Molitva za uklanjanje treme

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li postoji molitva za uklanjanje ili smanjenje treme?
Trema mi predstavlja veliki problem,zbog nje sve upropastim....
Hvala unapred...

МОЛИТВА У СВАКО ДОБА


Христе Боже, коме се у свако време и сваког часа клањају и кога славе на небу и на земљи, дуготрпељиви, многомилостиви, многосажаљиви, који преведнике љубиш, а грешнике милујеш и све зовеш спасењу обећањем будућих добара. Ти Господе, прими и наше у овај час молитве и управи живот наш заповестима Твојим, душе наше освети, тела очисти, расуђивања исправи, мисли разбистри и избави нас од сваке жалости, зла и бола; огради нас светим Твојим анђелима, да њиховим мноштвом чувани и вођени стигнемо до јединства вере и познања неприступне Твоје славе, јер си благословен у векове векова . Амин.
 
Imas i ovu:

Многомилостиви Господе, Ти који си и Сам рекао да без Тебе не можемо чинити ништа добро, буди и мени милостиви помоћник и учини да овај рад мој и дело које започињем буде по вољи Твојој светој. Дај, Господе, љубитељу поштених трудбеника и добротворних радника, да благодат Духа Твога Светога, укрепи ово дело руку наших, да оно буде на славу светог имена Твог, а на корист и добро наше и ближњих наших. Јер се свако добро дело утврђује вољом Твојојм и благословом Твојим, Благословени Господе, водитељу нашега спасења и напредка. Благослови стога, Господе, да овај рад наш успешно приведемо крају и завршетку, на славу светога имена Твог и на спасење душа и тела наших. Теби, Даваоче свакога добра, и Делатељу нашега спасења, слава и хвала у све векове. Амин.
 
A jel ima neka molitva protiv žgaravice?

:)

Molitve pre i posle jela
Molitva pre doručka

Presveta Trojice, pomiluj nas; Gospode, očisti grehe naše; Vladiko, opropsti bezakonja naša; Sveti, poseti i isceli nemoći naše, imena Tvoga radi.
Slava Ocu i Sinu i Svetome Duhu, i sada i uvek i u vekove vekova. Amin.
Gospode pomiluj (triput).
Molitvama svetih Otaca naših Gospode Isuse Hriste Bože naš pomiluj nas. Amin.

Molitva posle doručka

Dostojno je vaistinu blaženom zvati Tebe, Bogorodicu, uvek blaženu i preneporočnu i Mater Boga našega. Časniju od Heruvima i neuporedivo slavniju od Serafima, Tebe što neporočno Boga-Reč rodi, vaistinu Bogorodicu mi te veličamo.
Slava Ocu i Sinu i Svetome Duhu, i sada i uvek i u vekove vekova. Amin.
Gospode pomiluj (triput).
Molitvama svetih Otaca naših Gospode Isuse Hriste Bože naš pomiluj nas. Amin.

Molitva pre ručka

Oče naš, koji si na nebesima, da se sveti ime Tvoje, da dođe carstvo Tvoje, da bude volja Tvoja i na zemlji kao na nebu; hleb naš nasušni daj nam danas; i oprosti nam dugove naše kao što i mi opraštamo dužnicima svojim; i ne uvedi nas u iskušenje, no izbavi nas od zloga.
Slava Ocu i Sinu i Svetome Duhu, i sada i uvek i u vekove vekova. Amin.
Gospode pomiluj (triput).
Molitvama svetih Otaca naših Gospode Isuse Hriste Bože naš pomiluj nas. Amin

Molitva posle ručka

Blagodarimo Ti, Hriste Bože naš, što si nas nasitio Tvojim zemaljskim dobrima; ne liši nas ni Tvog nebeskog carstva, već kao što si došao među učenike Svoje, Spasitelju, darujući im mir, dođi i među nas i spasi nas.
Slava Ocu i Sinu i Svetome Duhu, i sada i uvek i u vekove vekova. Amin.
Gospode pomiluj (triput).
Molitvama svetih Otaca naših Gospode Isuse Hriste Bože naš pomiluj nas. Amin

Molitva pre večere

Ješće ubogi i nasitiće se, i proslaviće Gospoda koji Ga traže; živa će biti srca njihova u vekove vekova.
Slava Ocu i Sinu i Svetome Duhu, i sada i uvek i u vekove vekova. Amin.
Gospode pomiluj (triput).
Molitvama svetih Otaca naših Gospode Isuse Hriste Bože naš pomiluj nas. Amin

Molitva posle večere

Tvoja utroba, Bogorodice, posta sveta trpeza s Nebesnim Hlebom, Hristom Bogom našim; svaki koji jede od Njega ne umire, kao što reče On, Hranitelj sviju.
Slava Ocu i Sinu i Svetome Duhu, i sada i uvek i u vekove vekova. Amin.
Gospode pomiluj (triput).
Molitvama svetih Otaca naših Gospode Isuse Hriste Bože naš pomiluj nas. Amin

 
Molitva protiv ružnih pomisli

Vladare Gospode Bože moj, u Tvojim je rukama život moj, zaštiti me po milosti svojoj, i ne dopusti da propadnem sa bezakonjima svojim, niti da idem za voljom tela koje pohotom vojuje protiv duha. Tvoje sam stvorenje; ne prezri delo ruku svojih, Nemoj se odvratiti od mene; sažali se, a ne ponizi. Slab sam, nemoj me prezreti, Gospode, jer Tebi pribegoh zaštitiniku svome Bogu: isceli dušu moju, jer sagreših Tebi, spasi me radi milosti Tvoje, jer sam Ti odan od mladosti svoje; neka se postide oni što traže da me odgurnu od Tebe pomoću nečistih dela, ružnih pomisli, nekorisnih sećanja; udalji od mene svaku nečistotu, svako zlo, jer si Ti jedini besmrtan, u svemu besprimerno moćan, i svima daješ silu za borbu protiv đavola i njegovih vojski. Jer Tebi priliči svaka slava, čast i poklonjenje, Ocu i Sinu i Svetome Duhu, sada i uvek i u vekove vekova. Amin.


