Niš: Zmije ujele 11 ljudi

111111

Legenda
Banovan
Poruka
60.297
Jedanaest osoba je poslednjih dana u Nišu zatražilo lekarsku pomoć zbog ujeda zmija.


Pojava zmija uobičajena, ljude nisu ujedale otrovnice
Otrovnice su se namnožile i postaju ozbiljan problem, a dogodilo se i da stanovnici tog kraja zmije nalaze u stanovima

Zmija ima u okolnim mestima, ali i u samom gradu.

Neki od građana čak su zmiju pronašli u sopstvenoj kući.

Problem je što vatrogasci i volonteri i veterinari "Zoo planeta" kojima se Nišlije obraćaju kada primete zmije nemaju adekvatnu opremu za hvatanje zmija, prenosi B92.

http://www.24sata.rs/vesti/aktuelno/vest/nis-zmije-ujele-11-ljudi/43569.phtml
 
Čuo sam neke gluposti da se te otrovnice ne smiju ubijati...Kako da ne ubijem kad mi je život ugrožen? Ne ubijam ja što sam ubica, već iz samoodbrane.

Zasto da se ne ubijaju?

Ako neces ti njih, one ce tebe. Problem je samo sto vecina gradjana nema sekire.

(Ne treba da se ubijaju one zmije koje cuvaju kucu, valjda zive ispod nekog kamena na ulazu u dvoriste, ali nisam sigurna u to kako tacno ide, ali to je drugo).
 
Ма бре то што гризу децу... то су нека блесава деца, вуку их за реп, јашу их, гурају их у штекер за струју, ово оно

Све је то објашњено на X тема о уједима паса, да не дужимо
 
Gde su ljubitelji životinja?
Ko voli životinje njemu je svejedno o kom delu prirode je reč...
Još jedan dokaz da su kerovi moda, osećaj komandovanja isfrustrirane osobe i sve ostalo u paketu...

I belouška može da ujede, nije blesava da je iko zajebava
U suštini zmije se klone čoveka i daju jasan znak da su uznemirene...

U nekim državama su one SVETE ŽIVOTINJE i ubiti zmiju znači SMRTNI GREH
Za Srbe je zmija bapsko oličenje pokvarenosti i mračnih sila pa otud toliki pozivi vatrogascima

Ništa bolje se ne kotira ni najbrojniji stanovnik Beograda - slepi miš
Ali kao što znamo Beograd naselili seljaci sa predrasudama pa bolje vrabac sraćko da bude simbol grada
 
Poslednja izmena:
Pa kako se ubija zmija osim da joj odseces glavu sekirom? Ja nisam musko da mlataram drvetom po njoj.



Ma nemojte? Otkad i po kom to zakonu?

Ministarstvo za zaštitu životne sredine, kako izveštava B92, početkom godine je propisalo zaista velike novčane kazne za ubijanje zaštićenih vrsta životinja.

Ubistvo jednog medveda kažnjava se sa milion dinara, zmije sa 200 hiljada, a zaštićena je i bubumara, za čije ubistvo kazna iznosi 15 hiljada. Smrt vrapca ili vrane koštaće ubicu 25hiljada dinara, a ubistvo puža kažnjava se sa 1.200 dinara.

Ne sankcioniše se ubistvo u stanu

U ministarstvu objašnjavaju da takav cenovnik ipak ne mora da brine građane, jer iako su cene izražene "u komadima", ubistvo životinje u sopstvenom stanu se ne sankcioniše.

http://www.naslovi.net/2010-12-19/rtv/zasticene-vrste-bez-zastite/2201733
ups...cenovnik je zastareo. sad je verovatno pola miliona ;)
 
Gde su ljubitelji životinja?
Ko voli životinje njemu je svejedno o kom delu prirode je reč...
Još jedan dokaz da su kerovi moda, osećaj komandovanja isfrustrirane osobe i sve ostalo u paketu...

I belouška može da ujede, nije blesava da je iko zajebava
U suštini zmije se klone čoveka i daju jasn znak da su uznemirene...

