Masonerija u Srbiji pocela se javno prezentovati i propagirati !

И шта је проблем с овим? Боље да остану у илегали или...?


Ne, ali problem je sto nece da kazu svoju pravu agendu i konacne ciljeve koje zele da postignu, a koji nisu nimalo lepi i humani kao sto se oni lazno predstavljaju, kao sto nece nikada reci i kome se to oni klanjaju u verskom i duhovnom smislu!


A evo na ovom videu sami simboli dovoljno govore...

....
 
Ne, ali problem je sto nece da kazu svoju pravu agendu i konacne ciljeve koje zele da postignu, a koji nisu nimalo lepi i humani kao sto se oni lazno predstavljaju, kao sto nece nikada reci i kome se to oni klanjaju u verskom i duhovnom smislu!


A evo na ovom videu sami simboli dovoljno govore...

....

A ti to ocito znas... I ubedjen su da su njihovi ciljevi losi... :think:
 
A ti to ocito znas... I ubedjen su da su njihovi ciljevi losi... :think:


Pa ja cak verujem da dosta i njih samih, pogotovo ove buranije koja je na nizim hijerarhijskim nivoima ustvari ni ne znaju konacnu agendu...

A pri tome im je mrsko da sami istraze i izanaliziraju cemu ih to vode njihova "visa braca"... cemu uopste sluze i ko im je ustvari vrhovno bozanstvo kojem se klanjaju...
Vec ko ovce slepo slede ni ne pokusavajuci da probaju da gledaju bar koji stepenik vise iznad nivoa na kojem su u hijerarhiji...
Istina oni samo upijaju onoliko i onako kako im se servira...
A bar danas kad imaju mnostvo izvora informacija mogu sami istraziti gde i cemu vodi njihova okultna organizacija...
I to kako rekoh moze svako sam istraziti i doci do tih saznanja...


....
 
Ne, ali problem je sto nece da kazu svoju pravu agendu i konacne ciljeve koje zele da postignu, a koji nisu nimalo lepi i humani kao sto se oni lazno predstavljaju, kao sto nece nikada reci i kome se to oni klanjaju u verskom i duhovnom smislu!


A evo na ovom videu sami simboli dovoljno govore...

....
To би ти исто било као кад би од једног предузећа тражио да јавно објави своју пословну политику.
Мени лично не смета њихово појављивање у јавности, поготово у овим временима у којима се Србија налази.
Треба бити крајње опрезан у изношењу судова о слободном зидарству у Србији.
1940. године када је од Велике Ложе Југославија, Влада Краљевине Југославије због великог притиска Немачке затражила успављивање, слободни зидари су то урадили безпоговорно.
Иво Адрић који је припадао том братству је први јавио о намерама Немачке априла 1941. године, такође је и Тито од слободних зидара сазнао да Немачка планира напад на СССР и то дојавио Москви.
Захваљујући њима ублажена је агресија НАТО на СР ЈУгославију, а посредовали су и у мирној примопредаји власти 5. октобра 2000. године.
 
To би ти исто било као кад би од једног предузећа тражио да јавно објави своју пословну политику.
Мени лично не смета њихово појављивање у јавности, поготово у овим временима у којима се Србија налази.
Треба бити крајње опрезан у изношењу судова о слободном зидарству у Србији.
1940. године када је од Велике Ложе Југославија, Влада Краљевине Југославије због великог притиска Немачке затражила успављивање, слободни зидари су то урадили безпоговорно.
Иво Адрић који је припадао том братству је први јавио о намерама Немачке априла 1941. године, такође је и Тито од слободних зидара сазнао да Немачка планира напад на СССР и то дојавио Москви.
Захваљујући њима ублажена је агресија НАТО на СР ЈУгославију, а посредовали су и у мирној примопредаји власти 5. октобра 2000. године.


Dobri i losi policajac...stara taktika...
To mi zvuci kao ono "Izvini se Djuri sto te je tukao..."


Jezuiti i Masoni - lice i nalicje zla koje hara svetom...

...
 
Dobri i losi policajac...stara taktika...
To mi zvuci kao ono "Izvini se Djuri sto te je tukao..."


Jezuiti i Masoni - lice i nalicje zla koje hara svetom...

...

Не бих ја то упрошћавао.
Језуити и масони се не миришу.
Данас језуити служе мису ратном злочинцу Анти Павелићу, а он је починио холокауст над Србима, Ромима, Јеврејима и прогонио је масоне, отварао у Загребу антимасонске изложбе...
Ако Светом Сави није сметало да плови за Свету земљу темпларским лађама, зашто би нама сметало појављивање масона у јавности?
 
