Ubio se jer nije mogao da nađe posao

111111

Legenda
Banovan
Poruka
60.297
POŽAREVAC - Nenad Kapiti (25) iz Požarevca, koji se u subotu ujutro obesio u šupi u dvorištu porodične kuće u Ulici Rade Slobode u Požarevcu, najverovatnije se na taj korak odlučio jer nije mogao da nađe posao, saznaje “Blic” od sagovornika bliskog istrazi.

- Mladićevo telo su našli ukućani. Nije ostavio oproštajno pismo. Njegovi najbliži sumnjaju da se ubio zbog posla. Naime, tvrde da ga je mučilo to što nije bio zaposlen. Informacije da je bio vođa navijača Partizana nisu tačne. Dečko je navijao za Partizan, kao i mnogi simpatizeri crno-belih povremeno išao na utakmice, ali nije bio ni huligan, ni delinkvent. Protiv njega nikada nisu podnošene prijave zbog nasilničkog ponašanja ni na ulici, a ni na sportskim priredbama - kaže naš sagovornik.

Kapiti je inače u petak uveče sa drugovima gledao košarkašku utakmicu Partizan - Crvena zvezda, i kao i sve navijače crno-belih pogodio ga je poraz omiljenog kluba. Vratio se kući, javio majci, a sledećeg jutra njegovi ukućani našli su obešeno telo u šupi.

Obavljen je uviđaj, a svi tragovi nađeni na licu mesta ukazali su na to da se ubio. Nenad Kapiti je sahranjen juče u Požarevcu.

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/327895/Ubio-se-jer-nije-mogao-da-nadje-posao
 
Znate kako kažu, ljudi koji se ubiju, njih su vec davno mahom ubili neki drugi . Tako da....najlakše je nama svima naklapati, sta je ili bilo u nečijoj duši tada. To niko ne moze da zna, samo taj neko, ko je to poneo sa sobom u grob. Šta je to prouzrokovalo. Da li pomračenje svesti ili neki nedokučivi ambis očaja, itd. Znači, ne treba suditi nikome, jer ljudi zapadajuu u teške krize, neko ne ume da se izbori. Neko ne želi da se izbori. Žao mi je veoma, mlad čovek. Tuga... Život bio pred njim. Neka počiva u miru. ♥
 
zbog posla tesko...ako je mogao ici na utakmice u beograd i imati novca za to, tesko da je bio ugrozen toliko...mozda jenesto drugo u pitanju...

pa nije to pitanje samo objektivne...ugrozenosti
vec je pitanje kako se covjek osjeca, u kakvom je psihickom stanju
kako rasudjuje...
kad recimo duze vrijeme ne moze naci posao
jesi bio nekad u takvoj situaciji?
ja jesam, prije par godina
i nikad blize beznadju nisam bila
osjecas se nemocan, beskoristan, izopcen...
 
pa nije to pitanje samo objektivne...ugrozenosti
vec je pitanje kako se covjek osjeca, u kakvom je psihickom stanju
kako rasudjuje...
kad recimo duze vrijeme ne moze naci posao
jesi bio nekad u takvoj situaciji?
ja jesam, prije par godina
i nikad blize beznadju nisam bila
osjecas se nemocan, beskoristan, izopcen...
Prilicno se slazem sa tvojim konstatacijama .Znam jako dobro kako je biti bez posla .
Bio sam na birou pet godina . Da stvar bude gora bio sam na crnoj listi .
Ne zbog sebe nego zbog oca . To danasnje generacije ne mogu da shvate ,
pa necu ni objasnjavati .Ovaj momak bas i nije bio toliko ugrozen cim je mogao na
utakmice . Ja uglavnom nisam mogao da si platim ni pivo .
Ovdje se radi o psihickoj nestabilnosti , a nezaposlenost je samo jedan od faktora .
 