U nekim državama su one SVETE ŽIVOTINJE i ubiti zmiju znači SMRTNI GREH
Za Srbe je zmija bapsko oličenje pokvarenosti i mrčnih sila pa otud toliki pozivi vatrogascima

Ništa bolje se ne kotira ni najbrojniji stanovnik Beograda - slepi miš
Ali kao što znamo Beograd naselili seljaci sa predrasudama pa bolje vrabac sraćko da bude simbol grada
a od kad to ako voliš kera mora da voliš i zmije? znači ako volim metaliku, moram i karleušu?
 
Ministarstvo za zaštitu životne sredine, kako izveštava B92, početkom godine je propisalo zaista velike novčane kazne za ubijanje zaštićenih vrsta životinja.

Ubistvo jednog medveda kažnjava se sa milion dinara, zmije sa 200 hiljada, a zaštićena je i bubumara, za čije ubistvo kazna iznosi 15 hiljada. Smrt vrapca ili vrane koštaće ubicu 25hiljada dinara, a ubistvo puža kažnjava se sa 1.200 dinara.

Ne sankcioniše se ubistvo u stanu

U ministarstvu objašnjavaju da takav cenovnik ipak ne mora da brine građane, jer iako su cene izražene "u komadima", ubistvo životinje u sopstvenom stanu se ne sankcioniše.

http://www.naslovi.net/2010-12-19/rtv/zasticene-vrste-bez-zastite/2201733
ups...cenovnik je zastareo. sad je verovatno pola miliona ;)

Takodje je objašnjeno kada će se neko kazniti za ubijenu bubamaru - ako uništi leglo
Medjutim problem je što mi nemamo evropsku bubamaru već je onaj azijski mutant istrebio za kratko vreme
Za mutant bubamaru je preporuka da se uništi čim naidjemo na nju jer je štetočina i uništava šumu
Crvena evropska bubamara ima 7 tačkica a žuta dve, medjutim mutant bubamara nema ujednačenu boju
i nema pravila koliko tačkica ima a i više liči na krompirovu zlaticu (isti rod) nego na bubamaru...

Inače u Hercegovini je zmija kućni ljubimac
 
Ministarstvo za zaštitu životne sredine, kako izveštava B92, početkom godine je propisalo zaista velike novčane kazne za ubijanje zaštićenih vrsta životinja.

Ubistvo jednog medveda kažnjava se sa milion dinara, zmije sa 200 hiljada, a zaštićena je i bubumara, za čije ubistvo kazna iznosi 15 hiljada. Smrt vrapca ili vrane koštaće ubicu 25hiljada dinara, a ubistvo puža kažnjava se sa 1.200 dinara.

Ne sankcioniše se ubistvo u stanu

U ministarstvu objašnjavaju da takav cenovnik ipak ne mora da brine građane, jer iako su cene izražene "u komadima", ubistvo životinje u sopstvenom stanu se ne sankcioniše.

http://www.naslovi.net/2010-12-19/rtv/zasticene-vrste-bez-zastite/2201733
ups...cenovnik je zastareo. sad je verovatno pola miliona ;)

Ma imam da je ubijem pa taman odrobijala. Samo sto nemam sekiru i ne znam kako se ubijaju na drugi nacin. Jednom davno sam je ubila sekirom i to je sve sto znam.

P.S. Nije valjda SVAKA zmija zasticena zivotinja, i ako jeste, zasto?

Zmije su simbol za djavola osim ponekih retkih korisnih vrsta i njih ne treba stititi, naprotiv, kamo srece da su istrebljene kao na Novom Zelandu.
 
Kao da je problem ubiti zmiju.

Ne vidim razloga zašto bi ubijao zmiju koja te ne ugrožava?
Svako normalan ko ima kuću sa dvorištem ili vikendicu nabaviće ježa

Medjutim jež Srbima služi da reše seksualne probleme tj nedostatak žena...
Vračara iz Kragujevca veruje u seksulanu moć ježa pa savetuje da istog treba silovati ali noću zbog duplog dejstva

Posle izadješ u Kuriru kao najobičnija budala...
 
2010-07-21_002949_Grass-snake.jpg


Obična domaća belouška

Храни се жабама и ситним рибама које гута живе, док мишеве и мање птице најпре задави.
Храни се и даждевњацима и пуноглавцима које лови у потоку.
Лови тако што се прикрада или јури свој плен

Znači - KORISNA
 

Back
Top