Manipulacija i manipulatori
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 51

Tema: Manipulacija i manipulatori

Poznat Lollol (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    315

Podrazumevano Manipulacija i manipulatori

Verovatno ste se sretali sa ovakvim osobama, pa me zanima kakva su vasa iskustva bili i kako prepoznati manipulatora u vezi, i sta je uzrok manipulacije u vezi?

Rekao bih nezrelost i strah, jer se ta osoba plasi da cete mozda otici, pa pribegava raznim metodama da vas zadrzi tipa ("pa meni se svidja on/a, i ima da se smuvam sa njim/njom cim raskinem sa tobom") pravljenje jedne strane ljubomornom i rusenja samopouzdanja te osobe, a u stvari ti ljudi ne vide da tako ruse svoju vezu i sami sebe unazadjuju.
    Welcome to the Internet, I'll be your guide...

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6169

Podrazumevano Re: Manipulacija i manipulatori

pa pusti nesigurne misice nek hrane ego..frka im da ne budu ostavljani i prodaju rupice za emocije..kad pomisle da su na sigurnom i dovoljno siti traze back up i ostavljaju prostora da se vrate
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Veoma poznat
    Učlanjen
    07.08.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Lollol Pogledaj poruku
    Verovatno ste se sretali sa ovakvim osobama, pa me zanima kakva su vasa iskustva bili i kako prepoznati manipulatora u vezi, i sta je uzrok manipulacije u vezi?

Rekao bih nezrelost i strah, jer se ta osoba plasi da cete mozda otici, pa pribegava raznim metodama da vas zadrzi tipa ("pa meni se svidja on/a, i ima da se smuvam sa njim/njom cim raskinem sa tobom") pravljenje jedne strane ljubomornom i rusenja samopouzdanja te osobe, a u stvari ti ljudi ne vide da tako ruse svoju vezu i sami sebe unazadjuju.
    Odmah si ograničio manipulatore na jednu kategoriju- ljubomorne i posesivne osobe .
    Šta ako na primer ,neki manipulator želi novac,banalan primer?Jer toga itekako ima.
    Šta ako neka osoba želi da se oženi ili uda jer se nalazi u takvoj sredini ili vremenu gde je to prioritet?
    Šta ,ako je u pitanju neka osoba,koja želi d ase preseli u drugi grad ili drugu zemlju,a najidelanije rešenje je neka izmanipulisana osoba?
    Šta,ako naprosto želi da se ogrebe za običan džoint,a ta osoba kojom manipuliše ima pristup tome?
    Postoji ogroman broj mogućih motiva za manipulaciju nekom osobom.

Poznat Lollol (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    315

Citat Original postavio Рудольф Pogledaj poruku
    Odmah si ograničio manipulatore na jednu kategoriju- ljubomorne i posesivne osobe .
    Šta ako na primer ,neki manipulator želi novac,banalan primer?Jer toga itekako ima.
    Šta ako neka osoba želi da se oženi ili uda jer se nalazi u takvoj sredini ili vremenu gde je to prioritet?
    Šta ,ako je u pitanju neka osoba,koja želi d ase preseli u drugi grad ili drugu zemlju,a najidelanije rešenje je neka izmanipulisana osoba?
    Šta,ako naprosto želi da se ogrebe za običan džoint,a ta osoba kojom manipuliše ima pristup tome?
    Postoji ogroman broj mogućih motiva za manipulaciju nekom osobom.
    U pravu si, ja sam ovde bio subjektivan vodeci se nekom pretpostavkom da su najcesci vidovi manipulacije iz ljubomore i sl.
    Za ove koji imaju neke druge finansijske ciljeve i sl, ne znam sta bih rekao, jer cilj ne opravdava sredstvo.

Veoma poznat
    Učlanjen
    07.08.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

U pravu si, ja sam ovde bio subjektivan vodeci se nekom pretpostavkom da su najcesci vidovi manipulacije iz ljubomore i sl.
    Za ove koji imaju neke druge finansijske ciljeve i sl, ne znam sta bih rekao, jer cilj ne opravdava sredstvo.
    Nemam pojma,nisam pametan,ali skoro sam čitao baš na ovom forumu da u nekim zemljama drage nam Evrope ,ženska može da se obezbedi za ceo život ,ako nađe dovoljno glupog muškarca koji će joj dati bebu,ili će se ona potruditi da dođe do bebe( "loš kondom" ).Ako se ne varam ,cifra u dolarima ili funtama,mislim da su ipak funte u pitanju je i do 2 miliona,kad se sve sabere do kojih takva žena može doći,ako ima posla sa bogatijim muškarcem .Pa se naivne žene u našoj maloj Srbiji pitaju zašto muškarci u današnje vreme nisu skloni ženidbi.
    Još više sam se zgrozio čitajući post neke forumašice ovde ,koja je iskreno napisala-kad napunim 35 ,doći ću do bebe kako god znam,a onda se nadam će naći neki muškarac ko će nas prihvatiti.
    Čoveče,to je grozno .

