Da li i drugi Strelci imaju "problema"zbog svoje i

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
A

Archer

Gost
Svaki moj kontakt sa ljudima je potpuno otvoren i iskren. Ali mi se desava da moja iskrenost i krajnja dobronamernost... i dobro priznajem ponekad brzopletost(neki put stvarno "odvalim" nesto ali ne iz zle namere)
:oops: budu pogresno protumaceni.
Drugacije ne znam da komuniciram sa ljudima ali mi vec sve ovo pomalo smeta :? Samo POMALO SMETA jer je nema Strelcima dovoljno da sami znamo da smo ispravni i dobri :D
Dakle, mene samo zanima da li i drugi imaju slicnih "problema" i kako ih prevazilaze?
 
Naucila sam se da je pametnije izbrojati do 10 pre svakog komentara, koji mi je na jeziku. Ljudi zapravo ne zele da cuju istinu, vise vole laz, koju mi zapravo preziremo. Tako da je ponekad pametnije precutati, osmehnuti se, i ... bolje prolazimo. Ako ne zele da cuju - ne moraju, lakse mi je da precutim sa osmehom nego da slazem. Probaj, mozda i tebi uspe :roll: :P
 
Nisam Strelac ali znam na sta mislis... Za mnoge izjave imam komentar glupi strelac :lol: ...Bez uvrede!!! Ne smatram da treba da lazete (jer drugi ne prihvataju istinu) vec da budete malo spontaniji, umereniji, neke stvari ipak treba "pakovati" malo lepse... Neuspeli komplimenti, komentari, izjave koje su tipicne za svakog Strelca: "Dobra ti je frizura, ne izgleda ti glava kockasto...", "U tim pantalonama ne izgledas debelo...", "Bas si se dobro nasminkala, mnogo si lepa tako..." ???!!!! Svako ce priznati da tu nema zlobe vec krajnje dobronamernosti ali i NEPROMISLJENOSTI!!! Nikome nece prijati ovakvi komplimenti. Zar bi Tebi :?: Nemam nista protiv Strelceva :!: jer u svakom drugom pogledu su sjajne osobe... Samo opet ona stara dobra "Ispeci pa reci!" i nista vise ! POZDRAV!!! :D
 
Archer:
Svaki moj kontakt sa ljudima je potpuno otvoren i iskren. Ali mi se desava da moja iskrenost i krajnja dobronamernost... i dobro priznajem ponekad brzopletost(neki put stvarno "odvalim" nesto ali ne iz zle namere)
:oops: budu pogresno protumaceni.
Drugacije ne znam da komuniciram sa ljudima ali mi vec sve ovo pomalo smeta :? Samo POMALO SMETA jer je nema Strelcima dovoljno da sami znamo da smo ispravni i dobri :D
Dakle, mene samo zanima da li i drugi imaju slicnih "problema" i kako ih prevazilaze?


hahah,ja k'o da sebe slusham... :wink:
imam istih problema,i cesto naj ebem(oprostite na izrazu) he he,zbog toga,ali ne mogu se obuzdati!
kazem sto mi prvo padne na pamet,cesto ni ne mislim to sto kazem,pa nekog i uvrijedim,a kasnije mi tesko reci "izvini" ne valja to... :roll:
 
:D [/b]
JA SIGURNO ZNAM O CEMU PRICATE......
Ali vremenom se dosta nauci, i na kraju shvatis da iskreno ne pomaze ni tebi ni drugima....
evo dobar savet:
SA SVIMA LEPO - S NIKIM ISKRENO.....
To ljudi izgleda vise vole, svet nije onakav kakvim ga mi Strelci zamisljamo - NAZALOST!!!!
Ali jos nesto - ljudi koji me stvarno vole i razumeju, znaju da nikad nije zlonamerno i prihvataju me takvu kakva sam - to je znak da si nasla pravog prijatelja .... koji ne zamera, a to mi i trazimo...
 
mystical_ocean:
Archer:
Svaki moj kontakt sa ljudima je potpuno otvoren i iskren. Ali mi se desava da moja iskrenost i krajnja dobronamernost... i dobro priznajem ponekad brzopletost(neki put stvarno "odvalim" nesto ali ne iz zle namere)
:oops: budu pogresno protumaceni.
Drugacije ne znam da komuniciram sa ljudima ali mi vec sve ovo pomalo smeta :? Samo POMALO SMETA jer je nema Strelcima dovoljno da sami znamo da smo ispravni i dobri :D
Dakle, mene samo zanima da li i drugi imaju slicnih "problema" i kako ih prevazilaze?


