Stranci i strankinje

Наше девојке су једне од најбољих када гледаш само суви физички изглед, мсм кад узмеш пар примерака, имамо и ми и дебелих, и крезавих, и оваквих и онаквих, дакле нису најлепше на свету, ал' им је мозак с*ебан..

lepota je relativna
to sto je iskvarcovana i po poslednjoj modi obucena nakindjurena i sve lice jedna na drugu nije lepota vec kic, po meni
 
drugarica iz spanije i jedan poznanik koji je ziveo jedno vreme u spaniji i po svetu putovao dosta
on kaze, da je zapazio da su ljudi ovde previse "nasminkani" da se zene previse trude da se dopadnu muskarcima i da cak i kada sede u kaficu sede namesteno kao da ce svaki cas neko da naidje i bas u njih da gleda
oseca se isfoliranost nasih devojaka
kaze da su ljudi preko mnogo vise opusteniji u svim tim odnosima pa i u samoj komunikaciji
pa jesu...al ne samo zene nego i muskarci :)
bilo kako bilo ljudi definitivno nisu toliko optereceni odecom....ovde se istocna evropa detektuje na 100 metara - visoke stikle u bilo koje doba dana, utegnuta odeca koja vristi koliko privlaci paznju, neadekvatna sminka i farba za kosu itditd...a drzanje u skladu sa izgledom :neutral:
 
Primetio sam da ima velikih problema u komunikaciji izmedju zenskog i muskog pola u Srbiji, sve dok se ne pojave stranci i strankinje.
Gledam po gradu setaju devojke sa crncima i momci sa crnkinjama,devojke setaju sa Spancima,Grcima,Italijanima... da li je moguće da je komunikacija između njih mnogo bolja ?
Vidim i po sebi,kada god odem u neku drugu zemlju mnogo mi je lakše naći devojku nego dok sam u Srbiji.
Da li je moguce da muskarci i zene sve teze stupaju u odnos sa svojim sunarodnicima a mnogo lakse sa nekim ko nije iz Srbije ?
Da li ste i vi to primetili i zasto je to tako ?
moje selo je puno predrasuda tako da to nije baš česta pojava...svi bi upirali prstom...
...a ne sumnjam da bi mnogi hteli i mnoge htele da vide kako to izgleda...
 
Primetio sam da ima velikih problema u komunikaciji izmedju zenskog i muskog pola u Srbiji, sve dok se ne pojave stranci i strankinje.
Gledam po gradu setaju devojke sa crncima i momci sa crnkinjama,devojke setaju sa Spancima,Grcima,Italijanima... da li je moguće da je komunikacija između njih mnogo bolja ?
Vidim i po sebi,kada god odem u neku drugu zemlju mnogo mi je lakše naći devojku nego dok sam u Srbiji.
Da li je moguce da muskarci i zene sve teze stupaju u odnos sa svojim sunarodnicima a mnogo lakse sa nekim ko nije iz Srbije ?
Da li ste i vi to primetili i zasto je to tako ?

Ovo je prosta nameštaljka. Nije tačno da je ovde teško naći devojku, a tamo lako. Svugde je isto ako imamo samopoštovanje. I nije tačno isto tako i za momke. Pre tri godine smo bili u BG-u na Kalemegdanu i sedimo na klupi i gledamo devojku lepoticu, visoku, zgodnu, obučenu skoro pa savršeno za vreo letnji dan. Šeta se sa malim italijanom, neuglednog izgleda, može da ga oko ramena zagrli i navuče pod mišku da on vidi kako se obrijala. On gleda u nju kao u boginju, a ona gleda negde neodređeno sa facom: "Boli me briga, neka gleda ko hoće". Vidi se iz aviona korist.
Još četiri slučaja poznajem i svi su slični: traži se izlazna karta i hvataju se žrtve. Još jedan slučaj: Jedna je čak do te mere napredovala da je čak i dete rodila, kako bi dobijala pare iz nemačke socijalne pomoći. Odmah nakon rođenja se i razvela. U pitanju je ujna od moje žene. Još jedan takav brak je imao, ali bez dece. Isto je žena čekala da ima pravo na državljanstvo. Ujak joj je nemac po papirima, a polu slovenac, četvrtina srbin, četvrtina mađar po poreklu.

