Kako naći partnera za rad na mangi?

Nemanja AMG

Početnik
Poruka
9
Zdravo, nov sam na krstarici i najvise sam usao zbog grupa "Strip" i "Anime", Video sam da ima i grupa "Anime i Manga" ali ne vidim nigde opciju da se uclanim? Imam mnogo ogromnu zelju da uradim jednu mangu ali nemam pojma da crtam. Gde mogu da upoznam ljude koji bi radili u partnerstvu, jedan crta jedan smislja ideje i scenario?
 
Zdravo, nov sam na krstarici i najvise sam usao zbog grupa "Strip" i "Anime", Video sam da ima i grupa "Anime i Manga" ali ne vidim nigde opciju da se uclanim? Imam mnogo ogromnu zelju da uradim jednu mangu ali nemam pojma da crtam. Gde mogu da upoznam ljude koji bi radili u partnerstvu, jedan crta jedan smislja ideje i scenario?

DA nađeš nekog u srbiji koji crta anime /manga stilom?
Jedino što mi pada na pamet je da potražiš malo po deviantArtu ili imaš u BG-u ono udruženje Sakurabana za ljubitelje anime i mange :confused:
 
Tacno sam znao da ce se javiti neko prepotentan, citao sam juce malo ovaj deo foruma i odmah si mi zapao za oko za svojom nekulturom @AlanViBritania. Sta, odgledao si dosta anime-a i procitao dosta mangi i sad mislis da je sve sto neko kaze ili zeli "izlizano". Da, gledao sam Bakuman i samo mi je potvrdio da je moguce ono sto sam dugu zeleo a nisam ni znao dal je moguce, a to je da mi neko nadomesti nesposobnost crtanja. Tebi prijatelju cu rado da izadjem na crtu, ne znam ni dal radis na crtanju ili ne ali odmah mogu da se opkladim, bez i najmanje sale, da mogu da smislim bolju mangu od tebe. +-40str rad, u 500 evra. Ne znam dal se vidi slika i profil posto sam ulogovan preko fejsbuka ali stojim imenom i prezimenom iza svojih reci, nisam prepotentan i prepametan i to iza nekog avatara. Jos sam na probi na krstarici posto mi je ovo treca poruka, ali ne vidim razlog da mi admin ne odobri posto nisam nicim uvredio nikoga. @BlackWolf, slabo se razumem u crtanje mislio sam da za dobrog crtaca nije problem da prebaci stil, no mozda gresim? Pogledacu to sto si mi predlozio, hvala
 
Izvini Nemanja tek sam sad odobravala poruke, morao si malo da sacekas. posto si nov, valjda ce jos jedna trebati da se odobri pre nego sto budes mogao slobodno da pises. Mocices onda da se uclanis u grupe, mada nismo mnogo aktivni pravo da ti kazem.


Rekli su ti vec, al ja ti dajem link pogledaj ovde ako vec nisi http://sakurabana.info/

i http://sakurabana.info/?p=2428
 
Poslednja izmena:
Ja cu ti reci da ne vredi da pokusavas, pre svega jer je jako malo ljudi koji se bave ovim stilom...

Ako je neko ovde pun ideja, to sam ja, ima tu negde i moja tema, pronadji...

Ja se zadovoljavam prebacivanjem manga ideja u scenarije ili price za anime i kacim po internetu pa ako se neko slucajno javi, super.

Takodje pisem price i cak sam zavrsio (kakvu takvu) knjigu i to mi je za sada dovoljno, ionako jos nisam dovoljno obrazovan da bih zavrsio dobru knjigu ili nesto slicno...
 
imas zanimljive ideje, svideo mi se dosta onaj sa demonom i andjelom, inace obozavam SF. Pogledao sam i DeviantArt, interesantno izgleda, jel kacis jos negde? Samo molim te nemoj da postanes ko profa sto mi je predavao knjizevnost, procitao ko zna koliko hiljada knjiga, ima skoro 60 godina i jos "samo koju da procita" pa ce napisati remek delo :) ja licno ne verujem u to da mora da se do besvesti cita i obrazuje, jednostavno ili imas u sebi ili nemas, naravno knjige i obrazovanje te unapredjuju ali ne cine onu presudnu nit, barem prema mom misljenju
 
Nah, ne bavim se crtanjem/ slikanjem bilo koje vrste, nemam vremena, a ni talenta preterano, tbh. :D A nisam ni mnogo animea pogledao/ mangi procitao, negde oko 200 animea, i 100tinjak mangi. Od cega je vecina one-shot, sto ja honestly ni ne ubrajam u prave "mange".

Elem, sto se tice Bakumana, tu imaju dve veoma bitne razlike, izmedju Bakumana i tvoje situacije:
1) Bakuman je izmisljen.
2) Bakuman, sve i da je hipoteticki moguc zaplet istog, se odigrava u Japanu gde su mangaka japanci.

