MOZDA SNOBOVSKI

Aphroditi:
A ko su i sta su veliki ljudi? :?
ko?zbunjena...
pa naravno JK,Kostunica,Radusinovic Vesna,sadasnja miss...........svi idoli :lol:


Mislila sam na ljude koji imaju najpre emotivnu bazu,
koji rade na sebi intelektualno,jer negde sto vise znas imas i vise da das...a i ocekujes vise.
to su naravno normalni ljudi..nikakve face
 
Ljubav je iskrena samo tamo gde se nema, a tim velikim ljudima zavisi u kom smislu su veliki,ljubav sigurno ne predstavlja neku veliku stvar da bi se tome possvetili :wink:
 
Šta majketi vredi plastičnoj Karleuši da intelektualno radi na sebi kad je glupa ko noga a usput i odvratna... Veruj mi, svi ti što si ih nabrojala i ti u tom fazonu jednostavno ,jednostavno nemaju vremena "za ljubav"ako tako mogu da se izrazim
njima je mnogo bitnije da budu viđeni nego da nekog vole i obrnuto :roll:
 
gulum:
Šta majketi vredi plastičnoj Karleuši da intelektualno radi na sebi kad je glupa ko noga a usput i odvratna... Veruj mi, svi ti što si ih nabrojala i ti u tom fazonu jednostavno ,jednostavno nemaju vremena "za ljubav"ako tako mogu da se izrazim
njima je mnogo bitnije da budu viđeni nego da nekog vole i obrnuto :roll:

ironija..jel ti to poznati pojam :D
 
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
e tako sad mogu da napisem. Veliku ljubav!!????
Poeta je samo da li covek ima dovoljno intelekta i dara da izrazi putem umetnosti ,ili na neki drugi nacin ako je uopste moguce, svoje osecanje,koje poseduje svako normalno zivo bice kad tad u zivotu.U svakome je ljubav jedinstvena,za sebe, i ne moze se porediti da li je Tagore vise voleo princezu, nego klosar baba seru.Moze samo da se poredi sta je ko uradio da iskaze to osecanje i koju umetnicku vrednost ima.Oni koji ne umeju ili ne mogu iskreno da vole, to su emotivni invalidi i oni imaju probleme druge vrste.
 
fresh:
Aphroditi:
A ko su i sta su veliki ljudi? :?
ko?zbunjena...
pa naravno JK,Kostunica,Radusinovic Vesna,sadasnja miss...........svi idoli :lol:


Mislila sam na ljude koji imaju najpre emotivnu bazu,
koji rade na sebi intelektualno,jer negde sto vise znas imas i vise da das...a i ocekujes vise.
to su naravno normalni ljudi..nikakve face
Mislis da je za ljubav potreban mozak t.j da samo oni koji "rade na sebi intelektualno"umeju da pruze i daju vise od onih manje obrazovanih odnosno manje intelektualnih????Ja prvi put cujem da je ljubav pitanje pameti, bar one velike prave ljubavi poticu i zavise samo od srca a pamet tu ima najmanje mesta.Za velike ljubavi sposobni su svi koji iskreno vole!
 
fresh:
.......ali da li mislite da su za velike ljubavi (opisane u knjizevnosti) sposobni samo veliki ljudi?

Ako pod "velikim ljudima" podrazumevaš one koji su postigli neka velika dostignuća (Tesla, Dostojevski, Marija Kiri...) - ne, to nema mnogo veze s ljubavlju. Ponekad čak i suprotno - neki "veliki" su postigli to što su postigli upravo zato što nisu mogli da ostvare bilo kakvu ljubav koja bi im odgovarala, pa su iz silne potrebe za prevazilaženjem te situacije ljubavne nemoći stvarali to što su stvarali.

S druge strane, šta je to "velika ljuvav"? Svaka ljubav koja je iskrena i stvarna velika je u svojoj čistoći i lepoti.

Neki misle da je Frančesko Petrarka "imao" veeeliku ljubav prema onoj Lauri samo zato što je 20 godina maštao i pisao pesme o njoj, dok će većina psihologa potvrditi da je on bio težak neurotik skoro sasvim nesposoban da voli.
Možda njegova poezija jeste velika jer je lepa i jer podstiče druge na ljubav, ali njegova ljubav teško da je i postojala, a kamoli bila velika.
 
I ja se slazem.... sa Djenkom. Eto dade odgovor umesto mene.
A i kad sam pitala ko su veliki ljudi, sigurno nisam mislila na ove navedene
"ko?zbunjena...
pa naravno JK,Kostunica,Radusinovic Vesna,sadasnja miss...........svi idoli


Mislila sam na ljude koji imaju najpre emotivnu bazu,
koji rade na sebi intelektualno,jer negde sto vise znas imas i vise da das...a i ocekujes vise.
to su naravno normalni ljudi..nikakve face"

...idoli?!?! kome li su oni idoli? :roll:
Ma nemam sta vise da pricam, covek ti sve lepo kazao... :wink:
 
Đenka:
fresh:
.......ali da li mislite da su za velike ljubavi (opisane u knjizevnosti) sposobni samo veliki ljudi?

Ako pod "velikim ljudima" podrazumevaš one koji su postigli neka velika dostignuća (Tesla, Dostojevski, Marija Kiri...) - ne, to nema mnogo veze s ljubavlju. Ponekad čak i suprotno - neki "veliki" su postigli to što su postigli upravo zato što nisu mogli da ostvare bilo kakvu ljubav koja bi im odgovarala, pa su iz silne potrebe za prevazilaženjem te situacije ljubavne nemoći stvarali to što su stvarali.

S druge strane, šta je to "velika ljuvav"? Svaka ljubav koja je iskrena i stvarna velika je u svojoj čistoći i lepoti.