Ako ćemo pričati o prosečnim dešavanjima, onda znajte: ovo je prosek. Na žalost, tako je. Mogao bih o ovome još dugo dugo, jer poznajem i muške slučajeve. Dosta njih. Pogledajmo istini u oči: prodajemo se da bismo otišli preko.

Ima tu i tamo par naivaca i naivki, odnosno realno: poštenih i zaljubljenih, ali uzdizati njih i navoditi kao prosek je licemerno.

Imao sam i ja situaciju sličnu, ali nije mi ni na pamet padalo da se bavim time. Kakav god nervozan i problematičan brak imali moja zmija i ja, nisam je ni tada kao vezu u začetku hteo šutnuti zbog neke tamo lepe i visokoškolovane ruskinje sa odličnim poslom u ogromnoj firmi. Jednostavno nisam na to gledao tako i iako volim ruse i Rusiju, ne bih se prodavao.

I nemojmo se lagati: imamo lepe i dobre i poštene devojke i lepe dobre i poštene momke. Nisu ti stranci svi odreda šuntavi i bedni, samo tvrdim da je danas to prosečno daleko dalje od poštenja i čistote ljubavi.
 
I nemojmo se lagati: imamo lepe i dobre i poštene devojke i lepe dobre i poštene momke. Nisu ti stranci svi odreda šuntavi i bedni, samo tvrdim da je danas to prosečno daleko dalje od poštenja i čistote ljubavi.
naravno da imamo, ali nije stvar ni u lepoti ni u postenju vec akumuliranoj frustriranosti koja je obuzela ljude na najgori moguci nacin...dotle da ti smuci svaku pomisao na bilo kakvu komunikaciju sa suprotnim polom...barem meni, svaki put se sve vise istraumiram kada shvatim koliko mladi ljudi kod nas pate od predrasuda, vecito misle da neko hoce da ih zayebe, da je ona sa njim zbog ______, on sa njom zbog_____ (dopuniti linije...)...spontanost i opustenost je sve teze naci...sve u svemu da se osetis onako ko kad si usao u prostoriju koja se nije vetrila prethodnih godinu dana...mucnina i nesvestica, e pa nesto slicno tome...:neutral:
 
naravno da imamo, ali nije stvar ni u lepoti ni u postenju vec akumuliranoj frustriranosti koja je obuzela ljude na najgori moguci nacin...dotle da ti smuci svaku pomisao na bilo kakvu komunikaciju sa suprotnim polom...barem meni, svaki put se sve vise istraumiram kada shvatim koliko mladi ljudi kod nas pate od predrasuda, vecito misle da neko hoce da ih zayebe, da je ona sa njim zbog ______, on sa njom zbog_____ (dopuniti linije...)...spontanost i opustenost je sve teze naci...sve u svemu da se osetis onako ko kad si usao u prostoriju koja se nije vetrila prethodnih godinu dana...mucnina i nesvestica, e pa nesto slicno tome...:neutral:

Uuuuuuuuu, sestro slatka, sad bismo ti i ja imali divaniti o nečem skroz drugom, nevezanom za temu, a opet vezanm za naše momke i devojke.

Samo ću ti ukratko reći: u tom slučaju, danas izbor nije nikad bio lakši i danas se dvoje dobrih ljudi najlakše mogu prepoznati, ako je to opšte, a jeste :) Problem je naći i problem je da se to dvoje sretnu, ali kada je tako, onda barem lako možeš skontati ko je ko. Kažem, problem je jedino, pronaći...

A neka me ispravi ko hoće i neka me kritikuje ko hoće: i dalje smatram da je i lakše i lepše naći neku devojku odavde i nekog momka odavde. Prosto sam se sam od sebe napaljivao kada sam gledao u oči koliko ima lepih i devojaka i njihovih duša :) Sada više i ne moram da tražim te poglede, a na tome sam Gospodu zahvalan.
 
Uuuuuuuuu, sestro slatka, sad bismo ti i ja imali divaniti o nečem skroz drugom, nevezanom za temu, a opet vezanm za naše momke i devojke.

Samo ću ti ukratko reći: u tom slučaju, danas izbor nije nikad bio lakši i danas se dvoje dobrih ljudi najlakše mogu prepoznati, ako je to opšte, a jeste :) Problem je naći i problem je da se to dvoje sretnu, ali kada je tako, onda barem lako možeš skontati ko je ko. Kažem, problem je jedino, pronaći...

A neka me ispravi ko hoće i neka me kritikuje ko hoće: i dalje smatram da je i lakše i lepše naći neku devojku odavde i nekog momka odavde. Prosto sam se sam od sebe napaljivao kada sam gledao u oči koliko ima lepih i devojaka i njihovih duša :) Sada više i ne moram da tražim te poglede, a na tome sam Gospodu zahvalan.
pa da ima izbora, ali medju tolikim izborom sve je teze naci kvalitet :) ko kad odes u supermarket i medju 500 hiljada detrdzenata nemas pojma koji je dobar za tvoju masinu i odecu :lol: meni to bas i nije zeljena situacija hehe

drago mi je sto si nasao to sto si trazio, a za mene mi je drago sto nase momke gledam jedino preko foruma :))))
 
pa da ima izbora, ali medju tolikim izborom sve je teze naci kvalitet :) ko kad odes u supermarket i medju 500 hiljada detrdzenata nemas pojma koji je dobar za tvoju masinu i odecu :lol: meni to bas i nije zeljena situacija hehe

drago mi je sto si nasao to sto si trazio, a za mene mi je drago sto nase momke gledam jedino preko foruma :))))

Žao mi je što ovo čujem :( Ima tako finih i dobrih momaka, koje lično poznajem, ali moja ruka nije stvorena za provodadžisanje. Svakako ti puno sreće želim!
 
Žao mi je što ovo čujem :( Ima tako finih i dobrih momaka, koje lično poznajem, ali moja ruka nije stvorena za provodadžisanje. Svakako ti puno sreće želim!
mozda...ne znam gde ti zivis, ja sam iz beograda i cega se tu sve nakupilo to nije normalno..mozda je po drugim gradovima drugacije, ali beograd je za mene tesko isfrustriran grad pun nabedjenih ljudi, i daleko mu lepa kuca :)
i hvala :)
 
pa da ima izbora, ali medju tolikim izborom sve je teze naci kvalitet :) ko kad odes u supermarket i medju 500 hiljada detrdzenata nemas pojma koji je dobar za tvoju masinu i odecu :lol: meni to bas i nije zeljena situacija hehe

drago mi je sto si nasao to sto si trazio, a za mene mi je drago sto nase momke gledam jedino preko foruma :))))

i to mi je fala za sve ove godine, eeee saule saule, shta si docheko :sad2:
 
mozda...ne znam gde ti zivis, ja sam iz beograda i cega se tu sve nakupilo to nije normalno..mozda je po drugim gradovima drugacije, ali beograd je za mene tesko isfrustriran grad pun nabedjenih ljudi, i daleko mu lepa kuca :)
i hvala :)

Po ovome bi ja izgleda samo trebalo da pognem glavu i stidim se što nisam iz BG-a. :) Neću da ti pričam naopako, pa me nemoj naopako ni shvatiti: onolika Rusija, pa nema velike razlike između njihovih regija (rjespubljika), a mi ovde govorimo kako su ogromne razlike ako se makneš 200km od BG-a :)

Svugde je seko isto. Svugde. Živim u SU, brat u NS, a studiram u BG-u.

Žao mi je za mnogo stvari što čujem da govoriš. Ne sažaljevam tebe, jer ti biraš kako ćeš da živiš i kome ćeš se dati, nego mi je žao okolnosti u kojima smo svi.
 
Primetio sam da ima velikih problema u komunikaciji izmedju zenskog i muskog pola u Srbiji, sve dok se ne pojave stranci i strankinje.
Gledam po gradu setaju devojke sa crncima i momci sa crnkinjama,devojke setaju sa Spancima,Grcima,Italijanima... da li je moguće da je komunikacija između njih mnogo bolja ?
Vidim i po sebi,kada god odem u neku drugu zemlju mnogo mi je lakše naći devojku nego dok sam u Srbiji.
Da li je moguce da muskarci i zene sve teze stupaju u odnos sa svojim sunarodnicima a mnogo lakse sa nekim ko nije iz Srbije ?
Da li ste i vi to primetili i zasto je to tako ?

zato shto mogu da lazhu i da mazhu
i kad se spandja sa strancem mozhda zatrudni pa se uda u inostranstvo
a i zna da nece da pricha njenim ortacima kako se ziguje i tako...
 