Buduća legenda ***Saint*** (avatar)
    Učlanjen
    24.06.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    17
    Reputaciona moć
    513

Jedno od najboljih sredstava manipulacije je bas to rusenje samopouzdanja druge osobe i usadjivanje ideja da ne moze bez nas, ali neki ljudi to rade i nenamerno tj.nisu svesni sta rade, a imas i mnogo drugih proverenih metoda, samo su komplikovanije. Sve u svemu to sve ima prizvuk da to radi neko kome je dosadno i ko ima previse slobodnog vremena, mnogo je nesiguran u sebe ili ima skriveni motiv. Nije zabavna igrica, ali ni zabranjena. Hbg. A ako je dobar manipulator, neces prepoznati pa ne znam sta da je. Loseg moze svako da prepozna.

Domaćin winx vila (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    4601

Sklonost manipulativnom ponasanju ne mora se posmatrati iskljucivo u negativnom kontekstu. Osobe visoke socijalne inteligencije izuzetno su spretne u ophodjenju sa okruzenjem, i mozda bi bilo interesantno malo se pozabaviti korelacijom ova dva pojma, kao i sadrzajem reakcija partnera koji svoja nezadovoljstva u vezi zbirno imenuju izmanipulisanoscu...

Poznat Lollol (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    315

Citat Original postavio ***Saint*** Pogledaj poruku
    Jedno od najboljih sredstava manipulacije je bas to rusenje samopouzdanja druge osobe i usadjivanje ideja da ne moze bez nas, ali neki ljudi to rade i nenamerno tj.nisu svesni sta rade, a imas i mnogo drugih proverenih metoda, samo su komplikovanije. Sve u svemu to sve ima prizvuk da to radi neko kome je dosadno i ko ima previse slobodnog vremena, mnogo je nesiguran u sebe ili ima skriveni motiv. Nije zabavna igrica, ali ni zabranjena. Hbg. A ako je dobar manipulator, neces prepoznati pa ne znam sta da je. Loseg moze svako da prepozna.
    Rusanje samopouzdanja, konstantno omalovazavanje i sl se granici sa psihickim zlostavljem, zivo me zanimaju i druge proverene metode manipulacije.

Buduća legenda ***Saint*** (avatar)
    Učlanjen
    24.06.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    17
    Reputaciona moć
    513

Niko nije ni rekao da se ne graniči.. Doduše, sve zavisi od sklopa ličnosti onog kojim se manipuliše.
    Neko ne nasedne na tako nešto jer ima i previše samopouzdanja, drugome kažeš da mu je frizura bože sačuvaj i puf nestade mu samopouzdanje.
    Inače, slažem se potpuno i sa ovim šta je Winx Vila rekla.

Ističe se
    Učlanjen
    18.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Манипулатори причају бајке и нису реални. На пример, другарица која ти прича како си јој посебан, како ниси као други да би те напржила и искористила на неки начин, а уствари то прича свакоме. То су намигуше заправо.
    То раде зато што су несигурни у себе и потребан им је неко ко ће да им се

Друго, код лоше манипулације, приметићеш да неко отворено жели да мења начин на који неко размишља , а има поприличан број таквих људи.
    Мада они су заправо и наивни у односу на ове прве.

Buduća legenda Say it right (avatar)
    Učlanjen
    27.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    837

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    pa pusti nesigurne misice nek hrane ego..frka im da ne budu ostavljani i prodaju rupice za emocije..kad pomisle da su na sigurnom i dovoljno siti traze back up i ostavljaju prostora da se vrate
    plus sto su to ljudi sa kompleksima
    Kao Neron Rim...

Elita
    Učlanjen
    14.03.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1715

Ko se s tim nije susretao, ko da nije ni živeo. Mada ne moraju manipulacije biti u tom smeru "zardržavanja". Češće su osobe koje te vrte oko malog prsta ili kako ja volim da kažem, koje mogu na leba da te mažu, a mažu te o zid... Treba se takvih kloniti, jer iz toga ništa dobro ne izlazi. Samo potrošeni živci, novci i pamet. I tako.... Možda bi još nešto pametno napisao, al moram da idem, London is calling....

Poznat
    Učlanjen
    01.01.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Nisam manipulisao, a nisu ni mnome manipulisali.
    Ne znam da li je to dobro ili loše.
    Kod mene ti je lako, cni seljak ...što na um, to na drum.
    Znam da vele ljudi kako pametan misli šta govori a budala govori šta misli, al ne može čovek protiv svoje prirode.

