Koliko vam je bitno da ste vi u pravu
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 51

Tema: Koliko vam je bitno da ste vi u pravu

Buduća legenda looodica (avatar)
    Učlanjen
    06.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    53
    Reputaciona moć
    3223

Podrazumevano Koliko vam je bitno da ste vi u pravu

Koliko vam je bitno na kraju neke rasprave da izadjete kao pobednik?Odnosno da dokazete da ste u pravu?Da li ubedjujete nekoga do besvesti?Da li se povucete po principu,pametniji popushta?Ili neshto trece?

Elita
    Učlanjen
    15.10.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Koliko vam je bitno da ste vi u pravu

a sha da kaem ja sam chinjenichni tip
    nisam neki fanatik vo no

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6201

ne moze pametniji popustiti ako je u pravu pa odustane pred nedokazanom osobom..zavisi koliko mi je stalo da se razjasne stvari i da se ne ponavlja isto..provali se kad je konstruktivna rasprava a kad nadjebavanje radi pametovanja..u svakom slucaju sve cesce ne bih voleo da sam u pravu
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Zainteresovan član 15-ogodisnjak (avatar)
    Učlanjen
    24.04.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    29

Savet: kada ulazis u raspravu, budi sigurna da imas dovoljno argumenata kojima ces braniti ono sto branis. Nemoj da ulazis u raspravu ako vec znas da ces na kraju da budes 'porazena', to zna da poremeti osecanja u tebi.
    Uvek treba razgovarati, ali kada se vodi debata, onda je to druga prica. Svakako se osoba oseca ponosnom kada ona izadje kao pobednik i to je sasvim prirodno, stavise, daje ti podstrek, zelju i motiv da jos vise stices informacije o tome. Kada je osoba sa kojom 'raspravljas' u pravu po tvojoj presudi, ne zuri, vec iskazi sve sto imas, a onda daj zakljucak. Nekada i pored sveg sto znas, mozda druga osoba vise zna, pa to ne treba da te obeshrabri.
    Jos jedan savet: ako si u raspravi sa nekim 'fanatikom' koji bez obzira na sve sto mu kazes jednostavno ne zeli da prihvati cinjenicno stanje, onda bi bilo najbolje da prekines jer to nicemu ne vodi, nema smisla.
    adm1r

Iskusan User Unfriendly (avatar)
    Učlanjen
    26.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    260

poenta svakodnevne rasprave je ucenje

poenta TV debate je pobeda

eto to smo rascistili

Iskusan
    Učlanjen
    28.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    192

Gubljenje vremena i zivaca.

Aktivan član OUTLET (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    51

kad si u pravu nema potrebe za raspravu, ajde moze ponekad kad je dosadno.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.11.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    27

Najvaznije, ali ne u raspravi, ne da se dokazujem, ne protiv nekog, nego ja samoj sebi za sve da budem u pravu!! O svemu dobro promisliti i doneti ispravno.. A u raspravi kako s kim, neko ne zeli ni da te saslusa, niti moze da sagleda iz tvog ugla, tako da kako ispadne

Poznat Young_blood (avatar)
    Učlanjen
    03.03.2012.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    663

Prilicno sam tvrdoglava,u sta su se mogli uveriti neki clanovi foruma...
    Jednostavno,takva sam,tako funkcionisem.
    Bez dlake na jeziku

Domaćin
    Učlanjen
    24.07.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Vec spomenuto...gubljenje vremena i zivaca..

Elita ranjeni Zoro (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    32
    Reputaciona moć
    529

kad bi pametniji popuštao Zemlja bi i dalje bila ravna ploča..
    Sent from my Commodore 64

http://forum.krstarica.com/blog.php/102433

Elita
    Učlanjen
    15.10.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ranjeni Zoro Pogledaj poruku
    kad bi pametniji popuštao Zemlja bi i dalje bila ravna ploča..
    http://forum.krstarica.com/showthread.php/347015-RAVNA-ZEMLJA

