Rusija protiv intervencije u Siriji

gost 186661

Elita
Poruka
24.166
Rusija u Savetu bezbednosti UN neće dozvoliti vojnu akciju protiv Sirije, rekao je ruski šef diplomatije Sergej Lavrov. http://twitter.com/share

1958548694fd36fbbcb125953389780_640x402.jpg

Foto: Tanjug​
On je takav scenario nazvao "katastrofičnim".

"Nećemo dozvoliti Savetu bezbednosti UN da pribegne sili. To bi imalo teške posledice po ceo region Bliskog istoka", kazao je ruski ministar, čija je zemlja stalna članica Saveta bezbednosti UN sa pravom veta.
On je kazao da je Rusija zabrinuta zbog sve žešćih sukoba u Siriji, ali naglasio da će Moskva nastaviti da se protivi upotrebi sile.

"Situacija u Siriji postaje sve više alarmantna", rekao je Lavrov, i ponovio predlog Moskve o održavanju međunarodne konferencije o Siriji na kojoj bi bila ojačana međunarodna podrška planu specijalnog izaslanika UN i Arapske lige za Siriju, Kofija Anana.

"Zabrinuti smo zbog reakcije nekih spoljnih činilaca koji otvoreno podržavaju naoružane grupe (u Siriji) i istovremeno traže od međunarodne zajednice konkretne poteze za promenu režima u Siriji", istakao je on.

Lavrov je rekao da se Moskva ne protivi intervenciji da bi zaštitila režim sirijskog predsednika Bašara al-Asada, nego zato što u Siriji žive pripadnici različitih verskih zajednica, i zato što neki od onih koji se zalažu za vojnu intervenciju žele da to promene i zemlju pretvore u bojno polje kako bi tamo dominirao islamski svet.

Lavrov je podsetio i na dva nedavna napada u Damasku na autobus u kojem su se nalazili ruski specijalci, i na bombaški napad na zgradu u kojoj su takođe bili Rusi.

Kako navodi agencija Frans pres, govoreći o međunarodnoj konferenciji o Siriji, Lavrov nije pomenuo Iran kao jednog od učesnika.

Agencija Intefaks je međutim danas prenela reči zamenika ministra spoljnih poslova Rusije Genadija Gatilova koji je rekao da Iran ima "puno pravo" da prisustvuje toj konferenciji, na osnovu važnosti uloge te zemlje u regionu, i posebnih odnosa Teherana i Damaska.

Prema podacima UN, od marta prošle godine kada su počeli masovni protesti Bašara al-Asada i njegove vlade, u Siriji je poginulo najmanje 9.000 ljudi.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=06&dd=09&nav_category=78&nav_id=617122

Ето лепе прилике да у скорије време видимо дал се шта променило у тзв. УН,
које су досад искључиво поступале у складу са НАТО-УСА одлукама и дал је избор председавајућег Ген. Скупштине пореметио однос снага, јер поједини медији његов избор сматрају победом Русије и њених савезника.
 
Али ако се деси, Руси ће "оштро протестовати". бла-бла, труц, труц..

Руси су наоружали Сиријце.
Одавно обучили сиријске специјалце да рукују ракетним системима ...
И то је по мом мишљењу сасвим довољно.
СВАКО ТРЕБА СВОЈЕ ОГЊИШТЕ ДА БРАНИ САМ. ПА ЗАР СМО МИ ЉУДИ ГОРИ ОД ЖИВОТИЊА, СВАКА, ПА И НАЈМАЊА ЖИВОТИЊКА СВОЈЕ СТАНИШТЕ БРАНИ, ШТИТИ ДО ПОСЛЕДЊЕГ ДАХА... ЗАШТО БИ РУСИ СЛАЛИ СВОЈЕ СИНОВЕ ДА ГИНУ ЗА БИЛО КОГА НА ПЛАНЕТИ? АЛО БРЕ, НИЈЕ МИ ЈАСНО ШТА ЈЕ ВАМА ЉУДИ, ЗАШТО БИ, ДОВОЉНО ЈЕ РУСКОГ НАРОДА ПОГИНУЛО У ДРУГОМ СВЕТСКОМ РАТУ ДА БИ ЗАШТИТИЛО ОВУ УС*АНУ ЕВРОПУ И ЦЕО СВЕТ ОД ФАШИЗМА, И ОПЕТ, ПОРЕД СВИХ ЖРТАВА ВЕЛИКЕ ОТЕЧЕСТВЕНЕ ВОЈНЕ, ДАНАС НЕКИ ИДИОТИ ПОКУШАВАЈУ ДА ПРЕКРАЈАЈУ ИСТОРИЈУ...
Да, Руси ће помоћи свакоме ко хоће да брани своју отаџбину од агресора, и оружјем, и стручњацима,да, као и увек, руски добровољци ће учествовати јер су Руси у души ратници, и правдољубив народ који хоће да помогне онима који штите своје на своме и не нападају никога, али свако мора да брани свој кућни праг сам, то је поента... Па зашто би ико дошао да гине за Косово ако Срби седе скрштених руку, зашто би ико ишао да гине за Сиријску земљу, ако Сиријци буду седели као бабе (неће се то десити претпостављам, јачи су они духом од нас Срба)...

