Ko nema fiskalni, plaća 1000 dinara
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 81

Tema: Ko nema fiskalni, plaća 1000 dinara

Iskusan acabg (avatar)
    Učlanjen
    22.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    264

Podrazumevano Ko nema fiskalni, plaća 1000 dinara

Beograd -- Država bi težište u kontroli izdavanja fiskalnih računa uskoro mogla da preusmeri sa prodavaca na kupce.

Tako bi inspektori kontrolisali građane ispred radnji i kažnjavali ih ukoliko od trgovaca nisu uzeli fiskalni isečak.
    Kako Press saznaje, ova novina mogla bi da zaživi u sklopu paketa mera koji treba da pomogne da se državna kasa puni bolje nego do sada.
    Ekonomski stručnjaci koji zagovaraju ovakav vid kontrole u obrazloženju ističu da su i iskustva drugih zemalja, od kojih je najsvežije hrvatsko, pokazala da su kupci u stvari najbolji kontrolori.

Oni navode da ih samo treba motivisati da kod trgovaca i ugostitelja insistiraju na dobijanju fiskalnog računa, kao dokaza da je transakcija registrovana i da će na nju biti plaćen PDV. A od pretnje kaznom bolje motivacije svakako nema...

Inače, zakon i sada postoji, ali već četiri godine nije naplaćena nijedna kazna.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=06&dd=11&nav_id=617384

Legenda dive (avatar)
    Učlanjen
    06.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    5279

Podrazumevano Re: Ko nema fiskalni, plaća 1000 dinara

niko nema pravo da me pretresa i i trazi dokaze o placanu na ulici!
    ako sam robu ukrala, pravo ima obezbedjenje u toj radnji i to je sve..
    glupost od predloga i bahatost drzave..
    ako bi omogucili oslobadjanje od poreza na kraju meseca ili kvartala pod odredjenim uslovima, i te kako bi onda svu uzimali i cuvali fiskalne racune!
    kad drzava prestane da radi u korist birokratskog aparata, a na stetu svojih gradjana koji je izdrzavaju onda ce se situacija u zemlji promeniti..
    Kosmos kaze moze!

Elita
    Učlanjen
    14.03.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1716

Znači državna blagajna rešila da krpi rupu na gaće kako god zna i ume.

Zainteresovan član nije ni bitno (avatar)
    Učlanjen
    28.02.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Citat Original postavio acabg Pogledaj poruku
    Beograd -- Država bi težište u kontroli izdavanja fiskalnih računa uskoro mogla da preusmeri sa prodavaca na kupce.

Tako bi inspektori kontrolisali građane ispred radnji i kažnjavali ih ukoliko od trgovaca nisu uzeli fiskalni isečak.
    Kako Press saznaje, ova novina mogla bi da zaživi u sklopu paketa mera koji treba da pomogne da se državna kasa puni bolje nego do sada.
    Ekonomski stručnjaci koji zagovaraju ovakav vid kontrole u obrazloženju ističu da su i iskustva drugih zemalja, od kojih je najsvežije hrvatsko, pokazala da su kupci u stvari najbolji kontrolori.

Oni navode da ih samo treba motivisati da kod trgovaca i ugostitelja insistiraju na dobijanju fiskalnog računa, kao dokaza da je transakcija registrovana i da će na nju biti plaćen PDV. A od pretnje kaznom bolje motivacije svakako nema...

Inače, zakon i sada postoji, ali već četiri godine nije naplaćena nijedna kazna.

Ovde se ili plaća PDV 100% ili država nema mehanizme da naplati kazne onima koji ga ne plaćaju.
    Naravno, u pitanju je ovo drugo. Kada se ovde pojavi normalna vlast( bez političarske bagre) onda će ne plaćanje PDV-a biti
    smatrano ekonomskim terorizmom i biće najoštrije kažnjavano. Do tad nema leba, jer su ovde naplate poreza nameštene tako
    da odgovaraju grupici najbogatijih. Imao sam priliku da pročitam kako će izgledati naplata poreza kad ovde vlast od političarske
    bagre preuzmu stručni i sposobni. Bukvalno preko noći bar za 1/3 će se povećati priliv sredstava od naplate poreza koji danas
    završava u džepovima onih koji koriste rupe u zakonu.
    КО ОВО ДОЖИВЉАВА НЕОЗБИЉНО ТАЈ ЈЕ ...

