Мадридска декларација Светског конгреса породица

DZOS

Veoma poznat
Poruka
13.681
Борба Двери за породичне вредности далеко је од усамљеног покушаја традиционализма - заправо је део светског покрета много ширег од граница Европе!

Светски конгрес породица представља уједињени покушај великог броја национално, етнички, култuрно и религијски различитих заједница из читавог света у афирмацији природне породице која је есенцијална за добар и исправан живот.

http://www.lifesitenews.com/news/wo...es-signs-declaration-upholding-natural-family
http://www.worldcongress.org/pdf/Madrid 2012 Declaration.pdf

Za one koji se ne sluze engleskim, evo prevod:

"Мадридска декларација - Мадрид, 27. мај 2012. године

Окупљени у Мадриду, Шпанија, дана 27. маја 2012. године, ми делегати VI Светског конгреса породица реафирмишемо истину да је "породица природна и фундаментална јединица друштва и да има право на заштиту од стране друштва и државе" (Члан 16, Универзална декларација о људским правима УН). Оваква природна породица је урођена људској природи и чини вољну заједницу мушкарца и жене у целоживотном завету брака.
Институција брака омогућава љубав и радост брачном пару и такође је усмерена на прокреацију и подизање деце. Брачна заједница им пружа сигурност у тешким временима, основу друштва која одржава ред и слободу, и која уједињује генерације.


У нашем времену, напади на породицу су све већи у броју и интензитету. Идеологије статизма, атомског индивидуализма и сексуалне револуције су изазов за саму суштину брака и породице.

Скорашње законске и социјалне промене су довеле до корупције значења и достојанства брака, девалвирали родитељство, промовисале промискуитет, створиле услове за пораст учесталости злостављања деце, изоловале старе и немоћне и поспешиле депопулацију. Ове промене су нарочито изражене у Европи последњих деценија и, још ближе у Шпанији у периоду од 2004 - 2011. године, где је радикална власт заправо радила на субверзији породице. Као одговор на то, VI Светски конгрес породица усваја скуп принципа у циљу развоја културног и политичког окружења које је компатибилно са животом, слободом и надом у будућност:

● афирмишемо да је природна породица, а не индивидуа, основна јединица друштва;

● афирмишемо да је природна породица заједница мушкарца и жене у браку са циљем дељења љубави и радости, подизања деце, обезбеђивања њиховог моралног образовања, стварања виталне кућне економије, пружања сигурности у тешким временима и повезивања генерација;● афирмишемо да је природна породица непроменљиви аспект уређености, која је у својствена људској природи. Природна породица не може да се мења у неки нови облик; нити може бити редефинисана од стране социјалних инжењера;

● афирмишемо да је природна породица идеални, оптимални, истинити породични систем. Иако признајемо различите животне ситуације, сви остали "облици породице" су некомплетни и просте фабрикације државе;

● афирмишемо да је брачна заједница мушкарца и жене аутентични однос полова, једини који је отворен за природну и одговорну креацију новог живота.

● афирмишемо светињу људског живота од момента зачећа до тренутка природне смрти; свака нова зачета личност поседује право на живот, на раст, на рађање, и на дељење дома са својим природним родитељима у брачној заједници. Абортус, еутаназија и било који облик манипулације људским бићима у статусу ембриона или фетуса стога представљају атак на људски живот;

● афирмишемо да је природна породица преча од државе и да легитимне владе постоје да би пружале заштиту и напредак природним породицама;● афирмишемо да је свет богат неисцрпним ресурсима. Слом природне породице, као и морални и политички пад, а не "пренасељеност", одговорни су за сиромаштво, гладовање и пропаст животне средине;
● афирмишемо да су старење и депопулација заправо права демографска опасност у новом веку. Наша друштва требају више, а не мање људи;

