Додик: Подигао бих приправност војске у Србији због Косова

Seprtlja

Aktivan član
Poruka
1.849
Додик: Подигао бих приправност војске у Србији због Косова
13. 06. 2012 14:43 | Вести

Milorad_Dodik.jpg


Бањалука – Немам шта ја да будем задовољан или не резултатима избора у Србији, интересује ме стабилна, јака и све јача Србија. Могу да имам личне импресије, али поштујем одлуку већине њених грађана. И очекујем да ће брзо формирати владу – рекао је, поред осталог, у интервјуу за НИН Милорад Додик, председник Републике Српске.

Он је навео да не може да бира владу Србије која зависи од политичких партија, те да је то нешто сасвим другачије од подршке које је на председничким изборима дао Борису Тадићу.

На питање да ли би подржао став новоизабраног председника Србије за употребу силе у борби и за очување територијалног интегритета Србије, Додик је одговорио контрапитањем: „Зашто постоји војска него да брани државу“.

- Али када је реч о Косову, оно је на политичком терену и нико луд не би сада слао војску на Косово, нико није авантуриста и не верујем ни да је Николић то мислио. Мислим да је рационалан у том погледу. Ја бих подигао приправност војске и неке ствари учинио да манифестујем снагу државе, а не бих само седео и чекао да ме неко зовне из Брисела, Америке и тражи моје мировање. Неко би због тога можда хтео да преговара управо о северу Косова – сматра Додик.

Он верује у специјалне везе Србије и РС као и у брзи сусрет с председником и премијером и тврди да се не меша у односе у Србији, али да неће бити угодно сарађивати са владом ако у њој буде ЛДП.

- Шта бисмо ми имали с министрима који ходају около и о РС говоре лоше, а из Србије су. Наравно да ће то нарушити односе. Ако мислите да смо спремни да кажемо: „Добро, треба да имамо разумевања, није могло другачије, пустите Чеду нека хода по Европи и нека прича лоше о Бањалуци и добро о Сарајеву“, наравно да нећемо то да допустимо – рекао је Додик.
 
У овој изјави неки већ виде рат, иако Додик то није рекао. Војска треба да је стално у приправности, нарочито у оваквим ситуацијама као са Косовом и Метохијом, Срби доле трпе терор а Србија ћути, што је много горе него не имати војску у приправности.
 
У овој изјави неки већ виде рат, иако Додик то није рекао. Војска треба да је стално у приправности, нарочито у оваквим ситуацијама као са Косовом и Метохијом, Срби доле трпе терор а Србија ћути, што је много горе него не имати војску у приправности.

Prijavi se ti u vojsku i odmah će se nešto pokrenuti s mrtve tačke. Zbog Srba na Kosovu to uradi..
 
Мислим да Додик овим изјавама само покушава да покрене некакву побуну против ЛДП-а у Србији.
Сваки Србин који воли Србију, а који каже или мисли нешто лоше о Додику једноставно је политички необразован.

А чак да је ова изјава буквална у правом смислу те речи не значи да је она глупа.
 
Dodikova izjava je cisto politikanstvo i demagogija,jer je on jednostavno takav covek. Zalosno je sto je on simbol srpstva u RS,a suruje sa Tadicem koji je evropski sluga u Srbiji. Dici vojsku,kakvu i koju vojsku,nemotivisanu i golu,gladnu i bosu... Sve je to posledica vladavine Dos-a i ministara odbrane Borisa Tadica i onog bravolikog Sutanovca. Da bi imao jaku vojsku moras da imas i jaku ekonomiju,prazna puska ne puca. Mnogo vise bih voleo da u Srbiji vidim glavne tajkune u zatvoru,tek tada bih znao da zivim u normalnoj drzavi. Ali,to se u Srbiji nikada nece dogoditi jer je Nikolic slab i neodlucan da napravi rezove. Jedino Putinov sistem sa pocetka vladavine bi bio ispravan za Srbiju. Tajkune u zatvor !!!!
 
Мислим да Додик овим изјавама само покушава да покрене некакву побуну против ЛДП-а у Србији.
Сваки Србин који воли Србију, а који каже или мисли нешто лоше о Додику једноставно је политички необразован.

А чак да је ова изјава буквална у правом смислу те речи не значи да је она глупа.
А разлог зашто ово мислим је то да ово није прва оштра изјава упућена Београду, а ја верујем да је све то у циљу побуне против ЛДП-а у Влади.
http://forum.krstarica.com/showthre...ik-Beograde-shvati-napokon-da-više-nema-Bosne!
 
Ko god zagovara danas da se vojnom silom povrati Kosovo, gledajući trenutno stanje u Srbiji, nema dobre namere prema Srbima i Građanima Srbije. Ovakvo pozivanje na rat, vodi ka mogučnosti apsolutnog slablnja Srbije na svim poljima,sa mogučnošću da vitalne strategijske pozicije zauzmu oni koji ne bi trebalo i totalno uništili sve sto je Srbsko!
 
Мислим да Додик овим изјавама само покушава да покрене некакву побуну против ЛДП-а у Србији.
Сваки Србин који воли Србију, а који каже или мисли нешто лоше о Додику једноставно је политички необразован.

А чак да је ова изјава буквална у правом смислу те речи не значи да је она глупа.

Pobunu protiv partije koja ima 6% i koju hoće u vlast da uvede upravo lik za koga Mile kaže da mu je najbolji drug , za koga svim srcem i svim silama je ubedjivao gradjane Srbije da glasaju ? :eek:
Ili ti pričaš gluposti ništa lično ,ili je taj Dodik još veći idiot nego što izgleda . :think:
A najlepše je što je cela Srbija ,od ovog foruma do analitičara i političara u medijima ,kao i spolja ,znala da će DS posle izbora ići sa LDP-om , tako da ne prolaze glupava objašnjenja tipa "nije Mile znao ,Tadić ga zayebo " i slično .
 
Poslednja izmena:
milorad opet ubire političke poene na ime kosova.......šta koje ****** materine on ima da sernja o kosovu i metohiji......a što nije dizao vojsku dok mu je kurcoljubac tadić bio......BIO....presednik države......što tada nije zagovoravao ovo što danas sernjas........možete i ti dodiku i ti smrdljivi dođošu tadiću da podignete samo qurac srbima.....danas samo baca koske......završiće mile ko i ovo goovno tadić ......dođi mile u moj kraj pa da vidiš šta je raj.......
 
Pobunu protiv partije koja ima 6% i koju hoće u vlast da uvede upravo lik za koga Mile kaže da mu je najbolji drug , za koga svim srcem i svim silama je ubedjivao gradjane Srbije da glasaju ? :eek:
Ili ti pričaš gluposti ništa lično ,ili je taj Dodik još veći idiot nego što izgleda . :think:
A najlepše je što je cela Srbija ,od ovog foruma do analitičara i političara u medijima ,kao i spolja ,znala da će DS posle izbora ići sa LDP-om , tako da ne prolaze glupava objašnjenja tipa "nije Mile znao ,Tadić ga zayebo " i slično .
У праву си када је та оцена у питању, али ја ипак ценим и верујем Додику.
Могуће је да он има девизу "једно ради, друго мисли, а треће говори".
 

Back
Top