Не бих ја то упрошћавао.
Језуити и масони се не миришу.
Данас језуити служе мису ратном злочинцу Анти Павелићу, а он је починио холокауст над Србима, Ромима, Јеврејима и прогонио је масоне, отварао у Загребу антимасонске изложбе...
Ако Светом Сави није сметало да плови за Свету земљу темпларским лађама, зашто би нама сметало појављивање масона у јавности?


Ne mirisu se taman toliko koliko se ne mirisu Pepsi i Cola....


....
 
Ne mirisu se taman toliko koliko se ne mirisu Pepsi i Cola....


....

Па питај их рећиће ти они сами.

Ми у Србији не треба да се понашамо попут неког дивљег племена и све да осуђујемо што нам се учини страним.
Слободни зидари су деловали у Србији и пре њеног васкрснућа 1804. године.
Ми треба Србију да ојачамо и да јој повратимо претходни сјај, а то не можемо ако се будемо понашали шизофрено.
 
Па питај их рећиће ти они сами.

Ми у Србији не треба да се понашамо попут неког дивљег племена и све да осуђујемо што нам се учини страним.
Слободни зидари су деловали у Србији и пре њеног васкрснућа 1804. године.
Ми треба Србију да ојачамо и да јој повратимо претходни сјај, а то не можемо ако се будемо понашали шизофрено.

Za plemenske zajednice je inace karakteristican institut TABU - ono kad nesto ne sme da se kaze ili kad je zabranjena diskusija o nekim temama...

U Srbiji je jos u XVII veku dokumentovano i delovanje lovaca na vampire, inace priznato od tadasnje evropske naucne javnosti.

Ako neko hoce da vracamo ,,prethodni sjaj'' mora prvo da definise sta podrazumeva pod tim ,,sjajem'' koji Srbija treba da ,,povrati'' i kada je tacno to Srbija tako ,,sijala'', ali i da objasni kako su to ondasnji slobodni zidari doprineli tom sjaju s obzirom na tadasnje drustveno-ekonomsko-politicke prilike i kako bi to trebalo da izvedu danas s obzirom na danasnje prilike.

Jos vise bi me zanimalo kako to da blagotvorno prisustvo masonerije u drugim evropskim zemljama nije uspelo da ih zastiti od Svetske ekonomske krize.

Salu na stranu, glupo je i sebicno podrzavati nesto sto se ne razume samo zbog licne opsesije ezotericnim ,,glamurom''.

Jos je gluplje tvrditi da je masonerija nepogresiva i bezgresna istorijska konstanta, te da su masonerija XIX veka i masonerija XXI veka jedno te isto.

Masonerija je imala mozda imala svoj pozitivan uticaj na rusenje apsolutizma i aristokratije, ali je takodje ubrzo i pljunula na ideale za koje se deklarativno borila, jer su klasnu piramidu porusili samo delimicno - dok oni nisu ostali na vrhu i onda su od revolucionarne snage prerasli u reakcionarnu.
 
Poslednja izmena:
Oooovako...

Tabu je institut karakteristican za plemenske zajednice.

To sto nam se nesto ,,cini stranim'' nije nasa krivica nego krivica tih nekih koji se sami stavljaju po strani.

To kad su i koliko slobodni zidari delovali u Srbiji je mnogo manje vazno od toga KAKO su delovali.

E, sad... sto se sjaja tice...

Mene zanima kad su i kako u proslosti slobodni zidari doprineli tom nasem sjaju i kad je bio taj sjaj.

Dobro... tajnoviti su tajnoviti... sta tu ima...

Ali, kakav je bio njihov stav i uloga u nasoj politici i dogadjajima oko svetskih ratova.

Razumem ja da ne moze svako od nas da zna sve sto bi hteo, ali bih voleo da znam ko moze da zna, odnosno koja drzavna institucija je zaduzena za kontrolu delatnosti takvih NVO kakve su masonske loze, rotari klubovi i sl. i kojim dredbama naseg zakonodavstva je regulisana takva kontrola.

Ти мораш да схватиш да демократска држава не може све да стави под контролу, кад би то неко урадио живели би у тоталитарној држави, јел ти желиш да живиш у таквој држави?
Када би неки "паметњаковић" забранио рад слободним зидарима у Србији, ми би у међународној заједници постали тоталитарна држава па чак да ништа друго не забрани.
Свиђало се то нама или не али то би се догодило. И шта ћемо онда?
Ми у Србији мора да схватимо да се свет не окреће око нас и да не треба да нападамо оне који нам ништа нажао нису урадили.
Овде неки и Русе нападају, не само масоне, међутим ми имамо највише проблема од свих народа у Европи, а главни проблеми нити су нам Руси нити масони.
 
