucicima,nazalost!Siroko mu polje,ima uslove,danas je lajao,usled ovih vrucina zmija mu se uvukla pod kucicu,sreca nije otrovnica,ali on je signalizirao,ljutio se,dok sam cackao ispod kucice,pa sam ga pustio vani iz kaveza,dok nije zmija utekla!
 
Утвар,не да ниси погешио,него говориш о средишту проблема.Постоји још једна део проблема који ни мало није занемарљив."Штанцерај" је проузроковао и кварење и опадање квалитета код ,не могу да тврдим,али имам оправдане индиције,свих раса.Ако се томе дода и криминал(фалсификовање папира,лажне пријаве штенаца и тако даље) имамо врло озбиљан проблем.
 

Back
Top