hahah,ja k'o da sebe slusham... :wink:
imam istih problema,i cesto naj ebem(oprostite na izrazu) he he,zbog toga,ali ne mogu se obuzdati!
kazem sto mi prvo padne na pamet,cesto ni ne mislim to sto kazem,pa nekog i uvrijedim,a kasnije mi tesko reci "izvini" ne valja to... :roll:


hehehe... welcome to club!!! :lol: :lol: :lol:
 
Iskrenost više odmaže nego što koristi. Niko ne voli da čuje istinu baš uvek. Kad im prija zovu je intuicija i pronicljivost, a kad im se ne sviđa, ljudi je zovu nevaspitanje i neotesanost. Jako čudno zar ne. Ali bože moj, ko nas poznaje, oprosti. Oni koji ne vole istinu, ionako nas ne zanimaju.
Jedino na poslu ne biramo uvek sa kim se srećemo. E tu je iskrenost tek mana.
 
Interesantno... Ja sam dupli Strelac i bas je tako kao sto rece autorka ovog pitanja. Cesto se desava da nesto izbrbljam, ali nekako sam vremenom naucio da precutim. Medjutim, to se pokazalo kao lose u dosta situacija. Zasto? Pa, recimo zato sto se to "precutkivanje" pretvara u "gusenje u sebi" i na kraju se odrazi na zdravlje! Pa da. Strelcovi ocigledno imaju problem sa tim, ali mislim da je to pre problem zato sto ne umemo da u pravom trenutku reagujemo na pravi nacin. Naucis da precutis jednom, dva puta, a onda ti sednu na glavu! Drugi ljudi umeju da cene Strelcove samo ako su ono sto jesu, bez foliranja i laznog precutkivanja, pa kome se svidja... Vazno je sta ti je u dusi, a to je od Boga dato i najdragocenije. Naravno, treba se kontrolisati uvek kada se setis toga, ali nikako sracunato i sa nekim ciljem. Mnogo znaci i ako umes da kazes na vreme "onu tesku stranu rec" - IZVINI! :wink:
 
Kad sam bila mladja i ja sam imala isti problem, narocito u skoli i narocito sa profesorima koji nisu bas mogli da se nose sa tim da im "deca" govore istinu u lice.
Ali sto je vreme vise prolazilo i stvari su se menjale... Sto jedan drugar cesto kaze...DUGO SE VEZBALO...
Stvar je u tome da svoje mane spoznas i da zelis da se menjas. Inace uvek ostajes Don Kihot, neki borac sa vetrenjacama, koga niko ne razume, pa sad zavisi sta zelis?
Inace zamisli sta su radile dame na dvoru recimo u 17 veku kada su postojala stroga pravila ponasanja i govora,i svaka neumerenost je bila...pa, mozes misliti - moglo je da se desi da se ne udas! :shock:

Ja sam super iskrena sa svojim prijateljima(inace vodolije i blizanci odlicno podnose istinu, slobodno im serviraj sto cesce)ali na poslu naprimer nisam bas tako slobodna. Jednostavno malo vise pazim .

Ma sve je to zabavno kad shvatis da je igra.
Nemoj da se opterecujes uopste, budi NASMEJANA :D
 
Hej,konacno neko ko me razume.Pa jel znate neki klub duplih strelceva?Ja sam dupla strelica i ljudi me cesto pogresno shvate.Svima je super u drustvu sa mnom jer STALNO nesto odvaljujem,ali ponekad je kod mene "sto na umu to na drumu" i to me jako nervira.Jednostavno ne mogu da se obuzdam i kazem nesto sto ne bi trebalo ali bez zle namere.Mada moji prijatelji su vec navikli na to pa sve shvataju kao salu jer znaju da ja to onako brzopleto odvalim.Inace,ja sam se prvi put zaljubila i da vam kazem dupli strelac kad voli on STVARNO VOLI!!!!Cak vise nego sebe,toliko da cesto govori"ubicu se ako me odbije" i sl. Ja znam i iskustva,jednom mi je malo falilo da isecem vene.Sta vise da vam kazem nego NAJBOLJI SMO!!!!!!!!! :D :D :D :D :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top