● афирмишемо да је природна породица главни извор социјалног и економског напретка и главни стуб на коме треба поставити решење тренутне светске економске кризе;● афирмишемо да су мушкарац и жена равноправни у свом достојанству и урођеним људским правима, али различити у функцији. Иако понекад осујећени околностима изван контроле појединца (или одрекнути због религијског позива), сваки дечак је позван да постане муж и отац; свака девојчица је позвана да буде супруга и мајка. Култура, закон и политика треба да узму ове разлике у обзир;

● афирмишемо да је комплементарност полова извор снаге. Мушкарац и жена имају дубоке биолошке и психолошке разлике. Уједињени у браку, целина постаје већа од суме својих делова;

● афирмишемо право родитеља да образују своју децу за њихово добро без мешања државе;

● афирмишемо да свако људско биће има право на религијску слободу и да политичка заједница мора поштовати право на исповедање вере и подизање детета у њој;

● афирмишемо да су породични приходи идеално "једнако плаћени за једнаке породичне обавезе." Компензација за рад, порези и социјално осигурање треба да ојача породичне везе;

● афирмишемо неопходну улогу приватне својине над земљом, местом становања и производним капиталом као основу породичне независности и гаранције демократије. У правичном и добром друштву, све породице треба да поседују реално власништво;
● и афирмишемо да трајна решења за људске проблеме, укључујући и тренутну економску кризу, потичу из породица и малих заједница. Она не могу бити наметнута бирократски и законски, нити од стране спољног фактора."
 
Interesantno da niko ne komentarise ovu temu. Izgleda su nam unistili mozak do te mere da ne shvatamo opasnost koja nam preti unistenjem porodice.
Hvala Bogu da mozemo videti da u Evropi postoje jos uvek samosvesni ljudi koji uocavaju ovu opasnost.
Rusija ima srecu da na celu drzave ima takve pa su doneli i zakone kojima sprecavaju ono sto su svetski vladari zamislili.
 
Још да их и у породице уведемо - има примера таквих ВРСТА у свету

Бити животиња то ти је сада ин

то са породицом код двери је добро


Seksualne slobode u tradicionalnim porodicama postoje oduvek, i to cak u ogromnom broju. Poznati su pravi domacini koji cuvaju porodicne vrednosti, a koji vole da upraznjavaju nasilni incest prema svojoj deci. To su pravi cuvari konzervativnih vrednosti. O dobrovoljnom incestu kod konzervativaca necu cak ni da pocinjem:hahaha:

Tako da- zivela porodica i tradicionalne porodicne vrednosti!
 
Granica slobode su fizicki i psihicki identitet drugog pojedinca. Sigurno ne neki moralni kodest, ili neka deklaracija svih konzervativaca Evrope.

Zasto onda oni ciji je "fizicki i psihicki identitet" ugrozen biva proglasen da "ugrozava ljudska i manjinska prava" samo ako ispolji svoje misljenje o onima koji namecu neprirodno kao normalno?
 
Sta su to "seksualne slobode"? Gde je granica "slobode"?

I da dodam, posto vi mnogo volite da se pozivate na 'prirodu'. Prirodno je sve sto mozes da uradis sa telom ili umom. Znaci ne mozes ti za nesto da kazes da je 'neprirodno', kada neko drugi moze to fizicki ili psihicki da uradi. Nista sto covek uradi nije neprirodno, isto kao sto ako je nesto prirodno, ne znaci da je to automatski dobro. Zato je zesci debilizam povezivati prirodu i moral. Priroda ama bas nikakve veze sa moralom nema. Samo u nekom konzervativnom vidjenju sveta su ta dva termina povezana.
 
Zasto onda oni ciji je "fizicki i psihicki identitet" ugrozen biva proglasen da "ugrozava ljudska i manjinska prava" samo ako ispolji svoje misljenje o onima koji namecu neprirodno kao normalno?

Niciji fizicki i psihicki identitet nije ugrozen kada se pederima daju ljudska prava. Moze da bude ugrozeno samo necije tupavo vidjenje morala, prirode, drustva i coveka; ali to je vec njihov problem. Tvoje uverenje da su ****** bolesni i da treba da se lece i kriju po kucama nije tvoj fizicki i psihicki identitet.
 
