Zasto pada prasina i kako je se resiti?

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.401
:mrgreen:

Mislim da postajem opsednut prasinom.... Sve sto se vise brise, vise pada..... Kako nastaje, zasto se stvara, kako se boriti protiv nje:think:

Neka ovo bude tema o borbi protiv prasine, sa tacke nauka.

Lepo bi bilo spomenuti ovde i neke uredjaje za borbu protiv prasine kao sto su oni preciscivaci vazduha i ostala cuda, i izneti argmente da li to stvarno deluje ili je sarena laza kao i vecina stvari sa teleshop-a.

:bye:
 
Nema sanse da su 75% celije ljudkse koze!

Ima i toga, ima i grinja, ima i peska, sitnih kamencica, sto unosimo carapama, papucama od napolje. Zatim tu su pauci i njihova paucina koja je isto deo prasine (i to u velikom broju - gde ima paukova i paucine ima i mnogo prasine)

Zatim nase odelo je puno prasine. I mora se non stop tresti.

Zatim, ima prasine i od knjiga. Da li se prasina skuplja u knjigama ili je knjige proizvode tako sto stari list, pa se delovi papira rune i lete u vazduhu, ne znam, ali uglavnom gde ima puno knjiga ima i prasine.

Zatim tepisi, zavese. KAda tu udje prasina, tesko se izbaca, i samo se cuva. Usisivac ne moze to da usisa sve. Bar ne onaj klasicni. Ne znam kakvo je stanje sa onim parnim usisivacima.
 
Zasto u kusturnicama i grobovima faraona takodje pada prasina kada tamo nema kretanja vazduha, pa ni promena temperature?

Odakle se tamo stvara i odakle pada kada su hermeticki zatvorene? :per:

Prvo, gde si otišao do faraonskih grobnica. Prvi je tvoj HDD koji je hermetički zatvoren da u njega ne bi padala prašina. Dalje već imaš fabričke komore za farbanje, takođe bez prašine iz razumljivih razloga. Treće kad si već pomeno faraone, kad su ih zatvorili bilo je prašine unutra pa je napadala. Drugo i taj kamen nije naročito tvrd pa se kruni vremenom.......
 
Postoji nauka koja ti može pomoći, i zove se psihologija. Za početak, ona ima i ime za tvoj slučaj: amatofobija.

Hehe tu nauku koja "mi moze pomoci" sam diplomirao :mrgreen:

Tako da znam da ne bolujem od neurotskih poremecaja licnosti :mrgreen:

Vec jednostavno nemam toliko vremena za odrzavanje higijene, a zelim da sa najmanjim radom postignem sto vece rezultate. Kako bih to postigao, prvi korak je informisati se o "neprijatelju". Ko je, sta je, koje su mu mane itd :mrgreen: Dalje se ide na delovanje.

Po meni mnoo je bitnije eliminisati uzrok nego posledice - naucni pristup :cool:

Mnogo je manje eliminisati uzrocnike povecane prasine, nego 4 puta vise raditi tj brisati je.

I kada neko kaze da mu smeta prasina, ne znaci da ima fobiju vec jednostavno smeta mu organski, gusi se, alergican je itd. Zasto odmah deliti dijagnoze....

:bye:
 
Hehe tu nauku koja "mi moze pomoci" sam diplomirao :mrgreen:

Tako da znam da ne bolujem od neurotskih poremecaja licnosti :mrgreen:

Vec jednostavno nemam toliko vremena za odrzavanje higijene, a zelim da sa najmanjim radom postignem sto vece rezultate. Kako bih to postigao, prvi korak je informisati se o "neprijatelju". Ko je, sta je, koje su mu mane itd :mrgreen: Dalje se ide na delovanje.

Po meni mnoo je bitnije eliminisati uzrok nego posledice - naucni pristup :cool:

Mnogo je manje eliminisati uzrocnike povecane prasine, nego 4 puta vise raditi tj brisati je.

I kada neko kaze da mu smeta prasina, ne znaci da ima fobiju vec jednostavno smeta mu organski, gusi se, alergican je itd. Zasto odmah deliti dijagnoze....

:bye:

Živiš li negde blizu reke?
 
Elem, da malo bolje pogledamo tu prašinu. Sva ta dosadna prašina je u stvari jedan zanimljiv svet ako se posmatra sa dovoljno velikim uvećanjem. Ima tu svačega: tekstila, vulkanskog pepela, prašine iz svemira, spora gljiva, polena, kose, mrtvih ćelija....


polvere_01.jpg


Uzorak prašine nepodvrgnut bojenju.

polvere_02.jpg


Obojen uzorak prašine. Većina čestica prima boju.

polvere_03.jpg


Vlakna tekstila u prašini.

polvere_04.jpg


Uzorak sa trnovims nepoznat

polvere_05.jpg


Biljni fragment - cevčica

polvere_06.jpg


Biljni fragment - pločice

polvere_07.jpg


Zvezdast biljni fragment

polvere_08.jpg


Deo leptirovog krila

polvere_09.jpg


Dlaka, teksitlna vlakna i organski fragmenti

polvere_10.jpg


Dlačice sa lista biljke.

polvere_11.jpg


Spore buđi.

polvere_12.jpg


Vlakna pamuka.

volcanicash.jpg


Vulkanski pepeo.

Zanimljiv je taj svet koji brišete krpom....
 
Прашина је најбоља превентива против алергија и осетљивости.

O pa da, ako je verovati osobi koja je mlatarala svakakve gluposti i nebrojeno puta bila spustana na ovom istom podforumu. Imas neku referencu mozda za tu tvrdnju?

Iako nece pomoci protiv alergije na prasinu (koja nije ni na prasinu per se, vec na izmet u prasini!) mislim da ce moju alergiju na glupave ljude smiriti sterilizacija glupavih ljudi.
 
O pa da, ako je verovati osobi koja je mlatarala svakakve gluposti i nebrojeno puta bila spustana na ovom istom podforumu.
Не лупетај.
Ајд цитирај један једини пост о томе, или си обични лажов.
Imas neku referencu mozda za tu tvrdnju?
Наравно.
Особе које су одрастале у ултрачистим срединама и јесу развиле разне алергије, чак и на прашину нпр.
И нисам мислио да се ваљаш у блату и прашини, већ да ти иста не буде опсесија.
Везе ти немаш.
Iako nece pomoci protiv alergije na prasinu (koja nije ni na prasinu per se, vec na izmet u prasini!) mislim da ce moju alergiju na glupave ljude smiriti sterilizacija glupavih ljudi.
Мислим да ће у твом случају посао одрадити Дарвинова Награда.
Али стварно!
:cool:
 
Poslednja izmena:
Iz iskustva mogu da kazem da sam odusevljen sa dva aparata koje koristim u kuci a direktno su povezani sa unistavanjem prasine.
Prvi je preciscivac i jonizator vazduha (dva u jedan) Zepterov a drugi proizvod je turbo usisivac od iste kompanije koji dok radi preciscava vazduh.
Ruku na srce licno ne baratam sa usisivacem ali vidim razliku pre i posle upotrebe.
 

Back
Top