Restorani.

Kovač

Buduća legenda
Poruka
30.786
U vreme ove krize redje odlazimo u restorane i kafane.Ali priznajte da je lepo kad ne morate da perete sudove :D
Moje pitanje je u vezi hrane,šta biste jeli u restoranu.Da li je to naša klasika-roštilj,pečenje na ražnju,ispod saća,itd. ili bi Vas na odlazak u restoran izazvala neka egzotična jela,kineske,libijske,meksičke kuhinje?
Koja je to hrana koju volite da jedete u restoranu?
 
Prvo kineska kuhinja, ali ne restoran tipa Makao, nego prava, prava kineska klopa. Isli smo cak u Ledine u jedan restoran koji je sada zatvoren, originalna kuhinja za Kineze, ne ona prilagodjena nama. Ondak arapska kuhinja, pa mediteranska. Roce, pecenja i slicne svinjarije poslednje na listi. Msm moze, ne marim posebno al ako neko vodi ok.
:cool:
 
Ali najvise bih volela da ponovo imam 6 godina, i da idem sa roditeljima u Kovac na veceru, da jedem cevape sa lukom i sok od maline, u divnoj senovitoj basti, sedeci na stolicama od zelenih letvica sa rukohvatima od belog metala, i orkestar svira u cosku :)
 
Prvo kineska kuhinja, ali ne restoran tipa Makao, nego prava, prava kineska klopa. Isli smo cak u Ledine u jedan restoran koji je sada zatvoren, originalna kuhinja za Kineze, ne ona prilagodjena nama. Ondak arapska kuhinja, pa mediteranska. Roce, pecenja i slicne svinjarije poslednje na listi. Msm moze, ne marim posebno al ako neko vodi ok.
:cool:
Hoćeš da kažeš da kad bih npr. otvorio restoran sa kineskom kuhinjom da bi bilo posla?:D
Čak i na ovu skupoću?:D
Ali najvise bih volela da ponovo imam 6 godina, i da idem sa roditeljima u Kovac na veceru, da jedem cevape sa lukom i sok od maline, u divnoj senovitoj basti, sedeci na stolicama od zelenih letvica sa rukohvatima od belog metala, i orkestar svira u cosku :)

Moj će se zvati "Kovač":mrgreen:
 
U Srbiji bas bas retko sam odlazio do restorana. Eventualno sa drustvom odemo na girice ili rostilj, i to samo u starogradske kafane ;)
U inostranstvu sam uvek birao njihovu domacu kuhinju. Doduse, na Jamajci i nije nesto raznovrsna, pa sam jeo jaja i slaninu.. pa otisao do Burger Kinga :|
 
U Srbiji bas bas retko sam odlazio do restorana. Eventualno sa drustvom odemo na girice ili rostilj, i to samo u starogradske kafane ;)
U inostranstvu sam uvek birao njihovu domacu kuhinju. Doduse, na Jamajci i nije nesto raznovrsna, pa sam jeo jaja i slaninu.. pa otisao do Burger Kinga :|

Mislim da je to problem kod naas,taj roštilj.Ima ga na svakom koraku,šteta je što smo po njemu prepoznatljivi...
A šta je to?Prženo meso,velika stvar.Sad u svakoj mesari možeš kupiti meso reći da ti ga ispeku.To li je naša nacionalna kuhinja?Ne...Pa imamo mi puno bolje specijalitete...Mislim da se zbog toga pravi gurmani okreću više internacionalnoj kuhinji...:)
 
Da li je to naša klasika-roštilj,pečenje na ražnju,ispod saća,itd. ili bi Vas na odlazak u restoran izazvala neka egzotična jela,kineske,libijske,meksičke kuhinje?
Koja je to hrana koju volite da jedete u restoranu?

Kako birati??? :D
Pa ja volim SVE! ... Zavisi za sta sam raspolozena.
Mogu samo da kazem sta mi se jede trenutno a to je Tajlandska hrana ;)
 
Kako birati??? :D
Pa ja volim SVE! ... Zavisi za sta sam raspolozena.
Mogu samo da kazem sta mi se jede trenutno a to je Tajlandska hrana ;)
I ja sam za nju..uvek :D
@Kovac
Imamo mi bolje specijalitete, ali, ma koliko neverovatno bilo, ja nisam neki ljubitelj sarme :)
Slažem se da je sarma blja od roštilja.Samo koliko je za restorane?Ljudi su više navikli na roštilj u restoranima,čini mi se.
 

Back
Top