Iskusan User Unfriendly (avatar)
    Učlanjen
    26.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    260

Citat Original postavio winx vila Pogledaj poruku
    Sklonost manipulativnom ponasanju ne mora se posmatrati iskljucivo u negativnom kontekstu. Osobe visoke socijalne inteligencije izuzetno su spretne u ophodjenju sa okruzenjem, i mozda bi bilo interesantno malo se pozabaviti korelacijom ova dva pojma, kao i sadrzajem reakcija partnera koji svoja nezadovoljstva u vezi zbirno imenuju izmanipulisanoscu...
    da, ali samo zato sto je za socijalno inzenjerstvo (strucni naziv za manipulaciju, jelte) potrebna inteligencija ne znaci da je ono samo po sebi dobra stvar.
    medjutim, ne sporim da moze da se primeni u dobre svrhe, ali to je daleko van ove teme (posto se takva vrsta manipulacija ne tice ljubavi tj. ne mogu da zamislim jedan jedini primer dobre primene u ljubavnim odnosima)

i da, samo zato sto te partner naziva manipulatorom ne znaci da si nuzno manipulator. to se podrazumeva.

Citat Original postavio Urosius Pogledaj poruku
    Манипулатори причају бајке и нису реални. На пример, другарица која ти прича како си јој посебан, како ниси као други да би те напржила и искористила на неки начин, а уствари то прича свакоме. То су намигуше заправо.
    klasicni attention whoring

Poznat Mooie (avatar)
    Učlanjen
    24.11.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    299

realno mislim da se manipulator prepoznaje manje vishe odmah...ne kazem da ima jako vestih, tananih i profinjenih. i ne moraju nuzno imati negativnu konotaciju, jer manipulacija je manje vishe sve, ali je ipak ruzna i ako se izmakne kontroli, kvari odnose bliskosti i duhovnosti kojima ipak covek zdrav i prav tezi.

ali, nije sustina samo otkrivanje manipulatora. ne retko ljudi otkriju da je u pitanju manipulacija, ali je stimulacija koju isti salje dovoljno jaka da se oni cak i svesno povinuju istoj. zasto neko manipulise, razlozi, itd...to je sve nebitno. bitno je sta zeli izmanipulisana osoba i da kroz taj odnos uspe da nauci nesto o sebi.
    neko moje iskustvo i vidjenje stvari govori da jedino pravo oslobadjanje od takvog odnosa je pustiti da te ta osoba izmanipulishe do kraja, ali biti svestan cele situacije i samo je posmatrati. kad se ceo ciklus zavrsi, ako si bio dovoljno svestan i ostao na nogama, vrednosti same od sebe dodju na svoje mesto i ceo taj manipulativni deo sam nekako otpadne i ostane ona sustina odnosa koja se tada pokaze da li je dobra, kvalitetna, zdrava ili nije.

Poznat Lollol (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    315

Citat Original postavio Urosius Pogledaj poruku

Друго, код лоше манипулације, приметићеш да неко отворено жели да мења начин на који неко размишља , а има поприличан број таквих људи.
    Мада они су заправо и наивни у односу на ове прве.
    Pa znas kako, mislim da vecina ljudi u neku ruku prica neke bajke, to je ono standardno tepanje u fazi zaljubljenosti a i kasnije "ne bih ja tebe povredio/la, volim ja tebe ti si moje malo ..... (dodaj bilo koju malu zivotinju ovde)" i sl, sve te reci cesto znaju da padnu u vodu kada se dvoje ljudi zarate tj. posvadjaju. Mislim da se u svadji vidi kakvi su zaista ljudi i koliko se vole (jer neces da prozivas i pljujes osobu koju volis osim ako ne uradi nesto katastrofalno lose), koliko su spremni da razumevanja pruze, tolerancije i koliko ustupaka da ucine za drugu stranu, a sve je lepo dok se pricaju bajke i dok se tepa.

Sa tim menjanjem nacina razmisljanja se slazem, mada u vezi bitno je ostati svoj ali i donekle prilagoditi se i potrebama druge osobe, a to zahteva da se nas nacin razmisljanja mozda malo koriguje. Ili da uzmemo primer ako jedna strana radi nesto sto druga smatra losim, kako bi se gledao pokusaj jedne strane da objasni drugoj da je to lose, kao manipulacija ili sta?

Naravno poceti da mislis drugacije, da se ponasas potpuno drugacije, izgledas potpuno drugacije a ne onako kako zelis vec kako druga strana zeli ili ce otici je emotivna ucena, i odlika kontrolera.

Moje misljenje bi bilo da u toj situaciji manipulacija bi bila "znas ko to ne radi, ..... (staviti ime neke osobe), ta osoba je bolja i ja cu otici toj osobi jer si ti ..... (ubaciti uvrede po zelji)", to meni deluje na neku manipulaciju.