Elita
    Učlanjen
    15.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ova Država je smešna kao bioskop .... aj da vidim s kojim pravom će neko da mi traži imam li račun ili ne, pa moje je pravo da ga onog trenutka kad ga uzmem ..... bacim, pojedem, obrišom doope njime (posle toga bi možda i nekom inspektoru mogao da ga dam) .... Ovo ili je predlog nekog totalnog morona, ili se puštaju probni baloni ... pa ako prodje prodje...

Buduća legenda Дон (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    563

E, što bih ja voleo da me neki partijski uhlebljenik zaustavi pred radnjom i zatraži mi fiskalni uz pretnju da će da me kazni. Kako bih mu zalepio vaspitnu, zujalo bi mu tri dana u ušima.
    РАДИЈЕ БИХ ДА МЕ ОБЕСЕ ЗБОГ ВЕРНОСТИ,НЕГО ДА МЕ НАГРАДЕ ЗА ИЗДАЈУ.

Iskusan
    Učlanjen
    07.09.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

neka uvedu fiskalni kinezima i metrou, parking servisu, advokatima. moze i dinkicu i cedi. oni su svaki dan `dobri`

Buduća legenda kojeimedadam (avatar)
    Učlanjen
    18.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    8908

ZNAČI...dao si ...SVOJE PARE ZA TRANSAKCIJU...i posle toga...MORAŠ DA KONTROLIŠEŠ DA LI ĆE ZA NJU BITI PLAĆEN PDV.....a onaj ...KOME SI DAO PARE I TREBA DA UPLATI PDV...MOŽE DA...

JEБЕ -->
    MOŽE...ali da mi se za taj ... DODATNI POSAO KONTROLORA...PLATI ( Za toliko neka UMANJE CENU TRANSAKCIJE....)
    СРБИЈА МИ ЈЕ СВЕ - А ЗА СВЕ ОСТАЛО - НИШТА МИ НЕ ТРЕБА БЕЗ СРБИЈЕ

Elita Sarvaš (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    2709

Bez zavodjenja reda i ne postoji drzava . To je valjda svima jasno .Pitanje je da li treba bas zapoceti
    na ovaj nacin . Veci je problem rad na crno .Sigurno postoji desetine , ako ne i stotine hiljada neprijavljenih
    radnika .Sjecam se da sam na birou rada bio na nekom kursu .Vecina je trazila da budu u dopodnevnoj
    smjeni , sto je meni bilo neobicno .Instruktor je tada zapitao da li neko radi popodne na crno ,a polovina
    je podigla ruke .

Veoma poznat
    Učlanjen
    22.03.2011.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    23
    Reputaciona moć
    0

Ne verujem da ce ovaj potez obezbediti veci priliv novca u drzavnu kasu. Trebalo bi na hiljade inspektora na terenu da bi ova mera donela nekakav rezultat.

Red da, zakoni da. Ali krenuti od glave a ne od repa.

Aktivan član gema (avatar)
    Učlanjen
    31.12.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    48

kad ti neko trazi racun, pocnes da pricas engleski, sve je to nepismeno do zla boga

Veoma poznat
    Učlanjen
    22.03.2011.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    23
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio gema Pogledaj poruku
    kad ti neko trazi racun, pocnes da pricas engleski, sve je to nepismeno do zla boga
    Da znas...

Buduća legenda kojeimedadam (avatar)
    Učlanjen
    18.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    8908

Citat Original postavio gema Pogledaj poruku
    ...

