Pitanje u vezi stiklica

Young_blood

Poznat
Poruka
7.391
E,pa ovako,zanima me da li je dobro nositi previe stikle,tacnije predugo,onoso 12 sati|?
Olucila sam da ih nosim umesto kucnih papuca.\
Da li je zdravo i doobro za noge da hodam sa njima ceo dan?
Imam 15 godina,skoro sam pocela da ih nosim.
PS:Pitanje je glupo,znam,ali zanima me.
 
Nije dobro...ako je fora u tome da vezbas hod pred maturu ili tako nesto,onda ih nosi po pola sata-sat dnevno,nema potrebe da se ceo dan zlopatis u njima.. ;) i za pocetak uzmi neke od 8-10 cm,pa posle kad se naviknes mozes 12-icu...
 
Nije dobro...ako je fora u tome da vezbas hod pred maturu ili tako nesto,onda ih nosi po pola sata-sat dnevno,nema potrebe da se ceo dan zlopatis u njima.. ;) i za pocetak uzmi neke od 8-10 cm,pa posle kad se naviknes mozes 12-icu...
Matura je vec prosla,izdrzala sam 7 sati igranja i skakanja sa stiklama od 12 cm,to jest stiklama- sandalama.
Jednostavno,volim stikle...Obozavam...
 
E,pa ovako,zanima me da li je dobro nositi previe stikle,tacnije predugo,onoso 12 sati|?
Olucila sam da ih nosim umesto kucnih papuca.\
Da li je zdravo i doobro za noge da hodam sa njima ceo dan?
Imam 15 godina,skoro sam pocela da ih nosim.
PS:Pitanje je glupo,znam,ali zanima me.

Штикла од 3-4 цм треба увек да се носи, због кичме.
Штикла од 12цм је погубна за кичму и за Ахилову тетиву- због константне контракције листа (трицепса суре) тетива бива стално скраћена и временом се заиста скраћује па кад си приморана да ходаш у равном или у мањој штикли, што је у животу сасвим реално за очекивати, онад ћеш имати велике проблеме тј. болове у кичми, листовима и у петама.

Дакле, те штикле чувај само за посебне тренутке.
 
Штикла од 3-4 цм треба увек да се носи, због кичме.
Штикла од 12цм је погубна за кичму и за Ахилову тетиву- због константне контракције листа (трицепса суре) тетива бива стално скраћена и временом се заиста скраћује па кад си приморана да ходаш у равном или у мањој штикли, што је у животу сасвим реално за очекивати, онад ћеш имати велике проблеме тј. болове у кичми, листовима и у петама.

Дакле, те штикле чувај само за посебне тренутке.

Bas steta...:(
Taman sam se ponadala...:sad2:
 

Back
Top