[RESENO]Usporeni online video i streaming???

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

see_ya

Primećen član
Poruka
592
Kao sto i sam naziv teme kaze, imam problem sa pustanjem online videa i streama (ok je kada gledam neki klip skinut s neta preko gom ili nekog drugog playera, tu nema problema). Dakle, kad pustim video na youtube, sve je ok ali kad predjem na fullscreen pocinje da mi kasni slika, odnosno krece usporeni snimak, kao da sam smanjio brzinu playbacka, zvuk je u redu (izuzev kad pustam preko Chromea, tu i zvuk prekida), i desava se zakasnela reakcija na pause dugme, ja pauziram a on i dalje pusta video jos par sekundi; to se sve desava kada je kvalitet videa 360+, kad smanjim na 240 onda ide kako treba. Ista situacija sa streamom, usporeni snimak na fullscreen, zvuk dobar, jedino stream mogu da pratim ako video ima opciju za odabir kvaliteta videa, drugacije nikako .....ne verujem da je problem sa virusima, posto sam vec reinstalirao windows, i opet imam isti problem....tako da, ako neko zna nesto sto bi pomoglo.....bilo bi pozeljno:mrgreen:
 
wireless znao sam . Ovo je kvalitetna oprema sto imas,2Mb/s nije mali protok e sad pitanje je da li je tebi signal dovoljno dobar ,proveri to

ma nije problem u protoku, ni u signalu, imao sam ranije problema sa kompom, restartovao se kao nenormalan, to sam nekako sredio samo ovo ostalo, ranije sam imao 1MB protok, i onu 2.4 opremu pa nisam imao ovakvih problema, znaci nije problem u bufferingu, nema nikakvih prekida, jednostavno mi slika kasni, kao da gledam celu utakmicu u slow motionu, cim pustim video cpu ode na stotku, ranije pustim 5 videa da lodira bez problema....
 
aj napisi koji proces zauzme najvise cpu resursa kada pokrenes snimak
moze i printscreen taskmanager-a

edit:
probaj i ovo,idi na run-kucaj dxdiag ,ako imas xp vidi pod trecom karticom da li se sve 3 funkcije aktivne za directx
u sedmici je to ovde

123.JPG


ako je sve aktivno,idi na YT pusti neki snimak,idi desni klik pa settings i iskljuci hardware acceleration

sve mi se cini da je ovo problem do flash playera
 
Poslednja izmena:
u pravu si donekle,nije cpu problem vec njegovo zauzece koje proizilazi iz procesa plugin-container.exe

isprati uputsvo kako da ga ugasis,restartuj komp pa vidi da li se problem resio

Stop-plugin-container.exe-Firefox.jpg


Steps to stop plugin-container.exe process:
  • Open Firefox web browser.
  • Type about:config in the address bar and press Enter key.
  • A warning will appear. Ignore it and press the “I’ll be careful, I promise!” button.
  • In the Filter field type dom.ipc. Six preferences will appear for the filter dom.ipc.
  • Ignore first and last preferences (dom.ipc.plugins.enabled and dom.ipc.plugins.timeoutSecs). Toggle (double-click) each of the four remaining preferences to change the value from “true” to “false“.
  • That’s it. For help, take a look at the screenshot.
http://www.technogadge.com/how-to-stop-firefox-plugin-container-exe-process/
 
Pogledajte prilog 242511

Ova slika je ok .. :)

Imash malu Virtuelnu memoriju ;) povecaj je na 3000+ :D Koliko imash Fizicke Memorije ukupno ?

35 procesa rade ..sto je malo puno :lol:

DivXUpdate iskljuci na startup

wuauclt.exe iskljuci u Servisima ..to je Windows update proces i on je nepotreban ..Stavi ga na Manual pri startup :)



realsched.exe iskljuci to je za RealPlayer Scheduler :)

wdfmgr.exe je sumnjiv :think: od cega je taj proces ??

Ovde pise da je wdfmrg.exe viruis http://www.processlibrary.com/directory/files/wdfmrg/25948/

SearchSettings.exe je neki Toolbar koji 75% virus ..ukloni to :)

realplay.exe je RealPlayer proces ....koji moze povuci dosta memorije i uticati na performance sistema

i njega mozes da zatvoris i iskljucis na startup ili u sevisima ...podesi na Manual

Pokazi mi sve procese nakon startovanja sistema ako zelis da ti pomognem :cool:

I ugasi Mozilla Firefox browser ..jer vuce previse memorije ..ti je imash malo koliko vidim :aha:

skini Google Chrome i njega koristi :ok:
 
Poslednja izmena:
untitled.jpg
ovo je na start up, imam 768mb rama, do sad mi je ovo bilo dovoljno...

dobar je ovo windows, jeste da je stariji(sp2) ali sluzi svrsi, vise puta sam reinstalirao windows sa tim cd-om, i radio je bez problema

do sada i jesam koristio Chrome, ali od kako je pocela ova zaje*ancija, Chrome radi gore nego Mozilla:eek:
 
Cekaj ti kada instalirash svezu kopiju Windows-a i instalirash Flash Player jer se koci tada ?