Zaslužan član DeeLite (avatar)
    Učlanjen
    21.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3933

ovo sve neki revivli starih tema... sve je ovo bilo pre par godina...

bio, doživeo...misim bio žrtva...štaš...mlado glupavo...malko patio, dok mi nije došla pamet u glavu...i nije u pitanju neka ljubomor,a pravljenje ljubomorom i to...nego čisto iživljavanje...idiot od čoeka...vido tupsona pa što kaže aj ću jašem malo...ko ga jebbe kad nema mozak...
    mukami

Poznat Poslednja Igra Leptira (avatar)
    Učlanjen
    28.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    295

Манипулација се користи од самог рођења као начин да се човјек наведе на жељени пут, такође и дијете од малих ногу учи да исту користи за свој интерес... проблем је што кад човјек одрасте, очекује да може да ради шта хоће, али да сви остали пазе на његов интерес... па не може.
    Није он глуп, него су остали вјешти манипулатори.
    да, и превише је добар.
    Ко ће вјетар луди зауздати?
    ко л' пучини забранит кипјети?
    ко л' границу жељи назначити?

Poznat Mooie (avatar)
    Učlanjen
    24.11.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    299

a realno...mora neko da plati i manipulativne troshkove )))

Poznat Jedinicaa (avatar)
    Učlanjen
    06.07.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    128

to sve sto si nabrojao su manipulatori-imitatori, ili manipulatori u pokusaju, dakle jajare....
    sto se pravih manipulatora tice, ne podrzavam i ne simpatiziram tu vrstu, ali negde postujem moc koju imaju i ne plase se da je upotrebe.
    mirna,povučena dok je obučena

Veoma poznat Faith (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1015

ti si tu nesto malo si pobrkao ...ako se plasi da ces otici onda kapiram da gaji neka osecanja inace bi ga bolelo uvo ..jedino ako je veza zasnovana na nekom materijalnom interesu .....ovo sto si naveo mi vise lici na ljubomorisanje ...ne znam ... imam iza sebe dve duge veze ..mozda nisam kompaktibilna
    http://www.youtube.com/watch?v=zhsvgx3B7c0

Poznat Lollol (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    315

Citat Original postavio Jedinicaa Pogledaj poruku
    to sve sto si nabrojao su manipulatori-imitatori, ili manipulatori u pokusaju, dakle jajare....
    sto se pravih manipulatora tice, ne podrzavam i ne simpatiziram tu vrstu, ali negde postujem moc koju imaju i ne plase se da je upotrebe.
    A kako izgleda pravi manipulator? Meni pada na pamet neko ko bi recimo zaveo nekog samo da dodje do nekog cilja, posla, drzavljanstva ili sta znam.

Učlanjen
    06.07.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    128

A kako izgleda pravi manipulator? Meni pada na pamet neko ko bi recimo zaveo nekog samo da dodje do nekog cilja, posla, drzavljanstva ili sta znam.
    pa...tako nekako, u svakom slucaju cilj i razlog moraju biti nesto ozbiljno, ovi prcevi na sitno se nemogu nazvati manipulacijom.

Poznat Lollol (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    315

Citat Original postavio ~Faith~ Pogledaj poruku
    ti si tu nesto malo si pobrkao ...ako se plasi da ces otici onda kapiram da gaji neka osecanja inace bi ga bolelo uvo ..jedino ako je veza zasnovana na nekom materijalnom interesu .....ovo sto si naveo mi vise lici na ljubomorisanje ...ne znam ... imam iza sebe dve duge veze ..mozda nisam kompaktibilna
    Jeste ljubomorisanje, ali je i manipulacija jer tako neko uteruje onoj drugoj strani strah u kosti da ce otici i koristi tu manipulaciju da povrati kontrolu i zadrzi moc.

Učlanjen
    06.07.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    128

Jeste ljubomorisanje, ali je i manipulacija jer tako neko uteruje onoj drugoj strani strah u kosti da ce otici i koristi tu manipulaciju da povrati kontrolu i zadrzi moc.
    joooj pa neka ode, mozes misliti katastrofe... ]
    meni kada bi rekao da hoce da ide otvorila bih mu vrata i brrrrrzo zatim promenila bravu da se ne predomisli slucajno.

Slične teme

1. Manipulacija nad narodom
    Autor jomini u forumu Politika
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 11.11.2005., 00:35
  2. muzika kao manipulacija naivnim....
    Autor ZILOT IZ CACKA u forumu Muzika
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 25.10.2005., 14:52
  3. Dr. Jovo Toshevski-zenska manipulacija
    Autor ketis u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 75
    Poslednja poruka: 25.09.2005., 10:40
  4. Ljubav-Seks-Volja-Manipulacija
    Autor Kali-Guli u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 01.05.2004., 19:36
  5. Manipulatori i kako izlazite na kraj sa njima?
    Autor Marguerite u forumu Žene
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 30.12.2003., 17:28

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •