Najbolji "manji" kompakt ?
Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Najbolji "manji" kompakt ?

Buduća legenda Милунка Савић (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1016

Podrazumevano Najbolji "manji" kompakt ?

Постављам питање у име пријатељице.

Она се управо пензионисала и решава да се озбиљније посвети фотографији као хобију.

Ја сам јој прво предложила, наравно, да узме исти апарат као што је мој, , али она не би хтела ништа од тих, како рече, "великих који привлаче пажњу а и непрактичних за носање", али би хтела да је апарат што бољи, пре свега да је квалитет фотографије "најбољи могући" у тој класи, а, штавише, спремна је и да се забавља разним ручним подешавањима, није јој то непознато, још из аналогног доба.

На прву лопту, ја бих јој онда предложила нешто од овог: Canon SX130, Canon SX 220HS, Sony DSC-HX9V, Panasonic LX5, Canon G11 ili 12, Nikon P 7100.

Истина, из директног искуства корисника које знам могу да јој препоручим Canon-е SX130 и G серију (на основу G9, додуше), а za остале сам само видела тестове, па не знам заправо колико су они поуздани, поготово кад се и разликују за исти апарат.

Шта ви од ових најпре препоручујете?

Да ли неко од вас има и неки сасвим десети, можда још бољи предлог?
    Емисија "Ниво 23", ТВ СТБ, моје најновије гостовање, 6.март.2017: https://www.youtube.com/watch?v=Fi0fQVqWkD0&index=15&list=PLXQrwQ9iEAP3qti DY3XDgw6ZuFS3GgZgf

Stara legenda skura58 (avatar)
    Učlanjen
    11.08.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    625
    Reputaciona moć
    16900

Podrazumevano Re: Najbolji "manji" kompakt ?

Imam digitalni NIKON i odličan je,
    ali su svi digitalni dobri za daljine do desetak metara.
    Svakako staviti veliku rezoluciju (300) pa iz photoshopa
    "ušminkati" (efekat crvenih očiju i sl.)
    Za profi bavljenje samo klasični sa dobrim objektivom
    Dobro vidimo samo srcem. Suština je nevidljiva očima.

Stara legenda BLAJBI (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2625

Danas imamo veliki izbor digitalnih aparata i svi su manje-vise dobri.

Zavisi sta misli u vecini da slika.

Ja imam PENTAX OPTIO 30 i vrlo sam zadovoljan sa njim.

Mogu da slikam dobre slike sa vrlo malog rastojanja, a potpuno je otporan na vodu (moze da slika i ispod vode)
    Najveci polkon koji nekom mozete dati je vase vreme...Jer, kada dajete svoje vreme vi dajete deo svoig zivota koji nikada necete dobiti nazad...

Ističe se ghost in the shell (avatar)
    Učlanjen
    23.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    135

Nije uopste istina da su danasnji aparati svi dobri i daje velika rezolucija samo prednost...Ima aparata od pre vise godina koji i dan danas postavljaju standarde za neke jeftinije danasnje...Dakle od gore navedenih-iako to i nije bas kompakt-klasa-Panasonic LX-5, Canon G11/12 il Nikon P 7100...iako je tu za nijansu malo visepara u igri pa bih tu ubacio i Olympus XZ-1-izuzetno velika svetlosna moc, dosta kompaktan, u svojoj klasi izuzetan senzor...metalno kucite...manuelne kontrole...
    Onda kazem-LX serija od panasonica je nesto BRUTALNO u toj klasi, doduse sa nesto manjim Zoomom,ali pocinje od 24mm "mana: je zoom od "samo"24-90 mm...ali je blenda 2,0 na sirem deluNikon P 7100 varijanta je pandan/ekvivalent canon G seriji...Cvrst, dobro gradjen, pokretni ekran, trazilo(spijunka), 28-200 objektiv, full manuelne kontrole itd...slicno kao i canon G 12
    "blagosloveni neka su oni koji nemaju sta da kazu pa cute"

Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1016

Хвала најлепше на досадашњим сугестијама.

Буџет јој је, иначе, комотно до 400, а, каже, протегла би се и до 500 за нешто заиста квалитетно.

