Izbori u Grckoj. Pocetak svetskih revolucija?

Onda ne znas nista o Grcima, a pogled na njih ti je ukaljan njihovim saveznistvom sa Srbima i antagonizmom sa Turcima, pa ih automatski svrstavas u kategoriju onih koje ne volis. Jesi li nekad bio u njihovoj zemlji? Ja idem svake godine na nekoliko nedelja, ali ne samo na more. Znam tu drzavu veoma dobro.

Oni su naslednici svojih predaka. Danasnji grcki jezik je naslednik starogrckog. Vredni su i radni, gospodstveni, i veoma tradicionalni i posteni. Ne treba im industrija jer prihodi od turizma su sasvim dovoljni za lagodan zivot, ali ne luksuzni zivot koji imaju. Za luksuz su zasluzni krediti, koji su napravili ovu ekonomsku krizu, a za kredite su zasluzni PASOK i Nova Demokratija, i zato su te dve stranke danas kaznjene.

Inace, u pravu si za vojsku. Uprkos teskocama od 2009, i dalje puno ulazu u vojsku.

Ne treba Grcima industrija, svakako. zato su u dubiozi 250 meleardi ojra.

Cime vas hrane, tu hrabru, pametnu mladu generaciju, sve DS savetnici, Ja vama ni jednu nacrtanu ovcu ne bih dao da cuvate, i ta bi vam pobegla sa papira! :hahaha:

_nobody_
 
Nisam nikad bio,i ne planiram skoro da idem ali mislim da znam kakvo je stanje tamo.
Ne mrzim ih,sta vise dragi su mi,skoro svi narodi su mi dragi.

1.Sa pretcima nemaju veze,ali to nije ni bitno,historiju je lijepo poznavati ali da sad ti odrzavas obicaje od prosle ere je bas glupo i stetno.
2.Slazem se da su vrijedni i radni jer su medju drzavama koje najvise rade sati na dan :think:,ali su pomalo glupi.
3.Gospodarstvo je hrvatska rijec :per:
4.Nijedna drzava ne moze uspjeti bez industrije.
5.Kod njih mi se ne svidja sto puno zale za Stambolom ili na Kipru za Famagustom i sto su previse nacionalisti nastrojeni i tako im je drzava uredjena,nesto vise ti mogu reci o tome forumasi makedonske i Albanske nacionalnosti zato sto su bolje upuceni jer imaju dodira sa njima.

1. Dobro, slazem se da treba gledati napred, ali vazno je slaviti i svoju proslost, narocito ako je slavna kao grcka.

2. Glupi, mozda, kad su dozvolili da im vlasti napakuju takve dugove.

3. Rekao sam gospodstvo, ne gospodarstvo. :)

4. Slozio bih se donekle. Industrija mora postojati, ali novac donose usluzne delatnosti.

5. I sam im znam drzavu dosta dobro, ne bih pitao te pristrasne. :lol: Istina je da su veliki nacionalisti i drzava im je nacionalna u pravom smislu te reci (imaju zvanicnu religiju), ali meni je to deo njihovog sharma. U pravu si da bi trebali da zaborave neke davno izgubljene teritorije, proslo je 100 godina. Tu su slicni Madjarima.
 
Poslednja izmena:
1zow221.jpg
 
Da inace ne bi imali vecinu. Opet vidis oni su svesni da im je nacija valjda vecito podeljena na pola (kao kod nas) pa su se dogovorili da favorizuju malu vecinu. Izgleda da i oni imaju dve grcke kao mi sto imamo dve Srbije :D

Lepo si to primetio. :) Inace, to je sigurno, samo sto od gradjanskog rata dominira desna Grcka, ali je vreme da leva malo opet preuzme kormilo.
 
Ne treba Grcima industrija, svakako. zato su u dubiozi 250 meleardi ojra.

Cime vas hrane, tu hrabru, pametnu mladu generaciju, sve DS savetnici, Ja vama ni jednu nacrtanu ovcu ne bih dao da cuvate, i ta bi vam pobegla sa papira! :hahaha:

_nobody_

Nisu zato u dubiozi, vec zato sto im njihova turisticki orijentisana privreda donosi potencijal za platu od 1000 evra, a oni su primali 2000. Na crtu.
 
Nisu zato u dubiozi, vec zato sto im njihova turisticki orijentisana privreda donosi potencijal za platu od 1000 evra, a oni su primali 2000. Na crtu.

Zar to NE pokazuje kolike su dileje? Koliko su primitivni, goFanca upakovana u celofan, koliko nemaju kocnice, mere... I sta sad? Sada ih ni more, ni Turisticka privreda, ni nikakav priliv ne moze spasiti neizbeznog: haosa bankrotstva!

_nobody_
 
Uh da smo mi imali toliko vremena kao oni, mi bi imali 250 bilijardi duga.

Nikako da ti objasnim da ovo sto se desava Grckoj NIJE video niti Android igra. U pitanju su dubioze koje ce promeniti sistem i naterati generacije Grka da pate neizmerno, pod teretom ekonomskog ropstva.

Meni to izgleda da se ti i ovi omladini sa tim svim stvarima zayebavate: bole nas *****, ko im iebe mater, EU... Jaci smo od Sudbine! :udriglavu:

_nobody_
 
Nikako da ti objasnim da ovo sto se desava Grckoj NIJE video niti Android igra. U pitanju su dubioze koje ce promeniti sistem i naterati generacije Grka da pate neizmerno, pod teretom ekonomskog ropstva.

Meni to izgleda da se ti i ovi omladini sa tim svim stvarima zayebavate: bole nas *****, ko im iebe mater, EU... Jaci smo od Sudbine! :udriglavu:

_nobody_

Slazem se ja sa tobom. Ali nekako.. bilo je lepo da tamo neko u nekoj drugoj drzavi kaze to NE evropskoj uniji :D
 
A i ja nekad da nisam :D

A eto ja bar jednom da jesam :mrgreen:

Nije mi jasna jedna stvar. Parlament ima 300 mjesta, za većinu treba 151 mjesto. Ako ND sa ovim brojem glasova osvaja 127 i dobiva onih 50 bonus mjesta to je 177. Čemu onda koaliranje s bilo kim ako imaju dovoljan broj parlamentarnih mjesta?

Može link na stranicu gdje se mogu pratit ovi rezultati?
 
A eto ja bar jednom da jesam :mrgreen:

Nije mi jasna jedna stvar. Parlament ima 300 mjesta, za većinu treba 151 mjesto. Ako ND sa ovim brojem glasova osvaja 127 i dobiva onih 50 bonus mjesta to je 177. Čemu onda koaliranje s bilo kim ako imaju dovoljan broj parlamentarnih mjesta?

Može link na stranicu gdje se mogu pratit ovi rezultati?

Ne ne. To 127 je sa uracunatih 50. A pozvace i Sirizu kako bi stvorili vladu jedinstva i na neki nacin uticali i na umanjenje strajkova.

Evo linka http://www.ekathimerini.com/
 

Back
Top