Loše pamtite lica ili brže zaboravljate imena?

Kalamiti Dzejn

Buduća legenda
Poruka
36.154
Da li vam se nekada desilo da ste se postideli kada ste se nekome
predstavili a on vam potom napomenuo da se vi već poznajete?
Nemojte se osećati previše loše zbog toga: Vаša napredna sposobnost čitаnjа može
biti odgovorna za to, nаvodi se u novoj studiji,istrаživаči su pokаzаli ispitanicima slike licа ispod kojih je na nekima bilo ime istih, područje za vizualizaciju reči bilo je mnogo manje aktivno kod onih koji su mogli da čitaju nego kod onih koji nisu.
Dаkle, istrаživаči pretpostavljaju dа se sposobnost čitanja na neki
način takmiči sа sposobnošću prepoznаvаnja licа i da oni izgleda
zauzimaju iste resurse u mozgu.

Da li vi imate ovaj problem?:think:

Pamtite li lica?:cool:

Ili vam se češće desi slučaj da vam se neko predstavi i dok izgovori svoje ime vi ga momentalno zaboravite ?:roll:

Pre će te se setit imena nekog lika nego lica tog istog lika ili obrnuto kao što je samnom slučaj :think:
 
ja radim kao portir u jednoj firmi i desetine ljudi mi ulazi-izlazi a ja sve moram da ih upisem pa sam imao problem da ih sve zapamtim!kasnije sam poceo da ih pamtim ne po licu vec po nekim detaljima-frizuri,nacinu oblacenja.....i pomoglo je.bilo mi je lakse.cak sam ih podelio i u grupe ljudi koji su namrgodjeni i nasmejani.....
 
Da li vam se nekada desilo da ste se postideli kada ste se nekome
predstavili a on vam potom napomenuo da se vi već poznajete?
Nemojte se osećati previše loše zbog toga: Vаša napredna sposobnost čitаnjа može
biti odgovorna za to, nаvodi se u novoj studiji,istrаživаči su pokаzаli ispitanicima slike licа ispod kojih je na nekima bilo ime istih, područje za vizualizaciju reči bilo je mnogo manje aktivno kod onih koji su mogli da čitaju nego kod onih koji nisu.
Dаkle, istrаživаči pretpostavljaju dа se sposobnost čitanja na neki
način takmiči sа sposobnošću prepoznаvаnja licа i da oni izgleda
zauzimaju iste resurse u mozgu.

Da li vi imate ovaj problem?:think:

Pamtite li lica?:cool:

Ili vam se češće desi slučaj da vam se neko predstavi i dok izgovori svoje ime vi ga momentalno zaboravite ?:roll:

Pre će te se setit imena nekog lika nego lica tog istog lika ili obrnuto kao što je samnom slučaj :think:

Ja imam drugi problem. Drugačije vrste. Previše dobro pamtim. Ljude. Dogadjaje. Lica. Reči. Jednom rečju, pamćenje...kao u kakvog slončeta. Ništa ne zaboravljam. :)
 
Imena, mnogo lakse, kad vidim lice, pitam se odakle znam, kad cujem glas, ili pocne razgovor, dobijem neku asocijaciju odmah znam ime.. Imena pamtim, a lica mi se menjaju nekako, kad prvi put vidim nekog, sledeci, nisu mi isti, desava mi se da gledam u osobu koju znam i ne prepoznajem je u sekundi. A prodavacice, ljude sa saltera, tako u prolazu, ne pamtim uopste, ni ne primetim ih, osim ako neko nije izrazito lep.
 
Od sad ću bar da se tešim da to nije od rasejanosti,nego od naprednog čitanja... ma šta to značilo. Imena pamtim od prve,ali facu... :(
Do sad sam imala toliko neprijatnosti zbog toga,da me nekad sramota da se i prisećam... Jednom smo muž i ja otišli kod nekih ljudi kod
kojih je on nekad bio zaposlen. Ja ženi pružam ruku i predstavim se, ona me nekako čudno gleda... Posle se ispostavilo da smo se par puta videle
kod njih u kancelariji i da mi je čak jednom bila i u kući.
Nedavno, žena koju sam jednom samo videla ,ali se sticajem okolnosti u zadnje vreme često čujemo telefonom: kaže mi kako me je nedavno videla dok sam čekala bus,
ali nije eto stigla da mi se javi, jer je žurila. Izvinjava se sirota, da se ne uvredim ... Rekoh:,, ma ništa,ništa, nisam se uvredila,, :mrgreen: mislim se ,,ne
znaš ti s kim imaš posla,,
I tako se, po pravilu, upoznajem s istim ljudima po nekoliko puta , bar mi ne mogu reći da sam uobražena, ... uhhh :dash:
 
Step up nije to problem toliki koliko ono što se meni dešava :eek: za tebe misle da nisi uobražena aa za mene da sam lujka :roll: :zcepanje:
ja vidim čoveka jel ženu na ulici ,poznati mi od nekud , počnem da brbljam ko da se znamo hiljadu godina aa uopšte me ne poznaju nit ja njih :eek:
to samo umislim da mi je neko poznat jer liči na nekog poznatog aa u stvari nemam pojma ko je to :dash:
taako da kontam da neke face pomešam neki put, pa se izblamiram saamo tako :rumenko:
 
Da li vam se nekada desilo da ste se postideli kada ste se nekome
predstavili a on vam potom napomenuo da se vi već poznajete?
Nemojte se osećati previše loše zbog toga: Vаša napredna sposobnost čitаnjа može
biti odgovorna za to, nаvodi se u novoj studiji,istrаživаči su pokаzаli ispitanicima slike licа ispod kojih je na nekima bilo ime istih, područje za vizualizaciju reči bilo je mnogo manje aktivno kod onih koji su mogli da čitaju nego kod onih koji nisu.
Dаkle, istrаživаči pretpostavljaju dа se sposobnost čitanja na neki
način takmiči sа sposobnošću prepoznаvаnja licа i da oni izgleda
zauzimaju iste resurse u mozgu.

Da li vi imate ovaj problem?:think:

Pamtite li lica?:cool:

Ili vam se češće desi slučaj da vam se neko predstavi i dok izgovori svoje ime vi ga momentalno zaboravite ?:roll:

Pre će te se setit imena nekog lika nego lica tog istog lika ili obrnuto kao što je samnom slučaj :think:

ako čujem ime zapamtim ga, doduše često ga ne čujem, tj.ne obratim dovoljno pažnju prilikom upoznavanja.
pamtim lica, a ni imena ne zaboravljam najčešće, a tek neke gluposti što pamtim o sve i svakome, strašno.
 

Back
Top