Dozivljavanje hriscanstva
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Dozivljavanje hriscanstva

Peruzzi nije na forumu
    је дошао тихо и ушао у легенду...
    Domaćin Peruzzi (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano Dozivljavanje hriscanstva

Kako vi dozivljavate hriscanstvo?
    Mislim, da li je po vama krstenje preuslov ulaska u raj, postoji li pakao i vecne muke, da li robujete crkvenim dogmama ili imate slobodno shvatanje vere?
    Npr moj drug iz klupe se prosto prenerazi kad vidi 666. U pocetku mi je bilo pomalo smesno - ispisem olovkom po celom stolu ogromne tri sestice, i on kad to vidi pocne da panici, trazi gumicu, brise to, posle sere kako je to bolesno, nenormalno. Jednog lika ne podnosi jer nosi majcu sa 666 (on je satanista, to nije normalno)
    Posle nekog vremena i to me je smorilo...
    Zapazam i da se dosta ljudi krsti kad prodje pored crkve. Cemu svrha toga??
    A mnogi kao slave, a uzimaju boga u svakoj drugoj psovci...

Mislim, strasno.

Kakav je vas stav prema crkvi i veri uopste?

Moj deda je rekao (a i opet nas podseca kad god resi da umre: ) - mene da saranite bez popa, sta ce mi to djubre na grobu, pa jos i pare da uzme. ako ce peva dzabe nek peva, da mu platim necu

Buduća legenda Lexa (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

Podrazumevano

To sa dedom je zbog Tite, većina "njegovih" ima takav stav.
    A, što se Hrišćanstva tiče, mislim da ima veliki i pozitivan uticaj na društvo, u celosti, najpre zbog tog nekog morala koji nam usadi u glavu i "sumnje da nešto postoji, pa nećemo da ga izazivamo", možda bi ubistvo bilo normalna stvar, kada bismo svi verovali da je najgore što nas može snaći - zatvor (a njega ćemo, pošto smo mnogo snalažljivi, da izbegnemo), da nije Crkve ne znam koji bi argument društvo našlo da pojedincu zabrani ubijanje... Samilost? :? Suviše rizično.
    Inače, imam neko poštovanje prema Crkvi, ne krstim se kada prođem pored nje, ali je baš i ne psujem, ne volim to licemerje, u pravu si:
    Ja VERUJEM, velikim slovima, a tamo .... ti Boga :shock:
    A ne volim ni te ekstreme, bez obzira, sužava ti vidike, nenormalno, eto, Hektor je pravi primer, džabe što je pametan i/ili filozof, kada svaku svoju priču začini nekom biblijskom... Kao "Pa kako ne znate ko je stvorio svet - BOG, to svi znaju"
    (Nadam se da me sad neće na lomaču)
    Bojim se da će ti Kelis, još malo, ukakiti temu, jer mnogo smrdi na forum "Religija", koji, uzgred, ne postoji...

Ističe se
    Učlanjen
    30.06.2004.
    Reputaciona moć
    79

Podrazumevano

rade šerbedžija u filmu stigmata objašnjava u minut i po scene šta je crkva ,, raskoš, bogatstvo , ma ,,,fabrika za uzimanje love ,,
    Vera treba da se zasniva na poštovanju sebe i drugih ,,, ne moraš da me voliš ,,samo eto odglumi da me ceniš ,,dovoljno za trpeljivost ,, a što se sebe tiče ,,,ustaneš iz kreveta ,pravo na ogledalo , molitva treba da glasi ovako ; lepo jutro , ovaj dan će biti obeležen samo lepim dogadjajima na koje ne mogu da utičem ali potrudiću se samo da izbegnem loše ,, one loše što proizilaze zbog nesuglasica sa neistomišljenicima ,,svako ima pravo ,sve dok ne ugrožava drugog ,, amin ,,,
    e, i ne košta ništa

Slične teme

1. Sekte i kultovi hrišćanstva
    Autor Сале! u forumu Religija
    Odgovora: 1818
    Poslednja poruka: 24.11.2014., 06:44
  2. APSURDI HRISCANSTVA
    Autor serb_pagan u forumu Politika
    Odgovora: 315
    Poslednja poruka: 15.11.2005., 02:21
  3. ZAŠTO JE DOŠLO DO PODELE HRIŠĆANSTVA
    Autor fazon u forumu Zanimljivosti