ima li života posle foruma?

ranjeni Zoro

Elita
Poruka
21.565
gleam nešto neke ljude koji nisu na netu..svi su bre kao blago retardirani

mi smo ovde godinama pretresali tolike teme, izoštrili tolike stavove, a ovi ljudi nekako kao da su iz srednjeg veka, ni o čemu ništa ne znaju, prevrću očima, trepću i očekuju da mi to bude interesantno?

s druge strane, forumaši kad se sretnu uživo, nemaju o čemu više da pričaju

sve su teme već pretresli, sve stavove izoštrili, sve već znaju i - druženje, zanimacija - nula poena

šta raditi..
 
gleam nešto neke ljude koji nisu na netu..svi su bre kao blago retardirani

mi smo ovde godinama pretresali tolike teme, izoštrili tolike stavove, a ovi ljudi nekako kao da su iz srednjeg veka, ni o čemu ništa ne znaju, prevrću očima, trepću i očekuju da mi to bude interesantno?

s druge strane, forumaši kad se sretnu uživo, nemaju o čemu više da pričaju

sve su teme već pretresli, sve stavove izoštrili, sve već znaju i - druženje, zanimacija - nula poena

šta raditi..

748964-miss_prissy1_large.jpg


Pa jeeeeste...

Generacija odrasla uz crno-beli televizor prečesto iznosi paušalne stavove kako internet pravi zavisnost.
A baš oni isti danas imaju kolor televizore sa daljinskim i kablovskom sa 50 i kusur kanala
Šta je to nego TV zavisnost?

Dalje, ono što se logikom prvog reda ne može zaključiti je da TV pravi pasivne posmatrače dok kompjuter
stalno zahteva interakciju tako da dok god je korisnik aktivan na ekranu se nešto dešava.

TV narod prelistava nedeljnu šemu TV programa nadajući se da će ponovo videti neki film
Ljudi iz kompjutera nadju film koji požele
Ostaje moralna dilema da li je umeće čekanja prednost ili mana?

Recimo, ne razumem ljude koji deci zabranjuju kompjutere ali atakuju sopstveno školsko dete preko mobilnog
Na svakih 45 minuta vrte i pitaju- šta je bilo na srpskom, na muzičkom, fizičkom pa na matematici.
Ovde imamo dva problema...
Prvo, ne može matematika ili fizika posle fizičkog a drugi problem je taj što deca više ne smeju da se dečije pošopaju i da sačekaju par dana da se pomire i budu bolji drugri nego ikad... Preko mobilnog se vrši kontakt sa učiteljicom, deca se razdvajaju, sms poruke su dokaz ko je šta uradio i dete se umrtvi
Ostaje dilema da li prekomernom upotrebom tehnologije umrtvljujemo dete umesto da se pošopa i nauči ferplej ili bar koga da izbegava jer mnoge siledžije iz detinjstva menjamo sa onim siledžijama koji su bili metiljavi i čiji je način fajta zadovoljavanje sujete preko funkcije.

A što se susreta ljudi iz kompjutera tiče uglavnom se prepričavaju biseri ili se malo uživo dorade ozbiljne teme.
Medjutim sve se svodi da živimo u uniformisanom svetu tako da nema tu bog zna šta novog da se napiše
Ako se baviš biznisom znaš da morš da udješ u crvotočinu bankarsko-bilderberško-rotšildovskog sistema
A ako si običan slepac iz potrošačkog društva onda se pohvališ ovom ili onom krpicom, mobilnim...

Eh, da - on rek'o ja rek'o on rek'o ja rek'o on rek'o ja taman da kažem kad zabranili mi pristup :mrgreen:
Ipak je preterivanje da iz kafića kucamo poruke prijatelju koji nije došao a ne bi imali živaca da ga čekamo daleko bilo sat vremena kao što je to umela bez mobilnih ova generacija sa crno-belim televizorima
Ko će danas koga da čeka, na ekranu se sve brzo dešava... A onda posle 35 SMS porruka platimo pićance
i odemo kući na skajp jer nas bole ruke od kucanja...

Tehnologija može da pomogne ako se koristi pametno ali ako ćemo da kupimo automobil
da bi u njemu držali kacu kiselog kupusa, onda bolje da ne pričamo drugim vozačima kako imamo automobil :bye:
 
Poslednja izmena:
u svakom slucaju je bolje forumasiti nego provoditi vreme sa nekim ljudima protiv svoje volje a i prednost je sto mozes uvek i u svakom momentu da se iskljucis ukoliko vidis da nema pomaka u razgovoru. sta raditi? mislim da ako si realan ovde mozes da ocekujes i realan svet napolju, pa gde te sta zatekne.
 
Ne srecem se sa forumashima uzivo,sve na distanci...a zivota ima i posle foruma a vala i dok sam na forumu...i ne slazem se sa tobom da ljudi koji nisu na netu da su retardi...cak shta vishe imaju bolji i kvalitetniji zivot nego mi koji se kacimo ovde svaki dan i pretacemo iz shupljeg u prazno i tralala bla bla bla....meni je ovo cisto zezanje i to ce mi uvek biti a jednog dana kada se budem i ja skrasila kao i mnogi koje poznajem nece me ni net,ni forum videti......nisam odrasla sa netom tako da nece biti smak sveta.
 
Ranjeni nadam se da ti se ceo zivot ne svodi samo na netu....jer to po meni i nije neki zivot

Imaju ljudi drugih obaveza i zanimacija pa im net nije ni potreban...dole kod vas u Srbiji da, ocigledno niko ne moze bez neta a preko granice gde ljudi zive normalnim zivotom nisu svi toliko optereceni netom...
 
Ranjeni nadam se da ti se ceo zivot ne svodi samo na netu....jer to po meni i nije neki zivot

Imaju ljudi drugih obaveza i zanimacija pa im net nije ni potreban...dole kod vas u Srbiji da, ocigledno niko ne moze bez neta a preko granice gde ljudi zive normalnim zivotom nisu svi toliko optereceni netom...

ne znam, možda ti "net" zamišljaš kao čoveka koji sedi za kompjuterom kod kuće

sada su ljudi veoma pokretni i imaju razne gedžete za net

bar je kod nas u Srbiji tako..
 

Back
Top