Једино бла-бла трућ се може видети кад неко прозива Русе да нису ништа учинили.

А да поставимо ствари мало другачије...
А шта смо ми учинили за Русију када су Руси нападнути у Чеченији, или у Јужној Осетији?
Да чујем... посебно ове што прозивају Русе...
Да ли смо бар оштро протествовали? Колико се ја сећам, српско оружје се нашло код грузијских војника? Је л то наш братски однос према Русији у коју су све наше очи упрте???
 
Руси су наоружали Сиријце.
Одавно обучили сиријске специјалце да рукују ракетним системима ...
И то је по мом мишљењу сасвим довољно.
СВАКО ТРЕБА СВОЈЕ ОГЊИШТЕ ДА БРАНИ САМ. ПА ЗАР СМО МИ ЉУДИ ГОРИ ОД ЖИВОТИЊА, СВАКА, ПА И НАЈМАЊА ЖИВОТИЊКА СВОЈЕ СТАНИШТЕ БРАНИ, ШТИТИ ДО ПОСЛЕДЊЕГ ДАХА... ЗАШТО БИ РУСИ СЛАЛИ СВОЈЕ СИНОВЕ ДА ГИНУ ЗА БИЛО КОГА НА ПЛАНЕТИ? АЛО БРЕ, НИЈЕ МИ ЈАСНО ШТА ЈЕ ВАМА ЉУДИ, ЗАШТО БИ, ДОВОЉНО ЈЕ РУСКОГ НАРОДА ПОГИНУЛО У ДРУГОМ СВЕТСКОМ РАТУ ДА БИ ЗАШТИТИЛО ОВУ УС*АНУ ЕВРОПУ И ЦЕО СВЕТ ОД ФАШИЗМА, И ОПЕТ, ПОРЕД СВИХ ЖРТАВА ВЕЛИКЕ ОТЕЧЕСТВЕНЕ ВОЈНЕ, ДАНАС НЕКИ ИДИОТИ ПОКУШАВАЈУ ДА ПРЕКРАЈАЈУ ИСТОРИЈУ.
Ја волим Русију и мислим да је Русија боља варијанта за Србе од ЕУ, али то нема појма.
Нека Русија нападне Пољску која је чланица НАТО-а па да видимо да ли би се Америка и остале НАТО чланице умешале...

Кина то решава на бољи начин. Они су рекли Американцима "НАПАД НА ПАКИСТАН ЈЕ НАПАД НА КИНУ!" и то је крај целе приче о нападању Пакистана, а то се десило прошле године.
 
]
Да, Руси ће помоћи свакоме ко хоће да брани своју отаџбину од агресора,
Нисам много информисан. Јесу ли помогли Србији, обучавали, слали оружје да руше НАТО авионе?



и оружјем, и стручњацима,да, као и увек, руски добровољци ће учествовати јер су Руси у души ратници
А Срби нису?

ако Сиријци буду седели као бабе (неће се то десити претпостављам, јачи су они духом од нас Срба)...
Срби су секе персе?

Једино бла-бла трућ се може видети кад неко прозива Русе да нису ништа учинили.
Зато што се увек дешава исто. КАд год се деси нека криза или рат у свету Руси само протестују., вето Не схвати ме погрешно, увек један те исти сценарио.

