Ubice psihe

BlackLeather

Iskusan
Banovan
Poruka
6.173
ljudi su ubijeni strahovima, okovima, okvirima, trpljenjem, emocijama, (ne)ljubavlju, (ne)prihvatanjem isl itd
milion je iubica psihe ali - ajde da mi ubijemo njih!
neka ovo bude praktični leksikon da kažete šta je ono što vas ubija ili vas je ubijalo i rešili ste da ga pobedite i - kako! ako en u praksi bar u teoriji!
 
tumblr_levvkxxPAr1qabbxd.gif
 
Ovi svi kometari odnosno vasi odgovori na temi, nisu ono sto je autor ove teme trazio.

Ja cu citirati "Jedino čega se trebamo plašiti je sami strah" > Franklin Delano Roosevelt

Mene je "usporavao" strah, a resio sam da se borim protiv njega tako sto bih se odmah suocio sa njim, sto vise bezite od straha i problema, oni su veci.
 
Svako svoje ubice.

Mogli bi reć da nas sve ubija trenutna bankarska kriza, ali ne mislim da je to bilo pitanje.

Imam navadu da koristim teške reči, mada ih ne mislim. Ne mrzim pljuvanje po haustorima, niti će mi ono skratit život; ali mi je odvratno. Ne ubija me de faultirana poslušnička narav naroda kojem, recimo, pripadam; mada me žalosti pred nekima koji nisu dozvolili da im se zapati tako šta.

Ono što će mi eventualno skratit život, osim ako cigare ne stignu prve :mrgreen:; jeste manjak kontrole nad ljudima i situacijama. Slušala sam i čitala mudre i učene ljude koji su argumentovano govorili o toj vrsti defekta. Pažljivo sam i koncentrisano pratila rasprave po mreži zašto se antisocijalnost primi kod dece, da li ju je moguće lečiti i kako, i da li je to, prosto, drugo ime za mizantropiju. Radila sam testove kod profesionalaca koji su mi rekli: izražena agresija, patologija i manija.
Ništa me od toga nije ni najmanje dotaklo.

Ako me žderanje u vezi kontrole najposle ne ubije, ništa neće. :D
 
Svi mi imamo svoje slabosti.. popustanja, Kako se boriti,? Odredis sebi zeljeni profil, pozitivan, i ako ti trebaju i lekovi, ostajes pri tome u svakoj sledecoj stresnoj ili slicnoj situaciji, ili cak stanju.. Kazes sebi necu biti depresivan, necu se nervirati, ne moze neko drugi da me .., i ostajes pri tome sta god da bude
 
Ovi svi kometari odnosno vasi odgovori na temi, nisu ono sto je autor ove teme trazio.

Ja cu citirati "Jedino čega se trebamo plašiti je sami strah" > Franklin Delano Roosevelt

Mene je "usporavao" strah, a resio sam da se borim protiv njega tako sto bih se odmah suocio sa njim, sto vise bezite od straha i problema, oni su veci.
interesantno je da mnogi kažu to isto - treba se suočiti sa strahom, ali nikad nisam čuo da je to suočavanje dalo i dugotrajni razultat.
naime, kad se suočiš sa strahom, strah se trenutno povuče, ali se po pravilu u sledećoj prilici vrati. u početku se i meni to dešavalo. (govorim o psihološkim strahovima, a ne o fizičkim u kojem si u neposrednoj opasnosti)
razmišljao sam zašto je to tako i shvatio da je to zbog toga što se ljudi prilikom suočavanja sa strahom vode namerom da strah pobede, a ne da razumeju sam koren straha. naime, ako kreneš da se suočiš sa strahom da bi ga pobedio, sama namera te sputava da strahu dozvoliš da se u potpunosti razotkrije.
suočavanje znači posmatranje, a da bi smo strah posmatrali u potpunosti mora nestati bilo kakve podele jer podela vodi u konflikt, a konflikt izaziva novi strah. sama namera da strah pobediš znači da si već strah osudio i samim tim si napravio podelu.
e sad, nameće se pitanje kako možemo posmatrati bez podele, jer sam čin posmatranja pravi podelu na onog koji posmatra i objekat posmatranja. znači um je podeljen na onog koji posmatra protiv onog kojeg posmatra. konflikt je neizbežan.
činilo mi se da je problem nerešiv, a onda mi je sinulo. postavio sam pitanje sebi: šta je to zaista što izaziva dugotrajan strah u meni?
ako su emocije u pitanju, one su kratkotrajne, preplave te i napuste. znači da se emocije sele u polje intelekta i sama misao o strahu prouzrokuje da se on nastavlja. misao konstruiše reč i ta reč dalje vrši posao, deluje na emocije. pošto je misao direktno povezana sa sećanjima, sa memorijom, ona će iz te memorije u ponovljenim situacijama uvek izvući tu reč koju je konstruisala kao vid straha i spojiti je sa emocijama koje će kreirati reakciju straha.
sada je već bilo lakše posmatrati, nije više bilo podele, posmatrač je posmatrao reč kao objekat posmatranja. onog trenutka kada sam to uvideo, kada sam postao svestan da je koren mog straha samo reč, strah je nestao.
 