Намерава да фотографише пре свега природу, почев од свог цвећа и биљака на тераси, којег стварно има занимљивог и разноврсног, животиње, при чему је интересује и макро - разни инсекти, али и трке на хиподрому, пејзаже, а фотографисала би и архитектуру.
    Емисија "Ниво 23", ТВ СТБ, моје најновије гостовање, 6.март.2017: https://www.youtube.com/watch?v=Fi0fQVqWkD0&index=15&list=PLXQrwQ9iEAP3qti DY3XDgw6ZuFS3GgZgf

Učlanjen
    23.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    135

a sto onda ne bi razmotrila neku kupoviu npr. Olyja ili Panasonica ili pak Samsunga sa izmenljivim objektivima-veci senzor=bolja slika, brze sve radi, reaguje, jednom kad zamenis objektiv-ko da ims drugi aparat...Znaci ne znam sad napamet cene-ali npr.Samsung NX 10 cini mi se da je bio oko 450-500 evra...a i objektivi nisu preterano skupi...Pogotovo sto se navecinu tih aparata mogu i kaciti stariji objektvi-koji i ako nemaju auto-fokus-imaju potvrdu fokusa-sto je za staticne fotke sasvim dovoljno...pa cak se i neki DSLR uklapa u ovu pricu opusteno...Znam ja sta ce Milunka reci-ali veruj mi-jednom ko proba DSLR-na pamet mu ne pada da se vrati na bilo stadrugo...neuporedivo je...

Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1016

Citat Original postavio ghost in the shell Pogledaj poruku
    a sto onda ne bi razmotrila neku kupoviu npr. Olyja ili Panasonica ili pak Samsunga sa izmenljivim objektivima-veci senzor=bolja slika, brze sve radi, reaguje, jednom kad zamenis objektiv-ko da ims drugi aparat...Znaci ne znam sad napamet cene-ali npr.Samsung NX 10 cini mi se da je bio oko 450-500 evra...a i objektivi nisu preterano skupi...Pogotovo sto se navecinu tih aparata mogu i kaciti stariji objektvi-koji i ako nemaju auto-fokus-imaju potvrdu fokusa-sto je za staticne fotke sasvim dovoljno...pa cak se i neki DSLR uklapa u ovu pricu opusteno...Znam ja sta ce Milunka reci-ali veruj mi-jednom ko proba DSLR-na pamet mu ne pada da se vrati na bilo stadrugo...neuporedivo je...
    Па и ја сам јој помињала ДСЛР, и његове предности али, кажем, жена просто хоће нешто што је мањих "габарита" физички, и да се не зеза око тих мењања објектива, а видим, мало би и зазирала да носи толику скаламерију, пар пута ме је питала како се не плашим да ме неко не нападне и отме ми апарат.

А ја се стварно не плашим, иако, истина, доживљавам ту и тамо добацивање и коментаре, а нити сам чула да се то неком десило, али, ето, она и то узима као фактор.

Učlanjen
    23.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    135

Onda ono sto sam prvo rekao...samo sto i G12/P7100 nisu bas mali...ali to je subjektivno...Onda je Oly xz1 dobra varijanta...ili Canon s90/95/100 ako je bitno da je bas kompaktno...

Veoma poznat
    Učlanjen
    01.02.2010.
    Pol
    muški
    Opatijo bajna, ti biseru Jadranskog mora..
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Милунка Савић Pogledaj poruku
    Хвала најлепше на досадашњим сугестијама.

Буџет јој је, иначе, комотно до 400, а, каже, протегла би се и до 500 за нешто заиста квалитетно.

Намерава да фотографише пре свега природу, почев од свог цвећа и биљака на тераси, којег стварно има занимљивог и разноврсног, животиње, при чему је интересује и макро - разни инсекти, али и трке на хиподрому, пејзаже, а фотографисала би и архитектуру.
    ..najbolji kompakt koji postoji za sada je najnoviji Canon G1X..slike u rangu pocetnih DSLR-A Canona,Nikona..mali ali opak..cijena je inace 700 $ u Aamerici,700 Eura u Europi..u Dubayu na aredromu 510 $...

Učlanjen
    23.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    135

OK to sve ali G1X je vise Prosumer klasa nego kompakt, a drugo pored DSLRova i Sony/Oly/Panasonic varijanti za isto ili manje novaca-o ovome i ne treba razmisljati...jer glavna prednost DLSRova i uopste aparata gde se menjaju objektivi-i jeste bas to...kao i brzina rada...>stari DSLR + novi(drugi) objektiv=skroz novi apara moglo bi se reci...do kod kompakta/prosumera-to Ti je-sto Ti je...

Buduća legenda
    Učlanjen
    25.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ucka Pogledaj poruku
    ..najbolji kompakt koji postoji za sada je najnoviji Canon G1X..slike u rangu pocetnih DSLR-A Canona,Nikona..mali ali opak..cijena je inace 700 $ u Aamerici,700 Eura u Europi..u Dubayu na aredromu 510 $...
    Odličan jeste, ali da je "najbolji" je diskutabilno.Canon je neprevaziđen za pejzaže, ali od najjeftinijeg pa do 1Dx sve fotografisano unutra vuče na žuto. Ne treba suviše verovati TIPA/EISA nagradama, jer se one dodeljuju na sumnjiv način-recimo, Tamronovo staklo 70-300 VC je proglašeno za "najbolje" iako ga niko živ još nije testirao ni u laboratorijskim ni u realnim uslovima u trenutku proglašenja.
    Što se preporuka tiče:

Canon S100 - 459 evra
    Nikon P7100 -430 evra
    Canon G12 -465 evra (dok ga još ima u radnjama)

Canon G1X je suviše skup, 750 evra.Za tu cenu se zaista isplati uzeti DSLR, ma koliko ga neko ne voleo.