Prilicno se slazem sa tvojim konstatacijama .Znam jako dobro kako je biti bez posla .
Bio sam na birou pet godina . Da stvar bude gora bio sam na crnoj listi .
Ne zbog sebe nego zbog oca . To danasnje generacije ne mogu da shvate ,
pa necu ni objasnjavati .Ovaj momak bas i nije bio toliko ugrozen cim je mogao na
utakmice . Ja uglavnom nisam mogao da si platim ni pivo .
Ovdje se radi o psihickoj nestabilnosti , a nezaposlenost je samo jedan od faktora .

pa jes
nema shanse da su mu npr ortaci placali karte
da ga malo izvuku iz depre
i nema shanse da neko ko trazi posao sebi smije priustiti neku...zabavu
kakva god bila
sto se nestabilnosti tice; sjeti se kakav si bio kad si bio u slicnoj situaciji
koliko se ja sjecam sebe nisam bila bas slika stabilnosti : (((
 
pa jes
nema shanse da su mu npr ortaci placali karte
da ga malo izvuku iz depre
i nema shanse da neko ko trazi posao sebi smije priustiti neku...zabavu
kakva god bila
sto se nestabilnosti tice; sjeti se kakav si bio kad si bio u slicnoj situaciji
koliko se ja sjecam sebe nisam bila bas slika stabilnosti : (((
Bio sam ja u puno gorim situacijama nego sto je biti nezaposlen u dvadesetpetoj godini
pa mi nije padalo na pamet da se ubijam .Bio sam ja u ratu cetiri godine . I zarobljavan
i ranjavan . Izasao sam iz rata sa teskom depresijom .Zakleo sam se da u tim teskim trenucima
necu popiti ni casicu alkohola . Znao sam ako se uhvatim flase da cu potonuti . Bilo bi
interesantno znati da li je ovaj momak volio da popije .
 
POŽAREVAC - Nenad Kapiti (25) iz Požarevca, koji se u subotu ujutro obesio u šupi u dvorištu porodične kuće u Ulici Rade Slobode u Požarevcu, najverovatnije se na taj korak odlučio jer nije mogao da nađe posao, saznaje “Blic” od sagovornika bliskog istrazi.

- Mladićevo telo su našli ukućani. Nije ostavio oproštajno pismo. Njegovi najbliži sumnjaju da se ubio zbog posla. Naime, tvrde da ga je mučilo to što nije bio zaposlen. Informacije da je bio vođa navijača Partizana nisu tačne. Dečko je navijao za Partizan, kao i mnogi simpatizeri crno-belih povremeno išao na utakmice, ali nije bio ni huligan, ni delinkvent. Protiv njega nikada nisu podnošene prijave zbog nasilničkog ponašanja ni na ulici, a ni na sportskim priredbama - kaže naš sagovornik.

Kapiti je inače u petak uveče sa drugovima gledao košarkašku utakmicu Partizan - Crvena zvezda, i kao i sve navijače crno-belih pogodio ga je poraz omiljenog kluba. Vratio se kući, javio majci, a sledećeg jutra njegovi ukućani našli su obešeno telo u šupi.

Obavljen je uviđaj, a svi tragovi nađeni na licu mesta ukazali su na to da se ubio. Nenad Kapiti je sahranjen juče u Požarevcu.

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/327895/Ubio-se-jer-nije-mogao-da-nadje-posao

Jebemm ti zemlju i narod kad je dotle doslo da se momak od 25 godina ubije zbog posla!

P.S a idioti na politici raspravljaju o strankama,a nikad vise gldanih nije bilo!
 
Bio sam ja u puno gorim situacijama nego sto je biti nezaposlen u dvadesetpetoj godini
pa mi nije padalo na pamet da se ubijam .Bio sam ja u ratu cetiri godine . I zarobljavan
i ranjavan . Izasao sam iz rata sa teskom depresijom .Zakleo sam se da u tim teskim trenucima
necu popiti ni casicu alkohola . Znao sam ako se uhvatim flase da cu potonuti . Bilo bi
interesantno znati da li je ovaj momak volio da popije .

pa jbga, nismo svi isti
neki pucaju lakse, neki nose svoj teret ko mravi i piche uzbrdo ko sizif... : (
 
Znate kako kažu, ljudi koji se ubiju, njih su vec davno mahom ubili neki drugi . Tako da....najlakše je nama svima naklapati, sta je ili bilo u nečijoj duši tada. To niko ne moze da zna, samo taj neko, ko je to poneo sa sobom u grob. Šta je to prouzrokovalo. Da li pomračenje svesti ili neki nedokučivi ambis očaja, itd. Znači, ne treba suditi nikome, jer ljudi zapadajuu u teške krize, neko ne ume da se izbori. Neko ne želi da se izbori. Žao mi je veoma, mlad čovek. Tuga... Život bio pred njim. Neka počiva u miru. ♥

Lep odgovor.
 