Neki misle da je Frančesko Petrarka "imao" veeeliku ljubav prema onoj Lauri samo zato što je 20 godina maštao i pisao pesme o njoj, dok će većina psihologa potvrditi da je on bio težak neurotik skoro sasvim nesposoban da voli.
Možda njegova poezija jeste velika jer je lepa i jer podstiče druge na ljubav, ali njegova ljubav teško da je i postojala, a kamoli bila velika.

"Neki veliki" su zbog toga i silno patili, ali su ipak uspeli da je pretoče u nešto što su ostavili za sobom i na taj način je pokažu.

A svi koji se izdvajaju od većine i okoline su predmet posmatanja,(i u lokalnom smislu)- a za psihologe su svi za posmatranje - imaju literaturu da svakog ćušnu u neku kategoriju
 
fresh:
.......ali da li mislite da su za velike ljubavi (opisane u knjizevnosti) sposobni samo veliki ljudi?
Veliki ljudi???Ne znam kako bih nekog mogla da smatram velikim,osim ako nije stvarno krupan,visok,itd... Ljudi su veliki ukoliko sebe drzhe za takve,a ne ukoliko drugi misle da su veliki...naravno,napominjem da ne mislim na nadobudne praznoglavce,vec istinske izgradjene lichnosti koji su sposobni da vole do neba i nazad u jednoj cipeli,koji razmishljaju o malim stvarima istom jachinom kao i o velikim....i da ne lupam vishe...ne znam koliko sam shvacena...verovatno ne tako jasno kako sam htela...
evo,cutim.
 
Peta W.:
fresh:
.......ali da li mislite da su za velike ljubavi (opisane u knjizevnosti) sposobni samo veliki ljudi?
Veliki ljudi???Ne znam kako bih nekog mogla da smatram velikim,osim ako nije stvarno krupan,visok,itd... Ljudi su veliki ukoliko sebe drzhe za takve,a ne ukoliko drugi misle da su veliki...naravno,napominjem da ne mislim na nadobudne praznoglavce,vec istinske izgradjene lichnosti koji su sposobni da vole do neba i nazad u jednoj cipeli,koji razmishljaju o malim stvarima istom jachinom kao i o velikim....i da ne lupam vishe...ne znam koliko sam shvacena...verovatno ne tako jasno kako sam htela...
evo,cutim.

Shvaćena, shvaćena - ali ipak su neki upisani u Britansku enciklopediju ali ne zbog svojih ljubavi

ili fresh misli na velike ljubavi u SKANDALU :D
 
Vidim da je, većina vas, "shvatila" da je istorija tragična, da se u njoj gomilaju, sve same poremećene ličnosti!? Surovost se i radja iz sirovosti! Jeste li shvatili da istorija (civilizacije! bilo kog naroda!) dobija vrhovni smisao u "ikonostasu" sa likovima velikih ljudi, zaslužnih za njegov opstanak!
Šta vi radite sa njima?!
Slažete se, MRTVI-HLADNI (slažem se da ste upravo to!) da je "NEKI TAMO P. voleo NEKU TAMO L."...kakva sirovost!
Jellena, ti bi trebala da znaš ko su, i šta rade, junaci knjige REFUZ MRTVAK! Jesi li se poistovetila s nekim od njih?
Upali ste u težak konflikt zemaljskog i nebeskog (VEČNOG) načela.
Ljubav ste postavili u metafizičku ravan, alo bre!
Naravno da će, nakon toga, sve kvazi-realistički opservirane "činjenice" da dobijaju neočekivani smisao.
Čist paganizam!
 
windmill.gif
 

Sine nobilites (skr.snob) - bez porekla

Kasnije preuzeto iz pesme Borisa Viana ( ne morate čak ni da poznajete fr. da bi razumeli pesmu ):

J'suis snob... J'suis snob
C'est vraiment l'seul défaut que j'gobe
Ça demande des mois d'turbin
C'est une vie de galérien
Mais lorsque je sors à son bras
Je suis fier du résultat
J'suis snob... Foutrement snob
Tous mes amis le sont
On est snobs et c'est bon

Chemises d'organdi, chaussures de zébu
Cravate d'Italie et méchant complet vermoulu
Un rubis au doigt... de pied, pas çui-là
Les ongles tout noirs et un tres joli p'tit mouchoir
J'vais au cinéma voir des films suédois
Et j'entre au bistro pour boire du whisky à gogo
J'ai pas mal au foie, personne fait plus ça
J'ai un ulcère, c'est moins banal et plus cher

J'suis snob... J'suis snob
J'm'appelle Patrick, mais on dit Bob
Je fais du ch'val tous les matins
Car j'ador' l'odeur du crottin
Je ne fréquente que des baronnes
Aux noms comme des trombones
J'suis snob... Excessivement snob
Et quand j'parle d'amour
C'est tout nu dans la cour

On se réunit avec les amis
Tous les vendredis, pour faire des snobisme-parties
Il y a du coca, on deteste ça
Et du camembert qu'on mange à la petite cuiller
Mon appartement est vraiment charmant
J'me chauffe au diamant, on n'peut rien rêver d'plus fumant
J'avais la télé, mais ça m'ennuyait
Je l'ai r'tournée... d'l'aut' côté c'est passionnant

J'suis snob... J'suis snob
J'suis ravagé par ce microbe
J'ai des accidents en Jaguar
Je passe le mois d'août au plumard
C'est dans les p'tits détails comme ça
Que l'on est snob ou pas
J'suis snob... Encor plus snob que tout à l'heure
Et quand je serai mort
J'veux un suaire de chez Dior!
 

Back
Top