I da dodam, posto vi mnogo volite da se pozivate na 'prirodu'. Prirodno je sve sto mozes da uradis sa telom ili umom. Znaci ne mozes ti za nesto da kazes da je 'neprirodno', kada neko drugi moze to fizicki ili psihicki da uradi. Nista sto covek uradi nije neprirodno, isto kao sto ako je nesto prirodno, ne znaci da je to automatski dobro. Zato je zesci debilizam povezivati prirodu i moral. Priroda ama bas nikakve veze sa moralom nema. Samo u nekom konzervativnom vidjenju sveta su ta dva termina povezana.

Dakle, ti hoces da kazes da covek (i uopste produzenje vrste) nastaje na nacin koji nije prirodan? Mozda ti imas dokaze za to ali ja jos uvek nisam cuo da je dete nastalo iz odnosa dva muskarca ili dve zene.
Ovo "debilizam" jeste lep nacin ispoljavanja odnosa prema nekome ko drugacije misli.
 
Niciji fizicki i psihicki identitet nije ugrozen kada se pederima daju ljudska prava. Moze da bude ugrozeno samo necije tupavo vidjenje morala, prirode, drustva i coveka; ali to je vec njihov problem. Tvoje uverenje da su ****** bolesni i da treba da se lece i kriju po kucama nije tvoj fizicki i psihicki identitet.

Koja su to ljudska prava njima uskracena? Pravo na rad? Pravo na lecenje, skolovanje? Pravo na letenje, zujanje, sta?
Zasto je vidjenje morala,prirode,drustva i coveka drugacije od tvog vidjenja "tupavo"?
Otkud znas kakvo je moje uverenje o "pederima"? Gde sam ja njih pominjao?
Porodica je mnogo siri pojam od sexa. Izgleda ti imas problem da to posmatras sire.
 
Dakle, ti hoces da kazes da covek (i uopste produzenje vrste) nastaje na nacin koji nije prirodan? Mozda ti imas dokaze za to ali ja jos uvek nisam cuo da je dete nastalo iz odnosa dva muskarca ili dve zene.
Ovo "debilizam" jeste lep nacin ispoljavanja odnosa prema nekome ko drugacije misli.

Naravno da ne kazem to. To je potpuno prirodna stvar. Isto kao sto je i analni seks prirodan, ili 'tribovanje' izmedju dve lezbejke prirodno, a nemaju nikakve veze sa produzenjem vrste, nego sa uzivanjem u seksu.
Dete ne moze da nastane izmedju seksualnog odnosa muskarca i muskarca, kao i zene i zene, naravno. Ne znam kakve to veze ima sa nazivanjem seksa izmedju dve osobe istog pola 'neprirodnim'?

Vi hocete da ogranicavate ljudima ljudska prava, samo zato sto su gejevi. Da su u pitanju huligani, pa i da razumem. Cak i da su u pitanju teski krimosi. Ne znam kako drugacije to da nazovem? 'Pravo na drugacije misljenje'? Ok, onda i ja koristim pravo na drugacije misljenje, i mislim da su ta misljenja tezak debilizam.
 
Koja su to ljudska prava njima uskracena? Pravo na rad? Pravo na lecenje, skolovanje? Pravo na letenje, zujanje, sta?
Zasto je vidjenje morala,prirode,drustva i coveka drugacije od tvog vidjenja "tupavo"?
Otkud znas kakvo je moje uverenje o "pederima"? Gde sam ja njih pominjao?
Porodica je mnogo siri pojam od sexa. Izgleda ti imas problem da to posmatras sire.


Ne, mislim da im je pre svega uskraceno pravo da se npr. normalno kao gej klinac prosetas po ulici, a da te neko ne prebije ili ti ne dobacuje. Pravo na rad i na ostalo je suvise apstraktan pojam za probleme sa kojima se ti ljudi suocavaju od najranijih dana.

Moral koji kaze da su ****** neprirodni i bolesni, i jeste tupavi i retardirani moral.

Znam. Mislim, ocigledno je protiv koga je prevashodno upucena ova 'deklaracija'. Ne samo protiv gejeva naravno, ovde je sabrano svo konzervativno retardirano vidjenje o drustvu, ali gejevi su uvek prvi na udaru.

Jeste siri pojam. I nema veze sa prirodom, nego sa drustvenim odnosima izmedju ljudi. Zato i 'prirodna porodica' ne moze da postoji, i izraz je koji je zesce smehotresan.
 
Poslednja izmena:
Koja su to ljudska prava njima uskracena? Pravo na rad? Pravo na lecenje, skolovanje? Pravo na letenje, zujanje, sta?
Zasto je vidjenje morala,prirode,drustva i coveka drugacije od tvog vidjenja "tupavo"?
Otkud znas kakvo je moje uverenje o "pederima"? Gde sam ja njih pominjao?
Porodica je mnogo siri pojam od sexa. Izgleda ti imas problem da to posmatras sire.

Nemaju u celom svetu pravo stupanja u brak i usvajanje dece. Inače, sve ostalo im nije uskraćeno.
Ne bih volela da se ova tema pretvori samo u polemiku oko ova dva pitanja, mada su jako važna.
Atak na porodicu i porodične vrednosti ne vrši samo gay populacija, već jedan složen mehanizam, pre svega ekonomski zahtevi koji su prema nekim procenama prevelik pritisak za opstanak i očuvanje brakova i porodice kao celine.

афирмишемо да су мушкарац и жена равноправни у свом достојанству и урођеним људским правима, али различити у функцији. Иако понекад осујећени околностима изван контроле појединца (или одрекнути због религијског позива), сваки дечак је позван да постане муж и отац; свака девојчица је позвана да буде супруга и мајка. Култура, закон и политика треба да узму ове разлике у обзир;


Ovo je jedan od razloga zbog kojih podržavam tradicionalne porodične vrednosti.
 
Naravno da ne kazem to. To je potpuno prirodna stvar. Isto kao sto je i analni seks prirodan, ili 'tribovanje' izmedju dve lezbejke prirodno, a nemaju nikakve veze sa produzenjem vrste, nego sa uzivanjem u seksu.
Dete ne moze da nastane izmedju seksualnog odnosa muskarca i muskarca, kao i zene i zene, naravno. Ne znam kakve to veze ima sa nazivanjem seksa izmedju dve osobe istog pola 'neprirodnim'?

Vi hocete da ogranicavate ljudima ljudska prava, samo zato sto su gejevi. Da su u pitanju huligani, pa i da razumem. Cak i da su u pitanju teski krimosi. Ne znam kako drugacije to da nazovem? 'Pravo na drugacije misljenje'? Ok, onda i ja koristim pravo na drugacije misljenje, i mislim da su ta misljenja tezak debilizam.

Opet ti dokazujes da sve svodis na sex. Ali, bar smo se slozili oko nacina nastanka koji nam je Bog dao (ili priroda odredila).
Opet ti o ogranicavanju ljudskih prava gejeva a ni rec o ljudskim pravima najveceg broja ljudi kojima su na najgrublji nacin uskracena. Pre svega pravo na zivot, na slobodu kretanja, na rad, na pravdu,na...mogao bih tako sve do najstnijih uskracenih prava kao sto je pravo na godisnji odmor.

Ne, mislim da im je pre svega uskraceno pravo da se npr. normalno kao gej klinac prosetas po ulici, a da te neko ne prebije ili ti ne dobacuje. Pravo na rad i na ostalo je suvise apstraktan pojam za probleme sa kojima se ti ljudi suocavaju od najranijih dana.

Moral koji kaze da su ****** neprirodni i bolesni, i jeste tupavi i retardirani moral.

Znam. Mislim, ocigledno je protiv koga je prevashodno upucena ova 'deklaracija'. Ne samo protiv gejeva naravno, ovde je sabrano svo konzervativno retardirano vidjenje o drustvu, ali gejevi su uvek prvi na udaru.