Znate kako kažu, ljudi koji se ubiju, njih su vec davno mahom ubili neki drugi . Tako da....najlakše je nama svima naklapati, sta je ili bilo u nečijoj duši tada. To niko ne moze da zna, samo taj neko, ko je to poneo sa sobom u grob. Šta je to prouzrokovalo. Da li pomračenje svesti ili neki nedokučivi ambis očaja, itd. Znači, ne treba suditi nikome, jer ljudi zapadajuu u teške krize, neko ne ume da se izbori. Neko ne želi da se izbori. Žao mi je veoma, mlad čovek. Tuga... Život bio pred njim. Neka počiva u miru. ♥

Skoro nisam pročitao išta pametnije na ovom forumu...
 
da kladionice su za sve krive
nedo bog da neko od 25 godina bude stabilna lichnos'

Niko ne može da živi sam bez obzira na godine.
Pogledaj domaće državne institucije i sve je jasno koliko smo nehumani
Pogledaj bahatost i licemrje onih koji vode državu

Bahata svinja što ima platu od 820.000 neće podneti stavku zbog nezadovoljnog radnika, pre će mu dati otkaz...
Ljudi primaju i 8.000 za mesec dana pa me zanima šta gospodin od 820.000 radi pametno jer rezultate ne vidim?

Narod je na ivici sa živcima, pola populacije nije izašlo na izbore... zbog bahatih svinja tranzicije...
Niko nije rekao da planiraju tranziciju od 30 godina kad su rešili da otimaju državno
Da će na primitivan način da stiču i zakonski oblikuju pa kad za 30 godina budemo negde primljeni
a sve pokradeno postane regularna imovina i još će ti pričati o pravilima poslovanja šta ko treba da radi...

Španci izadju da protestuju kad vide na TV-u da ministarka igra igrice a mi?
Navikli na socijalizam nikako na štrajkove.... verujemo da neko brine o narodu...
Iščašeni slučajevi šalape po forumu neprekidno kako će političar taj i taj da vrati teritoriju i zaposli narod...
DOKLE BRE VIŠE? Jel neko plaća da se pišu ovakve budalaštine po forumima ili je autor duševno poremećen?

Narod je zaboravio na normalan život...
Jedinačni slučajevi će se ocrnjivati kao labilni... grupne će da mlati policija... a od čega mislite da će se živeti?
 
Poslednja izmena:
Prilicno se slazem sa tvojim konstatacijama .Znam jako dobro kako je biti bez posla .
Bio sam na birou pet godina . Da stvar bude gora bio sam na crnoj listi .
Ne zbog sebe nego zbog oca . To danasnje generacije ne mogu da shvate ,
pa necu ni objasnjavati .Ovaj momak bas i nije bio toliko ugrozen cim je mogao na
utakmice . Ja uglavnom nisam mogao da si platim ni pivo .
Ovdje se radi o psihickoj nestabilnosti , a nezaposlenost je samo jedan od faktora .

Da li vam možda padne na pamet da su mu odlazak na utakmicu omogućavali prijatelji?
Vama nikad niko nije platio ufur?
Nije išao na svaku piše lepo periodično
Šta to znači? Otišao na utakmicu znači ima standard?
Jel vama ljudi utkamica oličenje kulture?

Nacionalna Služba za zapošljavanje ne zapošljava, posreduje ali jedva čekaju da te izbace sa liste na 6 meseci
Da ih ne pitaš ni dal ima oglasa? Ionako ne pružaju novčanu pomoć nezaposlenima kao što to rade države u okruženju. Čak ni zdravstvenu ne možeš da izvadiš. Moraš sam da je vadiš i da platiš a nezaposlen si...


Onda ono - nezaposleni su beskorisni. Ma nemoj? Bar nisu pokrali budžet kao ovi najvažniji..
a i PDV plaćaju šta god da kupe da pojačaju državi koja ne brine za njih... k.urvinjski...
Nije ovo nezaposlen u socijalizmu pa sramota, nego nezaposlen medju jajarama...
A i u kapitalističkim zemljama gde se puno radi pa nezaposleni primaju pomoć

Ovde se EU donacija Službi za zapošljavanje preusmerava jajarski u privatne ruke prijatelja
Retroaktivno se poništavaju odluke o veličini iznosa novčane naknade, sad niko ne zna koliko treba da primi
ali sam doživeo da pečat i iznos ne važe odlukom blesave ministarke koja ne brine brige gradjana
Otpremnine ne mogu da se naplate po deceniju a pojedine firme traže isplaćen novac sa kamatom da im se vrati nazad...

