Nedostatak pažnje , bolest ili umišljaj?

Kalamiti Dzejn

Buduća legenda
Poruka
36.154
Volite da budete nekome centar sveta , da se taj neko vama posveti 24h/ 7 , patite da budete centralna figura na poslu , društvu ili u vezi aali šta bude kad ta pažnja prestane ili popusti :eek:
Jel se onda razbolite od nedostatka pažnje ili pokušavate da se vratite u centar svega novim idejama , smišljanjem fora kako bi namamili okolinu da u vas gleda , sluša i pažljivo prati.
Da li ste tip osobe koja se povuče kad nije u orbiti ili se borite za svoj centar pažnje :think:
Da li neko samo umišlja da ga ignorišu ili je bolestan ako se sve ne vrti samo oko njega ?
Može bit ovo ima veze sa narcisoidnošći al sam kontala o tome jeste li aktivni kad ste zanemareni ili pasivac koji posmatra šta će biti dalje :eek:
 
Volite da budete nekome centar sveta , da se taj neko vama posveti 24h/ 7 , patite da budete centralna figura na poslu , društvu ili u vezi aali šta bude kad ta pažnja prestane ili popusti :eek:
Jel se onda razbolite od nedostatka pažnje ili pokušavate da se vratite u centar svega novim idejama , smišljanjem fora kako bi namamili okolinu da u vas gleda , sluša i pažljivo prati.
Da li ste tip osobe koja se povuče kad nije u orbiti ili se borite za svoj centar pažnje :think:
Da li neko samo umišlja da ga ignorišu ili je bolestan ako se sve ne vrti samo oko njega ?
Može bit ovo ima veze sa narcisoidnošći al sam kontala o tome jeste li aktivni kad ste zanemareni ili pasivac koji posmatra šta će biti dalje :eek:

Ne patim, da sam centar nečijeg sveta. Volela bih da mi se enko posveti na način, na koji ću ja osetiti da sam mu bitna, važna. Potrebna. Da me voli i da oseća nešto za mene. Da ume iskazati tu požrtvovanost, ali ne tražim da me neko "dadilja" 24/7 jer ja imam tatu i mamu, i nisam mala. U nekim stvarima, jesam "gladna" ljubavi i pažnje ostala, ali to je moj lični problem, i niko za to nije kriv, niti treba da ispravlja krive Drine. Možda sam zbog toga samo malo prezahtevna, i previše pažnje obraćam na odanost, na postojanost dela i reči, na strah da se jedno misli a peto radi...patila sam, što nisam u životu dobila istinsku priliku, da se iskazem u svojoj punoj moći, ono što ja jesam. U svoj silini, vec sve nesto na kasikicu, sto tudju, sto moju. Nisam imala to vreme, da me neko sačeka, da ja pokazem sve sta umem/ne umem, pa mi onda "sudi" . Da dopadnem u prave ruke, sa jasno definisnim, granicama, pravilima, fer plejom, pa onda da plivam ili tonem. Jednostavno, okolnosti su se loše skockavale, i ono pet puta bolje od mene vidjeno nije, a ono malo nije bilo dovoljno. Zbog toga sam eto, patila. Nisam tip cure, koja voli da je u centru paznje. Volim da sam primecena, vrednovana, ali nisam za svetla pozornice, tu sam vise neko "iz senke", što svakako ne umanjuje jačinu onoga sta ja jaesam, vec upravo suprotno. Nikoga ne mamim, niti vučem za rukav. Ko te ne primecuje kakav si, teško da ce i kasnije...S obzirom, da sam i ja jednom lose sebe procenila i drugoga u odnosu na sebe, shvatam da je ljudski gresiti, ali da nikada ne treba forsirati stvari. Trudis se, izvineš, pokusas popraviti, eko neko ne zeli, ok, ne želi. Da istinski želi, sve bi isšlo drugačije. Znači, to en treba raditi. Ako, neko ne voli, ne želi, ima svoje razloge, i to treba poštovati. Manje je vazno zasto ne voli, ne želi. Bitno je ono "NE", razlog je manje vazan. Od nedostatke paznje se nisam nikada razbolela ni figurativno, ali od tuge fizicki jesam bukvalno. I doslovno. Teško mi je palo. Nisam umela sa se nosim sa nečim, i to je ok. Moja greška, živ sam čovek, ne stidim se toga. Nisam prihvatila sve na volšeban način, previše sam se zanela i istinski zavolela. Šta da radim, tako je kako je. Moja snaga je upravo u tome, kada znam da stanem. Kada sam shvatila u čemu sam bila slaba. Ne borim se, za svoj centar pažnje. Ko ume da vidi svet u svetu mom, ja sam prirodno njegov svet. Ko ne vidi u mojim očima, odraz moj, ja to ne mogu na silu, shvatate? Niti trebam. Jer svako ima pravo da voli sta zeli, koga zeli, koga da ne voli i koga da ne zeli. I to je ok. Nije niko svemocan to da promeni niti toliko bez duše da se meša u te "više" zakone srca. Duše. Uma. I tela. Ja tačno znam, uvek i kada me ignorišu. I kada me vole. I kada ne. I kada sam suvišna. Nisam narcis, niti ičiji teph po kome ce da se gazi. Znam svoje limite. Što mane. Što vrline. Nekada nisam znala. U nečemu sam sebe precenila, u necemu potcenila. I toga se ne stidim. Znam u čemu sam grešila , a u čemu sjajna bila. Neponovljiva. Ponašam se u skladu sa onim šta osećam. Kada te neko ne želi, odem. Kada me voli, dajem dušu na pamuk. Hladnokrvno primam i poraze sada, kao i uspehe. Prvi me ne uzvisuju, druge naučih da primam dostojanstveno. I sa osmehom. Da cu sledeci put pametnije. Bolje. Više. I ja sam živ čovek. Boli kada čujet neke teške reči. Naprosto bole do srži. Ali, ušpravo što imam zdrav rezon, ja shvatam i bit reči "NE" kao i bit reči "DA". I bez svega se u životu može. Naučiš da nečemu možeš srcem pripadati, i kada dalje nastaviš. Kada ne zaboravljaš, ono što ne možeš nikada. ♥
 