Posao manga umetnika tesko moze da dobije amer, a kamoli srbin. Friendly advice, batali to. :D Ako znas da crtas, odi na deviantart, tamo sisaj ovce preko onih narucivanja radova. :D
 
@AlanViBritannia prosto ne mogu da verujem da si me udostojio kulturnim odgovorom. Ne mislim ja da je ni lako niti realno da postanem mangaka, ali pokusacu da udjem u pricu mange ili stripa. Ono gde vidim svoju sansu za Japan je da za koji godinu ako napravim neki rad konkurisem na "International Manga Award" u Japanu koji je iskljucivo za ljude koji nisu Japanci. Dobri autori se dovode u Japan i upoznaju sa izdavacima i nacinom rada, kao nagrada.
 
Nisam ja u ovoj temi bio nepristojan prema tebi uopšte. Samo sam napisao da je negativna strana Bakumana upravo to što svi sad misle da mogu da postanu najbolji pokemoni treneri, I mean, crtači mangi.

Naravno, good luck sa tim. Samo nemoj da ti to utiče na ostale životne odluke, jer je mogućnost uspeha blizu nule.
 
@AlanViBritannia prosto ne mogu da verujem da si me udostojio kulturnim odgovorom. Ne mislim ja da je ni lako niti realno da postanem mangaka, ali pokusacu da udjem u pricu mange ili stripa. Ono gde vidim svoju sansu za Japan je da za koji godinu ako napravim neki rad konkurisem na "International Manga Award" u Japanu koji je iskljucivo za ljude koji nisu Japanci. Dobri autori se dovode u Japan i upoznaju sa izdavacima i nacinom rada, kao nagrada.


Ah, zaboravio sam da odgovorim tebi...

International Manga Award, moras da znas da crtas, samo izmisljanje price nece pomoci.
 
Alane, ne vidis dalje od svog ekonomskog nosa, ali ne krivim te, to je cena koju svi oni koji izucavaju ekonomiju placaju...

Pusti bre nekad masti na volju. I ne unistavaj nadu drugima.

Ne volim da lazem ljude, to je moj glavni problem. Sve je bajno i sjajno, i onda osoba potrosi tri godine zivota na presipanje iz supljeg u prazno, batali skolu i ostalo, i kad se probudi shvati da mora da radi na gradjevini da bi se prehranila. To je realnost. Masta ovo, masta ono, masta se ne jede.
 
Alane, ne vidis dalje od svog ekonomskog nosa, ali ne krivim te, to je cena koju svi oni koji izucavaju ekonomiju placaju...

Pusti bre nekad masti na volju. I ne unistavaj nadu drugima.

Nemoj da mi udaras na struku :) :) :)

Sto se tice Manga Award-a, nisam ja ni mislio da crtam, na kraju krajeva ako ne nadjem partnera platicu nekog ko dobro crta, premda cuo sam da je cena dobrog crtaca i preko 200 evra po strani
 
Ne volim da lazem ljude, to je moj glavni problem. Sve je bajno i sjajno, i onda osoba potrosi tri godine zivota na presipanje iz supljeg u prazno, batali skolu i ostalo, i kad se probudi shvati da mora da radi na gradjevini da bi se prehranila. To je realnost. Masta ovo, masta ono, masta se ne jede.

Ja postujem tacku s koje gledas na stvari, ali mislim da previse gledas surovo na svet, meni bi se bas opteretio mozak kad bi tako razmisljao, koncepti nam se razlikuju, meni nije 2+2 uvek 4. Neke stvari treba uraditi i uprkos racunici
 
Čekaj, ako sam dobro razumeo, ti bi isključivo da radiš priču, a neko drugi da crta?
Što onda ne napraviš novel i to pošalješ na neki nagradni konkurs? Takvih konkursa ima do zla boga kod nas, a i napolju, pa vidiš, ako si tu prošao znači da su tvoje priče originalne. Ako ne prođeš, vidiš da nisi dovoljno dobar, a ne pukneš pare za manga crtača.
 
Nemoj da mi udaras na struku :) :) :)

Sto se tice Manga Award-a, nisam ja ni mislio da crtam, na kraju krajeva ako ne nadjem partnera platicu nekog ko dobro crta, premda cuo sam da je cena dobrog crtaca i preko 200 evra po strani

Da si ti ziv i zdrav i meni ce za godinu dana struka biti ekonomski tehnicar XD

A slazem se sa Alanom, napisi novelu, tj. roman kad vec imas ideje i onda vidi da li ces proci, ionako ces vise tako zaraditi nego crtanjem, pa jos ako delis pare posto ne znas da crtas... Ne isplati se :D
 

Back
Top