Na istu foru sam ..ZAHEBAVAO KENLERE ...u CG...VRTELI SU SE OKO MENE ..KO BLESAVI
    Poslednji put ažurirao/la kojeimedadam : 11.06.2012. u 10:14
    СРБИЈА МИ ЈЕ СВЕ - А ЗА СВЕ ОСТАЛО - НИШТА МИ НЕ ТРЕБА БЕЗ СРБИЈЕ

Legenda dive (avatar)
    Učlanjen
    06.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    5279

Citat Original postavio sarvas Pogledaj poruku
    Bez zavodjenja reda i ne postoji drzava . To je valjda svima jasno .Pitanje je da li treba bas zapoceti
    na ovaj nacin . Veci je problem rad na crno .Sigurno postoji desetine , ako ne i stotine hiljada neprijavljenih
    radnika .Sjecam se da sam na birou rada bio na nekom kursu .Vecina je trazila da budu u dopodnevnoj
    smjeni , sto je meni bilo neobicno .Instruktor je tada zapitao da li neko radi popodne na crno ,a polovina
    je podigla ruke .
    jel ti pada na pamet da je drzava toliko opteretila poslodavce (ovde ne pricam o tajkunima) da su prinudjeni da rade za minimum..i da u taj minimum ne mogu da uklope 70% troskova za doprinose..
    meni to nije za zgrazavanje jer ti taj poslodavac makar za uradjeno ponudi novcanu makar i minimalnu nadoknadu sa kojom mozes da prehranis sebe i porodicu..
    ono sto mi je uzas je robovlasnicki trend - volontiranje!
    u drzavnim institucijama volontiras samo sa placenim troskovima prevoza..krenes od perioda 3 dogovorena meseca, pa gde zavrsis..poznajem ljude koji volontiraju preko 3 godine!!!!!!!
    i za to vreme neko drugi za tebe mora da zaradi da bi te prehranio!
    e to je uzas!
    za njih su poslodavci koji ne placaju doprinose male bebe!

ovo je osmislila necija pametna glava - kako napraviti nove troskove zaposliti nova lica, osmisliti nova ''radna mesta'' kontrolora fiskalnih racuna..
    meni nije jasno ni funkcija komunalne policije..
    cula sam da su im plate 50 - 70.000 din..
    sta je to sto oni rade, a ne radi regularna policija?
    skoro na terasu mog poslovnog prostora donete su u toku noci tri ukradene klupice iz parka..
    ove nove koje su od livenog gvozdja..
    te noci se zadesilo slucajno da je prostor bio bez nocnog cuvara koji je inace tu svako vece..
    ujutru sam prvo pozvala policiju koja je rekla da je to u domenu komunalne..onda sam pozvala komunalnu koja je rekla to je vlasnistvo gradskog zelenila zovite njih!
    pa sta me boli uvo cije je vlasnistvo, ja zovem da prijavim da su ukradene stvari uskladistene na mojoj terasi!!!
    ajde pozvala sam i zelenilo, rekli su javice vam se kolega u toku dana..
    hebe se njima svima..kolega se naravno nije javio..od tada je proslo mesec dana..a mi smo klupice lepo rasporedili po terasi koja ima 80m2 i sada uzivamo sa komsijama..

da se vratim na temu, mene kao uzornog gradjanina komunalna policija je trerala sa trotoara kad iza kontejnera parkiram auto (a auto mi je iste velicine) da bi na 2 min sa bankomata podigla novac..terali su me iz blizine pijace gde su ih rasporedili kao pit bulove na svaka 2metra da bi pijacu zastitili od kupaca koji tu parkiraju automobile na 15 min da bi obavili kupovinu..
    sto se mene tice, od njih vise stete nego koristi..
    samo nam jos kontrolori fiskalnih fale..
    Poslednji put ažurirao/la dive : 11.06.2012. u 10:18
    Kosmos kaze moze!

Domaćin yagi (avatar)
    Učlanjen
    17.03.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    540

A kako ce oni da dokazi da smo mi nesto i zaista kupili u radnji?
    Kupim robu, stavim u ranac i ...?
    Pretresace nas?
    Budalastine...
    ако си сељанка, буди сељанка, да не би била сељанка

Legenda dive (avatar)
    Učlanjen
    06.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    5279

Citat Original postavio yagi Pogledaj poruku
    A kako ce oni da dokazi da smo mi nesto i zaista kupili u radnji?
    Kupim robu, stavim u ranac i ...?
    Pretresace nas?
    Budalastine...
    pa to..
    za ranac verovatno ne, ali ako vide da nesto nosis u brend kesi radnje iz koje si izasao trazice..
    Kosmos kaze moze!