Ubija me socijalna fobija sa primesom agorafobije.
Nisam pobedio to, ali imao sam prilike da se nadjem u nepoznatom okruzenju i da prevazidjem svoje strahove makar na dan, i da dobijem neku dozu samopouzdanja, tj. pokazao sam sebi da mogu, pa makar na jedan dan.

Sad jos da pobedim strah od tudjeg misljenja i da dozvolim sebi da slobodno kazem sta misim ili radim ono sto zelim bez obzira na reakciju mog okruzenja, i na konju sam, mada mislim da je to tesko.
U teoriji, treba da me boli uvo za komentare druge strane, ali u praksi nije tako, jer zbog mog niskog samopouzdanja uvek trazim potvrdu.
 
ljudi su ubijeni strahovima, okovima, okvirima, trpljenjem, emocijama, (ne)ljubavlju, (ne)prihvatanjem isl itd
milion je iubica psihe ali - ajde da mi ubijemo njih!
neka ovo bude praktični leksikon da kažete šta je ono što vas ubija ili vas je ubijalo i rešili ste da ga pobedite i - kako! ako en u praksi bar u teoriji!

Jel da pričam, ili da uperim prstić, m? :) Nema tog leksikona, u koji bi sve to stalo. Tek kada postaneš neko "ubiVena" , tada će ti se sve kasti :) samo. Kao što meni, nekada je. :) Odvratan osećaj...kada ti "siluju" um. I sam si kriv. Što si to dozvolio. Dopustio. Niko drugi ti nije kriv. :)
 
Poslednja izmena:
Najviše što bi moglo da mi ubije psihu, bi bio strah od nemoći...kad bi mi do nečega jako mnogo stalo, a da to nešto ne mogu jer sam prosto bespomoćna da nešto učinim :(
Kako se borim sa tim - pa trudim se da prihvatim da neke stvari prosto moraju da se dese, da ne može na sve da se utiče kolika god želja postojala, da moraš da živiš sa tim i ideš dalje...
 
mene ubija to sto svaki put kad odlucim nesto da poboljsam kod sebe i stvarno krenem da se popravljam u tom smislu, mora neko da me syebe i da me podseti kako su stvari stajale ranije...kao da je nemoguce promeniti se..ma mora prosto nesto da me obeshrabri cim mi krene.. ali svaki put..
sreca pa se ne predajem tako lako (:
 
Ubija me socijalna fobija sa primesom agorafobije.
Nisam pobedio to, ali imao sam prilike da se nadjem u nepoznatom okruzenju i da prevazidjem svoje strahove makar na dan, i da dobijem neku dozu samopouzdanja, tj. pokazao sam sebi da mogu, pa makar na jedan dan.

Sad jos da pobedim strah od tudjeg misljenja i da dozvolim sebi da slobodno kazem sta misim ili radim ono sto zelim bez obzira na reakciju mog okruzenja, i na konju sam, mada mislim da je to tesko.
U teoriji, treba da me boli uvo za komentare druge strane, ali u praksi nije tako, jer zbog mog niskog samopouzdanja uvek trazim potvrdu.
Oš kasti:ubija nas sopstvena sujeta? Naravno-ego nam dođe kao dijareja-redovna...:(
Mene osim toga ubija i narodna glupost a nerealne, halave, želje za boljim životom...
Na svakom ćošku treba veliki natpis:"NIJE ZA OVCE SENO"...
 

Back
Top