Veoma poznat
    Učlanjen
    01.02.2010.
    Pol
    muški
    Opatijo bajna, ti biseru Jadranskog mora..
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ghost in the shell Pogledaj poruku
    OK to sve ali G1X je vise Prosumer klasa nego kompakt, a drugo pored DSLRova i Sony/Oly/Panasonic varijanti za isto ili manje novaca-o ovome i ne treba razmisljati...jer glavna prednost DLSRova i uopste aparata gde se menjaju objektivi-i jeste bas to...kao i brzina rada...>stari DSLR + novi(drugi) objektiv=skroz novi apara moglo bi se reci...do kod kompakta/prosumera-to Ti je-sto Ti je...
    ..ja ni ne zelim nosit DSLR-a niti ruksake,ali zelim kvalitetan mali aparat..za sada po reviewima je to G1X ili sada najnovije Sony RX100..zelim mali kvalitetan aparat koji je ukomponiran sa dobrom blendom (Sony f1,8-,,,G1X f2,0),dobar ISO standard i sukladnost sa RAW-om..cijena mi nije bitna,jer ga kupujem vani,najvjerovatnije u Dubayu,gdje su najjeftiniji..

Buduća legenda
    Učlanjen
    25.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Samo pazi da ti ne uvale kinesku kopiju, dešavalo se u Dubaiju.

Učlanjen
    23.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    135

Citat Original postavio ucka Pogledaj poruku
    ..ja ni ne zelim nosit DSLR-a niti ruksake,ali zelim kvalitetan mali aparat..za sada po reviewima je to G1X ili sada najnovije Sony RX100..zelim mali kvalitetan aparat koji je ukomponiran sa dobrom blendom (Sony f1,8-,,,G1X f2,0),dobar ISO standard i sukladnost sa RAW-om..cijena mi nije bitna,jer ga kupujem vani,najvjerovatnije u Dubayu,gdje su najjeftiniji..
    Vidi stvarno ne bih da se mesham Tvoj je novac-ali Canon G1x ako pogledas malo bas je daleko od malog aparata...Mislim tezina od 500+ grama?pa to je skoro kao DSLR!>+ ce Ti i za njega trebati dobro ne ranac(koji ne mora obavezno uz DSLR moze neka torbica) ali torbica slicno kao i za DSL|R-obavezno! Pa covece jel Ti vidis koliko je to cudo? I koliko god da je jeftiniji preko-nesto ne verujem da cesh ga naci za, loopam-300-400 evra...Zashto? >zato jer je to novi model za koji nemaju interesa da obaraju cenu...A kopmakt tj prosumer videces i sam-koliko god dobri bili-NE MOGU da se porede s DSLRom...ali ni po cemu...Veruj mi ja ti to iz iksutva govorim....Treca varijanta koju bih ja toplo preporucio-je Micro 4/3 varijanta-ne-DSLR ali slicno-tj menjaju se objektivi...
    Dovoljno manji sa nekim "palacinka" objektivom a opet dovoljno bolja slika od kompakta+izmenljiva optika=sije SVAKI kompakt/prosumer...ali podvlacim-Tvoj novac kupuj shta hocesh...

Buduća legenda
    Učlanjen
    25.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ma na 300-400 evra nema šanse da padne još dve godine. Za 300 evra se prodaje G11 polovan. Dobar savet za 4/3, 800 evra za G1x je bacanje para, hype aparat.

Učlanjen
    23.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    135

^^iako znam koji cemo odgovor dobiti-ja bih ili isao na 4/3 varijantu 450-600 evra, moze da se bira aparat skoroi to kit +neka palacinka...a od kompakta/prosumera cega god da se ne menja objektiv-Nikon P7100, ili Canon G12...eventualno Oly XZ1 i canon S100...ali 500-600 evra za kompakt/bilo sta sto se ne menja objektiv-JA LICNO ni u ludilu ne bih dao-400+ je MAXIMUM...no kao sto rekoh vec @ucka-Tvoj novac-Tvoj izbor...

Slične teme

1. KOJI ZNAK JE PO VAMA UBEDLJIVO NAJBOLJI
    Autor x men u forumu Astrologija
    Odgovora: 727
    Poslednja poruka: 02.03.2017., 13:53
  2. "ZAUVJEK MOJA" PLAGIJAT "NO VOY A LLORAR"
    Autor toodles u forumu Muzika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 10.03.2005., 22:41
  3. Šta je dobro i interesantno u seriji "seks i grad"
    Autor Tuzni_patak u forumu Muškarci