Prvo skini ovaj program : http://www.windowsstartup.com/download.php i instaliraj :)

Zatim iskljuci sve Startup programe koji ti ne trebaju , a koje mozes manualno pokretati po potrebi ;)

Application Update

DivXUpdate.exe

PandoraService.exe

reader_sl.exe

realshid.exe

SearchSetting.exe ( ovaj je 75% maliciozan !! )

wdfmgr.exe ( mozes po zelji iskljuciti )

wmiprvse.exe

wuaclt.exe

Sve ovo trebash iskljuciti ili na Startupu ili u Sevisima ( ako su servisi ...podesi na Manual )

Imash samo 786Mb memorije ...a previse procesa koji rade u pozadini i trose CPU + Memoriju = PC radi sporije normalno :lol:
 
Cekaj ti kada instalirash svezu kopiju Windows-a i instalirash Flash Player jer se koci tada ?

da, ali to se desava otkad sam poslednji put reinstalirao windows, ranije nisam imao ovakvih problema, normalno sam pustao video

Prvo skini ovaj program : http://www.windowsstartup.com/download.php i instaliraj :)

Zatim iskljuci sve Startup programe koji ti ne trebaju , a koje mozes manualno pokretati po potrebi ;)

Application Update

DivXUpdate.exe

PandoraService.exe

reader_sl.exe

realshid.exe

SearchSetting.exe ( ovaj je 75% maliciozan !! )

wdfmgr.exe ( mozes po zelji iskljuciti )

wmiprvse.exe

wuaclt.exe

Sve ovo trebash iskljuciti ili na Startupu ili u Sevisima ( ako su servisi ...podesi na Manual )

Imash samo 786Mb memorije ...a previse procesa koji rade u pozadini i trose CPU + Memoriju = PC radi sporije normalno :lol:

a ebati ga, i ranije sam imao manje vise isti broj procesa, ali je manje cpu troseno....a zaboravio sam da napomenem, kad gledam video cpu ode odmah na maximum ali ne i memorija, odnosno cpu 100% a memorija negde oko 300 mb, sto i nije tako strasno...i jos jedna stvar, igrice mogu da igram bez problema, npr. Madden NFL 08 trazi minimum 512 RAM-a, ja ga igram na najjacoj rezoluciji, sa svim audio i video podesavanjima na maximumu i nema seckanja.....bice da je problem samo sa HQ videom:think:
 
Pa ne mozes sa tom konfiguracijom da gledash HQ normalno ili HD :lol:

Fali ti memorija virtuelna ..mozes da je dodas ako imah visak Hard disk prostora ..jedno 2GB na C disku .:)

imam viska i dodao sam je, sad je na 3000, ranije je bila 1400-2400.....a i nije 360p na youtube bas neki HD, a gledao sam ranije i na 480p bez frke.....bice da je hardware issue ipak...
 
Istu muku mucim dva dana, vec sam otvorio slicnu temu, ali ubacicu se ovde. Ja sam preinstalirao windows pre 2 dana i pre toga streaming i gledanje klipova mi je odlicno radilo, a nakon instalacije windows-a isto kao i tebi slowmotion, sve je nekako usporeno, secka, nikako ne radi. Mislio sam da je do graficke, probao sa novim-starim verzijama drajvera i isto. Uostalom, odmah sam bio skinuo najnoviji adobe flash player (11.3.300.257) i skontao da je do njega problem. Malopre sam ga izbrisao i instalirao stariju verziju 9.0 i mogu ti reci da radi perfektno. Probaj i ti, mozda ce ti pomoci. Izgleda da ova nova verzija ima neki "bug" ili sta vec, ili pak trazi jacu konfiguraciju. Ja imam stariju graficku i samo 512 MB RAM-a, pa moguce da je i to problem kod najnovije verzije. Inace sad mi sve radi odlicno.
 
imam viska i dodao sam je, sad je na 3000, ranije je bila 1400-2400.....a i nije 360p na youtube bas neki HD, a gledao sam ranije i na 480p bez frke.....bice da je hardware issue ipak...

Ti misliš to tako ide...:hahaha1:

Namiještanje virtuelne memorije:

Initial size-Kolicina Rama puta 1.5
Maximum size Količina Rama puta 3


Ako ne možeš zapamtiti ti zapiši i nemoj slušati sve što ti kažu...
 
Мени се дешава од пре два -три дана, откако је "Фајерфокс" сам инсталирао неке апдејте (то ради повремено али до сад није било проблема), да ми се на неким сајтовима, пре свега "Јутјуб", али и на "Јаху" после минут - два потпуно блокира сам ФФ.

Искључим га једино уз помоћ класике цтрл - алт - дел.

Шта да учиним, да ли да га сасвим деинсталирам и покушам са "чистом" старијом верзијом, пошто за њу имам неке плуг ине, за које нисам сигурна раде ли на новој?
 
Мени се дешава од пре два -три дана, откако је "Фајерфокс" сам инсталирао неке апдејте (то ради повремено али до сад није било проблема), да ми се на неким сајтовима, пре свега "Јутјуб", али и на "Јаху" после минут - два потпуно блокира сам ФФ.

Искључим га једино уз помоћ класике цтрл - алт - дел.

Шта да учиним, да ли да га сасвим деинсталирам и покушам са "чистом" старијом верзијом, пошто за њу имам неке плуг ине, за које нисам сигурна раде ли на новој?

Nije problem fo Firefoxa nego do Adobe Flash Pleyera....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top