Jeste siri pojam. I nema veze sa prirodom, nego sa drustvenim odnosima izmedju ljudi. Zato i 'prirodna porodica' ne moze da postoji, i izraz je koji je zesce smehotresan.

Kako ti prepoznajes geja na ulici? Ja nemam pojma ko je gej na ulici ukoliko on sam ne zeli da to saznam. Sa cime se suocavaju ako niko ne zna da su gejevi?
Eto, neka ja budem sa "tupavim i retardiranim moralom" ako kazem da je "tupavo i retardirano" nametati svoju seksualnu orjentaciju paradiranjem a ne biti bilo ovako ili onako orjentisan.

Ako je ova deklaracija "konzervativna i debilna" kako bi trebala da izgleda avangardna?

Kakva onda porodica postoji ako je prirodna "smehotresna"?
 
Opet ti dokazujes da sve svodis na sex. Ali, bar smo se slozili oko nacina nastanka koji nam je Bog dao (ili priroda odredila).
Opet ti o ogranicavanju ljudskih prava gejeva a ni rec o ljudskim pravima najveceg broja ljudi kojima su na najgrublji nacin uskracena. Pre svega pravo na zivot, na slobodu kretanja, na rad, na pravdu,na...mogao bih tako sve do najstnijih uskracenih prava kao sto je pravo na godisnji odmor.



Kako ti prepoznajes geja na ulici? Ja nemam pojma ko je gej na ulici ukoliko on sam ne zeli da to saznam. Sa cime se suocavaju ako niko ne zna da su gejevi?
Eto, neka ja budem sa "tupavim i retardiranim moralom" ako kazem da je "tupavo i retardirano" nametati svoju seksualnu orjentaciju paradiranjem a ne biti bilo ovako ili onako orjentisan.

Ako je ova deklaracija "konzervativna i debilna" kako bi trebala da izgleda avangardna?

Kakva onda porodica postoji ako je prirodna "smehotresna"?

Ne svodim sve na sex. Sto se tice emotivnih stvari, o tome je jos smesnije i pricati, jer je jos besmislenije da neke porodicne vrednosti govore nekoj osobi da li je dobro da on/ona voli muskarca ili zenu. Zamisli da ti neka deklaracija ili porodicne vrednosti govore koga treba da volis:eek: To je uzas uzasa.

Mali milion organizacija svake godine strajkuje i protestvuje, samo kada to gejevi hoce da urade, dezurni konzervativni dusebriznici se uskomesaju. Znaci, malom milionu drustvenih grupa je barem dozvoljeno pravo na protest da bi pokazali javnosti da imaju problema u svakodnevnom zivotu, samo je kod gejeva problem da se prosetaju.


Ne mogu da saznam na ulici kada ga prvi put vidim da li je neko gej, zato sto je u ovom drustvu opasno da gej javno pokaze da je gej (da radi ono sto miliona heteroseksualaca javno radi svakodnevno, da se drzi za ruke i ljubi, a neki se i zesce 'povataju' u javnosti). Ali, posto je Srbija malogradjansko drustvo, mnogo toga se zna o pojedincima, tako da se za ne tako mali broj gejeva zna da su gejevi.

Kazi slobodno, ne ustrucavaj se, znam da mislis sve najgore o takvom vrstu paradiranja. Zato budi iskren, a ne folirantski kulturan. Popljuj sve koji 'namecu svoju seksualnu orijentaciju paradiranjem'.

Avangardna ili liberalna i ne treba da postoj. A i ako postoji, treba da ima samo nekoliko reci- 'Zivela sloboda!', ili nesto slicno.

Nisam ja napisao da je porodica sa mamom, tatom i decom smehotresna, nego da je nazivati takvu porodicu 'prirodnom porodicom' smehotresno. Napisao sam da je nazivati bilo koju porodicu 'prirodnom porodicom' smehotrersno. Opet, ne mogu nekakve porodicne vrednosti da govore kakva to porodica treba da bude: mama, tata i deca; mama, mama i deca; tata, tata i deca; samo mama i deca; samo tata i deca; samo mama, ili samo tata.
 