Poznat sunasceJeca (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2260

Citat Original postavio looodica Pogledaj poruku
    Koliko vam je bitno na kraju neke rasprave da izadjete kao pobednik?Odnosno da dokazete da ste u pravu?Da li ubedjujete nekoga do besvesti?Da li se povucete po principu,pametniji popushta?Ili neshto trece?
    Bitno mi je da kažem, svoj stav. Svoje mišljenje. Bitno mi je da na miran, staložen način izložim šta želim, uz puno poštovanje integriteta druge osobe. Da na jasan način obrazložim šta želim, a da nikoga ne uvredim, povredim. Jer sve se u životu može reći, ali na jedan lep način. Vodjenje diskusija nije tipa, pobednik, gubitnik. Svi smo pobednici, ako otvoreno kazemo sta nam smeta, sta zelimo, o cemu sanjamo. A, svi smo gubitnici, ako takve komunikacije nema, ako se koriste ruzne reci, lose. Pogane. Ako, uspem da kazem sta zelim, mislim i osecam, tada smatram da sam uspela. Ne dokazujem da li sam u pravu ili krivu. Jer svaciji ugao gledanja an stvari je razlicit. Sto je za mene u krivu, za nekoga je u pravu, i obrnuto. A ako neko nesto nece da shvati, da razume, ili da makar pokusa u tom poduhvatu da se stavi u tvoju kozu, nedokazanima ne mozete objasniti ni pored najbolje volje. Trudim se maksimalno, iz petnih zila. Imam strpljenja i zivce kao konopce. Mogu da sitrpim svasta i puno. I trudim se, sve dokle mi je stalo. Dok u meni ima nade. Volje. Zelje. Zaista . Kada vidim da se na sve moje pokusaje pljuje, da nema ama ni grama popustanja u stilu, hej pa cekaj da razmislim makar, o cemu ona to, onda se povlacim. Nisam tip coveka sto insistira posto- posto. Dacu sve, i ucinicu sve, samo pomakni i ti malo vijuge, prstic, pokazi taj prokleti milimetar da ima nekog napretka sto se kaze, i ja mogu opet da izgaram...a kada naprosto vidim posve realno da neko ne zeli, da je vaznije ko je u pravu, od toga sta silazi sa usana, onda se povlacim. Ja znam, kada trebam otici. Kada sam dobrim...Suvišna. Bila i ostala... Pobede su nekada u porazu. A, kada bi stalno popuštali, ludaci bi vladali svetom. Bitno je znati kada je mudro "ratovati" a kada naprosto dostojanstveno podneti poraz. ♥

Poznat Lollol (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    315

Volim kada sam u pravu (hrani to malo poljuljani ego nazalost), ali ne zelim da po svaku cenu budem u pravu.
    Drzim se svog, i korigujem nekada misljenje u nadi da nadjem zajednicki jezik sa nekim, tako da se trudim da budem tolerantan, posebno ako mi je do te osobe stalo.

Cesto se povucem i precutim ako vidim da sa nekim ne mogu da raspravljam jer je ta osoba netoleranta ili verbalno agresivna, nekada se i slozim nerado, samo da bih izbegao dalje stresiranje.
    Opet najdraze mi je ono "slazemo se da se ne slazemo", mada ne mogu svi ljudi da funkcionisu po tom principu.
    Welcome to the Internet, I'll be your guide...

Zaslužan član hirajgoagain (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    3929

rasprave mi loshe idu i kad krenem, kad pokusam da se upustim ovaj drugi ce me nadj.ebati. cak iako sam pre toga mozda smislila argumente jer moji argumenti uvek valjaju osim u slucajevima kad nema pobednika znaci nesto sto je npr stvar ukusa. ali u praksi oni su uvek bolji i najbolje je da ni ne ulazim u to. tu se ne racunaju eventualne mozda rasprave konstruktivne koje su retke a uglavnom mi i ne trebaju. zapravo da li samto ikada dozivela. to mozda postoji u onim belim firmama koje opet imaju svoje odvratnosti.
    mada razumem da su te rasprave i potrebne cim toliko to ljudi rade i pate i brinu se zbog toga. ok nekad uletim ali to je uglavnom nesto drugo pa se transformise u potrebu za raspravljanjem i pobedom?
    sta drugo :I potreba da pobedim

ok mozda na forumu ali mogu da iznesem mishljenje ili da oborim ako se ulazi dublje tu skripim jer ne stizem do verbalnog nivoa dobro cini mi se, ako mi se i cini da ovaj drugi brlja ne umem bas da registrujem sta i kako ?
    ne znam ovo nije tachno ali je napisano

ovo je zanimljivo. jedan ocigledno ima stav koji je ocigledno besmislen ali ga on drzi. i sad toliko je besmislen da ne mozes da verujes da je to sve stvarno. ali nekako dodjes dotle da krenes da se raspravljash ali ne umes da ga oboris i on pobedi i ubedi te? ok

dobro sve to sto rade i oni radim isto
    Poslednji put ažurirao/la hirajgoagain : 11.06.2012. u 14:56