naravno da imamo, ali nije stvar ni u lepoti ni u postenju vec akumuliranoj frustriranosti koja je obuzela ljude na najgori moguci nacin...dotle da ti smuci svaku pomisao na bilo kakvu komunikaciju sa suprotnim polom...barem meni, svaki put se sve vise istraumiram kada shvatim koliko mladi ljudi kod nas pate od predrasuda, vecito misle da neko hoce da ih zayebe, da je ona sa njim zbog ______, on sa njom zbog_____ (dopuniti linije...)...spontanost i opustenost je sve teze naci...sve u svemu da se osetis onako ko kad si usao u prostoriju koja se nije vetrila prethodnih godinu dana...mucnina i nesvestica, e pa nesto slicno tome...:neutral:

Eee a tek ja na kakve sam nailazio , ali navescu samo par primera:
1.Jedna me pitala da joj pokažem kakav sat nosim
2.Prilikom upoznavanja pita me devojka - Čime se baviš ?
Kada sam joj odgovorio kaže ona meni. - E sad da mi kažeš još kolika ti je plata pa da nastavimo dalje
3.U jednoj diskoteci jedna mi kaže - Aj da platiš piće meni i mojim drugaricama pa možeš da nastaviš da me muvaš
Eto i to su sve moji lični primeri a ima toga još.
Eeee svašta ... :)
 
Stranci su generalno otvoreniji ljudi, barem oni koji dolaze u Srbiju i koje sam upoznao. Sportisti na Univerzijadi i njihovi strucni stabovi su se stalno raspitivali za mesta gde se moze doci do seksa i opustene zabave. Tu ukljucujem i sportistkinje koje su takodje to trazile. Bez ustrucavanja. Prosto idu ka svojim trenutnim potrebama. Ipak smo mi i dalje dosta patrijahalno vaspitano drustvo, samo dosta isfolirano. Nekada su majke i ocevi za cerke trazili najbogatije, pa makar bili i 20 godina stariji, a sada devojke to isto traze dobrovoljno. Momci su nekada rizikovali svasta kako bi se samo videli sa devojkom, a sada rizikuju kako bi zaradili da bi neku kupili.
 
Eee a tek ja na kakve sam nailazio , ali navescu samo par primera:
1.Jedna me pitala da joj pokažem kakav sat nosim
2.Prilikom upoznavanja pita me devojka - Čime se baviš ?
Kada sam joj odgovorio kaže ona meni. - E sad da mi kažeš još kolika ti je plata pa da nastavimo dalje
3.U jednoj diskoteci jedna mi kaže - Aj da platiš piće meni i mojim drugaricama pa možeš da nastaviš da me muvaš
Eto i to su sve moji lični primeri a ima toga još.
Eeee svašta ... :)
meni je uvek smesno kad to cujem jer jednostavno sam se uvek kretala u drugacijem drustvu, ali kontam da ima toga koliko hoces (takvih zena) ali van mog mikro-kosmosa....sa druge strane i muskarci idu na tu pricu o kolima, mobilnim i svakakvim glupostima (to sam cula u vise navrata, ali meni se stvarno gadi kad mi neko pridje sa pricom o statusu missim is od mene kompleksasu) tako da je to zacarni krug kojem se ne zna gde je pocetak a gde kraj...a ni ko ce ga razbiti :)
 
Dobri odgovori :)
Sticajem okolnosti poznajem dosta ljudi koji nisu odavde, ali pokusavam da uporedim da li su samo kod nas musko ženski odnosi toliko loši ili je to slučaj svuda.
Tamo priđeš devojci i sve je ok i ako neće da ima ništa sa tobom opet će stati popričati, popiće i piće sa tobom.
Ovde te pogleda kao da si manijak i pobegne.
Mislim da smo društvo zatvorenog tipa gde svako dozvoljava komunikaciju unutar određene grupe(sa posla sa faksa...)Svako gradi svoj neki odbrambeni mehanizam i ne dozvoljava onom drugom da udje u njegov svet.
Površnosti i kompleksa ima svuda međutim ovde je to jače izraženo.

Ne znam sta da kazem za te strance i tu pojavu, mada ni meni nije jasna ta odbojnost na prvu loptu. U razgovoru ce se ionako iskristalisati
da li postoji zainteresovanost.
Ljudi su se jako ucaurili. Pre neki dan sedim u jednoj basti i gledam koja je to koncentracija ljudi na malom prostoru i nema komunikacije.
Jedva i sa konobarom :lol:
Svi su dosli da gledaju u jednu tacku...to su mogli i gledajuci u tv kuci.
 

Back
Top