Omiljeni OS

Omiljeni OS

  • Windows 95

  • Windows 98

  • Windows ME/2000

  • Windows XP

  • Windows 7

  • Linux

  • Ubuntu

  • Ostalo


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Седмица се за сада показала као најстабилнија.

Тренутно тестирам и осмицу. Треба мало привикавања на нови интерфејс. Доста упрошћен систем, што ми се баш и не допада превише. :mrgreen:
 
Ne znam dal je ovde prikladno da pitam, al ajde... Razmisljam o tome da pocnem da koristim neki Linux OS. Sada koristim Windows 7 i nije da se zalim ali me je smorilo... Koji Linux OS biste mi preporucili?
 
Ne znam dal je ovde prikladno da pitam, al ajde... Razmisljam o tome da pocnem da koristim neki Linux OS. Sada koristim Windows 7 i nije da se zalim ali me je smorilo... Koji Linux OS biste mi preporucili?

Крени са Убутуом, па кад научиш да се сналазиш крени да истражујеш, са другим радним окружењима, новим дистрибуцијама....
З оног ко воли да учи и користи мозак увек ће бити нечег занимљивог...
 
Malo statistike:

Svet - Win7 u porastu,Vista u opadanju,2003 stagnira,XP u opadanju,Linux stagnira,Mac stagnira,Mobile u slabom porastu
osstatistic.jpg


U svetu se sredinom septembra 2011 izjednacio broj korisnika XP-a i 7 ,kod nas ljudi malo kasne pa je to tek proslog meseca slucaj

osstatworldwide.jpg


Srbija

osstatserbia.jpg


http://gs.statcounter.com/
http://www.w3schools.com/browsers/browsers_os.asp
 
Linux! Nikad ne zataji ni godinama kasnije. Naravno mnoge stvari i nerade isprva na njemu. Al kad prorade, ne uspore niti zataje, samo rade. Buffering i DVD narochito.
Ne treba ti novi laptop ili mobilni recimo. :))
 
@Šora haker

otvorio si temu,izneo si svoje misljenje,ako mislis da ce ovde biti prepucavanja ko je bolji zvezda ili partizan, u ovom slucaju xp ili ostali,da ti odmah kazem nece moci
svako ima svoje misljenje,ispravno ili pogresno nebitno,anketa je tu i rezultati ce biti vidljivi koji je OS omiljeniji medju clanovima
 
Седмица је била дефинитивно најбољи и најбржи оперативни систем
...све док нисам инсталирао осмицу. ;)
 
samo je pitanje izvedeno na glup način.
Kao prvo ne možete upoređivati operativne sisteme tako jer su neki danas proizvedeni a neki ne.
Kada je izašao windows 95 on je bio vrh tadašnjega vremena i kupovao se kao lud ali nemojte se varati on nije bio prvi windows bila je cela serija koja se vrtela pod DOS-om , win 95 je za ono doba vrh a linux je tada bio šaka jada i beda otvorenoga koda koga bez dobroga znanja open sourca ne bi ste ni znali da koristite , ali kako su izlazile nove edicije windowsa tako se to sve menjalo , naravno da je danas windows 7 broj 1 zato štp je najmoderniji i tu nema zbora ali ok sve to dolazi sa vremenom isa razvojem istih.
 
Ma ovo je smešno stavio sve vrste Windows-a i oće da glasa..
Pa šta ja eto oću da glasam za Mac jer ga obožavam ali Windows 7 je neprevaziđen.
Windows 8 žešći shit nema šanse ja to sranje da instaliram, probao sam na VMWare pre ću koristiti Ubuntu nego Windows 8.

Ostalo nemam šta da komentarišem sve je dečko iznad objasnio.

Potpisujem :hvala:
 

Back
Top