 
Poslednja izmena:
Da li postoji molitva za uklanjanje ili smanjenje treme?
Trema mi predstavlja veliki problem,zbog nje sve upropastim....
Hvala unapred...

Elem, dosta je zahebancije, sad možemo da pružimo i neki ozbiljan odgovor. Prvo, bolje da si svoju muku izložila na pdf Psihologija, jer ćeš pre pomoć dobiti od psihologa nego od molitvi. Drugo,samtram se slobodnim da ti dam jedan svetovni odgovor na to pitanje. Trema dolazi usled nesigurnosti u sebe i svoje sposobnosti, a to je nešto što se ne otklanja nikakavim bajalicama i vradžbinama. Nesigurnost se prvenstveno otklanja radom. Što više radiš na sebi, bićeš samopuzdanija, a trema će postepeno nestajati. Pretpostavljam da se spremaš za prijemni, bar po onome što si pisala na prirodnim naukama. Elem, sedi i uči. Povremeno sama sebi (ili pitaj nekog) sastavi probni prijemni pa pokušaj da ga uradiš što bolje i po pravilima. Videćeš da si sve bolja kako vreme bude omicalo. Tako i samopuzdanija jer ćeš shvatiti ako možeš da ga uradiš kod kuće, isto to možeš da ponoviš i kasnije na licu mesta. Pripremi svoj mozak psihički za taj stres. Ja na primer znam po sebi, ako naučim sve dovoljno dobro, na bilo koji ispit ću izaći mrtav ladan, jer naprosto znam da ništa, ali ništa ne može da me iznenadi. Samo primeni taj recept, pripremi se dobro i samotestiraj se redovno simulirajući prave uslove prijemnog ispita. Na kraju će ti taj prijemni izgledati ko luk i voda. Uostalom sve ozbiljne psihofizičke pripreme se i rade sa simuliranjem pravih uslova tako da se mozak navikne na to kao nešto normalno.

Pozdrav i srećno!
 
Da li postoji molitva za uklanjanje ili smanjenje treme?
Trema mi predstavlja veliki problem,zbog nje sve upropastim....
Hvala unapred...


Ovo je molitva koja ne moze da omane i radi u 100% slucajeva ali nazalost jako je nepopularna.

Zagrej stolicu pa ti nece trebati carobno resenje!

I ja moram da priznam da je ovo tacno, naime, i sama sam uvek imala veliku tremu pred ispit, no kolika god da je bila trema, onog trenutka kad sednem na stolicu za odgovaranje i kad procitam pitanja (na koja odgovor znam, makar i delimicno, ali bitno je da sustinu znam), trema nestane kao rukom odnesena, stavise, neretko procaskam na kraju sa profesorom ma koliko on strog bio.

Dakle, samo nauci gradivo i niko ti nista ne moze (ako je ta trema u pitanju). :ok:

Ako ne, ima lepih molitvi u Molitveniku pa vidi koja ti odgovara, da sad ne ulazim(o) u tvoju privatnost do te mere.

http://www.molitvenik.in.rs/molitve_index.html
 
Poslednja izmena:
Moli se Bogu da otklonis tremu,ali moras i sama da se boris,koliko mozes.Covek je veoma slabo bice,i sam sam iskusio koliko je molitva jaka,koliko pomaze.Treba biti pazljiv sa molitvom,ne smes je zloupotrebiti,ili na nju gledati kao na neko "carobno resenje",odnosno kao na ono kad ukucas sifru u GTA,tj varanje.Ne smes trgovati sa Bogom,i ne postoji recept kako dobiti dar od Boga,npr ti postis 7 dana,uradis dosta dobrih dela,uzdrzavas se od svega i svacega,zivis primerno i ti 100% ocekujes da ti Bog uzvrati,odnosno smatras da ti je Bog ostao duzan.
"Ucini dobro delo,ne ocekujuci nista za uzvrat",a takodje Isus je rekao,kako se ophoditi prema molitvi:"Sve sto u pravdi trazite,verujuci u to,dobicete".
Trema nije nesto sto covek moze lako da kontrolise,nije to toliko do coveka,ali moze i to cudo da covek pobedi,samo ako hoce,ali ne preko noci,kao sto si ti trazila ovde,da izgovoris par reci,i da ce to nekom magijom da ti se skine,moras sama,pre svega da se boris,a Bog ce ti pomoci,siguran sam u to.
 
Da li postoji molitva za uklanjanje ili smanjenje treme?
Trema mi predstavlja veliki problem,zbog nje sve upropastim....
Hvala unapred...
Ja sam osvedočeni ateista ali ti u ovom slučaju dajem za pravo. Naima, molitva iskrenog vernika jedino tako i funkcioniše, na unutrašnjem planu, u smislu smirenja, ublažavanja tuge za nekim....dok je obično gubljenje vremena moliti se da ti se nešto ostvari ili ne. Zato izaberi neku od priloženih molitvi i probaj. Često pomaže i duboko disanje.
 
A zašto da ne?
Molitva je, u suštini, usmeravanje misli u određenom pravcu i ako je taj pravac dobar, naravno da može pomoći u oslobađanju od treme.

Može pomoćí u oslobađanju od treme, ali njoj je nedostatak samopouzdanja problem, a to molitva ne uklanja. Čak i ako uspe na taj način da se reši treme, ostaće joj taj problem, što može da bude velika kočnica u životu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top