А да поставимо ствари мало другачије...
А шта смо ми учинили за Русију када су Руси нападнути у Чеченији, или у Јужној Осетији?
Послали смо им С 300 или који већ С као што су и они нама..[/QUOTE]
 
Нисам много информисан. Јесу ли помогли Србији, обучавали, слали оружје да руше НАТО авионе?
И ниси. Говориш као да ниси упознат са чињеницом, да је СССР растурен, да су у томе учествовали издајници којих је тамо било као што их има и овде, и да је Русија до доласка Путина на власт живела у већој беди него ми данас.
А Срби нису?
Срби су некада били ратници - а данас, част изузецима, крију се иза женских сукања и траже изговоре да се не би борили. Лакше је тако, седе уз кокице и пиво, гледају фудбалске утакмице, кукумавче како су Руси криви јер нам нису поставили С-300 (а при том и не знају шта је то тачно) и увек је за све српске неуспехе и поразе крив неко други... Кад би могло даљинским да се ратује, сваки би Србин био Ратко Младић...;)
Срби су секе персе?
Нису сви, тако да имамо некакве шансе да се нађе пелцер за будуће ратнике, али на жалост, већина Срба се данас понаша неадекватно, најблаже речено. Чињеница да се већина обрадовала укидању војног рока мени говори много...
Зато што се увек дешава исто. КАд год се деси нека криза или рат у свету Руси само протестују., вето Не схвати ме погрешно, увек један те исти сценарио.
Према коме руски председник и руски премијер имају обавезу? Према сопственом народу, сопственој држави, сопственој армији или према некој другој држави, другом народу, туђој армији? Извини, ја бих, да живим у Русији, жестоко протестовала да неко од руских властодржаца мога брата или мужа пошаље негде тамо да штити нечије интересе, нечије домове, неке туђе породице, може да помогне, може да пошаље оружје, може да научи оне који не знају како се оружјем рукује, али не бих да гине за неког другог. Не знам шта ту није јасно - нико није дужан да положи живот за неког другог - може у име истине и правде да му помогне да се одбрани, али само према својој Отаџбини и свом народу Руси имају обавезу да их бране до последњег даха.
Послали смо им С 300 или који већ С као што су и они нама.

Овде баш доказујеш да не знаш ништа о противракетном комплексу С-300.
Па није то бокс цигарета да се "пошаље", црни човече...;) :lol:
Да би се негде поставио ракетни систем С-300 треба око три године, а исто толико и да се обуче људи да рукују тим чудом (да разликују птицу у лету од непријатељског авиона.::)
 
Poslednja izmena:
Nisi u pravu..... stradaće Gruzija a Rusi će otvoriti kopneni koridor do baza u Jermeniji i omogućiti kopnenu vezu do granice sa Iranom....

Ovo znaju ameri pa je pre nekoliko nedelja Hilari bila u gostima kod Sakašvilija i obećala mu pomoć.

Da, i Gruzija. Bila je Hilari i u Azerbejdzan i Jermeniju, verovatno Jermenima da preti a Azerbejdzance da huska protiv Rusa.
 
Руси су наоружали Сиријце.
Одавно обучили сиријске специјалце да рукују ракетним системима ...
И то је по мом мишљењу сасвим довољно.
СВАКО ТРЕБА СВОЈЕ ОГЊИШТЕ ДА БРАНИ САМ. ПА ЗАР СМО МИ ЉУДИ ГОРИ ОД ЖИВОТИЊА, СВАКА, ПА И НАЈМАЊА ЖИВОТИЊКА СВОЈЕ СТАНИШТЕ БРАНИ, ШТИТИ ДО ПОСЛЕДЊЕГ ДАХА... ЗАШТО БИ РУСИ СЛАЛИ СВОЈЕ СИНОВЕ ДА ГИНУ ЗА БИЛО КОГА НА ПЛАНЕТИ? АЛО БРЕ, НИЈЕ МИ ЈАСНО ШТА ЈЕ ВАМА ЉУДИ, ЗАШТО БИ, ДОВОЉНО ЈЕ РУСКОГ НАРОДА ПОГИНУЛО У ДРУГОМ СВЕТСКОМ РАТУ ДА БИ ЗАШТИТИЛО ОВУ УС*АНУ ЕВРОПУ И ЦЕО СВЕТ ОД ФАШИЗМА, И ОПЕТ, ПОРЕД СВИХ ЖРТАВА ВЕЛИКЕ ОТЕЧЕСТВЕНЕ ВОЈНЕ, ДАНАС НЕКИ ИДИОТИ ПОКУШАВАЈУ ДА ПРЕКРАЈАЈУ ИСТОРИЈУ...
Да, Руси ће помоћи свакоме ко хоће да брани своју отаџбину од агресора, и оружјем, и стручњацима,да, као и увек, руски добровољци ће учествовати јер су Руси у души ратници, и правдољубив народ који хоће да помогне онима који штите своје на своме и не нападају никога, али свако мора да брани свој кућни праг сам, то је поента... Па зашто би ико дошао да гине за Косово ако Срби седе скрштених руку, зашто би ико ишао да гине за Сиријску земљу, ако Сиријци буду седели као бабе (неће се то десити претпостављам, јачи су они духом од нас Срба)...

Једино бла-бла трућ се може видети кад неко прозива Русе да нису ништа учинили.

А да поставимо ствари мало другачије...
А шта смо ми учинили за Русију када су Руси нападнути у Чеченији, или у Јужној Осетији?
Да чујем... посебно ове што прозивају Русе...
Да ли смо бар оштро протествовали? Колико се ја сећам, српско оружје се нашло код грузијских војника? Је л то наш братски однос према Русији у коју су све наше очи упрте???

они који прозивају русе јер неће да гину бранећи сирију ни сами не знају шта причају. повода за такво понашање може бити више, углавном су у питању случајеви са посебним потребама и жестоки националисти њихових етничких група. нека те не завара њихово куцкање ћирилицом, и нпр џагуар је куцкао поруке ћирилицом а причао најненормалније приче. циљна група су им деца која читају форум ал ретко учествују у расправама, неког другог тешко могу преварити.

руси су наоружали и опремили сиријску војску пре свега бранећи њихове интересе, ал истовремено се испоставило и да су неке универзалне вредности на њиховој страни. то доводи до беснила оне који се куну у хуманитарне бомбе и хумани осиромашени уранијум и плутонијум. не верујем да ће руси искрцати њихове маринце у сирији изузев у њиховој бази, ал питање ирана додатно компликује ситуацију. иран је већ, према неким вестима, послао његову гарду у сирију и они изгледа веома успешно туку плаћенике који упадају из турске. а време се убрзава и истиче са друге стране јер постоји објективна опасност да ајатоласи на крају преваре њихове тренутне савезнике и направе нуклеарне бомбе. ако ипак не направе нуклеарне бомбе - нато нема ни један једини повод да нападне иран и ако то ипак уради биће свима јасно да је нека друга, много крупнија "игра" у питању, а у том случају никакви бункери нигде на планети не гарантују сигурност.
 
Poslednja izmena:
 
Борбе су сада дошле до Дамаска, путин губи све.

Сиријски борци су напали и неки камион пун руских мајмуна из КГБ. Само наставите да шутирате руске мајмуне у фацу :super:

Syrian troops renew shelling of Homs; 38 killed

Read more: http://www.ctv.ca/CTVNews/World/20120610/syrian-troops-renew-shelling-of-homs-120610/#ixzz1xOnZTAOA

38 NATO placenika poslato do djavola :super:
 
Срби су некада били ратници - а данас, част изузецима, крију се иза женских сукања и траже изговоре да се не би борили.
Лупаш за медаљу. :lol:
Да би се негде поставио ракетни систем С-300 треба око три године, а исто толико и да се обуче људи да рукују тим чудом (да разликују птицу у лету од непријатељског авиона.::)
Па јес ево већ пета година како га инсталирају :lol:
 
Кина то решава на бољи начин. Они су рекли Американцима "НАПАД НА ПАКИСТАН ЈЕ НАПАД НА КИНУ!" и то је крај целе приче о нападању Пакистана, а то се десило прошле године.

Zar zaista mislis da je iko u Americi ozbiljno razmisljao o napadu na Pakistan i da je, s druge strane, iko u Pakistanu spreman da trenutno gura prst u oko u Americi? To je cudan i mucan savez, ali ipak funkcionisu neko vreme. Pobuni se Pakistan protiv americke upotrebe BPL za udare na severu svoje zemlje, pa kaze da se vise tako nece moci, pa posle nekog vremena opet isto, opet stradaju civili kao kolateralna steta, opet Pakistan ne da vise, pa Ameri malo podignu novcanu pomoc i prodaju im koji komad vojne opreme. Uzgred Kinezi drze ledja Pakistanu u mogucem sukobu sa Indijom, jer je Indija i jednima i drugima protivnik.

Sto se Rusa tice, njima je nered na Bliskom Istoku nesto sto im vrlo odgovara, jer tako cene energenata ostaju visoke, a kupac ce potraziti prodavca kome ne preti revolucija u zemlji i koji mu te energente moze bezbedno dostaviti, tj. u ovom slucaju Rusiju. :D
 