Bilo sta da je u pitanju,mera uvek mora postojati,jer sve preko toga je neka vrsta bolesti,a sama zavisnost je i to!Svakom godi paznja,ali i sami tu paznju morate reflektovati na istu osobu.Nije sve primanje,vec davanje i uzimanje.A sto se posla tice,gledam svoj pravac,nema potrebe da se vrti sve oko mene,bitno da je posao profesionalono odradjen,a ne bojno polje.Ko je siguran u sebe,takve stvari mu ne trebaju.Narcise zaobilazim u sirokom luku.
 
a vi ste gde...?

Pomocni redar na stadionu, znas za vreme utakmica oni koji stoje duz linije terena, ponekad vrate loptu igracima na teren.:)

108308__full_news.jpg






Salim see......... Nemoj Zoro da se ljutis. :ok:
 
pa dobro privlačenej pažnje po svaku cenu je patologija to je nešto kao JK-sindrom
mada danas je marketinško doba i moraš da se nametneš, da se staviš u centar da bi te uzeli u razmatranje za bilo šta što je ok
e sad razni su sliučajevi neki jednostavno prepotentni, neki nevoljeni, neki imaju potrebu za dominacijom, neki su egzebicionisti
inače, sve sam više inertan i pasivan ali kad želim da postignem neki cilj grabim pažnju
 
Centar sveta ne, nikako...volim svoju slobodu, svoje slobodno vreme.
Nekada me i previse paznje od drugih ljudi smori, tako da se obicno izolujem, sto naravno ne znaci da volim nekada da budem zanimljiv tim ljudima i da delim misljenje sa njima.

Ako se ne vrti sve oko nekog a taj neko se buni oko toga to mi mirise na narcisoidnost ili neki drugi problem sa samopouzdanjem.
Imam takve primerke i cesto znaju da umaraju ako im se ne javis po par dana, ako ne mozes da se vidis sa njima, ili ne daj boze, ako moras da otkazes planove za veceras. To mi sve deluje na razmazenost i neku nesigurnost jer ti ljudi prvo ne mogu da budu sami sa sobom, a onda se drugima.