Elita
    Učlanjen
    14.03.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1716

Citat Original postavio dive Pogledaj poruku
    pa to..
    za ranac verovatno ne, ali ako vide da nesto nosis u brend kesi radnje iz koje si izasao trazice..
    Kupujem brend platnenu torbu u tom slučaju. Očuvanje prirode i prirodnih resursa.

Legenda dive (avatar)
    Učlanjen
    06.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    5279

generalno, niko nema pravo sem policije kojoj si sumnjiv da te pretresa..ispade ja doslo orvelovo vreme..
    ceo sistem nije tu da te zastiti, nego lovi tvoju gresku da bi ti naplatio kaznu dodatno..
    jer kroz porez vec placas..
    Poslednji put ažurirao/la dive : 11.06.2012. u 11:03
    Kosmos kaze moze!

Iskusan
    Učlanjen
    07.09.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

da li znate da su trzisni inspektori `ukinuti`. za primedbe je potrebno obratiti se udruzenju potrosaca. pre par nedelja ja nisam tri dana uspeo da dobijem to `udruzenje`, ni telefonom, ni preko imejla. posle me je ogorcenje proslo

paja1408 nije na forumu
    ucim istoriju kako bi sagledao sadasnjost i predvideo buducnost
    Buduća legenda paja1408 (avatar)
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    566

i sad kad posaljem maloletno dete u prodavnicu po hleb i ono ne uzme racun---inspektor ima pravo jos i da me kazni..?? pa ajd da vidim i to...bas mi je potrebno jedno emocionalno praznjenje preko fizickog rada...
    -a sta ce se desiti senilnom penzioneru ili blago retardiranim osobama..??
    koji li bolesnici donose ovakve zakone..??
    gde su sad ona silna udruzenja i NVO...??
    eeee...ajd kazi sta imas ako si covek...

Poznat DEDA.D (avatar)
    Učlanjen
    08.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    316

Citat Original postavio Marija.S. Pogledaj poruku
    Ne verujem da ce ovaj potez obezbediti veci priliv novca u drzavnu kasu. Trebalo bi na hiljade inspektora na terenu da bi ova mera donela nekakav rezultat.

Red da, zakoni da. Ali krenuti od glave a ne od repa.
    Можда је то начин да ухлебе силне раднике обезбеђења досадашњих функционера који губе те бенефиције !

Buduća legenda
    Učlanjen
    14.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1767

Imam malo problema u zivotu pa ce mi bas dobro doci da se zanimam sa njima skupljajuci racune.

Pa jedva da uzmem racun za nesto sto kosta 300,400 evradi a da uzimam za lebac.

Početnik
    Učlanjen
    06.06.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

bruka... Ali ako ce to spasiti Srbiju... sve za majku Srbiju!

Domaćin aleksazr (avatar)
    Učlanjen
    09.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

A od pretnje kaznom bolje motivacije svakako nema...
    Čitam i ne verujem... Jeste li čuli za nagrade??? Mamu vam
    CYRfree 2.0.5 - ako bi ćirilicu radije čitali kao latinicu.
    Serbian Latin keyboard layout jan. 2019 - raspored za QWERTY tastature našeg tržišta.
    http://users.beotel.net/~gwh/

Domaćin aleksazr (avatar)
    Učlanjen
    09.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Citat Original postavio dive Pogledaj poruku
    pa to..
    Pa ja uvek mogu da kažem da nisam ništa kupio, a kesu imam iz prethodne prodavnice.
    Koliko se sećam, mogu da traže račun samo unutar nekog radijusa od radnje, a ja ovu kesu nosim sa drugog dela grada.
    CYRfree 2.0.5 - ako bi ćirilicu radije čitali kao latinicu.
    Serbian Latin keyboard layout jan. 2019 - raspored za QWERTY tastature našeg tržišta.
    http://users.beotel.net/~gwh/

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •