POLITIKA KONTRIRANJA VELIKIM SILAMA

kristiansand

Veoma poznat
Poruka
10.393
Da li ste za politiku podilazenja velikim silama, pre svih prema EU, kakva je sada vodjena.
Dakle u smislu da se vodi politika neprestanog popustanja zarad ostvarenja srpskih interesa
ili smatrate KAO I JA, da se od sada prema velikim silama MORA VODITI OSTRIJA POLITIKA, tipa POPUSTI pa ZATEGNI(nesto kao sto je vodi DODIK) kako bi se dobilo vise.
Nismo vise u poziciji da NEMAMO ALTERNATIVU prema "EU", kako je do sada izgledalo.:rtfm:
Videli smo da sa ovom politikom, popusti udicu da bi dobio sargarepu, nismo dobili gotovo nista.
Mislim da ce OD SADA morati da se vodi i dalje politika prema EU integracijama ALI NE I politika:
BEZREZERVNOG, BEZALTERNATIVNOG POPUSTANJA, PRE SVEGA POLITICKIM ZAHTEVIMA "EU".
Ako trazite KOSOVO, MOLIM LEPO, imamo RUSIJU, imamo KINU pa sta bude neka bude:rtfm:...

Vase misljenje, da li je do sada vodjena pogresna politika , sto se integracija Srbije tice...
Da li bar sada, u novostvorenim okolnostima moze VISE da se izdejstvuje u EU, oslanjanjem na Rusiju:think:
I sam Putin je rekao da zeli UNIJU sa EU.:think:
 
Kontriranje silama definitivno.

Naš tip rata je da im podmetnemo naše ekonomiste enormne razornosti. Tome bismo mogli dodati angažovanje Borisa Tadića i njegovih pomoćnika njihovoj politici.

Siguran sam da protiv ovog našeg naoružanja ni jedna sila nema nikakvih šansi ... :)
 
Da li ste za politiku podilazenja velikim silama, pre svih prema EU, kakva je sada vodjena.
Dakle u smislu da se vodi politika neprestanog popustanja zarad ostvarenja srpskih interesa
ili smatrate KAO I JA, da se od sada prema velikim silama MORA VODITI OSTRIJA POLITIKA, tipa POPUSTI pa ZATEGNI(nesto kao sto je vodi DODIK) kako bi se dobilo vise.
Nismo vise u poziciji da NEMAMO ALTERNATIVU prema "EU", kako je do sada izgledalo.:rtfm:
Videli smo da sa ovom politikom, popusti udicu da bi dobio sargarepu, nismo dobili gotovo nista.
Mislim da ce OD SADA morati da se vodi i dalje politika prema EU integracijama ALI NE I politika:
BEZREZERVNOG, BEZALTERNATIVNOG POPUSTANJA, PRE SVEGA POLITICKIM ZAHTEVIMA "EU".
Ako trazite KOSOVO, MOLIM LEPO, imamo RUSIJU, imamo KINU pa sta bude neka bude:rtfm:...

Vase misljenje, da li je do sada vodjena pogresna politika , sto se integracija Srbije tice...
Da li bar sada, u novostvorenim okolnostima moze VISE da se izdejstvuje u EU, oslanjanjem na Rusiju:think:
I sam Putin je rekao da zeli UNIJU sa EU.:think:

Tu zapravo velike dileme i prostora za spekulacije nema.

Jedina ispravna politika prema velikim silama iz perspektive malih naroda je politika izbora strane bez postavljanja nerealnih uslova.

A situacija je danas više nego jasna.

EU vodi neprijateljsku politiku prema Srbiji s namerom da uz pomoć potkusurene političke elite ostvari sve ono što ratovima i sankcijama nije uspela.

Jedini pravi saveznik Srbije istorijski i aktuelno je Rusija ali su nezahvalne i naopako indoktrinirane generacije naših roditelja pre svega uspele da taj odnos poremete.

Rusija je Srbiji dala mnogo da ne kažem i previše ali prava zahvalnost je izostala pre svega zahvaljujući yugokomunističkoj destruktivnoj politici prema Srbiji ali i alavosti i naivnosti samih Srba.

Mi ne moramo da se konfrontiramo sa EU bar ne našom inicijativom.

Ja se u potpunosti slažem sa doduše nerealnom politiokm dostizanja evropskih standarda recimo u pravosuđu, školstvu, zdravstvu, privredi, infrastrukturi, urbanizmu, kulturi, nauci...

Što ne podrazumeva i političko jedinstvo sa EU.

Jer politika EU prema Srbiji je destruktivna i krajnje maliciozna tako da tu nema previše prostora za razmišljanje o nekakvom savezu.

Standard da, priključenje NIKADA!

Uz imperativ približavanja Rusiji, politika dostizanja evropskih standarda bez integracija treba da postane dugoročna nacionalna strategija ukoliko želimo da opstanemo.

Sve drugo su gluposti korumpirane političke elite.
 