Zaslužan član hirajgoagain (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    3929

to bi trebalo ono kad te npr na nekom shalteru zeznu a kod nas ta pravila nisu do tancina obradjena pa niti ti imas dokaze da su te zeznuli a oni isto nemaju dokaze da su te zeznuli. to je ono sto ljudi obicno kazu "srbija". to mogju d akazem i primerom jer placam neke racune, ali ok

to u jednom broju slucajeva nema veze, tj imash neku marginu trpljenja, kao OK, ajd, doplaticu josh tih 200 dinara. ali postoje situacije da su tih 200 din bitni/kljuchni i to je opet ono srbija-eu ali manje je kompjuterski. na kraju ne platis tih 200 din koje nije ni trebalo al si ko pos.ran a oni se druze : (
    npr tu deluje bitno, mada mozda tu nekad i agresivan nastup i dreka pomazhu, ali nekad nisu dobri. a opet onda mogu isto nekog da zeznem za 200 din
    malo idealizacije
    to nije rasprava ali u necemu i lichi

Elita -Night - (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3693

Nebitno mi je... vreme će da pokaže da neko nije u pravu.
    Osim ako nečim nisam oštećena, onda iznosim dokaze.
    Pre nego što samom sebi utvrdiš dijagnozu depresije ili niskog samopouzdanja, proveri da nisi prosto okružen seronjama.

Zainteresovan član avonkaanana (avatar)
    Učlanjen
    04.05.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    26

[QUOTE=georgejune;21914934]ne moze pametniji popustiti ako je u pravu pa odustane pred nedokazanom osobom..zavisi koliko mi je stalo da se razjasne stvari i da se ne ponavlja isto..provali se kad je konstruktivna rasprava a kad nadjebavanje radi pametovanja..u svakom slucaju sve cesce ne bih voleo da sam u pravu[/QUOT
    Upravu si,potpuno,a pogotovu ne moze se popustiti kad su tu gole cinjenice.Ekstremno!A najvise me uznervira rec "ali"...-nema ali!

Supermoderator Nina (avatar)
    Učlanjen
    14.07.2004.
    Pol
    ženski
    175.318
    Reputaciona moć
    18111

Mnogo mi je bitniji osecaj zadovoljstva kada znam da sam u pravu nego da drugog ubedjujem i ispravljam krivu drinu
    Ne plašite se savršenstva – nikad ga nećete ostvariti

Poznat tgdanijela (avatar)
    Učlanjen
    15.07.2009.
    Pol
    ženski
    Previše je kasno živeti sutra, živi još danas.
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    190

..postaviti sistem da bi 'svi bili u pravu' je mnogo teži posao ...
    Ako naučite uživati u disciplini - uspjeli ste!

Elita Oranz (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1487

bitno mi je...msm moram da pobedim inache necu da se raspravljam

Buduća legenda Arianna (avatar)
    Učlanjen
    27.10.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    52
    Reputaciona moć
    895

Bitno mi je jer sam uvek u pravu
    ✿ We feel and know that we are eternal ✿

Iskusan Party Boy (avatar)
    Učlanjen
    11.05.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    112

ja vidim stanje i dobro razmislim pre nego sto se upustim u neku raspravu,nekad se povucem kada nemam argument da izadjem kao pobednik,ali ako taj drugi govori nessto zasta sam siguran da 100%nije u pravu,ne da cu da ga ubedjujem,nego cu da ga smorim do besvesti sve dok ne kaze:''U pravu si''

nije mi bitno da ubedim nekoga da sam ja u pravu. dovoljno mi je da ja to znam i da osoba sa kojom se raspravljam ne može da porekne moje argumenta, iako ipak nastavlja da se drži svojih stavova.

ako se baš zainatim desi se da ubeđujem nekog dok mu ne dokažem da greši, ako vidim da je osoba razumna i otvorenog mišljenja, a ako vidim da je zatucana budala koja tera po svome pa makar šta odustanem jer nije vredan rasprave.

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    35
    Reputaciona moć
    0

zavisi koliko je za mene bitno oko cega se raspravljamo.

npr. na 4umu se sve cesce povlacim, za razliku od pre, jer mi smeta pomisao da gubim vreme ni za sta.

Slične teme

1. koliko vam je godina
    Autor sss89 u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 24.01.2009., 16:10
  2. Sta vam se bitno...
    Autor maral86va u forumu Arhiva
    Odgovora: 166
    Poslednja poruka: 04.01.2004., 10:11
  3. sta vam je bitno kod devojke?
    Autor carica u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 36