Ne svodim sve na sex. Sto se tice emotivnih stvari, o tome je jos smesnije i pricati, jer je jos besmislenije da neke porodicne vrednosti govore nekoj osobi da li je dobro da on/ona voli muskarca ili zenu. Zamisli da ti neka deklaracija ili porodicne vrednosti govore koga treba da volis:eek: To je uzas uzasa.

Mali milion organizacija svake godine strajkuje i protestvuje, samo kada to gejevi hoce da urade, dezurni konzervativni dusebriznici se uskomesaju. Znaci, malom milionu drustvenih grupa je barem dozvoljeno pravo na protest da bi pokazali javnosti da imaju problema u svakodnevnom zivotu, samo je kod gejeva problem da se prosetaju.


Ne mogu da saznam na ulici kada ga prvi put vidim da li je neko gej, zato sto je u ovom drustvu opasno da gej javno pokaze da je gej (da radi ono sto miliona heteroseksualaca javno radi svakodnevno, da se drzi za ruke i ljubi, a neki se i zesce 'povataju' u javnosti). Ali, posto je Srbija malogradjansko drustvo, mnogo toga se zna o pojedincima, tako da se za ne tako mali broj gejeva zna da su gejevi.

Kazi slobodno, ne ustrucavaj se, znam da mislis sve najgore o takvom vrstu paradiranja. Zato budi iskren, a ne folirantski kulturan. Popljuj sve koji 'namecu svoju seksualnu orijentaciju paradiranjem'.

Avangardna ili liberalna i ne treba da postoj. A i ako postoji, treba da ima samo nekoliko reci- 'Zivela sloboda!', ili nesto slicno.

Nisam ja napisao da je porodica sa mamom, tatom i decom smehotresna, nego da je nazivati takvu porodicu 'prirodnom porodicom' smehotresno. Napisao sam da je nazivati bilo koju porodicu 'prirodnom porodicom' smehotrersno. Opet, ne mogu nekakve porodicne vrednosti da govore kakva to porodica treba da bude: mama, tata i deca; mama, mama i deca; tata, tata i deca; samo mama i deca; samo tata i deca; samo mama, ili samo tata.

Posto si ti izbegao sustinu mog posta i ja cu se osvrnuti samo na boldovano.
Potpuno sam iskren. Mislim da je svako nametanje ugrozavanje necijih sloboda. Ja zaista "paradu ponosa" ne dozivljavam kao potrebu tih ljudi da se izbore za neka svoja posebna prava vec kao pokusaj nametanja takve seksualne orjentacije kao "in" a sa druge strane kao organizovani atak na tradicionalne porodicne vrenosti kako bi vladari iz senke sveli coveka na potrosacku individuu kojom se lakse manipulise.
Porodica je sve to sto si napisao ali je porodica i narod i drzava.
Da ne ispadne da bezim od dalje diskusije, najavljujem odlazak na pocinak uz zelje za laku i prijatnu noc!
 
Posto si ti izbegao sustinu mog posta i ja cu se osvrnuti samo na boldovano.
Potpuno sam iskren. Mislim da je svako nametanje ugrozavanje necijih sloboda. Ja zaista "paradu ponosa" ne dozivljavam kao potrebu tih ljudi da se izbore za neka svoja posebna prava vec kao pokusaj nametanja takve seksualne orjentacije kao "in" a sa druge strane kao organizovani atak na tradicionalne porodicne vrenosti kako bi vladari iz senke sveli coveka na potrosacku individuu kojom se lakse manipulise.
Porodica je sve to sto si napisao ali je porodica i narod i drzava.
Da ne ispadne da bezim od dalje diskusije, najavljujem odlazak na pocinak uz zelje za laku i prijatnu noc!

Laku noc ;)

Zapravo, ja cu da pobegnem od javne diskusije. Jer, iskreno, ne mogu ja bas da pisem na ovakvoj temi ;)
 

Back
Top