Pa ja cak verujem da dosta i njih samih, pogotovo ove buranije koja je na nizim hijerarhijskim nivoima ustvari ni ne znaju konacnu agendu...

A pri tome im je mrsko da sami istraze i izanaliziraju cemu ih to vode njihova "visa braca"... cemu uopste sluze i ko im je ustvari vrhovno bozanstvo kojem se klanjaju...
Vec ko ovce slepo slede ni ne pokusavajuci da probaju da gledaju bar koji stepenik vise iznad nivoa na kojem su u hijerarhiji...
Istina oni samo upijaju onoliko i onako kako im se servira...
A bar danas kad imaju mnostvo izvora informacija mogu sami istraziti gde i cemu vodi njihova okultna organizacija...
I to kako rekoh moze svako sam istraziti i doci do tih saznanja...


....

Ma ti si napaljeni klinac :D
 
Ти мораш да схватиш да демократска држава не може све да стави под контролу, кад би то неко урадио живели би у тоталитарној држави, јел ти желиш да живиш у таквој држави?
Када би неки "паметњаковић" забранио рад слободним зидарима у Србији, ми би у међународној заједници постали тоталитарна држава па чак да ништа друго не забрани.
Свиђало се то нама или не али то би се догодило. И шта ћемо онда?

A pitam ja tebe sta je alternativa?

Kriptokratija?! Drzava u kojoj je demokratski sistem sveden na formalnost (ludom radovanje) gde svaki drzavni ili stranacki funkcioner automatski biva iniciran u lozu gde u 4 zida nastavlja da se kroji drzavna politika.

Ми у Србији мора да схватимо да се свет не окреће око нас и да не треба да нападамо оне који нам ништа нажао нису урадили.
Овде неки и Русе нападају, не само масоне, међутим ми имамо највише проблема од свих народа у Европи, а главни проблеми нити су нам Руси нити масони.

Neki u Srbiji treba da shvate da se ovde u 99% slucajeva zivi vrlo lokalno i da nikome porodicni budzet nije nista puniji od toga sto neki misle globalno, osim nekih od te sacice ,,prosvetljenih'' pojedinaca.

Stanje u danasnjoj ,,slobodnoj Srbiji'' je takvo da se uporedjuje sa onom ,,autoritarnom'' Srbijom 90-ih, a masoni i slicne organizacije kod nas deluju prilicno slobodno vec par decenija.

Moze li neko da navede pozitivne ucinke tog delovanja?

Moze li neko da mi kaze sta su najistaknutiji ljudi iz tih krugova bili pre pridruzenja masoneriji i kako su svojom prethodnom karijerom doprineli drustvu i drzavi?
 
Pa ja cak verujem da dosta i njih samih, pogotovo ove buranije koja je na nizim hijerarhijskim nivoima ustvari ni ne znaju konacnu agendu...

A pri tome im je mrsko da sami istraze i izanaliziraju cemu ih to vode njihova "visa braca"... cemu uopste sluze i ko im je ustvari vrhovno bozanstvo kojem se klanjaju...
Vec ko ovce slepo slede ni ne pokusavajuci da probaju da gledaju bar koji stepenik vise iznad nivoa na kojem su u hijerarhiji...
Istina oni samo upijaju onoliko i onako kako im se servira...
A bar danas kad imaju mnostvo izvora informacija mogu sami istraziti gde i cemu vodi njihova okultna organizacija...
I to kako rekoh moze svako sam istraziti i doci do tih saznanja...


....

Bogtemazo, ala su onda tajanstveni..
 
чекај милане, није јасно, није ти био проблем броз кад је носио беле рукавице, ал су ти зато сад проблем неки други који исто носе беле рукавице???

Danas Broz ne postoji, tako da me u vezi s ovom temom ne zanima, ali me zanimaju motivi vas ,,dusebriznika'' koji u svaku temu o masonima uskocite s Brozom ispod miske :per:
 
Danas Broz ne postoji, tako da me u vezi s ovom temom ne zanima, ali me zanimaju motivi vas ,,dusebriznika'' koji u svaku temu o masonima uskocite s Brozom ispod miske :per:

види, ако је могао броз, аустријски каплар из хрватске враг дивизије, да носи беле рукавице (под условом да је тај детаљ из његове биографије истина, а обзиром да је цео његов живот обавијен велом мистерије - није немогуће да он уопште никакве везе с тим није имао), стварно не могу да схватим у чему је проблем да неки други носе беле рукавице
 

Back
Top