Лупаш за медаљу. :lol:
Па јес ево већ пета година како га инсталирају :lol:
Да, неки Срби би да не дигну задњицу из фотеље, да се не макну испред ТВ-а већ да удобно заваљени викну: Жено, кафу и ракију, пеци гибаницу, почиње директан пренос ослобађања Космета, не смем то да пропустим, ја сам патриота, увек навијам за наше...
Е, кукала вам мајка... док не дођу НАТО смрадови на врата сваком од таквих патриота, не шутну их ногом и не посегну за њиховом женом или сестром, за шта према потписаном договору (са оним љигавим Вуком) неће чак ни одговарати, нећете схватити шта се дешава... Ал зато ћете да прозивате Русе. И још се чудиш што неке Србе могу да назовем сека Персама. Па шта мислиш, да ћу да поштујем некога ко не може да заштити мене и мој дом, него кукумавчи како му Руси нису помогли? Ништа се битно у људској заједници није променило од пећинског човека до данас: женка пећинског човека који је могао да заштити њу, њихову пећину, децу, огњиште, била је привржена свом пећинском мужјаку, али ако је било који други пећински човек могао да им угаси ватру, отме плен, храну, пребије њеног мужјака, а неко други је могао да је заштити - наравно да се окретала ономе ко је спреман и способан да је штити. То је суштина мушко женских односа, ако Срби седе уз мамину сукњу, па онда у жени само нађу замену за маму, и не пада им на памет да било шта жртвују да би одбранили своју Отаџбину, све мање и мање ће их жене поштовати, и све што се дешавало између пећинских људи дешаваће се и данас... Ништа ти не вреди да ме вређаш, од тога нећеш бити ни јачи, ни способнији, ни више мачо мушкарац, окани се тога јер нисам написала ништа што би те на такав бесмислен начин комуникације натерало.;)
 
Rusi ce DOZVOLITI upotrebu sile tako to oni rade svim svojim "frendovima" srbima su stvorili San Stefansku Bugarsku. Asadu su odbrojani dani.

Rusi su svojim vetom u SB blokirali upotrebu sile u Siriji, a takođe su isporučili protivbrodski sistem "Bastion" Siriji sa dometom od 300km:

http://en.wikipedia.org/wiki/K-300P_Bastion-P

http://1.***************/-mzGLGkVEofk/TtiQ65O_CKI/AAAAAAAAAW0/isVL3oZkyxA/s1600/bastion_anti_ship_missile_launcher_russia_syria.jpg


P-800%20missile.jpg


Bastion-Vietnam.jpg
 
Hjumans Rajts Voč traži sankcije za rusko trgovinsko preduzeće Rosoboroneksport zbog izvoza naoružanja u Siriju: :hahaha:

http://en.rian.ru/world/20120610/173953399.html

HRW Pressures France to Exclude Russia From Paris Arms Show

International human rights organization Human Rights Watch (HRW) has called on France to reconsider allowing Russia’s state-owned arms exporter Rosoboronexport to take part in the upcoming EUROSATORY 2012 arms exhibition in Paris over arms supplies to Syria.

The EUROSATORY 2012 defense expo will take place at the Parc d’Expositions north of Paris on June 11-15. It will host over 400 defense companies from 47 countries, including 14 Russian companies.

“France shouldn’t have it both ways – it can’t be a leading voice calling for an end to grave violations in Syria and imposing an arms embargo, while allowing Syria’s main arms dealer to come to Paris to promote its weapons and land new deals,” Jean-Marie Fardeau, France director at Human Rights Watch, said on Saturday.

HRW has already urged governments and companies around the world to stop signing new contracts with arms exporters such as Rosoboronexport, which supply weapons to Syria.

Rosoboronexport is planning to showcase a record number of models of armored vehicles, including the fully upgraded T-90S main battle tank, BMPT tank support fighting vehicle, Kornet-EM anti-tank missile system mounted on a Tigr armored vehicle and a new Ural armored truck at the Paris show.

“Our hope is that if there is a Rosoboronexport booth at EUROSATORY, it is a very lonely place,” Fardeau said. “Rosoboronexport’s potential clients should shun any new business with the company until it stops selling arms to Syria while such grave crimes are being committed.”

Syria, the largest importer of Russian weapons in the Middle East, has recently signed contracts with Rosoboronexport for the supply of 24 MiG-29M/M2 fighter jets and eight Buk-M2E air-defense systems.

A contract for the supply of Bastion anti-ship missile systems armed with SS-N-26 Yakhont supersonic cruise missiles is currently being implemented.

Up to 12,000 people have been killed in clashes between the government and opposition forces in Syria since the start of the uprising against President Bashar al-Assad last year, according to latest UN estimates.

Moscow has repeatedly said that Russian-made weaponry supplied to Syria could not be used against protesters and Russia will continue selling weapons to Damascus under existing contracts observing both international law and bilateral obligations.
 

Back
Top