Aritmija

Lucky girl

Elita
Poruka
18.567
Vec dva dana imam aritmiju,koja traje po par sati ( otprilike oko 3 sata traje ) i to uglavnom kad legnem da spavam...Pritisak mi je inace poprilicno nizak ( nisam do sada nikad imala povisen,vec ili normalan ili nizak ) i evo svaki put kad sam imala aritmiju,uzela sam da izmerim puls i bude u rasponu od 75-90,zavisi kako kad,sto je da kazem relativno normalan puls...Pre dve godine kad sam isla u studentsku polikliniku lekar je ustanovio da imam normalne otkucaje srca,ali ja nisam isla ni na kakva dalja ispitivanja od tada....I sad ne znam zasto mi se ova aritmija desava povezano dva dana...Bilo bi mi lakse da se desi u rasponu od nekoliko dana,ali povezano i ne bas....Procitala sam na internetu da mogu aritmije da se jave i od nespavanja,e sad ja vec dva-tri dana spavam jako malo jer spremam diplomski,tako da ne znam da li bi mozda i to imalo neke veze i spavam preko dana uglavnom,ne nocu jer tada radim diplomski...
 
Poslednja izmena:
Vec dva dana imam aritmiju,koja traje po par sati ( otprilike oko 3 sata traje ) i to uglavnom kad legnem da spavam...Pritisak mi je inace poprilicno nizak ( nisam do sada nikad imala povisen,vec ili normalan ili nizak ) i evo svaki put kad sam imala aritmiju,uzela sam da izmerim puls i bude u rasponu od 75-90,zavisi kako kad,sto je da kazem relativno normalan puls...Pre dve godine kad sam isla u studentsku polikliniku lekar je ustanovio da imam normalne otkucaje srca,ali ja nisam isla ni na kakva dalja ispitivanja od tada....I sad ne znam zasto mi se ova aritmija desava povezano dva dana...Bilo bi mi lakse da se desi u rasponu od nekoliko dana,ali povezano i ne bas....Procitala sam na internetu da mogu aritmije da se jave i od nespavanja,e sad ja vec dva-tri dana spavam jako malo jer spremam diplomski,tako da ne znam da li bi mozda i to imalo neke veze i spavam preko dana uglavnom,ne nocu jer tada radim diplomski...
Ovo sto si opisala najvise lici na DNV tj Dzstonia neurovegetativa...
Procitaj vise na ovoj stranici..
http://www.ordinacija.hr/zdravlje/bolesti-srca/poremecaji-srcanog-ritma/

Svakako pregled kod kardiloga..
Nakon toga ces biti opustenija i sigurno ce epizode aritmije bici redje,a mozda i sasvim prestati..:)
 
Morala sam opet da se javim,da pitam za savet..Naime,isla sam kod kardiologa i rekla mi je da mi srce radi normalno,da nemam sum,niti neke preskoke, niti nepravilne radove,itd,ali da malo ubrzano radi,pretpostavlja zbog em mog uzbudjenja,a i verovatno je inace tako ( posto je meni puls obicno izmedju 70-90 )...Radila sam EKG,i opet sem malo ubrzanijeg rada,nista drugo mi nije konstatovano,vadila sam urin i krv i sve mi je u redu,sem sto mi je gvozdje nisko,anemicna sam....E sad,meni je lekarka rekla da verovatno imam sinusnu tahikardiju i da mi nece prepisait nikakvu terapiju,vec da kad osetim neko lupanje,da popijem nesto za smirenje....A da na ultrazvuk idem za svaki slucaj,da nije hitno,ali to tek za tri nedelje,jer se tad lekarka vraca sa odmora....Ono sto mene brine je to sto mi se i dalje desava da mi malo jace lupa srce,ne mnogo,ali to i dalje osecam kad lezim....Prekjuce kad mi se to desilo,puls mi je bio 75,a opet sam osetila lupanje,zvala sam hitnu pomoc za savet i kardiolog tamo je rekao da to nije tahikardija,jer su mi normalni otkucaji,da popijem caj ili bilo sta za smirenje i da cu biti bolje...E sad,mene zanima,ako je meni sa srcem sve u redu,zasto i dalje nocu imam lupanja,kad legnem,iako mi puls ne bude preko 100,ja i dalje osecam kao da lupa jace kad legnem....I stravicno me brine to...
 
Vec dva dana imam aritmiju,koja traje po par sati ( otprilike oko 3 sata traje ) i to uglavnom kad legnem da spavam...Pritisak mi je inace poprilicno nizak ( nisam do sada nikad imala povisen,vec ili normalan ili nizak ) i evo svaki put kad sam imala aritmiju,uzela sam da izmerim puls i bude u rasponu od 75-90,zavisi kako kad,sto je da kazem relativno normalan puls...Pre dve godine kad sam isla u studentsku polikliniku lekar je ustanovio da imam normalne otkucaje srca,ali ja nisam isla ni na kakva dalja ispitivanja od tada....I sad ne znam zasto mi se ova aritmija desava povezano dva dana...Bilo bi mi lakse da se desi u rasponu od nekoliko dana,ali povezano i ne bas....Procitala sam na internetu da mogu aritmije da se jave i od nespavanja,e sad ja vec dva-tri dana spavam jako malo jer spremam diplomski,tako da ne znam da li bi mozda i to imalo neke veze i spavam preko dana uglavnom,ne nocu jer tada radim diplomski...

Nisi opisala kakav tip aritmije imas: da li ubrzan, usporen ili neujednacen rad srca?

Aritmije mogu biti na nervnoj bazi.

Takodje mogu nastati od previse kafe, koka kole, alkohola, droga....

Kod niskog pritiska su izrazenije.
 
Nisi opisala kakav tip aritmije imas: da li ubrzan, usporen ili neujednacen rad srca?

Aritmije mogu biti na nervnoj bazi.

Takodje mogu nastati od previse kafe, koka kole, alkohola, droga....

Kod niskog pritiska su izrazenije.

isla sam kod lekarke,i napisah iznad,meni je dijagnozirana tahikardija sinusna,pravilan rad srca imam u smislu da nema preskakanja,shumova itd...samo ubrzano radi....a evo danas ceo dan nisam imala nista i cim pomislim na lupanje srca,ono kao da odmah pocne brze da radi....i osecam to,ali mi puls bude normalan.....ne osecam tada nikakva preskakanja,vec samo jace lupanje,a ekg je pokazao da mi je srce zdravo......i nalazi krvi isto,sem sto mi je nisko gvozdje....i ne znam zasto onda i dalje osecam pred spavanje lupanje,iako mi je puls ok
 
isla sam kod lekarke,i napisah iznad,meni je dijagnozirana tahikardija sinusna,pravilan rad srca imam u smislu da nema preskakanja,shumova itd...samo ubrzano radi....a evo danas ceo dan nisam imala nista i cim pomislim na lupanje srca,ono kao da odmah pocne brze da radi....i osecam to,ali mi puls bude normalan.....ne osecam tada nikakva preskakanja,vec samo jace lupanje,a ekg je pokazao da mi je srce zdravo......i nalazi krvi isto,sem sto mi je nisko gvozdje....i ne znam zasto onda i dalje osecam pred spavanje lupanje,iako mi je puls ok

Po meni treba pred spavanje da popijete neko sredstvo za zivce i eventualno neko b blokeant u niskoj dozi.

Mozete biti mirni, od toga necete umreti.
 
isla sam kod lekarke,i napisah iznad,meni je dijagnozirana tahikardija sinusna,pravilan rad srca imam u smislu da nema preskakanja,shumova itd...samo ubrzano radi....a evo danas ceo dan nisam imala nista i cim pomislim na lupanje srca,ono kao da odmah pocne brze da radi....i osecam to,ali mi puls bude normalan.....ne osecam tada nikakva preskakanja,vec samo jace lupanje,a ekg je pokazao da mi je srce zdravo......i nalazi krvi isto,sem sto mi je nisko gvozdje....i ne znam zasto onda i dalje osecam pred spavanje lupanje,iako mi je puls ok
Ако се настави, а на УЗ се не констатује ништа значајно, мој савет је и психолог. ;)
 
Imam i ja pitanje
prirodno mi je nizak pritisak tipa 90 sa 50....kad je u nekoj normali meni uglavnom zasmeta
Imam i hipotireozu, ne zbog bolesne zlezde nego zato sto je manja nego sto treba,da ne duzim, al je pod kontrolom, tsh je ok
Povremeno imam blazu tahikardiju (oko 90 otkucaja)
i desava mi se recimo jednom u 3 nedelje ili mesec dana,nekad i redje, da srce krene da se kao trese...ne znam kako bih objasnila drugacije...kao da se mrda...malo je neprijatan osecaj...tj. nije toliko neprijatan koliko kao golica al se ja uplasim pa odmah legnem na desnu stranu i ono odmah prestane i posle kao da nista nije bilo...
kad sam nesto pod stresom imam osecaj kao da mi je neko pritisak sa leve strane u grudima,slabiji a kroz levu ruku ide bol onako tup...ne jak...al me plasi i nervira me
isto i kada sam nenaspavana(kad me dete nocu budi cesto) hoce da me zeza, da s vremena na vreme preskoci

U principu sam napeta osoba...zivac teski,mada se trudim da olabavim :roll:

isla sam dva puta na ekg u zivotu i svaki put su rekli da je sve u redu
drugi je bio u trudnoci i osim tahikardije nista drugo nije bilo...a isto sam imala povremene aritmije)

pa sad ne znam jel da kuliram buduci da se te stvari desavaju retko,kad nisam bas odmorna i smirena ili da ipak idem na neke detaljnije preglede?
nekako mi ti doktori deluju nezainteresovani i kao da nisu culi na stya se zalim, samo kazu sve ok ajde dovidjenja

gledam dr. G na tlc-u pa fantaziram cim mi zaigra srce :roll:
 