A Španci izadju na ulicu samo zato što ministraka igrala igrice na kompjuteru dok joj narod ne radi...

Vi ste mnogo toga pozaboravljali jer odavno živimo nenormalno...
 
Poslednja izmena:
nama se ovo sve i dešava jer nas je baš briga, sedimo kući i kukamo, psujemo na tv kad nešto čujemo i to je to... za prvi maj jedino se ovde okreću prasići, masovno se slavi dok se za taj dan u svetu protestuje i traže prava za radnike... kakvi smo i ne zaslužujemo bolje...
šta rade ljudi u Grčkoj, Španiji, Francuskoj... te države stanu kad narod izađe na ulice, a ovde samo izađu OVCE kad ih ČOBAN zove da BLEJE po mitinzima, samo da BLEJE dok im obećavaju sve i svašta...

bre u svetu vlade padaju samo tako u Italiji retko koja izgura celi mandat, a ovde nas jašu već 20 godina jedni te isti, a OVCE i dalje samo BLEJE...
znamo da kukako kako nam je teško, a ništa ne poduzimamo da to rešimo...

eto žuti su nas zajedno sa socijalistima upropastili ali eto opet je većina glasala za njih, a 60% uopšte nije ni izašlo na izbore i kad se sračunaju procenti onih koji nisu izašli na izbore i onih koji su glasali za žute dolazimo do zaključka da se u ovoj državi sjajno živi kao što nam stalno i govori javni servis evropske Srbije...
 
Niko ne može da živi sam bez obzira na godine.
Pogledaj domaće državne institucije i sve je jasno koliko smo nehumani
Pogledaj bahatost i licemrje onih koji vode državu

Bahata svinja što ima platu od 820.000 neće podneti stavku zbog nezadovoljnog radnika, pre će mu dati otkaz...
Ljudi primaju i 8.000 za mesec dana pa me zanima šta gospodin od 820.000 radi pametno jer rezultate ne vidim?

Narod je na ivici sa živcima, pola populacije nije izašlo na izbore... zbog bahatih svinja tranzicije...
Niko nije rekao da planiraju tranziciju od 30 godina kad su rešili da otimaju državno
Da će na primitivan način da stiču i zakonski oblikuju pa kad za 30 godina budemo negde primljeni
a sve pokradeno postane regularna imovina i još će ti pričati o pravilima poslovanja šta ko treba da radi...

Španci izadju da protestuju kad vide na TV-u da ministarka igra igrice a mi?
Navikli na socijalizam nikako na štrajkove.... verujemo da neko brine o narodu...
Iščašeni slučajevi šalape po forumu neprekidno kako će političar taj i taj da vrati teritoriju i zaposli narod...
DOKLE BRE VIŠE? Jel neko plaća da se pišu ovakve budalaštine po forumima ili je autor duševno poremećen?

Narod je zaboravio na normalan život...
Jedinačni slučajevi će se ocrnjivati kao labilni... grupne će da mlati policija... a od čega mislite da će se živeti?

ti prouchi istoriju ne samo zvanichnu ^_-
jer istorija bejashe uchiteljica zhivota
 
nama se ovo sve i dešava jer nas je baš briga, sedimo kući i kukamo, psujemo na tv kad nešto čujemo i to je to... za prvi maj jedino se ovde okreću prasići, masovno se slavi dok se za taj dan u svetu protestuje i traže prava za radnike... kakvi smo i ne zaslužujemo bolje...
šta rade ljudi u Grčkoj, Španiji, Francuskoj... te države stanu kad narod izađe na ulice, a ovde samo izađu OVCE kad ih ČOBAN zove da BLEJE po mitinzima, samo da BLEJE dok im obećavaju sve i svašta...

bre u svetu vlade padaju samo tako u Italiji retko koja izgura celi mandat, a ovde nas jašu već 20 godina jedni te isti, a OVCE i dalje samo BLEJE...
znamo da kukako kako nam je teško, a ništa ne poduzimamo da to rešimo...

eto žuti su nas zajedno sa socijalistima upropastili ali eto opet je većina glasala za njih, a 60% uopšte nije ni izašlo na izbore i kad se sračunaju procenti onih koji nisu izašli na izbore i onih koji su glasali za žute dolazimo do zaključka da se u ovoj državi sjajno živi kao što nam stalno i govori javni servis evropske Srbije...
tumblr_lbq4gjDB921qe0eclo1_r8_500.gif
 

Back
Top