ИНАУГУРАЦИЈА ПРЕДСЕДНИКА СРБИЈЕ !!!

dbkapo

Veoma poznat
Poruka
11.819
Инаугурација председника Србије


601774_4113280759146_456578214_n.jpg



БЕОГРАД – Свечаност поводом инаугурације председника Србије Tомислава Николића биће одржана данас у згради Председништва у Београду, три седмице после избора.

Tако међу позваним званицама из Србије и света, неће бити лидери земаља региона, изузев председника Црне Горе и Републике Српске, филипа Вујановица и Милорада Додика.Како је најављено, међу гостима из света биће комесар за проширење ЕУ ШтеФан филе, који ће претходно имати билатерални сусрет са председником Србије.

Марко Ђурић из кабинета председника каже за Танјуг да се на свечаности очекују предсатавници готово свих земаља са којима Србија има билатералне односе, а Николић ће осим тога имати и низ билатералних сусрета са званичницима из иностранства. Он је такође навео да ће се гостима обратити Николић и филе."Председник ће имати и низ билатералних састанака са високим званичницима", рекао је Ђурић, не прецизирајући о којим званичницима је реч.

МедЈу званицама из земље, поред посланика новог сазива скупштине, биће и представници разних удружења, попут Удружења учесника ратова 1912-1918. године и СУБНОР-а, али и млади математичари, истраживачи станице "Петница", представници културног и уметничког живота.

Протокол свечаности предвиђа да ће госте дочекати чланови Културно-уметничког друштва "Градимир" у српским народним ношњама, а химну ће извести хор КУД-а "Лола", прецизирала је за Танјуг шеФ протокола у кабинету председника Србије Јасмина Митровић Марић.Она је додала да ће цела свечаност бити пропраћена звуцима етно музике од средњег века до данас, коју ће изводити ансамбл Ренесанс.Tомислав Николић 31. маја положио је заклетву у парламенту чиме је ступио на дужност председника Србије.


http://www.tanjug.rs/novosti1/46343/inauguracija-predsednika-srbije.htm

Шта ви кажете на ову тему ???:hahaha:
 
Све је супер - само не ваља што сам чуо да ће прво пуштати СРПСКУ а онда јЕВРОПСКУ ЗЛОЧИНАЧКУ ХИМНУ.... то ми се не свиђа...... *ебала их ЕУ.......

Да потпуно си у праву,
прва је безувјетно морала бити еуропска.
 
Све је супер - само не ваља што сам чуо да ће прво пуштати СРПСКУ а онда јЕВРОПСКУ ЗЛОЧИНАЧКУ ХИМНУ.... то ми се не свиђа...... *ебала их ЕУ.......

Ја сам одмах замерио Ђуки на изабраној боји кравате и оној застави плавој у позадини... некако ми се много слаже његова кравата са том заставом.
 
Ја сам одмах замерио Ђуки на изабраној боји кравате и оној застави плавој у позадини... некако ми се много слаже његова кравата са том заставом.

Па изгледа да су и ту направили грешку јер по Закону о истицању заставе:

Истицање са другим заставама
Члан 30.
Ако се застава Републике Србије истиче у Републици Србији заједно са другим домаћим или страним заставама, застава Републике Србије, зависно од начина постављања тих застава, налази се:
1) у центру круга, тако да се јасно види – ако су друге заставе поређане у круг;
2) у темену полукруга – ако су заставе поређане у полукруг;
3) на челу колоне – ако су заставе поређане у колону;
4) на првом месту у врсти, односно с леве стране, спреда гледано – ако су заставе поређане у врсту;
5) на челу групе – ако су заставе распоређене у групу.
Ако се копље заставе Републике Србије укршта са копљем друге заставе, копље заставе Републике Србије мора бити постављено испред копља те заставе, спреда гледано.
Ако се застава Републике Србије истиче заједно са две друге заставе, застава Републике Србије налази се у средини.
Ако се застава Републике Србије истиче поред неке друге заставе, она се увек налази с леве стране, спреда гледано. Изузетно, застава Републике Србије налази се на десној страни, спреда гледано, од заставе стране државе или међународне организације ако се та застава истиче у Републици Србији приликом званичне посете овлашћеног представника стране државе или међународне организације.
 
Па изгледа да су и ту направили грешку јер по Закону о истицању заставе:

Истицање са другим заставама
Члан 30.
Ако се застава Републике Србије истиче у Републици Србији заједно са другим домаћим или страним заставама, застава Републике Србије, зависно од начина постављања тих застава, налази се:
1) у центру круга, тако да се јасно види – ако су друге заставе поређане у круг;
2) у темену полукруга – ако су заставе поређане у полукруг;
3) на челу колоне – ако су заставе поређане у колону;
4) на првом месту у врсти, односно с леве стране, спреда гледано – ако су заставе поређане у врсту;
5) на челу групе – ако су заставе распоређене у групу.
Ако се копље заставе Републике Србије укршта са копљем друге заставе, копље заставе Републике Србије мора бити постављено испред копља те заставе, спреда гледано.
Ако се застава Републике Србије истиче заједно са две друге заставе, застава Републике Србије налази се у средини.
Ако се застава Републике Србије истиче поред неке друге заставе, она се увек налази с леве стране, спреда гледано. Изузетно, застава Републике Србије налази се на десној страни, спреда гледано, од заставе стране државе или међународне организације ако се та застава истиче у Републици Србији приликом званичне посете овлашћеног представника стране државе или међународне организације.

Хвала на информацији Мито - репка од мене!!!!:per:
Потребно је да и другим корисницима дате репутацију пре него што је поново доделите кориснику eremita.
 
Kad si mogao da se ponadaš da će Toma da vodi politku drugačiju od Tadića.

Bolje razmišljajte koji će da ti bude sledeći kandidat za koga ćeš da glasaš,jer te ovaj razočarao i to veoma brzo.

Само си показао своју фрустрираност !!!
За следећег кандидата има времена ... а у наредних 5 година ће Апостол Тома бити мој и твој председник.

То што нема наших непријатеља је доказ да је Тома на правом путу, то јест у ЕУ преко Русије ( са тенковима) !!!!
 
Само си показао своју фрустрираност !!!
За следећег кандидата има времена ... а у наредних 5 година ће Апостол Тома бити мој и твој председник.

То што нема наших непријатеља је доказ да је Тома на правом путу, то јест у ЕУ преко Русије ( са тенковима) !!!!

:hahaha1: :hahaha1: :hahaha1:
 
По правилу протокола је обавезна од када смо постали КАНДИДАТИ !!!!!:evil:

Не, него мислим да је то због оног Штефана ФилеТа употребљена ова одредба Закона:

цитат:
Изузетно, застава Републике Србије налази се на десној страни, спреда гледано, од заставе стране државе или међународне организације ако се та застава истиче у Републици Србији приликом званичне посете овлашћеног представника стране државе или међународне организације.
 

Back
Top