Poslednja izmena:
Тај пулс од 90 је сасвим очекиван код неког ко има хипотензију. При чему је он, чак, у нормали. ;)
Прескакање срца је нешто што др не може да увиди кад једном дођеш да ти послуша срце или ти уради екг, за такве ствари се носи холтер, а ти вероватно ниси случај за исти, зато ти и кажу да је све ок. ;)
То играње срца које описујеш, личи, уствари на треперење грудних мишића, као и болови које описујеш. Прилично боли и престаје кад се нађе добра позиција. :)
 
e a zaboravila sam da kazem da hoce srce da mi lupa i kuca ubrzano kada jedem hleb :think:
bas bude neprijatno
retko ga jedem al kad pojedem obavezno,ali obavezno se to desava...nekih pola sata kasnije pa narednih sat dva
uvek me zanimalo zasto je to tako
 
Imam i ja pitanje
prirodno mi je nizak pritisak tipa 90 sa 50....kad je u nekoj normali meni uglavnom zasmeta
Imam i hipotireozu, ne zbog bolesne zlezde nego zato sto je manja nego sto treba,da ne duzim, al je pod kontrolom, tsh je ok
Povremeno imam blazu tahikardiju (oko 90 otkucaja)
i desava mi se recimo jednom u 3 nedelje ili mesec dana,nekad i redje, da srce krene da se kao trese...ne znam kako bih objasnila drugacije...kao da se mrda...malo je neprijatan osecaj...tj. nije toliko neprijatan koliko kao golica al se ja uplasim pa odmah legnem na desnu stranu i ono odmah prestane i posle kao da nista nije bilo...
kad sam nesto pod stresom imam osecaj kao da mi je neko pritisak sa leve strane u grudima,slabiji a kroz levu ruku ide bol onako tup...ne jak...al me plasi i nervira me
isto i kada sam nenaspavana(kad me dete nocu budi cesto) hoce da me zeza, da s vremena na vreme preskoci

U principu sam napeta osoba...zivac teski,mada se trudim da olabavim :roll:

isla sam dva puta na ekg u zivotu i svaki put su rekli da je sve u redu
drugi je bio u trudnoci i osim tahikardije nista drugo nije bilo...a isto sam imala povremene aritmije)

pa sad ne znam jel da kuliram buduci da se te stvari desavaju retko,kad nisam bas odmorna i smirena ili da ipak idem na neke detaljnije preglede?
nekako mi ti doktori deluju nezainteresovani i kao da nisu culi na stya se zalim, samo kazu sve ok ajde dovidjenja

gledam dr. G na tlc-u pa fantaziram cim mi zaigra srce :roll:

Treba da odete kod kardiologa i da trazite da vam stavi holter za rad srca (ima i holtera za pritisak).

Holter je jedna naprava koju vam stave i koja 24 sata uredno meri svaki srcani otkucaj i zapisuje sve nepravilnosti u radu. (Nista ne boli, sve je povrsinski)

Kada kardiolog ocita holter, znace sa mnogo verovatnoce sta se desava sa vasim srcem.


"Leprsanje srca" ili ono sto vi osecate moze da bude VENTRIKULARNA TAHIKARDIJA (samokontrolisana), sto je ozbiljnije oboljenje srca.
 
e a zaboravila sam da kazem da hoce srce da mi lupa i kuca ubrzano kada jedem hleb :think:
bas bude neprijatno
retko ga jedem al kad pojedem obavezno,ali obavezno se to desava...nekih pola sata kasnije pa narednih sat dva
uvek me zanimalo zasto je to tako
:lol:
Можда ти падне притисак кад једеш хлеб па на бази тога срце почне да убрзава. ;)
 
Može li neko da mi kaže,na koji način da lečim svoju aritmiju (EXTRASYSTOLICA VENTRICULARIS uglavnom pojedinačne VES, po tipu BDG).
Aritmiju ne osećam, otkrivena mi je slučajno pre dve godine i do sada sam koristio nekoliko vrsta lekova , uglavnom sa malim efektom.
Najgore od svega je što postoje lekari koji kažu da trebam obavezno da idem na ablaciju, zatim oni koji mi preporučuju lekove za aritmiju koji su u blažem obliku a ima i internista koji
mi kažu da ne pijem antiaritmike već samo da održavam pritisak na 120/80.
Radio sam 5 puta holter srca, nikad nisam imao ispod 6000VES, a išlo je i na 27000VES.Dva puta sam išao na test opterećenja i nije bilo problema.
 

Back
Top