Kada me ljudi zanemaraju ne bunim se mnogo, mogu bez drugih jer imam dovoljno solo aktivnosti u kojima uzivam sam, naravno to ne znaci da se ne uzelim drustva i drugih ljudi, pa pozovem nekada druge ljude da vidim kako su i da organizujemo neko druzenje s vremena na vreme, ali cesto su drugi koji zovu.
 
pa mislim ako negde dobijem dovoljno to je ok nahranim se : ) ne mora svuda
ako ne dobijem dovoljno... pa valjda projektujem nekad cu dobiti
ali jeste volim i ako imam gde onda ih sishem a nekim ljudima to ne smeta???
ma i ne znam, i ne moram, bitnije je ipak da imash wc papir, kadu i hranu i kuvara
od nekih mi smeta jer ne znam da igram kako bi oni hteli a svidja mi se pazhnja pa mi zao kad ode. ali volim i da sam sakrivena i anonimna ima i to
ne znam : ((((
 
Problem ima definitivno osoba koja stalno oce da bude u centru paznje , to je problem uglavnom sa samopouzdanjem i kompleksima . "Pasivac" obicno ima cvrsto izgradjeno misljenje o sebi , zna koliko vredi , pa mu ne treba 10000 ljudi koji stalno skacu oko njega .

ma niko nece stalno da bude u centru paznje, pa mislim i da ovim zvezdama to ide na pishu sigurno ponekad, ok nekad im prija navikli ali sigurno nekad bace tanjir i kazu "a ebem ti i ovaj skandal novine"
ok svetske "ebem ti i ovaj holivud ne moze covek ni da prdne na miru"
 
pa dobro privlačenej pažnje po svaku cenu je patologija to je nešto kao JK-sindrom
mada danas je marketinško doba i moraš da se nametneš, da se staviš u centar da bi te uzeli u razmatranje za bilo šta što je ok
e sad razni su sliučajevi neki jednostavno prepotentni, neki nevoljeni, neki imaju potrebu za dominacijom, neki su egzebicionisti
inače, sve sam više inertan i pasivan ali kad želim da postignem neki cilj grabim pažnju

eliminises ceo red ljudi-zvezda, shto ovih javnih, sto privatnih znaci ljudi-poznanika-zvezda
nije svaki glumac ludak valjda, ili svaki pevach, a ok to moze i da ima neku formu koja nije ljupka i simpatichna ali nekad je i simpa, onako posoli malo
tj estrada. mada i ti estradni neki valjda ne vole da se pokazuju a neki vole
mada mislim ima i tih javnih sto ne vole svo to pratece ludilo tj npr mozda bi nesto radili ako ih posle ne bi gnjavili po novinama, a novine su onda sredstvo da jedni eliminisu druge
 
Poslednja izmena:
Volite da budete nekome centar sveta , da se taj neko vama posveti 24h/ 7 , patite da budete centralna figura na poslu , društvu ili u vezi aali šta bude kad ta pažnja prestane ili popusti :eek:
Jel se onda razbolite od nedostatka pažnje ili pokušavate da se vratite u centar svega novim idejama , smišljanjem fora kako bi namamili okolinu da u vas gleda , sluša i pažljivo prati.
Da li ste tip osobe koja se povuče kad nije u orbiti ili se borite za svoj centar pažnje :think:
Da li neko samo umišlja da ga ignorišu ili je bolestan ako se sve ne vrti samo oko njega ?
Može bit ovo ima veze sa narcisoidnošći al sam kontala o tome jeste li aktivni kad ste zanemareni ili pasivac koji posmatra šta će biti dalje :eek:

ne volim kad ljudi previse obracaju paznju na mene.
 
Imam taj svoj zivot koji gledam da ne upropastim (bar namerno, ako vec na neke stvari ne mogu da uticem) i smatram da mi najvecu uslugu cine oni koji me ostavljaju na miru i ne brinu za mene. Tako da ne trazim paznju, da me neko smatra centrom sveta i da mi se posvecuje, ali mi paznja i ne manjka, nekako se ne opterecujem time. Znam ko sam, sta zelim, sta volim, sta moze, a sta ne i cvrsto stojim na zemlji, ne dozvoljavam sebi da mi glava bude u oblacima. Inace, imam ogroman krug poznanika i prijatelja nisam bas ni pasivac smatram da u svemu treba imati balans. I to je to. Niti ja nekoga gledam kao da je centar sveta, mislim da to postavljanje stvari tako ima losu prognozu po medjuljudske odnose.
 
Msm da je ignorisanje najteži oblik zlostavljanja :eek:
nije da neko toliko voli bit u centru pažnje al pomisli da si u velikom društvu totalno nevidljiv , bil imo problem da se istakneš il ti je svejedno , bleja i cooliranje :roll:
ne volim kad me neko ignoriše ,ne volim bit nevidljiva, zaato se borim za svoju poziciju u društvu do kog mi je stalo , mada više to činim spontano nego namerno i nametljivo :aha:
ipak sve treba dozirati i preterana pažnja zna itekako smoriti :roll:
 

Back
Top