Da li ste za politiku podilazenja velikim silama, pre svih prema EU, kakva je sada vodjena.
Dakle u smislu da se vodi politika neprestanog popustanja zarad ostvarenja srpskih interesa
ili smatrate KAO I JA, da se od sada prema velikim silama MORA VODITI OSTRIJA POLITIKA, tipa POPUSTI pa ZATEGNI(nesto kao sto je vodi DODIK) kako bi se dobilo vise.
Nismo vise u poziciji da NEMAMO ALTERNATIVU prema "EU", kako je do sada izgledalo.:rtfm:
Videli smo da sa ovom politikom, popusti udicu da bi dobio sargarepu, nismo dobili gotovo nista.
Mislim da ce OD SADA morati da se vodi i dalje politika prema EU integracijama ALI NE I politika:
BEZREZERVNOG, BEZALTERNATIVNOG POPUSTANJA, PRE SVEGA POLITICKIM ZAHTEVIMA "EU".
Ako trazite KOSOVO, MOLIM LEPO, imamo RUSIJU, imamo KINU pa sta bude neka bude:rtfm:...

Vase misljenje, da li je do sada vodjena pogresna politika , sto se integracija Srbije tice...
Da li bar sada, u novostvorenim okolnostima moze VISE da se izdejstvuje u EU, oslanjanjem na Rusiju:think:
I sam Putin je rekao da zeli UNIJU sa EU.:think:

Pre svega postoje velike sile i velike sile, one nisu sve iste.

Treba saradjivati sa onima koje su prijateljski nastrojene kao Kina i Rusija a ignorisati (ne konfrontirati) one druge.
Do sada je vladalo ludilo u Srbiji da stalno trce za onima koji su im neprijatelji.
 
Da li ste za politiku podilazenja velikim silama, pre svih prema EU, kakva je sada vodjena.
Dakle u smislu da se vodi politika neprestanog popustanja zarad ostvarenja srpskih interesa
ili smatrate KAO I JA, da se od sada prema velikim silama MORA VODITI OSTRIJA POLITIKA, tipa POPUSTI pa ZATEGNI(nesto kao sto je vodi DODIK) kako bi se dobilo vise.
Nismo vise u poziciji da NEMAMO ALTERNATIVU prema "EU", kako je do sada izgledalo.:rtfm:
Videli smo da sa ovom politikom, popusti udicu da bi dobio sargarepu, nismo dobili gotovo nista.
Mislim da ce OD SADA morati da se vodi i dalje politika prema EU integracijama ALI NE I politika:
BEZREZERVNOG, BEZALTERNATIVNOG POPUSTANJA, PRE SVEGA POLITICKIM ZAHTEVIMA "EU".
Ako trazite KOSOVO, MOLIM LEPO, imamo RUSIJU, imamo KINU pa sta bude neka bude:rtfm:...

Vase misljenje, da li je do sada vodjena pogresna politika , sto se integracija Srbije tice...
Da li bar sada, u novostvorenim okolnostima moze VISE da se izdejstvuje u EU, oslanjanjem na Rusiju:think:
I sam Putin je rekao da zeli UNIJU sa EU.:think:
mislim da smo i 99' imali i RUSIJU I KINU,i nikom nismo li'ali d....pa su po nama ipak padale bombe...znaci ta tvoja politika ne vodi nicemu....
 
Ako trazite KOSOVO, MOLIM LEPO, imamo RUSIJU, imamo KINU pa sta bude neka bude:rtfm:...
Неможемо се ослањати само на Русију и Кину, него се Србија пре свега мора ослањати на сопствене снаге. То значи да Србија мора по сваку цену направити оружану силу, која је у стању да сваком потенцијалном непријатељу нанесе огромне губитке. Као народ који је имао милионе мртвих у одбранбеним ратовима, као народ над којим је у 20. веку извршен један од највећих геноцида у историји човечанства, ми немамо другог избора. Мора да се поништи целокупна приватизација и спроведе по закону, по којем ће земље које поштују наш територијални интегритет бити у бољем положају. Ко жели на наше тржиште, мора да призна да су Косово и Метохија део Србије. Што више руских компанија иза којих стоји руска држава на тржишту Србије, то боље за Србију. Прекид свих преговора са ЕУ, док и задња чланица ЕУ не повуче признање злочиначкој нарко-творевини "Косова". Онда ћемо видети, колико они поштују људска права и дали заиста желе "уједињену Европу" засновану на равноправности народа и држава.
 
Do sada je vladalo ludilo u Srbiji da stalno trce za onima koji su im neprijatelji.

To je živa istina.

No korene tog naopakog običaja možemo naći u eri komunizma.

Kada su komunisti istrebili originalnu građansku i patriotski orjentisanu klasu na njeno mesto je dovedena kvazielita koja traje i danas.

Kvazielita pati od sindroma patološke inferiornosti i prezira prema svemu što je srpsko.

Kao što rekoh, danas Srbijom vladaju deca šumskih i kraških oslobodilaca uparenih sa gradskog-prigradskim poratnim sponzorušama te istim profilom udavača iz negdašnjih bratskih republika.
 

Back
Top